Jump to content

Eurocup 20/21


propolis

Recommended Posts

51 minutes ago, Green23 said:

Ne bilo koji tim bez licence, već oni koji su došli preko EC.

 

Glupost. Zar nisu rekli da meč može maksimalno još 2 puta da se pomera?

 

Da, kada nemaju 8 igraca, ne kada imaju debilnu drzavu koja zbog 1 slucaja sve stavlja u karantin

Link to comment
Share on other sites

Slovenci žele da dokažu da su ozbiljni iako su mala država.

Size doesn't matter. 🤓

 

Edit, nisu ista pravila za EL i EC. 

"All 7DAYS EuroCup Regular Season games must have been played by 22 December 2020, and all Top16 games must be played by 23 February 2021" 

 

Cedevita bi morala otkazane meceve odigrati do 22.12 što je vrv problem zbog kalendara, a kapiram da je Aba prioritet radi naredne sezone jer će i tamo imati odložene mečeve. 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nlavrnja said:

 

Da, kada nemaju 8 igraca, ne kada imaju debilnu drzavu koja zbog 1 slucaja sve stavlja u karantin

 

Ovo jos dobija na snazi ako je istinita informacija koja se pojavila negde da su sudije koje su sudile mec izmedju Cedevita-Olimpije i Krke sudile novu utakmicu posle par dana.

Link to comment
Share on other sites

Vaughn tri meca, 0 indeksnih poena. Treba i to umeti.

 

Zato Mornar opet jedna NBA partija i opet rutinska pobeda. Greh bi bio da ta ekipa igra FIBA LS, a greh bi bio da se sada prekida takmicenje jer oba kluba iz CG imaju ekipe za najvece domete.

Partizan bas los, ni senka onog tima iz prosle sezone. Mislim da je njihova realnost borba za PO ABA lige ove sezone i oni su najbolji dokaz koliko je vazno imati dobrog trenera pored klupe. Scepanovic je uzasan, sa njim Partizan moze da dobije samo meceve u kojima se na pocetku sve otvori, sve ostalo je osudjeno na poraz. E sad, nema ni publike, ali nije u tome problem, problem je sto bi publika i tih par pobeda samo zamaskirao horor kroz koji prolazi ekipa Partizana kada je rec o vodjenju ekipe sa klupe.

 

Eurocup nekako opet ispada ozbiljnije takmicenje od EL - nema nekih uzasno cudnih rezultata (dobro, ja to kazem iz ugla nekoga ko je u ovih par kola bas padao na evroligi). U EL veceras Maccabi bez ispaljenog metka izgubio od Bayerna, bas je jadno delovalo kad znas da Maccabi nijednom u mecu nema sansi da preokrene. Da ne pominjem Real i kako oni igraju.

 

U EC favoriti rutinski dosli do pobeda.

Link to comment
Share on other sites

Godinama se provlaci prica da je turska liga jedna od 5 najacih u Evropi.Sada vidimo da njihovi klubovi jos nemaju pobedu u EC.Zvezda letos nalupava Turk Telekom i Karsijaku sa okrnjenim i neformiranim timom, koji su perjanice Fibine LC. Cinjenica je zapravo da sem dva tima sa A licencom EL njihovi timovi su zapravo tezak odron, ako izuzmemo po povremeni bljesak Galate, jer im je baza domacih igraca tragicna, a sem pomenutog tandema ostali ne mogu da plate 10-12 stranaca.

S druge strane sa svim problemima,ABA liga ipak ima neki kvalitet, i mislim da se potcenjuje cak i u evropskim okvirima

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

Dobro, treba priznati i da su ove godine uložili maltene duplo manje para nego prethodnih godina. Nisam proučavao detaljno, ali imam utisak da imaju mnogo manje stranaca nego prethodnih godina. A i ti stranci su uglavnom neke jeftinije varijante.

 

Pa samo kada se setim Darušafake pre 3 godine, kad su uzeli EC - Vilbekin, Kamings, Sent Ros, Erik...  baš dobra ekipa.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

U Turskoj je ograničen broj stranaca na 5 koji mogu da igraju na utakmici. 

Fener I Efes zbog EL imaju veći broj stranaca, ali svejedno za ligu moraju da se odluče za 5 koji će da igraju. 

Galata I Darusafaka su prelaskom u BCL pokazali da nemaju prevelike ambicije i smanjili budžet. 

Besiktas bio pred kolapsom prošle sezone tako da su ove sezone ušli samo sa domaćim igračima, bez stranaca. 

 

Bahcesehir i Bursa su uvek bile osrednje ekipe i zahvaljujući odlasku nekih klubova u BCL oni su upali kao marsovci u EC. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Juče me oduševio Palson iz Andore, pravi faul u napadu i položi loptu u koš, okreće se ka sudiji i pokazuje u fazonu priznaje faul, ali važi koš jer je prvo izbacio loptu :D

Sudija izneverovao. 

 

Gledao i Virtus, rutinirali Antverpen. U Antverpenu mi zapao za oko Faye, ozbiljne fizikalije, 97. godište navodno. Drvenast naravno, ali solidan materijal, ako je zaista tako mlad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, realno *w said:

Juče me oduševio Palson iz Andore, pravi faul u napadu i položi loptu u koš, okreće se ka sudiji i pokazuje u fazonu priznaje faul, ali važi koš jer je prvo izbacio loptu 😄

Sudija izneverovao. 

 

Gledao i Virtus, rutinirali Antverpen. U Antverpenu mi zapao za oko Faye, ozbiljne fizikalije, 97. godište navodno. Drvenast naravno, ali solidan materijal, ako je zaista tako mlad.

 

Da da video sam tu situaciju sa faulom 🙂

Andora bas losa ove sezona, a pogotovo ispod kosa, izdominirali Marić i Masiulis. 

Vinales je u fazonu Kastratija, sutirao trojke 2 od 11 I to jednu pogodio sa devet metara u zadnjoj sekundi. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...