Jump to content

Biden vs Trump debata - LIVE


duško matić

Recommended Posts

Mislim da bi bilo zanimljivo uzivo prokomentarisati debatu kandidata za predsednika USA. 

Na kosarci su live teme dobar koncept, prilicno su posecene i zanimljive su za citanje, tako da mislim da bi mogli da probamo slicno i na politici.

 

Tako da...samo za vas...

 

liveblog-promo-s800.jpg

 

Debata pocinje u 3 AM po nasem vremenu, i prenosi je N1.

 

Uzivajte!

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Taj deo za kokain i izbacivanje iz vojske jedina zanimljiva stvar, gde se bogami Bajden pogubio nije imao napisano sta da kaze.
Sve u svemu Tramp ima svoje proseravanje ja najbolji ja ovo, Biden pokusava na sve nacine da pravilno izgovori recenice koje ima napisane.
Iz nekog razloga pokusava Tramp da izbejtuje Bidena da kritikuje ekstremnu levicu od starta debate.
Imao i Biden Luj momenat na startu Drzava(partija) to sam ja.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je bio satanak osnovaca. Trump se gubio svaki put, kad mu kažu da je loš. Biden je postao ličan i tu je izgubio takt. Moderator je izgledao k'o balavac, nije vodio, već je pokušavao da dođe do reči. Obojica su bili jako slabi.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovakva debata ide u korist Bidenu jer je pokazao da nema neke razlike u kognitivnim sposobnostima izmedju njega i Trampa.

 

Tramp odbio da se ogradi od white supremacy pokreta I cak implicirao da su pod njegovom kontrolom - stand by...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovakva debata ide u korist Bidenu jer je pokazao da nema neke razlike u kognitivnim sposobnostima izmedju njega i Trampa.
 
Tramp odbio da se ogradi od white supremacy pokreta I cak implicirao da su pod njegovom kontrolom - stand by...
 
Biden je propustio priliku da ućutka Trumpa. Trump je sve vreme preuzimao reč, a to šteti sagovorniku. Biden nije smeo ta izgubi smirenost, čak i kad mu je ovaj sina potkačio. Po mome su obojica ispali neozbiljni. Razmisli, mi razmišljamo sa mnogo više promenljivih od većine glasača. Da ne pominjem moderatora, koji nije imao kontrolu. videćemo. Gledao sam neke kritike gde kažu da su steklii utisak da Trump ne ide protiv kandidata, već protiv izbornog sistema. Drugim rečima je izgubio fokus. To ide Bidenu u korist. Biće toga još.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@mrd, to se ne zove preuzimanje reci, nego upadanje u sred reci. Da bi preuzeo rec moras da imas sta da kazes, a ne samo da ispustas zvukove kako bi prekinuo nekog da govori. 

Koliko gledam i na levim i na desnim televizijama, svi su razocarani. Fox i Hannity pokusavaju da ozive u stilu "mi volimo pobednike, one koji napadaju" a ovi ostali su totalno u soku za low level debatu koja nije kontrolisana od moderatora. Tramp nije dao nikom nista da zavrsi, pa cak ni pitanja, a nije bas imao sta puno pametno da kaze osim frljanjem nekih nedefinisanih velicina koje stalno koristi (svi, mnogi, puno...) 

Sve u svemu bezveze. Ostade samo gorak ukus ustima od cinjenice da je Tramp skoro pa priznao da kontrolise neke grupacije... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@mrd, to se ne zove preuzimanje reci, nego upadanje u sred reci. Da bi preuzeo rec moras da imas sta da kazes, a ne samo da ispustas zvukove kako bi prekinuo nekog da govori. 
Koliko gledam i na levim i na desnim televizijama, svi su razocarani. Fox i Hannity pokusavaju da ozive u stilu "mi volimo pobednike, one koji napadaju" a ovi ostali su totalno u soku za low level debatu koja nije kontrolisana od moderatora. Tramp nije dao nikom nista da zavrsi, pa cak ni pitanja, a nije bas imao sta puno pametno da kaze osim frljanjem nekih nedefinisanih velicina koje stalno koristi (svi, mnogi, puno...) 
Sve u svemu bezveze. Ostade samo gorak ukus ustima od cinjenice da je Tramp skoro pa priznao da kontrolise neke grupacije... 
Šta sam ja drugačije rekao?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mrd said:

Biden je propustio priliku da ućutka Trumpa. Trump je sve vreme preuzimao reč, a to šteti sagovorniku. Biden nije smeo ta izgubi smirenost, čak i kad mu je ovaj sina potkačio. Po mome su obojica ispali neozbiljni. Razmisli, mi razmišljamo sa mnogo više promenljivih od većine glasača. Da ne pominjem moderatora, koji nije imao kontrolu. videćemo. Gledao sam neke kritike gde kažu da su steklii utisak da Trump ne ide protiv kandidata, već protiv izbornog sistema. Drugim rečima je izgubio fokus. To ide Bidenu u korist. Biće toga još.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Ja mislim da Biden nije u stanju da ucutka Trampa, I stvarno mislim da je upitna njegvoa sposobnost da obavlja tu funkciju u ovom trenutku- bilo je drugacije prije deset godina, ali a obzirom na alternativu, hvala mu sto zrtvuje svoje dostojanstvo da bi bio opcija koja moze okupiti one koji we protive  Trampu.

 

zbog toga mislim da je ovaj ishod dobar za njega, jer sam ocekivao da se par puta zapetlja I odluta sto nije uradio- oba kandidata su losa, ali mislim da je od Bidena oporavak moguc - od jos 4 (ili vise godina Trampa - oporavka nema)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ters said:

Ja mislim da Biden nije u stanju da ucutka Trampa, I stvarno mislim da je upitna njegvoa sposobnost da obavlja tu funkciju...., ali a obzirom na alternativu, hvala mu sto zrtvuje svoje dostojanstvo da bi bio opcija koja moze okupiti one koji we protive  Trampu.

Nisam siguran da može da okupi one koji se protive Trampu, osim ako se to nije uspelo postići sa ovim BLM protestima, woke proganjanima i liberalnim lovom na veštice...

Za svaku varijantu mislim da je Berni bio bolja opcija, ali on očigledno ne odgovara establišmentu i kinti koja stoji iza demokrata i vuče konce i gura svoju agendu... 

Link to comment
Share on other sites

Meni je najinteresantnije bilo ono za porez, kada je Tramp rekao sto onda niste promjenili poreski siste kada ste bili na vlasti.

Ostalo nista narocito, Tramp ide dalje i to je to.

Meni je inace najvisre zasmetalo na kraju kada je Melanija izasla na scenu i Tramp je samo malo pipno po ruci, tu me je najvise razocarao.

Link to comment
Share on other sites

Konacnu rec neka ima Chris Wallace, moderator debate. I, BTW, on radi za (barem nekad) predsedniku dragi Fox News.

 

Chris Wallace Calls Debate ‘a Terrible Missed Opportunity’

 

The veteran anchor conceded he was initially “reluctant” to step in during the Trump-Biden matchup. “I’ve never been through anything like this,” he said.



 

“I’m just sad with the way last night turned out.”

Chris Wallace, the “Fox News Sunday” anchor and moderator of Tuesday’s melee of a debate between President Trump and Joseph R. Biden Jr., was on the phone Wednesday from his home in Annapolis, Md., reflecting on — his words — “a terrible missed opportunity.”

“I never dreamt that it would go off the tracks the way it did,” he said.

In his first interview since the chaotic and often incoherent spectacle — in which a pugilistic Mr. Trump relentlessly interrupted opponent and moderator alike — Mr. Wallace conceded that he had been slow to recognize that the president was not going to cease flouting the debate’s rules.

 

“I’ve read some of the reviews. I know people think, well, gee, I didn’t jump in soon enough,” Mr. Wallace said, his voice betraying some hoarseness from the previous night’s proceedings. “I guess I didn’t realize — and there was no way you could, hindsight being 20/20 — that this was going to be the president’s strategy, not just for the beginning of the debate but the entire debate.”

Recalling his thoughts as he sat onstage in the Cleveland hall, with tens of millions of Americans watching live, Mr. Wallace said: “I’m a pro. I’ve never been through anything like this.”

 

Mr. Trump’s bullying behavior had no obvious precedent in presidential debates, even the one that Mr. Wallace previously moderated, to acclaim, in 2016. In the interview, the anchor said that when Mr. Trump initially engaged directly with Mr. Biden, “I thought this was great — this is a debate!”

 

But as the president gave no sign of backing off, Mr. Wallace said, he grew more alarmed. “If I didn’t try to seize control of the debate — which I don’t know that I ever really did — then it was going to just go completely off the tracks,” he said.

Asked what he was feeling when he called the debate to a temporary halt — instructing the candidates that “the country would be better served if we allowed both people to speak with fewer interruptions” — Mr. Wallace said, “The answer to that question is easy: Desperation.”

Asked directly if Mr. Trump had derailed the debate, Mr. Wallace replied, “Well, he certainly didn’t help.”

 

Care to elaborate? “No,” Mr. Wallace said. “To quote the president, ‘It is what it is.’”

In the spotlight, Mr. Wallace was keenly aware of the complexity of his task: ensuring an evenhanded debate, avoiding taking sides, allowing candidates to express themselves while keeping the discussion substantive.

“You’re reluctant — as somebody who has said from the very beginning that I wanted to be as invisible as possible, and to enable them to talk — to rise to the point at which you begin to interject more and more,” Mr. Wallace said. “First to say, ‘Please don’t interrupt,’ then ‘Please obey the rules,’ and third, ‘This isn’t serving the country well.’ Those are all tough steps at real time, at that moment, on that stage.”

 

The Commission on Presidential Debates said on Wednesday that it would examine changes to the format of this year’s remaining encounters between Mr. Biden and Mr. Trump, a clear sign of its frustration with the results of Tuesday evening. The commission also took pains to praise Mr. Wallace for his “professionalism and skill.”

The suggestion that moderators be given the power to mute the candidates’ microphones — popular on social media in the hours after the event — did not sit well with Mr. Wallace.

“As a practical matter, even if the president’s microphone had been shut, he still could have continued to interrupt, and it might well have been picked up on Biden’s microphone, and it still would have disrupted the proceedings in the hall,” he said.

 

And he noted that cutting off the audio feed of a presidential candidate is a more consequential act than some pundits give it credit for. “People have to remember, and too many people forget, both of these candidates have the support of tens of millions of Americans,” he said.

Steve Scully of C-SPAN is set to moderate the next debate, in a town-hall format where Florida voters will ask many of the questions. Kristen Welker of NBC News is the moderator for the final debate. Mr. Wallace’s advice: “If either man goes down this road, I hope you’ll be quicker to realize what’s going on than I was. I didn’t have that advance warning.”

 

Mr. Wallace flew home from Cleveland on Tuesday night. At an airport there, he accepted a glass of champagne from Lachlan Murdoch, whose family controls the Fox Corporation, and Suzanne Scott, the chief executive of Fox News, both of whom had been on hand for the debate. (“I didn’t feel much like celebrating,” Mr. Wallace admitted.)

Back in Annapolis, “I’ve been involved in a certain amount of soul-searching.”

“Generally speaking, I did as well as I could, so I don’t have any second thoughts there,” Mr. Wallace said, in conclusion. “I’m just disappointed with the results. For me, but much more importantly, I’m disappointed for the country, because it could have been a much more useful evening than it turned out to be.”

izvor: https://www.nytimes.com/2020/09/30/business/media/chris-wallace-debate-moderator.html?auth=login-email&login=email

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, zoran59 said:

Konacnu rec neka ima Chris Wallace, moderator debate. I, BTW, on radi za (barem nekad) predsedniku dragi Fox News.

 

Chris Wallace Calls Debate ‘a Terrible Missed Opportunity’

 

 

 

izvor: https://www.nytimes.com/2020/09/30/business/media/chris-wallace-debate-moderator.html?auth=login-email&login=email

 

 

 

 

 

Ma, nije se snasao...

Ne znam sta je ocekivao, on, iskusni novinar od jednog coveka koji nije pustio u protekle 4 godine ni jednog novinara da zavrsi pitanje koje mi se nije svidelo, da ce da bude odjednom fin i kulturan i drzi se teme?!

 

Na kraju je isto u krivu, zemlja je imala priliku da vidi pravu sliku stanja stvari i treba da bude zadovoljan sto je to omogucio. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da Trump nije preterano upadao u rec- intervenisao je onda kada je morao nesto da dematuje ili odbrani sebe. 

Jer za svaku temu svojih 2 minuta Biden nije nista drugo pricao vec napadao Trumpa nekad cak i bez ikakvih dokaza ili cinjenica. Malo je Bider govorio o svom programu vecinom se svodilo na napade sta je Trump uradio (ili nije uradio) za proteklih 4 godine. Ekonomski program mu je jako los - sve je bazirano na Green New Deal koji treba da kosta 100 triliona dolara?!??!!!? 

A Trump ga je prilicno diskredotivao onom pricom o njegovom sinu koji je primio 3.5 miliona dolara od zene gradonacelnika Moskve .... i jos nekim dilovima njegovog sina sto ovaj nije uspeo efektno da demantuje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niko nema nikakav poseban program, korona je sve poremetila i sve se svodi na to koliko ce drzava da nastampa para, koje ce opet cijeli svijet da plati, tako da za Amere sve skupa nema zime, bilo ko da pobijedi.

 

Tramp je ucinio veliku stvar za nas forsirajuci mini Sengen, a izgleda da ce da i koji dolar, a poznavajuci klan Klinton - Obama - Hilari i sada Bajden, sta su nam oni radili, ne razumijem da bilo ko, koga je uopste briga za starim krajem, moze da da glas Bajdenu.

To sto mrze Trampa sto je (bio) zenskaros, zbog frizure, sto nekada lupi ovo-ono, nije pokazao poreske papire, i slicne totalno nebitne stvari i da zato nece da glasaju za njega, meni je jednostavno besmisleno.

Ako te nase glasece nije briga za odnos Amerike i Srbije onda ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...