Jump to content

Šah


Jurgen

Recommended Posts

33 minutes ago, diego said:

Jel moze neko da mi pojasni sistem... npr. Dubov je igrao sve partije sa nekim srednjerangiranim sahistima, i kako njegovih 7.5 moze da bude isto kao 7.5 Magnusovih koji je igrao sa 10 najboljih sahista na svetu?

 

Igras protiv onih sa kojima si trenutno rangiran (sa kojima nisi igrao).

Link to comment
Share on other sites

Ako ne uzme klinac, voleo bih da uzme Fabi, on je totalni crni konj,

decko je bio dosta gadljiv na rapid and blitz do sada, 

njegovao tu klasicnu skolu saha, gde se cuvaju pripreme.

Onda je gledao kako svi ostali piche neke varijante i kako ih boli tuki

za skrivanje ideja, pa je resio da i on proba. 

Videlo se da je i on postao lozhac na ovo kad je dobio MLVa u buletu.

 

Karlsen Nakamura, Nepo Karuana

 

Link to comment
Share on other sites

Vidim pricaju o pravilima... pa klinac je pobedio i Karlsena i Karuanu, ne moze biti pravicnije. Zapravo, Nepo nije trebalo u finale da su bila pravila po turniru kandidata i da su se gledali medjusobni susreti/ukupan broj pobeda, jer su ova trojica imali 7 a Nepo 6 pobeda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim pricaju o pravilima... pa klinac je pobedio i Karlsena i Karuanu, ne moze biti pravicnije. Zapravo, Nepo nije trebalo u finale da su bila pravila po turniru kandidata i da su se gledali medjusobni susreti/ukupan broj pobeda, jer su ova trojica imali 7 a Nepo 6 pobeda.

Ali ako gledas npr medjusobne izmedju njih 4, mali i nepo u finalu.
Link to comment
Share on other sites

:Hail:

 

Pobeda 17-godišnjeg Nodirbeka Abdusatorova svakako predstavlja dosta veliki spektakl, jer je u pitanju najmlađi prvak u rapidu u istoriji i to sa 132. mesta na FIDE rang-listi i sa rejtingom za rapid ispod 2600.

 

https://ratings.fide.com/profile/14204118

 

A i profilna slika na sajtu FIDE je top:

 

r5PPwQa.jpeg

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pratio sam na NRK čitav dan i toliko su samouvjereni bili (s razlogom da se razumijemo) da je ovo bas shok bio. Inače prate sa desetak kamera, intervjui u studiju, trenutna analiza,  izvjestaji sa lica mjesta pre za vreme i posle meča, ovo ono,  kao da sam Magnus nije slučajna pojava nego plod nekog sistema. 

Volim šah, ponekad i komentar šahovski uhvatim negdje ali sada pratim malo bolje zato sto živim u Nor pa je u medijima prisutan. Pitao bih one koji znaju i bolje prate... da li uvijek ovako uzbudljivo!?Mislim Magnus i Nep najduza partija u istoriji, ovaj mali sad od 17 leta opet istorija. Je li ovo neka renesansa šaha?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...