Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

12 minutes ago, Veshtodel said:

Jok, nije Regar, taj lik u seriji je neki covek kog su Deca sume iskoristila da od njega naprave Night Kinga i WW.

Night King ne postoji u knjigama, tj nema ga kao vodje WW, postoji jedan lik iz proslosti sto se zvao Night's King, al on je bio covek, 13 komandant Nocne straze i bio je sa zenom white walkera, zaljubio se u nju i vladali su zajedno Zidom prinoseci zrtve sve dok ih  Kralj iza Zida i Kralj Severa nisu ubili zajedno. Navodno, po prici Old Nan, bio je Stark po imenu Brandon, a ima ASOIF fan teorije koje sugerisu da su od njega potekli svi sadasnji Starkovi, jer je navodno brat od tog Night's Kinga, posto ga je ubio pronasao njegovog sina kog je napravio sa tom zenom WW i odveo ga u Wintefell i odgajio kao svog sina (fazon Ned i Jon) i navodno od njega su kasnije potekli svi Starkovi koji imaju blood of WW 😄 Po toj teoriji, Jon bi imao i krv zmajeva i krv WW, A song of Ice and Fire. 

Da, sad gledam na yt gde isto kažu da nije... Davno sam gledala na yt priču o toj prošlosti i svemu, ali sam sve pozaboravljala, malo je i zamršeno ako baš nisi čitao...
Ja nekako mislim da priča oko svega toga uopšte nije završena tim ubistvom, i baš zato ne vidim toliku frku oko toga kako je brzo otišao. Mislim da nije uopšte zaista otišao. Tj. čitava ta priča nekako mislim da se tek odmotava.
 

 

Edited by orchid
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Esc said:

inace u prirucniku za medieval ratovanje pod tackom 1 pise da treba izaci iz svog zamka i zaleteti se na neprijatelja...nikako se braniti iza zidina koje je neko podigao upravo zbog toga

pise i da ne treba koristiti archere, jer videti tacku broj 1

Mislis pise pratiti poteze Ramseya Snowa za 100% pobedu. 

Link to comment
Share on other sites

Not sure if Arya Stark stabs the Night King or Frodo destroys the Ring

Kakav bestidan i sumanut ripoff. Ne mogu da verujem da su za 8 effin sezona uspeli tek ovo da izdumaju. Lolchina.


Pa, to je klasična priča ljudskog spiritualnog rasta. Uvek je potrebno ono dete u nama, nevino, koje ne zna za strah da bi pobedio nepoznatosti u životu. Potrebno je da žrtvuješ svoje najranjivije, najnevinije da bi mogao da rasteš. Tj. taj ponor nepoznatog bez koga nema rasta, jer da bi nešto naučio moraš da kročiš u nepoznato, tj. u mrak (jer to je nepoznato, ono što je neosvetljeno, neprosvetljeno), nam deluje toliko zastrađšujuće da se osećamo kao malo bosonogo detence pred tom gromadom od problema.

To je klasična priča ljudske psihe, i standardni arhetipi, zbog kojih ljudi i vole mitologiju, religiju, filmove (tj. modernu verziju mitova), jer od Biblije do onih pre nje i ovih danas svi pričaju istu priču, a to je borba tih arhetipa u nama.

Naš problem se nama uvek čini kao ponor Mordora, a mi se osećamo kao slabašno dete. Bez te napetosti mi ne bismo gledali, ne bi oslikavalo našu unutrašnju borbu. Kada je Supermen postao previše moćan, svi su prestali da ga gledaju, jednostavno je bilo bezveze, taj bog koji nema tame, nema đavola i slično. Nama to nije zanimljivo, zato smo i izmislili raj i pakao, i sve ostalo. Što je protagonista slabiji,a problem veći, to se mi više pronalazimo u tome i ta napetost nas vuče da gledamo.

Zašto gledamo? Zato što nam treba ohrabrenje. Ohrabrenje za ono što mi treba da uradimo. Pa, ako je to malo dete pobedilo Saurona, ili NK, onda i mi imamo neke šanse, i mi učimo da hrabro krenemo u nepoznanice svog života.

Priča ima klasične arhetipe, koji provereno prolaze jer su hiljadama godina u našim genima...

Edited by orchid
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, orchid said:

Priča ima klasične arhetipe, koji provereno prolaze jer su hiljadama godina u našim genima...

To je i problem posto debeli vec 50 godina drnda onu stvar kako nece arhetipe nece klasicne tropes u fantaziji, kako nece da zlo bude ruzno mracno a dobri da budu lepi cisti i idealni. Ovo je game of thrones i zbog toga sto je Game of thrones postoji napetnost da svako moze da umre,  tj postoji u teoriji  posto su poslednje 3 sezone su manje vise golo govno gde je storyline sledeci: par epizoda razrada likova i priprema za bitku sezone, odradi se bitka sezone gde  poginu 20000 statista i 3 sporedna lika  i glavni negativac, naravno u poslednji cas dodje spas  i onda ide priprema za sledecu sezonu i sledecu veliku bitku.
Da su ova 2 drkosa pisali 3sezonu Arija i Hound bi stigli na vreme da spasu Red Weding.

Edited by LayupFromTheMidget
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Realno, bilo je za ocekivati da ce ova poslednja sezona zaudarati na promociju prequela. Rekao bih da je (ionako vec prilicno kvalitetom osiromasena) serija prakticno pustena niz vodu onog trenutka kada su prequeli postali opipljiva realnost. Gledaoci ce dobiti kakvo god zadovoljenje u poslednjoj epizodi, a nakon toliko godina hajpa i navucenosti masa, glave koje furaju projekat nisu imale niti jedan razlog da se plase pada gledanosti sad pred sam klimaks.

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stefan81888 said:

A i izbacivanje Ghosta iz price isto bez veze, nisu hteli da ga vuku kroz seriju ali da ne bude da smo ga zaboravili, hajde nek pogine na najmanje logicnom mestu. 

Ziv je ima ga u traileru za 4 epizodu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A i izbacivanje Ghosta iz price isto bez veze, nisu hteli da ga vuku kroz seriju ali da ne bude da smo ga zaboravili, hajde nek pogine na najmanje logicnom mestu. 
Ghost nije poginuo, vidi se u trejleru za sledeću epizodu, stoji iza Sema.

Svi veliki negativci završe svoje na neki antiklimaks način.

Moćnog Saurona jednom pobede tako što mu odseku prst sa Prstenom, a drugi put neki levi Golum upadne u lavu na pravom mestu sa sve Prstenom.

Baron Vladimir Harkonen? Nabolo ga dete nožem.

O Voldemoru neću ni da pišem, muka mi je i kad se setim.

Arja je inače već uvežbala ovaj potez nožem, videli smo ga u sparingu sa Brijenom.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

To je i problem posto debeli vec 50 godina drnda onu stvar kako nece arhetipe nece klasicne tropes u fantaziji, kako nece da zlo bude ruzno mracno a dobri da budu lepi cisti i idealni. Ovo je game of thrones i zbog toga sto je Game of thrones postoji napetnost da svako moze da umre,  tj postoji u teoriji  posto su poslednje 3 sezonu su manje vise golo govno gde je storyline sledeci: par epizoda razrada likova i priprema za bitku sezone, odradi se bitka sezone gde  gde poginu 20000 statista i 3 sporedna lika  i glavni negativac, naravno u poslednji cas dodje spas  i onda ide priprema za sledecu sezonu i sledecu veliku bitku.
Da su ova 2 drkosa pisali 3sezonu Arija i Hound bi stigli na vreme da spasu Red Weding.

Slažem se prvih 5 sezona je bilo mnogo zanimljivije, i ja imam baš sličan utisak... Priprema za bitku, bitka, i priprema za sledeću sezonu... AHhaha... ALi i dalje mi je jedna od boljih serija.
Jedino što ne shvatam je tolika ujdurma oko te serije (msm sviđa mi se što ljudi toliko jako proživljavaju sve to)... Ali ne kapiram ako neko misli da ume bolje da napravi najgledaniju seriju, što to onda ne uradi... Ja prosto uživam u kreativnosti cele te ekipe, i svega što su uložili... Interesantno mi je koliko se ljudi udubljuju u te teorije i analize... Nisam to videla tako za većinu drugih serija... Što njima verovatno prija, msm toliki publicitet...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darby O'Gill said:

Ghost nije poginuo, vidi se u trejleru za sledeću epizodu, stoji iza Sema.

Svi veliki negativci završe svoje na neki antiklimaks način.

Moćnog Saurona jednom pobede tako što mu odseku prst sa Prstenom, a drugi put neki levi Golum upadne u lavu na pravom mestu sa sve Prstenom.

Baron Vladimir Harkonen? Nabolo ga dete nožem.

O Voldemoru neću ni da pišem, muka mi je i kad se setim.

Arja je inače već uvežbala ovaj potez nožem, videli smo ga u sparingu sa Brijenom.

Barona Vladimira Harkonena je izeo crv - dete mu je samo procackalo airbag. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, orchid said:

Not sure if Arya Stark stabs the Night King or Frodo destroys the Ring

Kakav bestidan i sumanut ripoff. Ne mogu da verujem da su za 8 effin sezona uspeli tek ovo da izdumaju. Lolchina.


Pa, to je klasična priča ljudskog spiritualnog rasta. Uvek je potrebno ono dete u nama, nevino, koje ne zna za strah da bi pobedio nepoznatosti u životu. Potrebno je da žrtvuješ svoje najranjivije, najnevinije da bi mogao da rasteš. Tj. taj ponor nepoznatog bez koga nema rasta, jer da bi nešto naučio moraš da kročiš u nepoznato, tj. u mrak (jer to je nepoznato, ono što je neosvetljeno, neprosvetljeno), nam deluje toliko zastrađšujuće da se osećamo kao malo bosonogo detence pred tom gromadom od problema.

To je klasična priča ljudske psihe, i standardni arhetipi, zbog kojih ljudi i vole mitologiju, religiju, filmove (tj. modernu verziju mitova), jer od Biblije do onih pre nje i ovih danas svi pričaju istu priču, a to je borba tih arhetipa u nama.

Naš problem se nama uvek čini kao ponor Mordora, a mi se osećamo kao slabašno dete. Bez te napetosti mi ne bismo gledali, ne bi oslikavalo našu unutrašnju borbu. Kada je Supermen postao previše moćan, svi su prestali da ga gledaju, jednostavno je bilo bezveze, taj bog koji nema tame, nema đavola i slično. Nama to nije zanimljivo, zato smo i izmislili raj i pakao, i sve ostalo. Što je protagonista slabiji,a problem veći, to se mi više pronalazimo u tome i ta napetost nas vuče da gledamo.

Zašto gledamo? Zato što nam treba ohrabrenje. Ohrabrenje za ono što mi treba da uradimo. Pa, ako je to malo dete pobedilo Saurona, ili NK, onda i mi imamo neke šanse, i mi učimo da hrabro krenemo u nepoznanice svog života.

Priča ima klasične arhetipe, koji provereno prolaze jer su hiljadama godina u našim genima...

Nemoj mi arhetipovima pravdati blatantno odsustvo kreativnosti i pozajmljivanje klimakticnog trenutka iz ni manje ni vise nego jednog od najgledanijih filmova svih vremena i filmske high fantasy biblije. Budimo ozbiljni. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DonJuan said:

Ne Brana, nego trooku vranu. 

Zaboravlja se da je Bran od starta mamac, pošto im je rekao da će NK doći po njega. Zadatak Teona je bio da ga sačuvaju dok ga NK ne locira.

Jasno mi je da NK mora da se drži scenarija ali je taktički glupo, o tome se radi. Mogao je lepo hordu da pošalje da Trookog raščereče i ćao. Ali dobro, i ja mnogo tražim, praktično cela epizoda je školski primer kako u bici uraditi taktički najgluplju moguću stvar.

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, orchid said:

Slažem se prvih 5 sezona je bilo mnogo zanimljivije, i ja imam baš sličan utisak... Priprema za bitku, bitka, i priprema za sledeću sezonu... AHhaha... ALi i dalje mi je jedna od boljih serija.
Jedino što ne shvatam je tolika ujdurma oko te serije (msm sviđa mi se što ljudi toliko jako proživljavaju sve to)... Ali ne kapiram ako neko misli da ume bolje da napravi najgledaniju seriju, što to onda ne uradi... Ja prosto uživam u kreativnosti cele te ekipe, i svega što su uložili... Interesantno mi je koliko se ljudi udubljuju u te teorije i analize... Nisam to videla tako za većinu drugih serija... Što njima verovatno prija, msm toliki publicitet...

Ma nije serija potpuno golo sranje samo sam ja mislio da ce biti isti tier sa The Wire, Breaking Bedom itd, pa sam malo razocaran posle jucerasnje epizode.. Iako su imali ozbiljne kiksove u poslednje  2/3 sezone (neko rekao Dorna i bad pussy?) da ce barem poslednju sezonu da odrade vrhunski posto su dobili i vreme i budzet.
Sto se tice teorija 99% teorija su zbog knjiga, u TV seriji  nemas uopste materijala da napravis teoriju, jer ne ulaze u backstories ni Lijane ni Raegara ni Night kinga. Koriste Brenove super moci da odrade taj deo umesto organske razrade.
Serija je imala vrhunsku osnovu u knjigama i na startu su to vrhunski iskoristili samo su se zajebali u proceni sta je donelo seriji popularnost nisu to zmajevi, zombiji, vec Red Weding. Red Weding je kljucan deo serije i dogadjaj koji je stvorio hype na tjubu, forumima.  A red weding je samo vrhunski storyline koji traje celu sezonu i koji ima logicnu celinu i kaznu za losu procenu protagoniste. Ne treba ni da ubijas glavne likove samo da dobijes sok reakciju (Walking Dead) vec da prica ima smisla sto je x/y mrtav. To su mogli lagano i u ovoj epizodi kada Jon prolazi kroz grad i vidi Jaimeja/Brijanu/Sama itd kako se bore 1 na 30, ali on odlucuje  da hoce da spasi Brena i tu si mogao da dobijes "sokantnu" smrt, posto jelte Jon je izabrao Brena umesto x/y osobu.  Deneris i Jon jure NK prave kiks i tu si mogao da ih kaznis za losu procenu kada su okruzeni 1000 na 1.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Nemoj mi arhetipovima pravdati blatantno odsustvo kreativnosti i pozajmljivanje klimakticnog trenutka iz ni manje ni vise nego jednog od najgledanijih filmova svih vremena i filmske high fantasy biblije. Budimo ozbiljni. 

Haha, ne znam brt, meni je Arja skroz logična. A taj koncept nije izmislio Tolkin... Meni čak ni ne liči na to, Arja nije uopšte nevino detence koliko je Frodo bio. Ona je zrela žena i nije uopšte naivna.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...