Jump to content

Šah


Jurgen

Recommended Posts

Prekinut turnir za izazivaca Carlsenu za svetskog sampiona. Nakon polovine partija (sedam), u vodjstvu su Maxime Vachier-Lagrave i Ian Nepomniachtchi sa 4,5/7.

Rusija obustavlja letove od sutra, pa su morali prekinuti.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Par note-ova. 

 

Imate fenomenalne turnire online sa top igracima. Na zadnja 2 top turnira, Magnus je doziveo jake poraze od So-a i MVL-a koji je mozda najbolji sahista na svetu trenutno. 

 

Dodatak na sve to, oprao ga Dubov malo pre onako muski. 3 puta ga dobio u 7 meceva. 

 

Dubov u odlicnoj formi i nedavno je odigrao game of the year protiv ni manje ni vise nego Karjakina. 

 

https://youtu.be/YkAp-AXPKz8

 

 

Edited by greenenvy
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tokom intervjua se najbolje videlo koliko je pod utiskom ove pobede! U prethodnim rundama, cilj Carlsenovih protivnika je bio da "prezive" i remiziraju, iako Magnus ne blista bas u poslednje vreme. Esipenko je napao i rezultat je ova spektakularna pobeda. Dva tinejdzera dominiraju ovim turnirom. On i Firouja, koji je na dobrom putu da pobedi Harikrishu sa crnim figurama i tako se osamostali na prvom mestu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tek sam se nedavno uključio u moderne šahovske tokove, dok sam pratio ranije šampion je bio Kasparov i igrao je protiv Karpova...

 

Je l može neko da mi objasni zašto Carsen igra ovako skromno na Tata Steelu? Je l to neki duži pad forme u pitanju ili samo sada? Također, kako vam se dojmi Firudža? Odlgedao sam desetak njegovih partija i deluje mi neverovatno...

Link to comment
Share on other sites

carlsen je u padu forme cini mi se od jeseni, mozda malo kasnije ali defitivno nije na vrhuncu. morace napumpati formu za novembar.

 

firouzja je ekstra talenat, gledam ga vec par godina, nadam se njegovom duelu sa carlsenom u buducnosti za titulu sampiona sveta.

 

giri igra sah zivota ovih par meseci rekao bih.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Igram dosta online blica I mogu da istrpim svakakav poraz.

Tri sekunde I idemo dalje. 

igram I protiv kompjutera I znam sta je spora smrt.

Juce me je doduse tako olesio neki lik, bukvalno deprimirajuce, 

batalio sam na dan, oducio me. Cudno iskustvo.

 

Danas vidim da je banovan I da je to bio cheater, koji je igrao full mode,

I to je na neki nacin olaksanje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...