Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

12 minutes ago, orchid said:

 

Neverovatno koliko projektujete... 🤣

 

Nema nigde toga što učitavaš. Sasvim obične reakcije, na pitanja radoznalih novinara. Da su razočarani sigurno ne bi učestvovali u tome.

 

2 minutes ago, orchid said:

Što se mene tiče to best season ever, je u smislu toga da je sezona apokaliptična i ekstremna... Ludilo sezona... Recimo da je iz njenog ugla to to značilo.

Pa dobro 10 minuta je nekad dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2019 at 4:08 PM, DonJuan said:

Ja nisam nezadovoljan, Stiven King takođe, Orhideja (sa foruma) takođe....Tako da nije baš da su svi, samo se tolika buka digla da ne postoji način da se čuje druga strana, a i ako se čuje onda su to "botovi".

 

Meni je smešno sve...

Ne razumem, to je kao deca kojima se ne sviđa priča u bajci. Msm wtf... Hahhaah...

Priča je mogla da ide na sto načina, i meni je iskreno svejedno kako će neko da osmisli svoju bajku. Ono što je bitno kod epske fantastike su vizuelni efekti, napetost, sjajna gluma, sjajan scenario, kostimi, scenografija. Zaista fantastična serija, od LOTR nisam gledala nešto tako uzbudljivo.

Ove što analiziraju kako izmišljeni zmaj može ovo ili ne može ovo, vidim kao ono kad mala deca ne razumeju pa postavljaju neka bukvalistička pitanja... Jer ne razumeju da je to samo bajka...

 

Sad su počeli i da učitavaju reakcije glumaca, a ja koliko sam pratila, glumci su čak reagovali negativno na ovakve gluposti fanova... Neki su istupili, neki nisu... Verovatno se kontrolišu da ostanu odrasli u ovom dečijem ludilu... 🤣


EDIT:
(U svim pričama ima nelogičnosti i nepravde, neke se čak namerno stavljaju, jer iz tog razloga su i zanimljvie. Pa onda deca pitaju zašto junak nije ubio vešticu nego ne znam ovo ono, kad je mogao... Pa nije, zato da bi priča mogla biti ispričana... Toga ima tone u mitologiji i svuda, ko je čitao grčku mitologiju zna koliko nelogičnih stvari ima, zašto? da bi priča mogla da ispriča svoju poentu... Priča je samo sredstvo... U mnogim situacijama jači ne ubije slabijeg lošeg, samo zato da bi priča imala razlog da se ispriča... To je uvek u bajkama i mitologiji i svugde gde se ne radi o dokumentarcima, pa čak i tu ima toga.)

Edited by orchid
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, uini said:

inače, čuo sam na got precappables podcastu na ringeru pre nego što sam zaspao, da su benioff i weiss rezirali zajedno poslednju epizodu. 

 

nekoliko epizoda su rezirali do sada odvojeno i sve su solidne (bar tako kažu) 

 

npr ona kad jamieu odfikare ruku 

Nisu oni idioti uopšte. Napisali su jednu od najboljih Always Sunny epizoda ikad (Flowers for Charlie), David Benioff je napisao City of Thief koja je baaaaš vrhunska knjiga, pisali su neke vrhunske dijaloge koji ne postoje u knjigama. Arja i Tajvin, Robert i Sersei recimo gde su obe scene jedne od najboljih u seriji.

 

Problem je što očigledno ne mogu da budu nadglasani nigde i ako ih nešto mrzi da urade ili ne žele da urade dovoljno duboko to tako i bude na kraju. Mene zaista zanima zašto imaju toliku moć još od početka 😄 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobar prvi deo epizode ali ovo posle meh, malo pisanje po demokratiji (zivela oligarhija!)
i ispade da je samo Sever ratovao pa su nezavisni... Starkovi ce budu kao  dinastija Habzburg  u svako kraljevstvo imaju kralja ili kraljicu.
Bran =6 kraljevstva
Sansa= Sever
Jon= iza zida

i Arja na dalekom zapadu.
Meh 6 epizoda sa meh krajem uklapa se  u celu 8 sezonu.

Edited by LayupFromTheMidget
Link to comment
Share on other sites

Nisam skontao baš zašto su kraj sa zmajem ostavili toliko otvoren. Ostatak sve očekivano. Tirion redemption, Deneris vs Džon, Arja the explorer, Sem beli čarobnjak i tako. Plus najveći dodatak generalnoj priči - Bren sve zakuvao i to sam kaže 😄 

Link to comment
Share on other sites

Jako mi je zanimljivo kako su se D&D setili odjednom svih popularnih fan teorija i na jedan ili drugi način ih ubacili u finale. Ja sam razvio svoju teoriju a to je da im Martin jednostavno nije rekao dovoljno jer postoji prevelika razlika između završetaka mnogih priča u smislu kvaliteta i generalno egzekucije i da je ovo njihovo rešenje tog problema nedostatka materijala: "batalite nas dvojicu sa tim glupostima, ono što znamo mi smo prikazali a ostali čekajte 2035. kad izađe knjiga" 😄 

Link to comment
Share on other sites

Joj kako je ova epizoda amaterski napisana. Latino sapunica nivo. Ono zasedanje veca je toliki tres da je cak i dobro. Posteno me nasmejase par puta :

Jedine OK scene su ono Drogonovo paljenje trona i Brijenina scena kad je dopisala Dzejmijeve stranice. Sve ostalo isprazno i bez emocije. Bivis i Bathed su se bas potrudili da ubiju seriju do kraja

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

16 minutes ago, Nicklord said:

Nisam skontao baš zašto su kraj sa zmajem ostavili toliko otvoren. Ostatak sve očekivano. Tirion redemption, Deneris vs Džon, Arja the explorer, Sem beli čarobnjak i tako. Plus najveći dodatak generalnoj priči - Bren sve zakuvao i to sam kaže 😄 

Pa cenim da su se stavili u zacaran krug posle 5 epizode. Toliko su ga buffovali i stavili OP da nema ko da ga ubije.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sta ste ocekivali da se desi? 
Ne kazem da je presjajno, al to sto nije posledica prethodnih epizoda.
Da su mnogo pobegli od ovih dogadjaja, bio bi nonsense.

I da znam, sneg je pao za jedno popodne, a dugo najavljivana zima prosla za par nedelja... Jeste prenaivno...


Verovatno namerno, ali propustili su da ostave da poslednja scena bude kako Bran pronalazi zmaja, i ostavljaju klif henger, da li moze da ga kontrolise ili ne, trt mrt, da li je Svet dobio zapravo samo novog tiranina...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...