Jump to content

Šah


Jurgen

Recommended Posts

Bas ga je ispustio Gukes i verovatno izgubio sanse da osvoji turnir.

 

Neverovatno je da su obojica dosli na rub tajmauta.

 

I Vidit ima problema sa tim, iskreno nije mi jasno kako to dopuste sebi na ovom nivou.

 

A Nepo u pola meceva do sad potrosio po 20-30 minuta.

Link to comment
Share on other sites

Gukes izgleda kao da ima 38, a ne 18 godina... nisam stigao da analiziram ove njegove partije, ali deluje dosta stalozeno za njegove godine, mozda bi on mogao da bude naslednik Ananda, ne znam koji igrac je pre njega isao na turnir kandidata sa 18 godina, verovatno samo Fiser mladji od njega u istoriji

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, diego said:

ne znam koji igrac je pre njega isao na turnir kandidata sa 18 godina, verovatno samo Fiser mladji od njega u istoriji

 

Ako ne grešim, Karlsen je imao 16 godina kada je bio kandidat 2007, ali je tada bilo 16 učesnika.

 

Kvalitetno društvo svakako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Biće čupavo ovde do kraja, trenutno tri igrača dele prvo mesto, a četvrti je na pola poena zaostatka, pritom imamo duele Nakamura-Gukeš, Nepomnjašči-Nakamura i Karuana-Nepomnjašči u poslednja dva kola. :classic_smile:

 

Ako bude deobe prvog mesta, biće i dodatnih partija.

Link to comment
Share on other sites

Jan u sustini treba da dobije Hikarua i remizira sa Fabijanom i to je to.

 

Onda bi Gukes morao da dobije i Alirezu sa belim (sto je moguce) i Hikarua sa crnim (sto je ekstremno neverovatno ako ovaj ne mimuje).

 

Ako Hikaru sutra remizira sa Janom, ima mec loptu protiv Gukesa, a onda bi Jan mozda morao da igra na pobedu protiv Fabijana sa crnim.

 

A moguce je da ce svi ici na sigurnu varijantu i odigrati na remi.

 

 

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Smrtokapa said:

Biće čupavo ovde do kraja, trenutno tri igrača dele prvo mesto, a četvrti je na pola poena zaostatka, pritom imamo duele Nakamura-Gukeš, Nepomnjašči-Nakamura i Karuana-Nepomnjašči u poslednja dva kola. :classic_smile:

 

Ako bude deobe prvog mesta, biće i dodatnih partija.

 

Ja bih ustanovio pravilo da dobija automatski onaj ko ima najvise pobeda, sto bi motivisalo igrace da igraju sa vise rizika, i mozda bi doprinelo popularnosti saha koje decenijama ide unazad. Pozdravljam promenu oko time formata, ali ovo je classical sah, ne moraju i na kandidatima da uvode brzopotezne partije kao i na samom mecu za prvaka. Nije da ne volim brzopotezni sah, cak naprotiv, ali nekako mi je to previse mesanja formata. 

 

Trenutno Nakamura ima 5 pobeda, a Nepo samo 3 npr., iako Nepo nema poraz. Ali svi znamo da su remiji "ubili" sah, pocevsi od onog cuvenog Karpov - Kasparov remi festivala.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...