Jump to content

Šah


Jurgen

Recommended Posts

On 10/20/2021 at 5:24 PM, Nicklord said:

GothamChess je mnogo bolji šahista od agadmatora ali nije to to, on je onako baš klasičan youtuber/streamer. Antonio je mnogo veći gospodin 😄

 

 

Ono sto @gggggggg kaze. Nekako Antonio mi dosta samo cita poteze sa nekom low level analizom koju dosta ljudi moze raditi ako imaju malo slifa za saf.

 

GothamChess jeste mnogo bolji sahista i ima taj neki sensational vibe sto ga cini bas pravim youtube-erom. Meni je to ok, ali razumem da to nekome ne prija. On je do cifre od 1.2m subscribe-era dosao bas previse brzo.

 

Zato mislim da je PowerPlayChess bas za svakog. Daniel King je izuzetno gotivan lik i pravi gospodin, pa mi nekako pravo uzivanje slusati ga.

 

Pratio sam neko vreme i ChessBrah-s zbog Hansen-a i naseg Miodraga Perunovica koji je jedno vreme stream-ovao kod njih jer je on bio Hansen-u trener. Pogotovo sam voleo one njegove ultra bullet sesija na Lichess koje su bas bile bolestina. Onda kad su potpisali ugovor sa chess.com i kad su ubacili sve i svasta u stream, nekako mi onda za njih opalo interesovanje.

 

Botez sisters ne gotivim previse. Ne znam sto.

Link to comment
Share on other sites

i ja sam poceo sa chessbrahsima tamo negde '15 ili '16. jos na samom pocetku njihovog streamovanja, tada sam prvi put video i alex botez. 

kada su igrali onaj pro chess tour ili kako se vec zvao pa perunovic komentarisao to je bio takav hit. smejao sam se tokom celog dogadjaja. imao je bas odlicne provale i nije se ustrucavao da ih flejmuje kada nesto zajebu. nervirao se kao da igramo finale sp u fudbalu.

 

naravno yasser je najveci car medju svima njima, robin van kampen je isto bio car. 

 

 

 

posle se popularizovao sah toliko da je bio jedan od najgledanijih 'igara' na twitchu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U toku je Chess dot kom Grand Swiss (108 igraca) i bukvalno svi zivi igraju.

Nakon sestog kola Indjic (2612) i Ivic (2606) su u grupi igraca sa 3 / 6

ispred mnogijah oficijalno jacih igraca. U toj grupi sa njima su i Alekseev, Saric, Pragananda, 

Nieman, Abdusatorov i Sindarov....

 

U vrhu su Firuzja, MLV, Naher, Sirov... sa 4.5 a prati ih i Karuana sa pola poena manje

Budisavljevic ima 1.5 / 6, remizirao je nesrecno sa Ivicem nakon sto ga je razbio crnim figurama.

 

Edited by KfJ
Link to comment
Share on other sites

Igramo u cetvrtom kolu protiv Ceha. Poraz od Azera u drugom kolu ali pobeda protiv Svedjana juce.

Ustvari po rejtingu smo nikad jachi, Ivanisevic igra na cetvrtoj tabli a ivic na prvoj.

Tu su i Markus i Indjic, svi imaju rejting preko 2600 trenutno.

Ustvari Indjic ce igrati protiv Navare, a na drugoj tabli Ivic.

Nisam siguran kako su odredili raspored po tablama nashi.

 

 

 

Edited by KfJ
Link to comment
Share on other sites

Madjari nisu u najjacem sastavu, ne igra im Raport, ovo moze da bude ostra borba.

Koliko se ja secam, ranije, nakon dvehiljaditih je jos uvek igrao Damljanovic, Zatim Solak,

skorije Sedlak, Perunovic (koji je i sada tu na petoj tabli) i svi oni su bili po rejtingu ispod 2600.

Ali skorije, Ivan je bio na vetrometini na prvoj tabli, a njegov riskantan stil nije pogodan za

igru protiv Aronijana, Griscuka i drugih zveri na prvim tablama.

Sada je Ivic neverovatno solidan belim figurama a Indjic se razvio u odlicnog igraca.

 

Ivic igra protiv Berkesa belim i kako ga duze pratim,uvidjam da je prioritet da zauzme centar

i pripremi napad, veoma je cvrst i drzi prednost dugo, posebno kad se igra Ruy Lopez, French ili Karo Kan.

 

i Indjic igra ostru partiju crnim, moguce je da je protivnik malo zbunjen jer je brzo furao u neke sporedne linije.

 

Perunovic je krenuo u neki napad sa g4, nadam se zna sta radi.

 

 

 

 

Edited by KfJ
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...