Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

25 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Jel citas ti svoje postove? Gde si razocaran sto Tyrion nije prevario Sansu? Kao da ne grade Sansu od 1 sezone da bude Litllefinger na steroids i najbolji igrac  igre prestola?

ali dobro moras da sacuvas hipsteraj i taj veo posebnosti i udaranja kontre.

Dobru su nelogicnost primetio oko snega, dobra dedukcija Serloce 😀

Naravno da se ne preteruje posto je ovo bio kraj price a ne neki sporedni storyline u 4 sezoni (kao Dorna recimo). Ova sezona se bukvalno svela na sledece: zasto se ovo desilo? Pa zato sto pise tako pise u scenario. 

Zasto je Deneris poslala Dotrakije onako na Ww? Tako pise. Zasto je Deneris izgubila 2 zmaja? Tako pise(“ ona kao zaboravila na Eurona” ha ha ha) Odakle su se stvorili ovi silni Dotrakijini Unsalid? Zato sto pise da je Deneris ipak finalni boss, pa mora da izgleda kao ludi opasni strani osvajac koji vrsi genocid u 5 i 6 epizodi. Mislim da su to malo ozbiljnije stvari od  fugi na zidu.

Jedno je biti razočaran što se nešto nije desilo a drugo je biti nezadovoljan i reći da je to greška 😄 Ja sam razočaran što Bren nije rekao pred svima da je Robin sisao do desete godine ali ne smatram to greškom.

 

Bold: To je problem ove sezone. Meni iskreno svaki veći plot point (sa ljudima, WW su usrali) ima apsolutno skroz smisla ali me jako iritira koliko se nisu potrudili da to prikažu normalnije i onda eto ovog.

 

Što se tiče Noćne straže, uvek će morati da postoji mesto gde će slati ljude kao što su Džon (sa početka priče), zatvorenici i tako ti. Mogli su možda da kažu da će raditi sad nešto drugo ali iskreno najmanji je to problem svega ovog.

 

Mene je najviše nerviralo to što su se apsolutno svi ponašali na sastanku kao da znaju šta sve Bren može i imali veliko poštovanje prema njemu. Samo još nama da su to pokazali a ne samo rekli kako je sad zajeban i plus prikazali par flešbekova

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kronostime said:

Ala opravise crnotravci zid - svaka im cast. K`o nov! :s_d:

 

Posto je Zid predugacak, mogli su bilo gde da probiju. Sad bas gledam scenu iz kraja prosle sezone i ne vidim da je to blizu desavanja u ovoj epizodi tj gde je kapija.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Drogon je jedan od retkih koji se poneo razumno, skapirao šta se desilo, spalio presto i otiš'o u PM. Nego, jel' sada ispada da je Bren čitavo vreme igrao igru, pustio da se desi pokolj u Vinterfelu i KL da bi on zaseo na presto? Kako vi tumačite ono što je rekao Tirionu kada ga je ovaj predložio za kralja i pitao da li pristaje: "Pa šta misliš, zašto sam sve ovo prošao i zašto sam ovde?".

Edited by implant
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tanko kao sto je i ocekivano. Kraj je ocekivan ali kako je sve to nama prikazano je tanko.

Prva i osnovna zamjerka i zal je sto se nisu sacekale knjige pa se snimilo il zasto debeli gmaz nije pisao a mogao je zavrsiti knjige dok se snimala serija. Prosto se vidi los scenario poslednje dvije sezone i rupe u prici. Producenti i scenaristi se nisu snasli, nakon jako lijepo snimljenih 6 sezona gdje je sve islo kao mlijeko i likovi koji su nam prikazivali su rasli pred nasim ocima.

Druga zamjerka a sto im je i Martin sam zamjerio jeste da je ovo trebalo da traje makar 10 sezona. Ova sezona je trebala imati zavrsetak sa ubistvom Night Kinga. Usput da nam jako lijepo objasne ko je NK, sta je on htio, ko je Bren, kakve veze ima Bren sa njim, kakve Bren jos ima moci itd itd. Zasto su pristali da tako sve sbrzaju u zadnjoj sezoni. Dal su uzeli preveliki zalogaj jer su mislili da ce sve u 3-4 filmske epizode da nam ispricaju. Jer mnogo je neodgovorenih pitanja.

Zbog nedostatka vremena nismo vidjeli taj development prsavanja Deni. Iako ocekivano da ce se tako desiti, da su suptilno tokom jedne sezone nas pripremili na ovakav rasplet, bilo bi logicno (jer joj se sve urusilo oko nje). Zato mislim da ce u knjizi, tokom citanja njenih inner razgovora sve biti jasno zasto je onako odreagovala tokom borbe za presto. itd Ovaj pristup se moze primjeniti na bukvalno svakog lika u seriji.

Kako procitah, rumours je da se i sam Martin posvadjao sa ovom dvojicom zbog ideja oko zavrsetka serije.

Nista, zavrsi se i gejmotron. Globalni fenomen koji je promjenio modernu televiziju zasigurno. Valar morghulis.


 

Edited by nemanjau5
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Nele said:

Kad se zavrsila epizoda samo sam rekao ''mrs u kurac'' i ugasio tv toliko od mene 😕

 

Dobro si prosao. Mogao si, sacuvaj i sakloni, da kazes nesto slicno ovome.:classic_biggrin:

 

55 minutes ago, implant said:

Pa šta misliš, zašto sam sve ovo prošao i zašto sam ovde?

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nemanjau5 said:

zasto debeli gmaz nije pisao a mogao je zavrsiti knjige dok se snimala serija
 

 

Zato sto ce ovako vise da zaradi. Debelog odavno vise nista ne zanima osim toga.

Edited by taliesin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, taliesin said:

 

Zato sto ce ovako vise da zaradi. Debelog odavno vise nista ne zanima osim toga.


Glumac koji glumi Baristana Selmija je valjda rekao da debeli vec ima pripremljene knjige al ceka kraj serije. Mislim da ce sad svi pohrliti da procitaju knjige zbog ovih pomracenja u prici (iako ce knjiga sigurno slicno zavrsiti) a debeli trlja ruke.

Da, mislim da je ogroman trik u cijelom ovom cirkusu oko poslednje dvije sezone nedostatak faktora iznenadjenja za koji smo sami krivi. Procitanih 100 mogucih scenarija na internetu plus jos 100 razvijenih u svojoj glavi je unistio uzitak gledanja ove serije i ono sto smo imali tokom prvih par sezona. Da ne pricam o ovom hate trainu koji se desio gdje ljudi jedva cekaju da se desi nesto da bi istovarili svoja govna na seriju, sto sam siguran da se nije desavalo dok serija nije bila OVAKO popularna.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nemanjau5 said:


Druga zamjerka a sto im je i Martin sam zamjerio jeste da je ovo trebalo da traje makar 10 sezona. Ova sezona je trebala imati zavrsetak sa ubistvom Night Kinga. Usput da nam jako lijepo objasne ko je NK, sta je on htio, ko je Bren, kakve veze ima Bren sa njim, kakve Bren jos ima moci itd itd. Zasto su pristali da tako sve sbrzaju u zadnjoj sezoni. Dal su uzeli preveliki zalogaj jer su mislili da ce sve u 3-4 filmske epizode da nam ispricaju. Jer mnogo je neodgovorenih pitanja.
 

 

Zato sto snimaju spin-off o White Walker-ima.

 

Inace, meni su poslednje dve epizode bile ok. Mislim da su sve sto su zasrali zapravo zasrali pre toga. Zbrzali ovu poslednju sezonu, nisu lepo razvili Branovu pricu kako bi njegov izbor za kralja bio logican, ubrzali Denino ludilo i tako dalje. Cetvra epizoda je ubedljivo najgora u serijalu, i to sto su u njoj zasrali pratilo ih je i u petoj. Na primer, meni je skroz realno kako je zmaj prosao kroz sve kao kroz sir u petoj epizodi, ali zato Rheagal nije smeo onako smesno da izgine u cetvrtoj. 

 

Inace, druga epizoda i dalje najbolja u sezoni. Za mene highlight ove poslednje sezone:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razocaravajuca sezona, zavrsila ocekivano  - razocaravajuce. Opet sve zbrzano, nedovrseno, gotovo neozbiljno.

 

Ogroman fail koji nikako nisam mogao da predvidim, mada je mozda trebalo. Sve je zapoceto onom nebuloznom epizodom u 7. sezoni kad su isli po mrtvaka. 

 

Jednoj sjajnoj prici na pocetku, pljunuli su u lice. Bilo je dobrih momenata, ali mnogo upecatljiviji su oni negativni.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kakvo sranje od epizode, majko mila. 

 

Krajnje neozbiljno zavrscene price (mada mnoge nisu ni razvijene na pravi nacin). Jos ono okupljanje za okruglom stolom, teska komedija.

 

Edited by vepar
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, BattleBorn said:

Game Of Thrones je postao sredstvo za merenje patki, svojevrsni kviz za sve ljude, ko je koliko pametan, ko  je vecu nelogicnost primetio, sve Sherlock do Sherlocka.

Usijale se dedukcije, cija je bolja...
Ko ce da primeti nelogicnost fugi na zidu, ko ce da izracuna sta je fizicki ostvarivo u toku jednog dana, sta nije...

Nema akcijanja, ok onda je "Da te bog pita sta se desilo u epizodi", ima akcijanja "Kakvo je ovo pompezno sranje"


I sam sam bio medju onima koji su kritikovali, ali se opasno preteruje. Argumentacije za izneseni stav ili nema, ili bolje da je nema.

 

Nije ogledalo krivo što je lice ružno.

 

4 hours ago, Ta'veren said:

Meni peta, pa i delimicno sesta epizoda ne mogu toliko da smetaju zato sto se tako zavrsavaju knjige.

 

Otkud tolika sigurnost kod ljudi da će se knjige tako završiti, ako ih Martin ikada napiše? Ne može da se predomisli i promeni tok radnje i kraj, posebno ako se ima u vidu veliki fijasko 8. sezone? OK, davao je smernice D & D, pričao je čak da će se i radnja u knjigama slično odvijati, ali Martin je kralj editovanja, menjanja, prekrajanja, to zna svako ko je iole upoznat sa njegovim stvaralačkim procesom. Knjige se možda završe slično kao i serija, ali uz jedno ne tako malo možda. Nema tu mesta za izvesnost.

 

Ipak, da sam kockarski tip, bogatstvo bih stavio da Martin neće završiti započeto, tako da na kraju i nije bitno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, lekoviti said:

 

Nije ogledalo krivo što je lice ružno.

 

 

Otkud tolika sigurnost kod ljudi da će se knjige tako završiti, ako ih Martin ikada napiše? Ne može da se predomisli i promeni tok radnje i kraj, posebno ako se ima u vidu veliki fijasko 8. sezone? OK, davao je smernice D & D, pričao je čak da će se i radnja u knjigama slično odvijati, ali Martin je kralj editovanja, menjanja, prekrajanja, to zna svako ko je iole upoznat sa njegovim stvaralačkim procesom. Knjige se možda završe slično kao i serija, ali uz jedno ne tako malo možda. Nema tu mesta za izvesnost.

 

Ipak, da sam kockarski tip, bogatstvo bih stavio da Martin neće završiti započeto, tako da na kraju i nije bitno.

Zato što sve stvari koje su se desile sa glavnim likovima (osim Arje vs NK) imaju više smisla u knjigama nego seriji.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, lekoviti said:

U finalnoj sezoni serije malo šta ima smisla, nije to neki reper.

 

 

 

Ima smisla. Samo je glupo i na brzinu urađeno 😄 Recimo za Deneris ima smisla da se približi tački pucanja ako joj ubiju najboljeg prijatelja i sina zmaja. Ono što je tu loše je Juronova zamka koja je dovela do toga

Link to comment
Share on other sites

Od momenta odlaska Mire Rid, Bren se jednostavno ugasio. Možda je to i cena života Trookog gavrana, ali izostaje njegova važnost i to je veliki propust. Otkad je video ko je Jon Snow, do samog kraja nije izgovorio tri prostoproširene, da se poslužim poštapalicom. Propustih u prethodnom postu da napišem da se slažem sa svima koji su napisali da je odlučujuća bitka morala biti vs NK, i to u dva dela - Winterfell kao prvi a Harrenhal kao drugi.

 

Zbog čega  Harrenhal? Prvo, u staro vreme je bio neuporedivo značajniji i mesto je za koje je bilo vezano više dinastija. Nalazi se i tačno između WF i KL. Zbog terena i impozantne veličine, bitka bi se vodila na drugi način od one kod Winterfella, iz kojeg dolazi armija ljudi. Tamo bi se srela sa Cerseinom armijom i zajednički bi pobedili NK. Posle toga bi se raskusuravali a ne ono besmisleno uništavanje svega živog. Doduše, ima to veze s karakterom Targerijena ali opet, burn 'em all i nonstop se oko toga vrti. Dosadno aman...

 

Mislim da bih ja smislio bar 5 boljih epiloga. Sigurno mi ne bi bile totalno bačene prve dve epizode.

Edited by Barracuda
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barracuda said:

Zbog čega  Harrenhal? Prvo, u staro vreme je bio neuporedivo značajniji i mesto je za koje je bilo vezano više dinastija. Nalazi se i tačno između WF i KL. Zbog terena i impozantne veličine, bitka bi se vodila na drugi način od one kod Winterfella, iz kojeg dolazi armija ljudi.

 

Ma kao da je bitno mesto i teren za bitku. Ionako je sve "tu negde". Pošto su nam scenaristi u prethodne dve sezone predstavili Westeros kao da je veličine Južnobačkog okruga.

Link to comment
Share on other sites

Zamalo Sam the White da izmisli demokratiju. :classic_sad:

 

Umesto toga smo dobili, jelte, elective monarchy. Umesto jednog Točka dobili smo Trookog dvotočkaša, koji ne zna šta je zapadno od Westerosa i treba mu iz nekog razloga Master of Whisperers. Nekada može da postane vladar, nekada ne može. Lepo.

 

Ponovo briljantno napisan scenario. "She knows who you really are now, you'll always be a threat to her. And I know a killer when I see one." "Love is the death of duty. Duty is the death of love." Actually, bad writing is the death of GoT.

 

A ona scena palog anđela - iako lepo izgleda - je toliko over-the-top da je corny, što bi se reklo u Šumadiji.

 

Dva glavna lika u seriji su potpuno iskasapili, obesmislili i ismejali. Jonovo se svelo u poslednjoj sezoni na papagajisanje "I don't wont it" i "You're my queen".

 

Ovo je sve na kraju daleko lošije ispalo nego što sam se pribojavao (subverting expectations!).

 

 

Edited by lekoviti
  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...