Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

14 hours ago, goldberg said:

Ako Zenit i Virtus dobiju WC, ne ostaju vise nikakva dva mesta za ABA lige i druge WC, to mesto popunjavaju finalisti EC.

 

Znaci, 2 ekipe iz EC + Virtus/Zenit/Valencia/ABA liga (ako Virtus izgubi u polufinalu).

 

Verujem da će Virtus biti u finalu. Tako da, ako računamo Zenit kao siguran, te drugog EC finalistu, ostaje jedno mesto za koje konkurišu Valensija i ABA liga. 

 

Sve u svemu, mislim da će ABA i dogodine imati EL mesto, ali jasno je da se "obruč steže". Dok se na ovakvu sličnu gužvu jedne godine ne pojavi neki novi Bajern, Virtus...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I kao eventualno resenje ne ponude proširenje lige 😴 ( sto bi mozda i bilo najbolje resenje, I vuk i ovce 😄 )

 

I sam Zenith, pitanje je koliki mu je rok trajanja. Setimo se Urala, Dinama M, SpartakaSP, trenutno Himkija...

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, John Dies at the End said:

I kao eventualno resenje ne ponude proširenje lige 😴 ( sto bi mozda i bilo najbolje resenje, I vuk i ovce 😄 )

 

I sam Zenith, pitanje je koliki mu je rok trajanja. Setimo se Urala, Dinama M, SpartakaSP, trenutno Himkija...

 

Čak i nije poenta u Zenitu, koliko u tome da ćeš u svakom trenutku imati 2 ruske ekipe, tj neku pored CSKA, koja je uložila pare i igra EL.

 

Od proširenja nema ništa, imho. Nema šanse da odustanu od koncepta koji je trenutno aktuelan, a tu svako proširenje značajno zatrpava kalendar.

Link to comment
Share on other sites

Sarkazam 😄

Sve se slazem. I ovakva kakva je, liga je preglomazna, i ima previse utakmica u RS. Bez reorganizacije ( podela u 2/4 grupe) nece biti termina za odigravanje utakmica u EL I nacionalnim sampionatima, sezona ce biti previse duga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, realno *w said:

 

Verujem da će Virtus biti u finalu. Tako da, ako računamo Zenit kao siguran, te drugog EC finalistu, ostaje jedno mesto za koje konkurišu Valensija i ABA liga. 

 

Sve u svemu, mislim da će ABA i dogodine imati EL mesto, ali jasno je da se "obruč steže". Dok se na ovakvu sličnu gužvu jedne godine ne pojavi neki novi Bajern, Virtus...

 

 

 

Gledam raspored i nije uopste iskljuceno da se Valencia na kraju ugura u 8 (a verujem da bi to zeleli i u EL bordu, umesto da gledaju EC finalistu).

 

Imaju Fenerbahce i Bayern kod kuce uz 4 laksa meca do kraja, ako dobiju i jedne i druge, mogu da preskoce neke od tih ekipa.

 

9 hours ago, Chaos Is Me said:

Liga je ionako dosta glomazna, ma koliko nam to ne išlo u prilog kao navijačima ovdašnjih klubova dalje proširenje nema nekog smisla bez značajne reorganizacije. A neće niko sigurno lomiti glavu i krojiti koncept zarad ABA klubova.

 

Oni kroje koncept u kojem vise nema ABA klubova, samo da se pojavi dovoljan broj instant klubova iz VB, Francuske i Nemacke.

 

U sustini, uzeli su najgore od oba sveta, jasno je da ta nova trzista u dogledno vreme nece moci da pariraju NBA klubovima i dovode bolje igrace odatle, a unistava se jezgro evropske kosarke (Turska + Grcka + ABA region + Spanija, uz jos neke klubove).

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako stoji poklapanje cetvrtfinalnih EC meceva i EL, ali ako Buducnost pobedi Monaco, onda Valensija 100% ulazi u top8.

Pored svega lakse je namestiti rezultate nego ako u finalu EC bude Buducnost pa tek onda reci da jos ove sezone finalista EC ne igra EL.

 

Ili postoji druga opcija a to je da nema namestanja rezultata za Valensiju, pa da ako se Buducnost plasira u finale EK, i da oba finalista idu u EL, onda definitivno ABA gubi to jedno mesto u EL, sto bi verujem ipak vise obradovalo Bartomeua.

Edited by Slavisa iz Tavankuta
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, goldberg said:

 

 

Gledam raspored i nije uopste iskljuceno da se Valencia na kraju ugura u 8 (a verujem da bi to zeleli i u EL bordu, umesto da gledaju EC finalistu).

 

Imaju Fenerbahce i Bayern kod kuce uz 4 laksa meca do kraja, ako dobiju i jedne i druge, mogu da preskoce neke od tih ekipa.

 

 

Da, dobar raspored ima Valensija, ali mi ne deluju kao ekipa koja može da veže toliko pobeda. Bajern im beži čak 4 pobede, Fener 3 i Real po 3.

 

Jedino možda preko Zenita koji im beži 2 pobede, a imaju bolji međusobni skor. A Zenit ima najbolji raspored od kraja, sve donji dom maltene: na strani Oli i Himki, kući Baskonija, CSKA, Makabi i Asvel.

Link to comment
Share on other sites

Post koji mozda nema veze ni sa cim ali imam potrebu da ga naspisem:
Kao klinac sam tri kasete izlizao od silnog gledanja - Jovancu Micica kako putuje oko sveta, Silevstera kako dominira u Vijetnamu u Rambu2, i jednu kasetu sa sportskim sadrzajem... Drugo poluvreme finala EP95, nesto malo vaterpola sa OI96 (Rusi u grupi) i deo FIBA AllStar utakmice, EAST protiv WEST-a... Pored imena koja se i dalja cesto vrte po forumima i u nasim glavama, tu je bilo i Naumovskog, Katasa, Henefelda, Vladimira Stepanie, Ikonomu... Ofc, igrali su Sale, Fucka, Rebarce, Savic, Karasev stariji... Podela na EAST i WEST je bila po lokaciji klubova... Ne znam sto mi je to uslo u glavu, valjda sto sam u nekom stalnom tripu podele EL po konferencijama (liga od 18 timova je preglomazna, ideja da nema ispadanja iz lige ubija draz za niz poslednje plasiranih), i stadoh da razmisljam kako bi to izgledalo trenutno...

WEST - 4 spanska, 1 francuski, 2 nemacka, 1 italijanski

EAST - 1 izraelski, 2 turska, 2 grcka, 3 ruska, 1 litvanski

 

I mi, kao ABA, idemo na WEST kao 9ti 🙂 ... Kako zabavno i nelogicno. Trzisno, pre svega. Mada i po kvalitetu... Italija sa dva predstavnika svakako ima mnogo vise logike.

 

Ovo naklapanje nema veze sa realnoscu, i sumnjam da ovako iko u EL razmislja, ali da nam se ne pise dobro u smislu EL buducnosti, to je cinjenica.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Geronimo

Sto ne bi moglo istok/zapad sistem sa po 12 klubova (24 ukupno kako je i bilo ranije umesto sadasnjih 18), 8 po konferenciji igra plej-of (16 timova ukupno umesto sadasnjih 8). 

 

Sto se tice realnosti verovatno si u pravu, ali se po Twitter-u moglo procitati da se neki "kosarkaski krugovi" po Evropi zalazu sa sistem sa 2 konferencije i vecim brojem ucesnika ukupno, verovatno iz razloga da sto vise timova koji imaju ambiciju za igranje EL dobiju i priliku da je mozda igraju i svake godine umesto ocekivanih "izleta" u istu kada se plasiraju u finale EK ili samo osvoje isti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...