Jump to content

Šah


Jurgen

Recommended Posts

kakvi su vam rangovi? xD

 

Ja sam probao bezveze malo da igram posle bukvalno 20 godina (igrao sam malo u osnovnoj skoli kad me je otac terao, nikad nisam voleo sah) i upao na neke standard 10 minuta turnire sa <1200 rankingom na chess.com, dobio sam najvise lika koji je 1100. Imajuci u vidu da 20 godina nisam igrao i da stvarno veze nemam smatram da je to skroz ok.

 

Inace, zasto mislite da je lichess bolji? Ovako bar na prvu loptu interfejs je ruzniji mnogo, nemas analize ni nista, plus kreces sa mnogo viseg praga.

 

1500 na lichesu kontam da moze da se uzme za 2 dana igrac koji je malo bolji od mene, ovde bi takav morao da gilja kao crnac za 1000. Jer kreces sa 500 i joinuje te sa istim rankom.

 

Inace, gledao sam jednog Svedjanina koji je dobar u board gameovima koje i ja igram online i nekoliko puta streamovao i chess.

 

Prvo, covek resava 60+ puzzleova na lichess puzzle stormu, ja dobacim do 20 svaki treci put. Drugo, upao na neki open turnir, dobija IM i WGM , rank mu je 2300+, nema titulu, mada sumnjam da je igrao kad je bio klinac profi ali nece da kaze.

 

Rapid mu je 2200 posle 25 meceva, mislim to je smesno.

Link to comment
Share on other sites

kako nema analiza? imas analiza koliko hoces, mozes stotinu partija analizirati dnevno dok na chesscom mozes jednu dnevno. kao i besplatni treninzi, beskonacne taktike i sve besplatno dok na chesscom sve placas.

 

a ti ratingzi ne znace nista. na lichessu samo kreces sa oko 300 poena vise. ja na chesscomu imam oko 1500 rating a na lichessu 1820. znaci isti kurac samo ~300 poena vise.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, We lose every week said:

Na sve to lichess je za nijansu brži i mnogo ažurniji u banovanje varalica. 

 

Na tom turniru koji sam igrao oba 700 lika od kojih sam izgubio banovani sutra xD

 

Inace necu ni da probam da igram blitz, prespor sam.

 

Bullet iskreno mi nije ni sah. Gledao sam neke kako igraju, impresivno svakako, ali potpuno bezveze, fora je samo ko ce pre da napravi gresku posle generickih premovova koje radis i ako uspes u tome samo timeotujes protivnika posle toga i cao.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

1 minut za najbolje igrace nije malo da odigraju partiju bez greske, sve ispod toga 30, 15sec je vec vise to sto kazes.

 

sto se tice cheatera, rekao bih da ih na chesscom ima mnogo vise jer je sajt mnogo popularniji i poseceniji.

Edited by gggggggg
Link to comment
Share on other sites

Napravio sam nalog na lichess i odigrao jednu partiju (ja igram samo 3+2)

i dao mi je neke silne pojene, digo mi rejting na 1750 odma, bukvalno poklanjanje

rejtinga.

Sa takvim pocetnim prospektom koji mi je uvaljen, cenim da mi sledi

oducavanje od saha i reset na nize nivoe....ako se usudim da odigram partiju.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kido from Junkovac said:

Napravio sam nalog na lichess i odigrao jednu partiju (ja igram samo 3+2)

i dao mi je neke silne pojene, digo mi rejting na 1750 odma, bukvalno poklanjanje

rejtinga.

Sa takvim pocetnim prospektom koji mi je uvaljen, cenim da mi sledi

oducavanje od saha i reset na nize nivoe....ako se usudim da odigram partiju.

 

 

 

 

to sa rejtingom ti je samo dok traje kalibracija profila. nakon desetak partija ces imati realan rejting. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Kontam da nema neke svrhe da igramo protiv Bokija ako se dobro secam on je na oko 2300 bio nekad. Isti djavo igrali s njim ili Karlsenom.

Bokijev realan rejting Over the board je bio preko 2400, on teoretski u blicu na tim sajtovima moze da ima 2700+. 
Ali vidimo da i super velemajstori igraju protiv raje ponekad....

Link to comment
Share on other sites

Boki, koji format igras i koliko cesto igras?

 

Koji format online nudi najbolji prikaz necijeg rejtinga.

Kapiram da postoje manji ili veci poolovi za pojedini format.

Npr, 3+2 je drugacije nego 3 + 0.

 

Naravno, uticaj na neciji rejting imace i kolicina kurcobolje.

Ako neko strateski prekida igru kada gubi i svaki dan gleda statse i resava probleme pre igre,

to je bitno drugacije od lika koji umoran nakon posla uvece

zaredja 10 poraza nakon sto je stukao par piva.

 

+

And also, primecujem da 80 % igraca igra e4 i nakon nevidjenih smaranja i nicega sa e5,

presao sam na c5 i tu je sah mnogo lepsi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Isključivo 3+0. Sve manje od toga mi je prebrzo. Sve sporije od toga daje prevelike mogućnosti da se koristi engin. 

 

Kad sam stoposto in i raspoložen za igru, uglavnom naguram na 2500 bez većih problema. Problem je što vrlo često igram kad sam nervozan i nadrndan ( samo da radim nešto, kao što pušač pali cigaretu za cigaretom )...tada bez problema padnem na ispod 2350. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se vratio pre 2 god otprilike, igrao svakog dana, navuko se opasno. Sanjao partije, analiziranje, nervoza, gnev... sve sto povlaci sah sa sobom (barem kod mene).
I tu pred kraj sam se doveo na solidan nivo. Izvuko remi burazeru (mada sam imao priliku da dobijem, ali nisam imao muda da probam nesto, potcenio sam svoju dalju kombinatoriku, a precenio burazerovu). 
Onda sam dobio Misssu (starog forumasa) koji je bio (vice)sampion Srbije. Tih mesec dana sam igrao najbolji sah zivota. Mnogo strpljivije nego kao mladji.
I tu sam reko "To je to, zavrsio sam sa sahom, ne igram to nikad vise, ovo je proper nacin da prestanem".

I relativno skoro sam kod neke devojke bio, naterala me da igramo napuseni sah. Nije neki igrac, ali mogu da kazem da sam bas dobro odigrao.
Weedic dobro sljaka za sah, jer klasika, izostri fokus za tu stvar koja ti je trenutno na pameti, dok za ostale stvari ne znas ni kako se zoves.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...