Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

Još jedna jebena stvar, zapalilis u jarak i tako dobili na vremenu, ali opet nikako da se organizuju. Umesto da iskoriste strelce i gađaju vajtse koji samo jebeno stoje iza jarka, oni naravno takođe lade jaja. I interesuje me kako se nisu uspeli regrupisati za svo to jebeno vreme? I zašto su stavljali ona debla obližena dragonglasom na zidine ako nemaju nameru da ih spuste i na taj način pobiju veliki broj vajtsa? Tu su zbog dekoracije?

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTripleDouble said:

Haha, ali NK sa blago nevinim osmehom.

 

1494k9l.jpg

 

Cini mi se i da je  dosta bolje vizuelno izgledao na pocetku serije. Vidim i da se u jednom trenutku promeni glumac koji ga tumaci.

"Došao je mračnog lica, ubila ga devojčica" 😂

1 hour ago, Manu said:

Epizoda kao epizoda je spektakl, mozda i najbolja u poslednjih par sezona. Svi smo znali da ce glavna tema biti bitka za winterfell i ona je vrhunski odradjena od pocetka do (skoro) samog kraja. Ali to kada bismo epizodu posmatrali u vakuumu.

Ono sto je meni mnogo bitnije je da kroz naredne epizode odgovore na :

1) ko su whitewalkeri i night king

2) sta zele, koji im je cilj

3) zasto su krenuli na ljude

4) objasnjenje onih znakova

5) pojasnjenje znacaja children of the foresta

6) gde je bran bio celu epizodu

7) ko je branu dao bodez da on da  ariji

kako bi prica bila kompletna.

Maloprstić.

Edited by DonJuan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je ok sto je ipak na kraju Arija zavrsila rat a ne Jon/Deneris, malo je manje holivudski. Samo je to moglo elegantnije. Takođe, nezadovoljam sam pričom o white walkerima- pre svega mi fali objasnjenje zasto su se okrenuli protiv Children of the Forest vrste, a nije mi ni najjasnije zasto jure Brana. 

I da, jeste Bran malo razocaravajuc lik na kraju, toliki buid up ni za sta, takoreci. Valjda su smislili nesto za njega- recimo da postane negativac, inace ce prostp opstati ili jos gore, ubice ga kad vec ne bude imao ulogu za seriju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imas na kraju onaj njihov aftercredits gde objasnjavaju da su to imali u planu par sezona i da je dosta Jona heroja. 

Meni je bitka odlicna, pocetak fenomenalan. Moje predvidjanje je da ce debeljko da ubije Deneris. Ali svakako ocekujem neko objasnjenje sta su WW. 

Link to comment
Share on other sites

Pa jebem ti sunce, ovo je kao onaj jebeni lost, gledas seriju godinama i nikome nista nije jasno, otvorena 44 poglavlja kao za Evropsku uniju, nijedno ne možeš da zatvoriš.

Je li mogla npr Arja da sjedi u onim kolicima umjesto Brana, sa njegovim licem, skoči iz kolica hop i kaže sisaj ga mrtva drtino i ubije ga. To bi bilo makar nešto.

Reditelj je izvukao maksimum iz onoga što su mu dali, ne pamtim veću napetost u prvih pola sata.

Ne sviđa mi se ovaj mrak u epizodi, dobar dio serije mora da se gleda sa baterijskom lampom.

Poenta čitave serije treba da bude sledeća - ko god da si, koliko god da si uspješan, moćan, lijep, okružen najboljima, smrt na kraju dođe za tebe.

I to se osjetilo kad je Džon išao da Brana, i onako fino usputno osmotrio kako su svi u govnima, sa sve dobrom muzikom u tom trenutku.

I čitava serija je trebalao da bude metafora na tu temu.

Ovako, žali bože onih statista što izginuše.

Edited by SamoFlacko
jer sam se jebeno iznervirao
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Duh koji lebdi said:

Samo mi nije jasno kako se Arja pojavila tu odjednom? Ocekivao sam njeno koplje. Ali mi je i drago sto je ona razresila sve, lepo su takav ishod izgradili u ovoj epizodi. OK epizoda, smetao malo mrak, ali nije strasno.

Pokušavali su 7 i po sezona da nauče Arju da se kreće svuda a da je niko ne primeti. Čak i u ovoj epizodi se krila. To je okej sa te strane. Sa svih ostalih nije baš 😄

Link to comment
Share on other sites

Ja sam iskreno ocekivao da NK dodirne Brena i da emplodira, sa spoznajom da je mali postao mnogo zajebaniji igrac nego sto je NK ocekivao...

Ali mi je bolje Arja nego Dzon. Ima i to da su nju trenirali da postane ubica. Bilo je hintova, to sa ocima, pa onda ona dobije bodez, dobro se bori kao slepa/u mraku...

Edit: nije bas da je borbuljak, i ja sam ocekivao malo duzi rat sa njima, ali je cela epizoda vodila ka tome da se zavrsi sada i odmah. Poslednjih 10tak minuta nisu bas na nivou ostatka epizode. Uz to, ocekivao sam bar jos 2-3 smrti velikih igraca (nisam im se radovao)...

Edited by Duh koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

Odgledao epizodu... i... ne znam sta da kazem.

Build up je bio fantastican, tenzija se mogla seci nozem...

 

"Gasenje" Dotrka prelepa scena. Sama bitka je bila sjajna (uz ocekivane) greske, gde su mrtvi, malo po malo, preuzimali primat i lomili zive. Ono sto mi nije bila jasna uloga zmajeva pri kraju bitke. Gde su bili kad je Viserion upao u Winterfel? 

Ono sto je nedopustivo, je da nijedan glavni lik nije eliminisan. Ok, Theon i Jorah..., ali svi Starkovi i Targaryeni su i dalje tu. Sam, koji je pregurao bitku... This is dzouk, bre. Ako su vec resili da NK skonca ovako kako skoncao, moralo je biti vise zrtava. Ono sto je odvajalo GoT, od ostalih serija je to da se svaka greska placa. Ovako, cela epizoda je imala tok i epilog, koji se mogao ocekivati u nekim jeftinim filmovima. U beznadeznoj situaciji za zive, Arya se niotkuda pojavljuje, prolazi na stotine mrtvih, grupu WW-a, i na foru ubija NKa i okoncava rat. Uloga Brana, potpuno nedefinisana... Serem vam se u posao.

I sta sad u preostalim epizodama? S obzirom da su postali kao spanska serija, sad je za ocekivati da ih Cersei porazi, posto je ona sad preuzela ulogu Davida u borbi protiv Golijata.

... a na kraju kompletan antiklimaks.

Edited by Xpert
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stefan81888 said:

Meni je ok sto je ipak na kraju Arija zavrsila rat a ne Jon/Deneris, malo je manje holivudski. Samo je to moglo elegantnije. Takođe, nezadovoljam sam pričom o white walkerima- pre svega mi fali objasnjenje zasto su se okrenuli protiv Children of the Forest vrste, a nije mi ni najjasnije zasto jure Brana. 

I da, jeste Bran malo razocaravajuc lik na kraju, toliki buid up ni za sta, takoreci. Valjda su smislili nesto za njega- recimo da postane negativac, inace ce prostp opstati ili jos gore, ubice ga kad vec ne bude imao ulogu za seriju. 

To je jer su zbrzali seriju, pa su bili u dilemi da li da nam kazu nesto vise o WW, CoF, Bloodravenu, pardon Tri eyed ravenu 😄 ili da nam prikazu CGI bitku na koju ce masa da vristi i uziva i izabrali su poslednje naravno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji pripomoćno rešenje da bi se iole šta više videlo od crne mačke u mraku. Na BS-Player-u (verovatno i kod drugih to funkcioniše) pojačati Hue. Doduše, biće sve u crvenim, zelenim i plavkasto-sivim tonovima ali je vidljivost znatno bolja.

BTW, tu žvaku na gornjem linku o mraku zbog autentičnosti im baš i ne verujem. Bitka za Helm's Deep u Prstenovima 2 se takođe odvija u mraku i svejedno je i dovoljno vidljivo i autentično. Pre će biti da su štedeli na kostimima, maskama i animacijama za WW.

 

Link to comment
Share on other sites

šteta, imam utisak nakon epizode da su kroz par minuta poništili sve dobro što je građeno godinama, osim ukoliko se nešto nepredviđeno desi u preostale tri epizode u vezi priče oko night kinga i(li) brena, a realno neće.

props za djawadi-ja, fenomenalna muzika tokom cele epizode i alfie allena, sjajno je izneo ulogu theona koji je baš svašta preživeo tokom serije i ova njegova redemption priča je najbolja stvar ove sezone za sada.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SamoFlacko said:

Pa jebem ti sunce, ovo je kao onaj jebeni lost, gledas seriju godinama i nikome nista nije jasno, otvorena 44 poglavlja kao za Evropsku uniju, nijedno ne možeš da zatvoriš.

Je li mogla npr Arja da sjedi u onim kolicima umjesto Brana, sa njegovim licem, skoči iz kolica hop i kaže sisaj ga mrtva drtino i ubije ga. To bi bilo makar nešto.

Reditelj je izvukao maksimum iz onoga što su mu dali, ne pamtim veću napetost u prvih pola sata.

Ne sviđa mi se ovaj mrak u epizodi, dobar dio serije mora da se gleda sa baterijskom lampom.

Poenta čitave serije treba da bude sledeća - ko god da si, koliko god da si uspješan, moćan, lijep, okružen najboljima, smrt na kraju dođe za tebe.

I to se osjetilo kad je Džon išao da Brana, i onako fino usputno osmotrio kako su svi u govnima, sa sve dobrom muzikom u tom trenutku.

I čitava serija je trebalao da bude metafora na tu temu.

Ovako, žali bože onih statista što izginuše.

zar ne mora da ubije klia da bi mogla da mu preuzme lice? 

nk i ww i nisu zapravo neki super neunistivi likovi kad je dovoljno da ih samo okrznes i oni se razbiju u kristale leda pa ne znam cemu iscudjavanje sto ga je neko od toliko ljudi u zamku uspeo nabosti.

meni je ovo solidna serija pa tako i ove poslednje epizode ako je posmatrate kao akcijski blokbaster i zabavni spektakl. kao goat seriju je nikad nisam ni gledao pa ni nisam razocaran finalnim raspletima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...