Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

3 minutes ago, slavisa said:

Da li je Jon Snow otisao da bude slobodan? oglusio se o kraljevu naredbu?

 

Ode on preko, da bude King beyond the Wall...Jedina normalna komuna u Vesterosu...Mislim, kralj je to sigurno znao cim ga je poslao gore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sad gledam i nejasno mi je zasto je zmaj spalio tron umesto dzonija, jel on to mislio da se ova saplela i nabola na ostricu iz prestola?

@slavisa , mislim da je ostavljeno nameno otvoreno i nejasno za slobodnu interpretaciju a mogu zbog toga i da se kasnije rade nastavci serije ako zatreba.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, riviera said:

sad gledam i nejasno mi je zasto je zmaj spalio tron umesto dzonija, jel on to mislio da se ova saplela i nabola na ostricu iz prestola?

@slavisa , mislim da je ostavljeno nameno otvoreno i nejasno za slobodnu interpretaciju a mogu zbog toga i da se kasnije rade nastavci serije ako zatreba.

 

 

Mislim da je zmaj spalio tron, jer je to bio razlog zasto je njegova "majka" ubijena. Nije mogao da spali Jona jer je i on iste krvi kao i "majka".

Bilo bi dobro ako bi bilo nekih nastavaka, npr night knight kao Degeneris :) a Jon se bori protiv nje 

 

Do sada mi je bilo bezveze sve oko Brana, ali ovom zadnjom epizodom je sve reseno.

Jedino Ayra, koja joj je svrha? otisla na zapad. 

Bit ce ovde jos nastavaka.

Edited by slavisa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

citam sad postove, kazete seriji 8 ili 9 do ove sezone...pa ko ce normalan da gleda full seriju ako kraj kurcu ne valja?

 

ako znas da nesto unapred ne valja, procitao si pa dzabe im i 20 brutalnih sezona ako ovu poslednju ne zavrse kako treba...meni iskreno sve ovo pre ove sezone pada u vodu, samo sam izgubio vreme

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eto, završi se i ovo. Moram priznati da se baš čudno osjećam. Nisam uživao u ove 2 sezone, smatram da su na granici toga da budu đubre, ali očigledno nisam uspio da potpuno isključim emocije. Teško ću u skorije vrijeme naći nešto što ću ovoliko iščekivati i odbrojavati dane do nove sezone i epizode, do novog Prestonovog videa ili novog meme-a na r/freefolk.

 

Ova epizoda je u skladu sa ostatkom sezone: puno loših odluka, puno glupog humora, puno potencijala za nešto više. Prvih 40 minuta nisam trepnuo, skoro da sam bio zabezeknut kvalitetom, ali naravno da nisu mogli završiti seriju na pristojan način.

 

Da ne ulazim previše u detalje, sve ste ih prešli, samo ću spomenuti još jednom onu parodiju od izbora kralja. Šta je ono ljudi? Ko je onakav dijalog mogao napisati? Izbacilo me iz epizode potpuno. Kakvi amateri. Samo razmišljanje o tome me izbacilo iz pisanja posta. 

Edited by OnionKnight
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, orchid said:

Meni stvarno nije jasno zašto bi neko gledao nešto što naziva smećem i ocenjuje jedinicom... Msm nigde ne tuku da se gleda serija. Meni kad je nešto takvo go*no, ja onda to ne gledam. Nema potrebe da takvi nadumovi izlažu sebe takvom neukusu. 🤣

 

 

Osim ako povod nije davanje nezatraženih "stručnih" mišljenja, i izbacivanje frustracija... A dobro, to je uzrok za većinu stvari u životu...

 

Ono kao ovi što kao gledaju zadruge i slična sranja samo da bi pljuvali... Potreba za izbacivanjem agresije na taj način...

 

Ono, ne sviđa ti se nešto, isključiš, ne gledaš i kul. Nema potrebe da o tome obaveštavaš ceo svet, jer nas u principu uopšte ne interesuje. Hhahaha...

 

Dosli smo i to tog svecanog danaa, neko je uporedio GOT i Zadrugu.. =/
Ljudi su ovu pricu poceli da prate 1o, 20, 5 godina. Kada su ulazili u ovu pricu nisu postojale naznake da ce da dobiju ovakvo sranje na kraju. Ovo je neki Dexter nivo kolapsa.
 Sigurno ce posle 10 godina cekanja (za ove sto citaju knjige 30), da batale pred sam kraj price zato sto su 2 direktora idioti koji su odradili celu poslednju sezonu preko one stvari. Starbucks case i flasice za vodu.
I ti dajes svoje strucne analize samo tvoje su na tudje komentare to mu dodje neki novi nivo,  kako je moguce da im se ne svidjaju Zmajevi ta bozanstvena bica 10/10 kraj.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Haha, koliko samo diskusija o tome da li je dobro razvijano Denerisino ludilo i sl deluje uzvišeni nakon ove epizode :lol:

 

Šta ovo bi? 😕

 

Pa pola ljudi sa ovog topika bi smislilo nešto logičnije, zanimljivije, konzistentnije..

 

Verovatno prva epizoda u seriji koja je zaista za 2/10 ili 3/10

 

... Toliko me nije interesovalo ko je kralj.. Bukvalno su mogli i Davosa da stave, Gendrija..

 

Ali oni teški pregovori Brena i Sanse oko nezavisnosti Severa..ma hit do hita.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pletilja said:

D%D i RRM - shame on you! 

 

 

 

Da bacim i ja svojih 6.5 centi.

 

Dakle, kao prvo, ovo treba gledati kao životni nauk da ništa što je lepo ne traje dovijeka.

 

Drugo, da se nikada ne šalje kalfa da radi majstorski posao. To je kao da studenta medicine druge godine pošaješ da radi operaciju na otvorenom srce. Jbga, ne mere.

 

U stvari, imam i polju parabolu, ali pre toga, samo da malo smanjim hejt na DD dvojac i pojačam ka Debelom Gmazu. Ovo što je on uradio, odnosno što NIJE uradio spada među najveće nepodopštine meni znane. Čovek je savršeno svestan šta je stvorio svojim delom. Svestan je, jer mu se svakodnevno u džepove slivaju reke para od tantijema na sve & sva vezano za svet koji je stvorio.

 

I šta je njegov odgovor na stotine miliona fanova i ljubitelja? Odgovor je - jebite si mater budale. Eto, bukvalno to, doslovno, od reč do reči, slova do slova. Jebite si mater budale, ko vas jebe kad ste moroni. Para kaplje a mene boli kita. I za vas i za vaša očekivanja. Glupi ste što ste se naložili, pa ko vas jebe. Mrš!

 

Eto, tako je zborio gosn Masni.

 

Takođe, ne mogu da osudim i da ne razumem ovu dvojici jadnika koji su se našli (bukvalno) u nebranom grožđu. Garantujem da je u ugovoru koji su sklopili sa producentima negde sitnim slovima pisalo da moraju serijal priveti kraju i ukoliko Gmaz ne dovrši svoje pisanije. Što se naravno, kako Marfi nalaže, i desilo.

 

E sada, njih dvojica su dobri u adaptaciji, ali jbg, nisu virtuozi, imaju jasna ograničenja. Evo, zamislite situaciju da se zaposlite kao vozač u CarGo-u.

 

Dakle, umete vi da vozite, snalazite se nekako, vremnom bolje upoznate grad pa sve to sve više leže na svoje mesto, kinta je solidna, ail jednog dana zove Gazda i kaže od sutra vozite formulu 1. Kako, zašto - prc, tako piše u Ugovoru, što niste čitali sitna slova kad ste potpisivali. I šta ćeš, hoćeš nećeš, sutra sedaš  u Formulu. I naravno, ako želiš da izvučeš živu glavu sledi urnebes. Pomešaš gas i kočnicu, ne snalaziš se sa brzinama, bolid ti šlajfuje stalno jer ne umeš da koristiš kvačilo, non stop si na ivici da pogineš ili da ubiješ nekoga.

 

Eto, to se isto ovoj dvojici nesrećnika desilo, zalutali u nekošeno i sada bi samo da izvuku živu glavu.

 

Rezultate smo videli i još ih viđamo a bogami i osećamo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LayupFromTheMidget said:

Dosli smo i to tog svecanog danaa, neko je uporedio GOT i Zadrugu.. =/
Ljudi su ovu pricu poceli da prate 1o, 20, 5 godina. Kada su ulazili u ovu pricu nisu postojale naznake da ce da dobiju ovakvo sranje na kraju. Ovo je neki Dexter nivo kolapsa.
 Sigurno ce posle 10 godina cekanja (za ove sto citaju knjige 30), da batale pred sam kraj price zato sto su 2 direktora idioti koji su odradili celu poslednju sezonu preko one stvari. Starbucks case i flasice za vodu.

I ti dajes svoje strucne analize samo tvoje su na tudje komentare to mu dodje neki novi nivo,  kako je moguce da im se ne svidjaju Zmajevi ta bozanstvena bica 10/10 kraj.


Moš misliti, smak sveta. Ima drugih serija, pustiš i sve pet. Nije valjda da vam se svet vrti oko got.

Da, naravno da su bitni zmajevi, jer je ovo epska fantastika, a i u priči su veoma bitni. Specijalni efekti su jedna od najbitnijih stvari zbog kojih zaljubljenici u taj žanr to gledaju.

 

I da dajem visoku ocenu najuzbudljviijoj seriji ikada, jer smatram da je zaslužila, svojim kvalitetom. Apsolutno se ne slažem sa komentarima "stručnih" gledalaca...

60458262_2312118688811190_17299555405550

60581264_650799102067001_280372081507644
 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 8
Link to comment
Share on other sites

Eto odgledah zadnju epizodu. Ja sam ovoj sezoni dao sansu i to je trajalo do pola ove epizode. Ovo je vredjanje... svega ikada uradjenog do sada. Pa majku mu, ovde sta se desi u jednoj epizodi, ranije se desavalo u sezoni. Pogledao sam posle meni neke od omiljenijih epizoda: Tvrdidom i Oberin vs Planina... pa to je kao da gledas Apokalipsu danas, pa prebacis na BB Show. Ovo je uzas nad uzasima, meni posle svega ovoga nije jasno samo sta se radilo te dve godine majku mu. Ovo je to... grand finale? 

Nego su me Deneris i Jon Show neodoljivo podsetili na ovo: 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Zvezdinho said:

Decko objasnio.

 

 

 

Nisu mogči da zaobiđu da pitaju kurčeve političare šta misle o seriji, stvarno ne znam šta bih im radio sad... Može li bre išta da prođe a da neko nešto njih ne pita, za promenu? To je taj uticaj propagande na random čoveka u ovom sranju od sistema, kad i ovi koji su protivnjega  (N1) rade istu stvar. Dobri su sagovornici u studiju, tho'...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...