Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

5 hours ago, Marvin said:

Nije, ali je mogao sigurno jedan mini bubble, za 2-3 kola za plasman na osmo mesto i onda F8 eliminacija. Znaci bukvalno 20-ak dana bi bilo dovoljno. 

Verovatno je da cemo i u ovoj sezoni gledali neke bablove u EL

 

1 hour ago, mfmilan said:

Nije moralo kad je Evropa bila najviše pogođena, ali je moglo u julu, avgustu.

 

Prosto, Đordija je mrzelo da se cima i zato mu je otkazivanje bilo najbolje rešenje. Interesi košarke - koga briga.

Do kraja jula nije bilo teoretske mogućnosti da se bilo gde napravi tako nešto, prevashodno zbog putovanja. To nije 20 utakmica, računaj minimum tri nedelje nekih mini priprema, pa tih 20 dana, a i koja ekipa bi se cimala zbog 2-3 kola da bi se posle spakovali i otišli, nije isplativo. Problem su i ugovori sa igračima, gde onom kome ističe ugovor, on je posle 30. juna slobodan igrač. I da je sve idealno, nije humano očekivati da posle tolike pauze, igrači odigraju skoro 2 meseca kraj sezone, i onda za mesec dana da se spreme za novu sezonu.

 

Sada je najavio da ukoliko ne bude moglo da se igra, imaju plan B, a to je taj famozni babl. Ja nemam predstavu gde bi tako nešto moglo da se odradi u Evropi, da igrači imaju bilo kakvu slobodu, da ne budu mesec ili dva samo na relaciji hotel-hala. 

 

NBA je sasvim druga stvar, i ne može se porediti sa njom. Oni mogu da počnu sezonu za uskrs, mogu i sredinom januara, zavisi od njih samih.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Cooper said:

Realno se bord EL obrukao.

Dokazali su i u praksi da nisu ozbiljna organizacija.

I ne treba poredjenje sa NBA, LS je pokazala kako se to radi.

Šta je LŠ pokazala? :lol_2: U Lisabonu je odigrano 7 utakmica, ukupno 11 dana od prvog do poslednjeg meča, 4 ekipe su otišli kući već posle 3 dana, još dve 3 i 4 dana kasnije. Neuporedivo manja logistika je bila potrebna. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Green23 said:

Oni mogu da počnu sezonu za uskrs, mogu i sredinom januara, zavisi od njih samih.

 

I jedino je takmicenje koje klubovi igraju. Kako tu razliku ne mogu da vide ljudi, meni nije jasno. Kako da pravis bubble ako imas nekoliko takmicenja. Recimo mi igramo aba i evroligu, pa ce onda kup, aba i evroliga, pa onda domace prvenstvo. To su razliciti timovi koji putuju na razlicita gostovanja. Jedini nacin da se napravi bubble je skupiti bukvalno sve klubove koji igraju domaca i strana takmicenja na jednom mestu. Izvodljivo? NE.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Počelo je...

"ULEB, the association of the 11 major basketball leagues in Europe, has filed a competition complaint against Euroleague Commercial Assets (ECA), the organizer of EuroLeague which is the most prestigious basketball club competition in Europe. "

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Uti said:

Zna li se sta za Vasu?Negde sam procitao da je povredio koleno.

 

Gledao sam ja tu tekmu u prvenstvu, sudar kolenima je bio u pitanju i nije se vraćao u igru. Verovatno nije ozbiljno jer da jeste sigurno bi napisali. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Garino will not play Thursday against Olympiacos due to an undisclosed injury, according to euroleague.net.

 

Garino nastavio i u novom klubu gde je stao, nema vise leba od njega. Ne moze da spoji mesec dana bez povrede.

 

Pored njega u prvom kolu ne igraju i Larking, Llull, Strelnieks, Milutinov, Jeffrey Taylor, Westerman, Kuric, Aaron White, Casspi, Micov, Jovic, Shved, McCollum, Pierre Jackson... bas je duga lista

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...