Jump to content

Eurocup 20/21


propolis

Recommended Posts

16 minutes ago, realno *w said:

Imam utisak da je ovaj Kenan pokidao, kad god sam gledao Uniks.

 

Ovo danas ozbiljna prža, već je 27 poena, ima još skoro cela 4.

Nema nijednu izgubljenu loptu.

 

 

Ali i Burg igra odlično.

 

Odlican je i izgleda mi kao da bi mogao 2 utakmice za redom da igra bar na ovom nivou.

 

Edit. Evo trojkom broj 8 na ovoj utakmici donosi pobedu protiv Burga (33 od 76 poena Uniksa).

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, realno *w said:

Mislim da će on na leto zabosti neki fin EL ugovor.

 

Očekujem i EL ugovor za Ajzeju Kordinijera, konačno je sazreo i baš dobro igra ove godine.

 

 

Primetio sam ga jos prosle sezone, kao nacrtan za Baskoniu, oni vole da dovode te igrace ispod radara.

 

Dobar i Haukur Palsson, 5/10 trojke, mozda u narednim godinama dobijemo trio sa Islanda u EL (Hermannsson, Hlinason, Palsson).

 

6 hours ago, Alek The Great said:

Aba-ligasi bas dobro prolaze u EC. Buducnost i Olimpija su vec prosle, Partizan i Mornar veceras pobedama overavaju prolaz.

 

Nije Mornar jos uvek prosao.

 

Imaju dva poraza od Ulma i jednu pobedu vise od njih kolo pre kraja. Gostuju u PG, ako izgube, a Ulm dobije u Malagi ispadaju (nije da se veca cuda nisu desavala ove sezone, tipa da Alba dobije u Moskvi :wicked:).

 

Buducnost najverovatnije druga, Cedevita mozda moze i do 1. mesta ako oba puta pobedi prezaljeni Prometheas, za Partizan cu malo sacekati jer je situacija u grupi haos.

Link to comment
Share on other sites

Sad kad znamo rasplet u grupi A, mozemo da vidimo i kakve ce grupe biti u TOP 16:

 

Grupa E: A1 - B2 - C3- Nanterre. A1 je najverovatnije Joventut, B2 Metropolitans/Paris Levallois, C3 Monaco ili Andorra, uz spomenuti Nanterre. Nekako je ovo bas laka grupa i nijedna ekipa iz ABA lige nije uspela da se ugura ovde. Joventut je ovde svakako favorit, ovi ostali timovi deluju skromno da bi prosli u 1/4 finale.

Grupa F: B1 - C2 - D3 - Partizan. Ovo bi bilo Unicaja, Lokomotiva i Trento ako Cedevita uspe da dobije u Grckoj. Mnogo teska grupa, a nije u pitanju samo jurenje plasmana nego i 1. mesto u grupi i laksi rivali kasnije, uz prednost domaceg terena.

Grupa G: Virtus - D2 - A3 - B4. Jos se sasvim ne zna, ali nesto ovako je izgledno: Virtus - Cedevita - Bourg - Mornar. Virtus je tu siguran i borba za 2. mesto i eventualno odlican uspeh za tim iz Ljubljane ili Mornar.

Grupa H: D1 - A2 - B3 - C4. Gran Canaria - Unics - Buducnost - Monaco/Andorra. Gran Canaria je najgora prva ekipa neke grupe, ovde bi najkvalitetniji bio Unics.

 

Mala napomena, u slucaju trijumfa Bourga u Badaloni, grupa E bi mogla da bude sastavljena od 4 ekipe iz Francuske. :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...