Jump to content

Šah


Jurgen

Recommended Posts

7 minutes ago, gggggggg said:

igram protiv freethrowa, udje boki da gleda nekoliko poteza, vidi da sam odigrao pogresan potez sa kraljicom gde mi pade konj i moram sjebati formaciju pesaka i izadje covek...video je dosta...:classic_laugh:

na kraju bolje i da nije nastavio gledati jer su bili jos veci biseri od poteza sa obe strane.

 

Tako je i u još (barem) jednoj partiji napravio (i znao sam da je sve gotovo kad je izašao mada nisam znao kako :classic_biggrin:)

Edited by kriv i dužan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kriv i dužan said:

Ni clutch se ne predaje do samog kraja, rispek' :classic_biggrin:

 

Pa obicno kada kliknem na zastavicu da predam rival me odbije jer hoce da me prca do samog kraja. Ne znam da li u okviru turnira postoji opcija kada se izadje iz igre da se odradi resign, kao u obicnoj partiji.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mr clutch said:

Pa obicno kada kliknem na zastavicu da predam rival me odbije jer hoce da me prca do samog kraja. Ne znam da li u okviru turnira postoji opcija kada se izadje iz igre da se odradi resign, kao u obicnoj partiji.

 

moras dva puta kliknuti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Xpert said:

Davno sam se registrovao, ne znam na koje stavke mislis.

Daj screenshot.

 

Ma ono da ćeš da budeš fin prema drugima, da nećeš koristiti engine, da prihavtaš uslove, ima još jedno pravilo ne znam koje i ja sam sve to stavio na ON.

 

edit: Nemam screenshot, to je pri registraciji.

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

A pa da, to moras. Mislim da te sistem ne bi ni pustio da se registrujes, ako nije sve cekirano.

A ako se koristi engine, vrlo brzo se taj korisnik banuje. Par puta sam dobio refund poena, jer izgubih od varalica.

Edited by Xpert
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Xpert said:

A ako se koristi engine, vrlo brzo se taj korisnik banuje. Par puta sam dobio refund poena, jer izgubih od varalica.

 

Nešto sam gledao na YT o cheaterima, a i na mestu je banovanje. 

 

7 minutes ago, Xpert said:

A pa da, to moras. Mislim da te sistem ne bi ni pustio da se registrujes, ako nije sve cekirano.

 

Pa to, bilo mi je nelogično da bilo šta ostane crveno. :bravo:

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

Ja bih njima dvojici po nivou igre dodao i Jurgena, to je trojka koja se izdvaja.

Ostali sa mnom na chalenger tour, consolation bracket.

Funny enough, imao sam dobijene pozicije protiv Plave Ptice i Jurgena,

mislim da je tu negde bio neodbranjiv mat, ali ipak sam slab i bezidejan.

 

Mislim da sam danas bukvalno bio sesti od pet takmicara,

na partije se cekalo vecnost, hikaru u takvim pauzama igra deset bulet partija, 

a Rafa moze da odservira ceo gem na razliku.

 

Termin je bio popodne za mene, dok su drugi ucesnici udobno vec popili ili smotali nesto,

ja igram potpuno trezan, sa obavezama kasnije. 

Nemam ni upalu pluca kao Cavani, da bar budem na steroidima.

 

Treba ovi jachi igraci, boki, kavani i ova trojica da se podele u ekipe, i da dodaju slabije rangirane,

po principu lebrona i Duranta kad se dele u ekipe.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, KfJ said:

Ja bih njima dvojici po nivou igre dodao i Jurgena, to je trojka koja se izdvaja.

Ostali sa mnom na chalenger tour, consolation bracket.

Funny enough, imao sam dobijene pozicije protiv Plave Ptice i Jurgena,

mislim da je tu negde bio neodbranjiv mat, ali ipak sam slab i bezidejan.

 

Mislim da sam danas bukvalno bio sesti od pet takmicara,

na partije se cekalo vecnost, hikaru u takvim pauzama igra deset bulet partija, 

a Rafa moze da odservira ceo gem na razliku.

 

Termin je bio popodne za mene, dok su drugi ucesnici udobno vec popili ili smotali nesto,

ja igram potpuno trezan, sa obavezama kasnije. 

Nemam ni upalu pluca kao Cavani, da bar budem na steroidima.

 

Treba ovi jachi igraci, boki, kavani i ova trojica da se podele u ekipe, i da dodaju slabije rangirane,

po principu lebrona i Duranta kad se dele u ekipe.

 

 

 

Pio sam samo klaker. Zaista, ali, zaista, potpuno mi je nejasno otkud mi toliki rejting, teoriju poznajem samo iz vidjenja, ponekad se sretnemo negde u gradu i tek veceras sam saznao da kao crni igram tzv. Modern Defence: Standard Line!!  😏🙂

Link to comment
Share on other sites

Pio si klaker ko kapetan miki.

Ipak ste se sretali u gradu, a verujem i da si neko vreme kupovao kokice svakoga dana

bas u trenutku kad ona ide na faks.

Sto se tice otvaranja, samo protiv bokija i kavanija posle sestog poteza osetis knedlu u grlu i znas da je 

smrt u sobi, negde iza tvoje kompjuterske stolice.

Sa ostalima (i tobom) se moze igrati,

i niko nije isti igrac unutar i izvan svoje zone komfora, dok sat otkucava u bezidejnoj poziciji,

ili dok ti jure kralja preko poljane.

 

 

 

 

 

 

Edited by KfJ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad dodjete svi javite da gledam. Voleo bih da gledam Bokija i Kavanija. Nicklord ima najvecu razliku izmedju ratinga i onoga kako zapravo igra IMO. Jurgen i freethrow su isto odlicni.

 

Ja ako budem igrao verovatno sa Sprivelom za izbegavanje fenjera. Mada ako bih se podsetio najosnovnije teorije i tranzicije mislim da bih mogao da budem tu negde sa Xpertom, odigrali smo jednu ok partiju gde je dobio pawn and king endgame (imao sam sansu al sam glup) u drugoj me je sadzgao kao Velja Madlen Oldbrajt.

Link to comment
Share on other sites

Kada se ode u svoj profil, postoji deo chess insights.

Ima tu svega i svacega, ali mene zanima jedan broj 'average centipawn loss'

koji pokazuje na neki nacin okviran nivo igre, tj koliki je tvoj prosecni gubitak pri svakom potezu.

Da li je ovaj broj bitan mozemo spekulisati ako svako iznese svoj broj, pa da procenimo na osnovu rejtinga.

 

Moj broj je 0.65, sto ce reci da svakim potezom gubim vise od pola pesaka, ali ne znam koliko se odnosi na otvaranje.

 

Lepo bi bilo da boki i kavani daju neki uvid u ovo, ali i SVI ostali, nemoj da moram da vas tagujem bando.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...