Jump to content

Šah


Jurgen

Recommended Posts

Uh, jedva ga dobio So, Nihal je prosuo prvu partiju nakon nekoliko poteza, bilo je za dlaku.

 

Prvenstvo Srbije zavrseno u furioznom tempu, devet dana bez odmora, a poslednja runda ujutru.

Na vrhu su bogosavljevic Ivic i Kovacevic, ali mislim da je Bogosavljevic prvak na osnovu

medjusobnog duela.

 

Svaka cast za ovo, protiv Ivica i Indjica je odigrao e4d5 i dobio Ivica u kljucnoj partiji.

Nisam ga bas pratio, ali kao junior je bio jedan od onih klinaca za koje je titula GM neminovnost.

 

 

 

Mislim da je i Nepo izokola bocnuo Dubova, u fazonu, ' trenirali smo zajedno, kad sam video potez 8. ... znao sam da je Dubov,

ali sve njegove zamisli su ustvari radile za mene' , (u obe partije). 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Oni imaju istoriju od pre dve godine na blitz prvenstvu. Igrali su partiju gde je Magnus dobio na vreme. Pozicija je bila cist remi, klinac je zurio, obarao figure i na tome izgubio vreme, mada to bi se desilo neminovno posto je Magnus imao 15+ sekundi na satu, njemu je to sasvim dovoljno da dobije na vreme bilo koga.

 

I sad, pravila su takva da se pobeda dodeljuje ako je protivnik imao ikakvu sansu da pobedi da nije bilo isteka vremena. Sudije su dodelile partiju Magnusu, jer je engine pokazao da postoji jedna opskurna linija po kojoj je to moguce, realno u blic partiji nema teoretske sanse da bi se desila i onda je Alireza flipnuo, poceo da se svadja jos da optuzuje Magnusa da mu je smetao jer ga je gledao i pricao na norveskom mislim sprdnja, a kamere ih snimaju.

 

Posle toga ga Magnus bocka gde stigne. Slicno kao sto je radio "decent" Hikaruu, iako "he completely doesn't care", zbog ispada Nakamure koji su postali epic.

Link to comment
Share on other sites

On 12/14/2021 at 4:04 PM, KfJ said:

 

 

 

 

Mislim da je i Nepo izokola bocnuo Dubova, u fazonu, ' trenirali smo zajedno, kad sam video potez 8. ... znao sam da je Dubov,

ali sve njegove zamisli su ustvari radile za mene' , (u obe partije). 

 

 

 

 

 

I ja sam to procitao, nije mi delovalo tako Dubov i Nepo su u ok odnosima, Karjakin verovatno malo manje, oni su imali nekih kontroverznih momenata takodje u 2020. Mislim da je dodao i da je on radio sa njim kad je igrao protiv Karuane, tako da ono, nije ni neocekivano.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, McLeod said:

 

I ja sam to procitao, nije mi delovalo tako Dubov i Nepo su u ok odnosima, Karjakin verovatno malo manje, oni su imali nekih kontroverznih momenata takodje u 2020. Mislim da je dodao i da je on radio sa njim kad je igrao protiv Karuane, tako da ono, nije ni neocekivano.

Mike: The biggest topic of discussion in the last 24 hours has been revealing that [GM] Daniil Dubov was on Magnus Carlsen’s team and of course we know that he is Russian… Do you feel it’s okay for one of your countrymen to help your opponent?

Ian: Well, somehow I wasn’t sure about this until game two when I saw the 8.Ne5 idea which is a typical idea from Daniil. I had some mixed feelings. It's not about being countrymen because obviously we have quite a lot of strong grandmasters and some of them work with each other, but speaking of Daniil, we worked together a few years ago for quite some time. I thought he would rather be on a commentary team, but on the other hand, my team and I should probably thank him because our biggest chances arrived after his brilliant novelties. Like after this 8.Ne5 in the Catalan and also in the Semi-Catalan/Semi-Reti in game six, was also quite...

Mike: Is he a double-agent? Is that what you’re saying?

Ian: No, I don't know. I don’t think he’s a double-agent, obviously, but the results of his work were quite favorable for us.

My team and I should probably thank [Dubov] because our biggest chances arrived after his brilliant novelties.

Mike: Would you feel comfortable being on a national team with him at a future Olympiad?

Ian: I don’t think about this, but it's just chess work. Being given the chance, I’d like to congratulate him on some nice results of his work.

 

 

Znaci koliko ja vidim, Nepo pominje da su radili zajedno pre par godina i to je kod njih prilicno ozbiljna stvar. 

'Mislio sam se da ce da bude komentator'

A i poslednja recenica, nemam pojma. 

Verovatno necemo gledati mnogo Danila u ekipi Rusije, bice:  ovo ono tu je Karjakin Gruscuk i Nepo, a evo ovi klinci

Espienko, a sansu zasluzuju i Aleksenko, Artemiev....sorry Daniil.

 

 

Edited by KfJ
Link to comment
Share on other sites

To je vrlo moguce, samo kazem ne vidim nista posebno u ovome, procitao sam celo. Vise je iznerviran sto se potencira na tome, nego sto je ljut na njega. U prvom intervjuu rekao je u fazonu svako bira svoj tim, Magnus je izabrao svoj, oni su radili i ranije i nista specijalno nije rekao.

Link to comment
Share on other sites

Neverovatan je Hikaru, igra sa lakocom brzopotezni sah. U klasiku je prosecan sahista, a ovde najbolji, sto pokazuje da su to "dva razlicita sporta". Ali gledam juce ovaj prenos i razmisljam, kome moze da bude zanimljivo kad krenu da sevaju sa potezima, gde ni tabla uzivo ne moze da isprati, a kamoli neki prosecni zaljubljenik u sah. Dok je "klasik" previse smarajuci za nove i brze generacije, to je ovo susta suprotnost i odbija nekog ko nije dovoljno upoznat sa materijom. Mislim da bi resenje za "opstanak" saha trebalo traziti u promociji necega izmedju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, diego said:

Neverovatan je Hikaru, igra sa lakocom brzopotezni sah. U klasiku je prosecan sahista, a ovde najbolji, sto pokazuje da su to "dva razlicita sporta". Ali gledam juce ovaj prenos i razmisljam, kome moze da bude zanimljivo kad krenu da sevaju sa potezima, gde ni tabla uzivo ne moze da isprati, a kamoli neki prosecni zaljubljenik u sah. Dok je "klasik" previse smarajuci za nove i brze generacije, to je ovo susta suprotnost i odbija nekog ko nije dovoljno upoznat sa materijom. Mislim da bi resenje za "opstanak" saha trebalo traziti u promociji necega izmedju.

 

prvak sveta u rapidu o rapidu:

 

 

:18:

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/16/2021 at 2:03 PM, freethrow said:

Možda grešim, ali meni je ova Magnusova izjava fascinantan primer namernog stavljanja pritiska na Alirezu sa namerom da se klinac slomije...

Moze biti, mada neki misle i da Magnus pored tog pritiska zeli i da se sretne sa Alirezom dok ovaj nije dostigao pik, a dok je on sam na vrhuncu svoje igre, neki pominju i da je premala nagrada sto realno i jeste.

Mislim da ce Magnus igrati svakako, kada se slegnu utisci drugacije ce razmisljati.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...