Jump to content

Šah


Jurgen

Recommended Posts

Sa 26 godina zivota jedina stvar koje mi je jako zao je sto se sahom nisam bavio ozbiljno. 

 

Krenuo sam kao klinac dosta kasno, mozda sa 10 godina i za 2 godine ostvario neverovatan napredak (bar za mene). I onda klasika kako su isle godine nekako sam izgubio interesovanje, jer mi je bilo mrsko sam da radim jer otac nije hteo da mi pomogne i da prebrodim taj period u kom kao i svaki klinac pronadjes jos milion drugih stvari koje te interesuju i nikad nista nisam postigao. A prilicno sam ubedjen da sam imao kapacitet da budem neki fide majstor, a sad sam nista do obican trubadur. 

 

Highlight moje kratke karijere su bili mecevi protiv Nikole Radovanovica i Urosa Cvetanovica na turniru u Svilajncu u poljoprivrednoj skoli sa 11 godina mislim. Nikola tad nogama nije mogao pod dohvatiti dok je sedeo na stolici 😁 On je postao IM, a Uros valjda CM. Nikola je valjda iz KG-a, a Uros iz Cuprije. 

 

Te dve godine kada sam se i bavio sahom, opstina je organizovala besplatne casove kod pokojnog velemajstora Slobodana Martinovica iz Smederevske Palanke.

 

Bilo neko lepo vreme u koje bih se veoma rado vratio. 🙂

 

Uglavnom, svoje dete jednog dana kada ga budem imao cu zaista terati da igra sah jer za decu je to neverovatno pozitivno u mladim godinama, a pogotovo sad kada su klinci svakakvi. 

Edited by greenenvy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, greenenvy said:

Uglavnom, svoje dete jednog dana kada ga budem imao cu zaista terati da igra sah jer za decu je to neverovatno pozitivno u mladim godinama, a pogotovo sad kada su klinci svakakvi. 

 

dont-benedict-c-umberbatch.gif

 

3 minutes ago, deez nuts. said:


Kako si se oslobodio obaveza kad je NFL Championship week?

 

Zna čovek da će ona prva utakmica biti potpuno rezultatski nezanimljiva. 

Link to comment
Share on other sites

Mozemo da se delimo u ekipe takodje, da bi bilo zanimljivije za ucesnike svih rejtinga. 

Kako se npr. igraju sub battles na twitchu.

 

Ali prvenstveno, ucesnici sa nizim rejtingom ne treba da propustaju ovakve prilike.

Ne kapiram kako neko ko ima rejting 1800, 1200 ili 800 moze uopste da razmislja o blamu.

svi ti rejtinzi podrazumevaju nepotpuno razumevanje pozicije, ucestale previde i 

povlacenje inferiornih poteza. To je normalno stanje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, McLeod said:

Ma nije stvar u blamu ja zapravo i ne igram sah. Jednostavno je bez poente da se igra kad se unapred zna ishod, a opet mi nije sah bitan pa da sad to koristim da vezbam i napredujem.

 

Ima da igras, ako ja stignem veceras.

 

Nisam odigrao nijednu online partiju. Cak, sah sam poceo da igrao skoro sa burazerom, odigramo partiju jednom nedeljno over the board. To budu zivi pis pozicije i potezi.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam koliki mi je realni rejting, pošto sam odigrao tek nekoliko partija online, uglsvnom sam igrao uživo i to ranije, malo igram u poslednje vreme. Ali ako bude neki turnir ili liga, rad sam da učestvujem, da se aktiviram ponovo, pošto volim šah 🙂

Edited by dulematic
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...