Jump to content

Šah


Jurgen

Recommended Posts

1 hour ago, KfJ said:

Kada se ode u svoj profil, postoji deo chess insights.

Ima tu svega i svacega, ali mene zanima jedan broj 'average centipawn loss'

koji pokazuje na neki nacin okviran nivo igre, tj koliki je tvoj prosecni gubitak pri svakom potezu.

Da li je ovaj broj bitan mozemo spekulisati ako svako iznese svoj broj, pa da procenimo na osnovu rejtinga.

 

Moj broj je 0.65, sto ce reci da svakim potezom gubim vise od pola pesaka, ali ne znam koliko se odnosi na otvaranje.

 

Lepo bi bilo da boki i kavani daju neki uvid u ovo, ali i SVI ostali, nemoj da moram da vas tagujem bando.

 

 

vise od pola stotog dela pesaka.

 

ja sam na 0.69 blic i 0.51 rapid, bulet nisam jos igrao na lichessu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KfJ said:

Kada se ode u svoj profil, postoji deo chess insights.

Ima tu svega i svacega, ali mene zanima jedan broj 'average centipawn loss'

koji pokazuje na neki nacin okviran nivo igre, tj koliki je tvoj prosecni gubitak pri svakom potezu.

Da li je ovaj broj bitan mozemo spekulisati ako svako iznese svoj broj, pa da procenimo na osnovu rejtinga.

 

Moj broj je 0.65, sto ce reci da svakim potezom gubim vise od pola pesaka, ali ne znam koliko se odnosi na otvaranje.

 

Lepo bi bilo da boki i kavani daju neki uvid u ovo, ali i SVI ostali, nemoj da moram da vas tagujem bando.

 

Blitz 51,62 , ostalo nisam igrao (za sada).

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, der Gabelschwanz Teufel said:

0.44 za bullet

0.59 za blitz

 

što nam govori da ovaj advance stat i nije od neke preterane koristi.  :classic_biggrin:

 

 


Možda lupam najveću glupost ali ako sam dobro shvatio uspoređujući tvoju i Kidovu brojku i vaš ranking dolazim(o) do zaključka da igraš dosta napadački.

Ili on defanzivno 😁

Link to comment
Share on other sites

Ja se ustvari jos uvek razvijam u defanzivca i to je moj cilj.

Najvece greske pravim prilikom igranja damom, sto je mozda i bolji pokazatelj necijeg nivoa.

Izgleda da ovaj broj ne znaci bas nista,

 

ali je tacno da i Bluecuracao igra opreznije  ( nego npr. freethrow, koji izlazi iz kapije sa sekirom u trecem potezu. )

Jurgen, nemam pojma, da li je do stila, igra vrlo proaktivno i cvrsto, ali napadacki, kao Nemci u fuzbalu. 

Krzna je mozda blizu ove grupe, o otalima nemam dovoljno saznanja.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi da stignem na turnir. 

@Dracarys ladno te tražim pod nikom grof

@gggggggg

@deez nuts.

@Cavani @Bluecuracao2 @dulematic @KfJ @der Gabelschwanz Teufel @kriv i dužan @Jurgen @krzna

@Neme @diego @Xpert @larry @McLeod @stray_cat @greenenvy @Ridji @zoran59

 

Dame i gospodo večeras je turnir. Nadam se da sam sve pozvao. Kolege, forumasi, pozovite one koje fale.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...