Jump to content

Eurocup 20/21


propolis

Recommended Posts

Evo sinoć i Luka Dončić pozdravio bivšeg nam selektora još jednim spektakularnim potezom, ali avaj ni to nije dovoljno da se približi Salou i Utoci. :classic_biggrin:

Možda Jokara kad osvoji MVP nagradu, da pita ponovo jel mogu sad sa vama Saša&Saša? Evo igraću i četvorku ako treba...ma drugu, neka Birča ispred mene. :classic_biggrin:

 

Sledeći posao mu je KKP, mark my words...taman da Zoro time kupi još malo poena kod glasača...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam od početka skeptičan za selekciju tima gdje se ogromne pare potroše na 2 igrača, koja pri tom nisu u piku karijere, dok se ostatak tima prepusti prosječnim EC igračima.

 

Ipak treba reći da nisu ispali od neke boranije već od ozbiljne ekipe, sjajno vođenje, koja je konstantno podizala formu tokom sezone. I Rusi baš znaju da ubodu Amera.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, John Dies at the End said:

 

 

Koje?

 

I dobili smo danas u duelu mutanta :lol_2: , sreca X2

Znamo se. :wink2:

 

Jbg, debeli Mitrović je spakovao pet komada u sedam dana pa nema osnova za pljuvanje, zato mora da se potegne druga omiljena tema za iskazivanje sreće.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mmajstor said:

 

Uz cinjenicu da nam je prvi plejmejker bio povredjen, kao i igraci u rotaciji Milosavljevic i Lazic - koliko je realno da smo mi sustinski bili toliki favoriti na tom mecu? 

 

 

Lazic koliko se secam nije igrao tu utakmicu, a Milosavljevic kojeg pominjes kao naseg 11-og igraca je kvalitetniji od bilo koga osim Dragic&Doncic tandema i Rendolfa. 

Slovenija i ajde nije toliki fail kao Argentina koja jeste, ali kada se sve sabere plus iskustvo iz Virtusa iz ove i prosle sezone, ocigledan je neki patern kod Saleta.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekipa Virusa je igrala onako kako je i vođena, na harizmu i vic - na parketu od strane Teodosića i Belinelija, a obojica su kesetine u odbrani i kad nemaju svoj dan u napadu (što je doduše retko na nivou EC) klasične su štetočine. Ostatak tima je dosta skroman, posebno u poređenju sa Uniksovim Amerikancima. Stvarno je glupo ovo naslađivanjem nad Saletovim neuspehom, a još gluplje njega kovati u neku trenersku veličinu.

 

I finale se igra na 2 dobijene valjda. Uniks je kvalitetniji od Monaka, ali Monako je borbeniji i tvrđi. Pretpostavljam da će obe ekipe dogodine u EL služiti za popravljanje razlike, s tim što Rusi imaju para da skockaju konkurentan tim na papiru.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Ekipa Virusa je igrala onako kako je i vođena, na harizmu i vic - na parketu od strane Teodosića i Belinelija, a obojica su kesetine u odbrani i kad nemaju svoj dan u napadu (što je doduše retko na nivou EC) klasične su štetočine. Ostatak tima je dosta skroman, posebno u poređenju sa Uniksovim Amerikancima. Stvarno je glupo ovo naslađivanjem nad Saletovim neuspehom, a još gluplje njega kovati u neku trenersku veličinu.

 

I finale se igra na 2 dobijene valjda. Uniks je kvalitetniji od Monaka, ali Monako je borbeniji i tvrđi. Pretpostavljam da će obe ekipe dogodine u EL služiti za popravljanje razlike, s tim što Rusi imaju para da skockaju konkurentan tim na papiru.

Mogu se složiti sa svim osim sa ovim delom da im je ostatak tima dosta skroman. Jeste skroman u odnosu na neke EL ekipe, ali nije skroman u odnosu na igrače Uniksa. Tu je jedino Flouters dokazan EL igrač, te još dodati Okara i Kejnana kao marginalna NBA igrače koji su više vremena proveli u NBDL-u. Bolje su vođeni od Virtusa, ali jako skromna ekipa.

 

Deluje mi da je ove godine jako skroman EC i da je Budućnost mogla gurati skroz do kraja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ne bude da se pljuje po Saletu po klupskoj osnovi, isto mislim i za Tea. Ogroman talenat koji nije do kraja ispunio svoj potencijal, jeste uzeo novac ali nije se pokazao sa trofejima, kada je gusto precesto je failovao.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Mogu se složiti sa svim osim sa ovim delom da im je ostatak tima dosta skroman. Jeste skroman u odnosu na neke EL ekipe, ali nije skroman u odnosu na igrače Uniksa. Tu je jedino Flouters dokazan EL igrač, te još dodati Okara i Kejnana kao marginalna NBA igrače koji su više vremena proveli u NBDL-u. Bolje su vođeni od Virtusa, ali jako skromna ekipa.

 

Deluje mi da je ove godine jako skroman EC i da je Budućnost mogla gurati skroz do kraja.

 

Jamar Smith je u top 5 igrača EC svakako i to godinama, Brown, Morgan i Holland su sasvim solidni igrači, čak i raspali Theodore je bio EL igrač do skoro. Za EC je to sasvim kvalitetna ekipa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Jamar Smith je u top 5 igrača EC svakako i to godinama, Brown, Morgan i Holland su sasvim solidni igrači, čak i raspali Theodore je bio EL igrač do skoro. Za EC je to sasvim kvalitetna ekipa.

I Vims, Adams, Hanter, Abas, Gembl su solidni igrači. Ali na sve to imaš Pefija, te Tea i Belinelija koji bi bili starteri u svim EL ekipama. Od svih pomenutih samo bi Smit imao mesta na EL nivou i to je to. Barem je to moje mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

I Vims, Adams, Hanter, Abas, Gembl su solidni igrači. Ali na sve to imaš Pefija, te Tea i Belinelija koji bi bili starteri u svim EL ekipama. Od svih pomenutih samo bi Smit imao mesta na EL nivou i to je to. Barem je to moje mišljenje.

Pefi  igrama koje je pruzao proslednjih 2, 3 meseca nije ni za startera u KLS. U ovoj seriji je bio igrac manje. Ne bi me cudilo ni da se sledece sezone ode u penziju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vidim, kritikujete Virtusov napad, a mislim da bi kritikovanje fizicke selekcije bilo vise na mestu. Bez igre na postu, neki skraceni Ameri od kojih je Vins Hanter (kog nikad nismo hteli ni u Zvezdi) ponajbolji. Totalno drugacije i jednako pogresno kao Jokic-na-cetiri. Bez jakih, atletskih krila, Abas nije ni pola igraca od onog sta je bio. Bekovi su im bili do dolaska Belinelija i preminuca Pefija jos i komplementarni i solidno slozeni, ali kako je sezona odmicala uz Tea mi se mali Italijan najvise svideo sto dosta govori... Nisu rasli kroz sezonu, sve vreme su zavisni od suta i vica par igraca, u odbrani skraceni i sa par rupa... Zao mi je, iskreno, ali losa kompozicija tima i cinjenica da Sale ovu skupinu igraca nije napravio boljima nego sto jesu, vec su ostali skupina. Uniks totalno zasluzeno, i pored Kanana koji ne da bi trebalo da bude klupiran, vec prognan iz Rusije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma jeste uboo tu tricu pred kraj, ali kako je u totalu odigrao cetvrtfinalnu i polufinalnu seriju meni je za zatvor. Bez savesti i procenata... 2/12, 2/14, 0/15... Jedino mu je druga tekma protiv Virtusa bila efikasna. Ono, mi ponekad kukamo na Lojdove procente u ekipi gde on cesto glumi pleja (a i plejevi glume pleja) na EL nivou, a ovaj u ekipi sa ozbiljnijim ofanzivnim oruzjima ovako puca.

Btw, milo mi je zbog Voltersa, smislen kosarkas. Ipak, navijacu za Monako u finalu.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pomislio u tom trenutku(istice im napad,a Virtus u seriji 5:0) da ih Virtus pretice i da ce ipak dobiti utakmicu. Imali su odlican momentum i Kanan je to prekinuo neverovatnim sutem i time izbrisao sve one nule pre toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I opet nešto nisam ubeđen da će osvojiti EK već veće šanse dajem pobedniku ruskog duela u EK - mada bih voleo da osvoje zbog našeg trojca.
Nažalost bio sam u pravu u pogledu Virtusa jer mi njihova igra i pored silnih pobeda nije bila dovoljno ubedljiva već je bila toplo-hladno i puna nekih rupa zbog kojih jednostavno nisam bio ubeđen da će doći do kraja.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Cavani said:

Ali 107-100 u do or die evropskoj utakmici:thumbdown: Prvo sto covek pomisli je posle koliko produzetaka.

Nisam gledao utakmicu 😕  pa sam samo na kraju bacio pogled ko je prosao i kad videh rezultat kliknem da na statistici i play-by-play pogledam kako su protekli poslednji minuti regularnog dela i oba produzetka. Kad ono, nema produzetaka 😄 3x sam proveravao. 

 

 BTW, evo jos jednog mog promasenog predvidjanja ove sezone 😄  

On 4/9/2021 at 10:09 PM, Kooineeperk said:

Prvi poraz Virtusa u EC ove sezone.

 

Izgubio Sale namerno, da skine mrak. Da ne prodje kao drugi Sale, one 17/18. sezone. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Nisam gledao utakmicu 😕  pa sam samo na kraju bacio pogled ko je prosao i kad videh rezultat kliknem da na statistici i play-by-play pogledam kako su protekli poslednji minuti regularnog dela i oba produzetka. Kad ono, nema produzetaka 😄 3x sam proveravao. 

 

 BTW, evo jos jednog mog promasenog predvidjanja ove sezone 😄  

 

Primiti 107 poena je stvarno neverovatno.

107/40=2.67 poena primljena svakog minuta u plej of evropskoj utakmici gde su po pravilu zategnute odbrane do maksimuma. Takva igra ne donosi trofeje niti nista dobro, sve i da imas igrace koji mogu da ubace 110.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Geronimo said:

Ma jeste uboo tu tricu pred kraj, ali kako je u totalu odigrao cetvrtfinalnu i polufinalnu seriju meni je za zatvor. Bez savesti i procenata... 2/12, 2/14, 0/15... Jedino mu je druga tekma protiv Virtusa bila efikasna. Ono, mi ponekad kukamo na Lojdove procente u ekipi gde on cesto glumi pleja (a i plejevi glume pleja) na EL nivou, a ovaj u ekipi sa ozbiljnijim ofanzivnim oruzjima ovako puca.

Btw, milo mi je zbog Voltersa, smislen kosarkas. Ipak, navijacu za Monako u finalu.

Pa oni ne osete te prcocente...Loyd kad tako sutira izgubimo 20 razlike bez problema. On je samo jedan od opasnosti u njihovom timu a kod nas Loyd jedina, sitna razlika..

1 minute ago, Cavani said:

Primiti 107 poena je stvarno neverovatno.

107/40=2.67 poena primljena svakog minuta u plej of evropskoj utakmici gde su po pravilu zategnute odbrane do maksimuma. Takva igra ne donosi trofeje niti nista dobro, sve i da imas igrace koji mogu da ubace 110.

Puno bacanja, vise poseda...bilo je skoro 75bacanja na mecu. Nisu oni toliko lose igrali odbranu koliko je Uniks igrao odlican napad..Doduse Tea su prelazili na prvom koraku, cetvrta Pefija je odlucila..

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

SAMO ODABRANI I U EVROKUPU - UVODE SE LICENCE: Poluzatvoreno takmičenje sve sličnije Evroligi!

 

Umesto četiri grupe, dve... A sve je verovatno na putu da postane jedna velika - kao u Evroligi!

Uveliko se priča o značajnim promenama u Evrokupu!

Predstavnici 13 klubova učesnika ovosezonskog takmičenja razmatrali su predloge Upravnog odbora o promeni formata,

pa je jedna od novosti da bi poput Evrolige i ovo takmičenje moglo da bude zatvorenog ili poluzatvorenog tipa.

Naime, od naredne sezone u Evrokupu bi trebalo da igra 20 ekipa od kojih bi najviše 16 dobilo trogodišnju licencu do sezone 2023/24.

Preostali učesnici bi dobili specijalnu pozivnicu ili bi se kvalifikovali na osnovu rezultata u prvenstvu.

Od naredne sezone menjaće se i dosadašnji format. Umesto četiri grupe sa po šest timova, sada ćemo u startu imati samo dve grupe

sa po 10 ekipa - dok bi u nastavak takmičenja (osmina finala) prošlo po njih osam, a potom bi se igrale klasične eliminacije.

Kao i do sada, finalisti Evrokupa imali bi prohodnost u Evroligu.

 Predlog još nije usvojen, ali čini se da hoće biti...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...