Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Vildoza spasio Barsu sa dve prodate lopte u završnici. 

 

Čini mi se da u Barsi ne štima pozicija 1. Hanga, Kalates I Uertel kao da zbunjuju ekipu koja ne zna šta treba da se igra. Mozda je Saras previse zahtevan, a oni to još ne mogu da isprate, bem li ga. 

Higins nema još neku bitnu ulogu,a i on voli da ima loptu u rukama. 

Za sada igraju na Miroticev extra talenat i brutalne prangije Kjurika i Abrinesa.

 

 

Na Larkinu se nije osetila pauza, a I Vasa kao da je napaljeniji kad je ovaj u ekipi. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/31/2020 at 3:00 AM, Zvezdinho said:

Meni ovo vise lici na namesten mec, toliko pocetnickih gresaka i promasivanje zicera mi je dosta sumnjivo. 

 

 

 

ništa sumnjivo...probaj da šutaš celu tekmu preko 5 skakutavih pink flamingosa od po sto kila...:classic_blink: 

ova oprema šije onu combat Žargirisovu za dva koplja...valjalo bi to zabraniti, neozbiljno skroz.

Link to comment
Share on other sites

Quote

"Dragi prijatelji iz sveta košarke posle mnogo razmišljanja odlučio sam da vas zamolim za pet minuta vašeg vremena. Imam tu sreću da sam prilično dugo u evropskoj košarci, pod FIBA, ULEB i Evroligom. Uz sva neslaganja uvek sam poštovao gospodina Stankovića i Baumana, a ponosan sam i što sam prijatelj Portele, Bertomeua i Van den Špigela, trenutno predsednika ULEB. Živimo u teškom vremenu, Vlade evropskih zemalja zatvaraju granice i uvode karantin da zaštite narod od virusa korona, a svake nedelje se sve više ljudi zarazi, a utakmice se odlažu. Sve se teže ide na putovanja... Uskoro nećemo imati slobodne datume za odigravanje odloženih utakmica, a sve mi se čini da zavisimo od toga ko ima više sreće i u tom momentu manje zaraženih. Zbog svih ovih razloga, kao veliki ljubitelj košarke, zamolio bih ljude koji donose odluke da odmore minut, sklone svoja mišljenja u stranu i sve nesuglasice iz prošlosti i za dobrobit svih nas, košarke, navijača, trenera, igrača, sudija, pronađu adekvatno rešenje. Zasada je jedino logično da se sezona zaustavi i da se završe samo nacionalna takmičenja, a da se za tri-četiri meseca, kada sve bude lakše, evropska takmičenja vrate, tamo negde od marta, najkasnije aprila. Tada će igrači moći da se spremaju za Olimpijske igre, a možda će se i korona avirus izgubiti do tada ili ga limitiramo. Naravno, televizije i sponzori moraju da učestvuju u svemu ovome i siguran sam da zajedno možemo naći rešenje. Zdravlje je najvažnije, a mi ćemo, kao navijači, vama biti najzahvalniji.

S poštovanjem,

Etore Mesina".

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Green23 said:

"Dragi prijatelji iz sveta košarke posle mnogo razmišljanja odlučio sam da vas zamolim za pet minuta vašeg vremena. Imam tu sreću da sam prilično dugo u evropskoj košarci, pod FIBA, ULEB i Evroligom. Uz sva neslaganja uvek sam poštovao gospodina Stankovića i Baumana, a ponosan sam i što sam prijatelj Portele, Bertomeua i Van den Špigela, trenutno predsednika ULEB. Živimo u teškom vremenu, Vlade evropskih zemalja zatvaraju granice i uvode karantin da zaštite narod od virusa korona, a svake nedelje se sve više ljudi zarazi, a utakmice se odlažu. Sve se teže ide na putovanja... Uskoro nećemo imati slobodne datume za odigravanje odloženih utakmica, a sve mi se čini da zavisimo od toga ko ima više sreće i u tom momentu manje zaraženih. Zbog svih ovih razloga, kao veliki ljubitelj košarke, zamolio bih ljude koji donose odluke da odmore minut, sklone svoja mišljenja u stranu i sve nesuglasice iz prošlosti i za dobrobit svih nas, košarke, navijača, trenera, igrača, sudija, pronađu adekvatno rešenje. Zasada je jedino logično da se sezona zaustavi i da se završe samo nacionalna takmičenja, a da se za tri-četiri meseca, kada sve bude lakše, evropska takmičenja vrate, tamo negde od marta, najkasnije aprila. Tada će igrači moći da se spremaju za Olimpijske igre, a možda će se i korona avirus izgubiti do tada ili ga limitiramo. Naravno, televizije i sponzori moraju da učestvuju u svemu ovome i siguran sam da zajedno možemo naći rešenje. Zdravlje je najvažnije, a mi ćemo, kao navijači, vama biti najzahvalniji.

S poštovanjem,

Etore Mesina

Agent Dale Cooper".

 

:s_d:

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Quote

Евролига заказала састанак са домаћим лигама: Договор, балони, распад система...
Бертомеу је у позицији од које се одвикао - мора да поштује другу страну, чак и да моли лиге чланице УЛЕБ које су га тужиле Европској комисији
 

Да ли је на помолу велики заокрет, да ли се европска кошарка сели у балоне и да ли пандемија може да доведе до уједињења или тоталног распада система који данас познајемо, биће много јасније после 5. новембра за када је Евролига заказала састанак и на њега позвала представнике националних лига.

Вирус ковид-19 са собом је донео много мука. Страх од заразе и ефеката по здравље, празне трибине, рестрикције путовања и велике ударе на буџете. Прошла сезона је прекинута у марту. Прво је то учинила НБА лига, одмах после првог позитивног играча. А одмах затим и сви остали су стали.

НБА, Шпанци, Немци, Израелци и Лига шампиона под покровитељством ФИБА, своја првенства завршили су у балону и показали како и поред пандемије, може да се игра и ризик за заразу сведе на минимум. Већина осталих лига, међу којима и европске, ипак су се одлучиле да свирају крај и окрену се организацији наредне.

Лето је донело много отворених питања. Сви су били сагласни да кошарка мора да се игра, или јој се не пише добро. Мудри су тада саветовали да то значи и да сви кључни играчи на европском тржишту (ФИБА, национални шампионати и Евролига), морају да седну за исти сто и направе план. Да ли су то балони или нешто друго, није ни битно. Али да сви морају да раде у интересу кошарке.

Ипак, уместо тога, чини се да је јаз постао још већи. Томе сведочи и последња жалба УЛЕБ (удружење европских националних лига) Европској комисији против ЕКА. Јер...

Евролига је наставила, може се рећи и бахато, по своме, са истим бројем утакмица, дуплим програмима, уз то смишљајући протоколе који су били засновани искључиво на бизнису и жељи да се сезона одржи и као такви били су осуђени на пропаст. Што се каснијим модификацијама показало тачним. Националне лиге су веровале да ће без проблема са границама успети некако да се организују, а ФИБА је смањила број утакмица и променила формат, првобитно квалификација за Лигу шампиона које су одржане у „балонима“, а онда и целе сезоне.

Али сада, после само месец дана, јасно је да су се сви преварили. Евролига и Еврокуп из кола у коло имају све више одложених утакмица, ФИБА такмичење доживљава сличну судбину, а готово исто пролазе и национални шампионати, пошто ковид-19, не познаје границе. Са доласком хладнијег времена се још више захуктао, а неке земље су већ приморане на потпуно затварање. И шта сад?!

Евролига је очигледно схватила да мора да направи заокрет, а шта год да је смислила (логично би било опцију играња у балонима), то подразумева промену календара и договор са националним лигама. Са истим оним лигама које годинама не поштује и гура их на маргину, укидајући им пролазност ка европској елити.

При томе, поново прескаче ФИБА, која преко савеза има и даље веома јак утицај на већину лига, наравно користећи бахатост Евролиге да тај утицај још више ојача.

Интерес кошарке је да до неког договора дође. Али да ли је и под којим околностима то могуће. Евролига ће поново покушати да наметне свој став и идеје. А ако не успе, имаће само два пута, да настави као до сада, што у овим епидемиолошким условима делује немогуће или да стави клубове у позицију да морају да бирају између домаћих шампионата и Европе. Код неких би то прошло, али код многих сигурно не би и то је оно што Евролигу ставља у позицију од које се одвикла, а то је да поштује другу страну.

Како ће та „друга страна“, у овом случају национални шампионати, реаговати, тешко је рећи. Питање је да ли хоће, али и да ли могу да праве промене календара или иду у не тако јефтине балоне. Као што је и питање како ће ФИБА реаговати са својим утицајем и прозорима, који су, како се може чути такође неизвесни, иако су планирани за балоне.

Све у свему, закључак је јасан. Договор је потребан и сигурно могућ, али само под условом да се мисли на интерес свих. Не само краткорочни, већ на дуже стазе.

А, Евролига је ту прва на потезу. Састанак је заказала, али са каквим идејама, то тек треба да се види. Од тога ће зависити и реакција националних шампионата и ФИБА који ће такође морати да покажу жељу за договором. Што не би смело да се доведе у питање, ако друга страна покаже да је грешила и спремност да то промени.

У супротном, европску кошарку чека тешка и неизвесна борба за короном. Борба коју би лако могла да изгуби. А онда ће најмање бити важно ко је за то крив!

Мада, можда корона и донесе нешто добро европској кошарци. Можда их доведе за исти сто. За почетак.

http://www.zurnal.rs/kosarka/evroliga/104472/evroliga-zakazala-sastanak-sa-domacim-ligama-dogovor-baloni-raspad-sistema

Link to comment
Share on other sites

https://www.eurohoops.net/en/trademarks/1123498/former-euroleague-players-still-looking-for-a-job/

 

Ima ovde veoma ozbiljnih igraca.

Narocito mi nije jasno da ova cetvorka Himkija i Makabija nema angazman, mada su Gill i Black mucili muku sa povredama prosle sezone. Verovatno je tu bilo i nerealnih finansijskih ocekivanja, ali kako je novembar i to se da ispeglati.

Takodje nije najjasnije da je Makabi zamenio Acy-ja sa onim metiljavkom Benderom, bez obzira na sirovost prvopomenutog

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Gudura said:

https://www.eurohoops.net/en/trademarks/1123498/former-euroleague-players-still-looking-for-a-job/

 

Ima ovde veoma ozbiljnih igraca.

Narocito mi nije jasno da ova cetvorka Himkija i Makabija nema angazman, mada su Gill i Black mucili muku sa povredama prosle sezone. Verovatno je tu bilo i nerealnih finansijskih ocekivanja, ali kako je novembar i to se da ispeglati.

Takodje nije najjasnije da je Makabi zamenio Acy-ja sa onim metiljavkom Benderom, bez obzira na sirovost prvopomenutog

 

Pola sa ovog spiska je za penziju. 

Link to comment
Share on other sites

Djeluje mi da je korona bas ostavila traga na Zenit, ocajna partija. Mada su na kraju umalo istopili 17 razlike u zadnjoj cetvrtini, ebeni Vezenkov pogodio bitnu trojku. 

 

Efes bas ima ozbiljne kadrovske probleme, opet nema Larkina plus Dunston ne igra. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...