Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

  @Crni Bombarder

 

To mozda zvuci kao da nisam ni gledao mec nego sam samo bacio pogled na rezultat, ali, na moju zalost, gledao sam zavrsnicu i sve mi je bilo jasno zasto je rezultat bio takav kakav je bio.

 

Na egal rezultatu neka 2-3 minuta pre kraja prvo Bolmaro nonsalantno baca pas koji bi ukrao i Filip Covic (da vas podsetim, zbog takvog pasa smo izgubili mec u PG za titulu), a onda se Calathes opusteno zabija u svog igraca na nekih minut pre kraja na -3 ili -4.

 

Mislim, samo probajte da zamislite klub za koji navijate (nebitno da li je reprezentacija, KKCZ, KKP, Cedevita, Borac) da tako gubi meceve, pa bi vam odjednom stvari vise ne bi bile tako smesne kao sad.

 

On 12/8/2020 at 10:21 PM, Losmi17 said:

Dobar mec u la fonteti.

Zaista postoji ozbiljna razlika u igrama zenita kuci i u gostima.

Zacudjujuce.

 

Od 10 njihovih meceva na 9 su pobedili gosti, jedina pobeda domacina je Zenit - Barcelona 74:70.

 

Ne da je zacudjujuce, nego je sramotno.

 

@Chaos Is Me Ne znam da li je bolje da igra Stelmet ili Nanterre ili ovakvi timovi poput Zenita i Armanija, ali ono sto znam je da hocu da gledam ratnicku kosarku u kojoj ce klubovi da se bore za pobedu kao da im od toga zivot zavisi i ne interesuje me da gledam nekog Jamesa, Larkina ili Wilbekina kako plese i sutira po 13 trojki. Za to postoji NBA, a postoji razlog zasto se tu ukljucujem tek od nekog finala ili polufinala.

 

Kad si vec pomenuo timove, evo i njihovih meceva ove sezone kojih bi se postideo i turnir na Kritu:

 

Barcelona: Sramni porazi protiv Asvela i Olympiacosa, gde je zajednicko to sto su od pocetka do kraja gubili. Valjda je potrebno nesto malo vise od prosecne partije da se dobije Barcelona?

Bayern: Zacudjujuce, ali za njih nema zamerke - 4 poraza u kojima se nisu obrukali.

CSKA: Imali su nekoliko meceva kod kuce na kojima su delovali mrtvo, ali vrhunac je poraz od Albe i cak 93 primljenih poena.

Real Madrid: Prva dva kola bi i Mornar bolje odigrao koliko je to bedno izgledalo. Ostalo je uglavnom bilo OK.

Efes: Los pocetak, pa blamiranje protiv Baskonie i Zalgirisa. Znaci, dva meca koja su bukvalno predali cim je razlika postala dvocifrena za protivnika.

Valencia: Alba kuci, Zenit kuci, sve u stilu "svako svakoga moze da dobije bilo gde". Dva uzasna meca, pogotovo onaj sa Albom.

Armani: Los mec sa Crvenom zvezdom i kriminalno drugo poluvreme protiv atinskih zelenih.

Fenerbahce: Imali su dva teska poraza, ali su bili oslabljeni pa im ne uzimam toliko za zlo.

Zenit: Uzasan tim bez imalo duse, koji eto igra tek toliko da pokaze da moze da dobije bilo koga, samo da bi se pretvorio u Krku u zavrsnicama kod kuce. Olympiacos kuci, Fenerbahce kuci, Khimki kuci, cim je protivnik malo stegao videlo se iz aviona ko dobija te meceve.

Olympiacos: Treba li reci da su prvo uspeli da budu pregazeni od Baskonie, da bi zatim lagano dobili Barcelonu u gostima?

Zalgiris: Jedan od retkih timova koji gubi zbog nedostatka kvaliteta, a ne zbog toga sto im se ne igra. Mrlja je onaj poraz u Tel Avivu.

Maccabi: Posto hocu da gledam neizvesne zavrsnice, a ne da se mecevi rese jos u 21. ili 32. minutu, jedina primedba je sramotno izdanje protiv Bayerna.

Crvena zvezda: Ono protiv Efesa je bilo za neke horor filmove, ostali porazi su posledica razlike u kvalitetu i neuigranosti ekipe i tu nemam primedbe.

Baskonia: Jesu izgubili protiv Barcelone dobijen mec, ali to nije problem, problem su porazi od Zenita i blamaza u Beogradu. Doduse, za sada su dobri kako su uzasno delovali prosle sezone.

Panathinaikos: Predas mec u Francuskoj da bi se spremio za gostovanje u Milanu - u EL kosarci ovo ima itekako smisla!

Alba: Standardno, nekoliko sokantnih pobeda kao i prosle sezone i kanta od ekipe kad ih neko shvati ozbiljno i zapravo se pobije za pobedu. Tri od cetiri pobede su im urnebesne, kao da je NBA tim dosao da igra protiv CSKA, Valencie i Khimkija.

Khimki: Kad god su igrali normalno i iole pametno dobijali su. Nazalost, to je bilo dva puta u toku sezone. Nazalost, nema ispadanja pa im se moze da budu poslednji.

Asvel: Po kvalitetu najlosija ekipa koja je nekako volsebno nasla sut (citaj: protivnici se nisu nesto mnogo zamarali sa odbranom).

 

Za kraj statistika: Od 103 meca u ovoj sezoni, domacini su dobili 51 mec, gosti 52. Pobeda domacih ekipa je ispod 50% u dosadasnjem delu takmicenja!

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2020 at 6:58 PM, goldberg said:

Ono sto najvise nervira je da 99% meceva u kojima jedna ekipa povede dvocifrenim rezultatom to znaci i blamazu na kraju, gubitnicki tim digne ruke i preda mec. Kao da je bitno sta se odigra do 10., 15. ili 25. minuta, ako ne ide, predaj mec, ne zamaraj se, ima jos milion kola.

Izgleda da je taj 1% otisao na vecerasnju utakmicu u Pioniru.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije sad nesto Olympiacos odigrao fenomenalno, nego su ih povratile sudije i nenormalan sut za 3 poena.

 

Ja pricam o situaciji kad se ekipa teskom mukom probija do egala, kontrolisuci greske i igrajuci dobru odbranu (Real nakon +12 za nas, a bas ih nije isao sut).

 

Nisam ni napisao u postu koji si citirao da ekipa nece da dobije cak i da postoje mogucnosti nego na -10 ide malodusnost i manjak energije, pa -15, pa jos veca malodusnost i ode to na +20 i u revijalan mec. Sto bi se i desilo da sudije i Spanoulis nisu pogurali na 45:37, pa onda jos par ludih suteva, pa su se i oni probudili.

 

Rezultat je da Crvena zvezda u drugom poluvremenu nismo imali skoro nijedan lagan sut, a i to sto smo imali, morali smo ozbiljno da riljamo da bi obezbedili laganu egzekuciju (Dobriceva trojka).

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno si napisao da 99% ekipa koje gube dvocifrenom razlikom gube na kraju. Samo Zvezda ima 3 utakmice koje ti ulaze u taj jedan procenat.

10 minutes ago, goldberg said:

Ja pricam o situaciji kad se ekipa teskom mukom probija do egala, kontrolisuci greske i igrajuci dobru odbranu (Real nakon +12 za nas, a bas ih nije isao sut).

Vidi, ja se u nacelu slazem sa tobom. Drazi mi je stari format EL, utakmice jesu pojedinacno imale veci znacaj, svaka se igrala na maksimumu, itd itd.

 

Ali npr. ovaj citat iznad. Tebi sad ne odgovara ni kad se neko vrati iz minusa kao Olympiacos, vrhunskim sutem za tri poena, nego hoces da to bude po nekom tvom scenariju. To mora da bude lagano krckanje razlike, mali broj poena, mucenje, napetost, poradjanje koseva.

 

Ti si isprojektovao rezultate u svojoj glavi (ocigledno i scenarije kako bi koji mec trebalo da izgleda, kretanje rezultata i ostalo) i koji god mec odstupi od tog rezultata za tebe je to sramota, uvreda, zajebancija. Ne moze svaki mec da bude neizvestan, ne moze svaki mec da dobije favorit, ne moze u svakom mecu da se ekipa vrati iz dvocifrenog minusa i ne igraju svi bolje kod kuce. To je i sustina sporta, sto je nepredvidiv.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Del Piero said:

Bukvalno si napisao da 99% ekipa koje gube dvocifrenom razlikom gube na kraju. Samo Zvezda ima 3 utakmice koje ti ulaze u taj jedan procenat.

 

Pa mi ove sezone igramo zaista korektno, ako se izuzme mec sa Efesom.

 

Nijedan mec osim njih nismo izgubili jer smo bas bedno izgledali na terenu. Gubili smo jer je protivnik bio kvalitetniji i jer smo mi takticki odigrali lose, voljno je sve bilo u redu.

 

Quote

Vidi, ja se u nacelu slazem sa tobom. Drazi mi je stari format EL, utakmice jesu pojedinacno imale veci znacaj, svaka se igrala na maksimumu, itd itd.

 

Ali npr. ovaj citat iznad. Tebi sad ne odgovara ni kad se neko vrati iz minusa kao Olympiacos, vrhunskim sutem za tri poena, nego hoces da to bude po nekom tvom scenariju. To mora da bude lagano krckanje razlike, mali broj poena, mucenje, napetost, poradjanje koseva.

 

Samo sam opisao mec i mnogo bolji govor tela igraca Olympiacosa nakon sto su shvatili da su se vratili i da ne moraju da jure 10-15 poena razlike.

 

Na kraju krajeva, slican scenario bi bio da mi odemo u Zadar, oni otvore mec sa 27-12, Hall ne moze da prevede loptu preko pola i onda udju neki sutevi. Sigurno ne bi rekli "gle kako je Zadar motivisan ovde, svaka cast Mrsicu", nego "sto se ovako kockamo, da nisu usli neki sutevi lagano bi nas dobili".

 

Quote

Ti si isprojektovao rezultate u svojoj glavi (ocigledno i scenarije kako bi koji mec trebalo da izgleda, kretanje rezultata i ostalo) i koji god mec odstupi od tog rezultata za tebe je to sramota, uvreda, zajebancija. Ne moze svaki mec da bude neizvestan, ne moze svaki mec da dobije favorit, ne moze u svakom mecu da se ekipa vrati iz dvocifrenog minusa i ne igraju svi bolje kod kuce. To je i sustina sporta, sto je nepredvidiv.

 

Ovo i jeste i nije.

 

Jeste u smislu da jesam projektovao scenario da je i jednoj i drugoj ekipi stalo da se bori za pobedu dok ima nade i to mi je neki standard ispod koga zaista nema razloga da posmatram mec.

 

Ako si primetio, nisam nijednu rec napisao da se CSKA raspao kad su izgubili od nas iako je CSKA dosta jaci. Nema to veze i sa kladionicama sto se imputira jer mi je zaista svejedno ko ce da dobije ili izgubi u neizvesnoj zavrsnici ili u mecu u kojem je kvalitet ipak presudio (ili los sut i to zna da se desava).

 

Nije u smislu onoga sto sam vec napisao - kada klub pocne da gubi meceve zbog manjka energije, a to se ove sezone i u ovakvom formatu precesto desava. Mi smo CSKA dobili ludackom partijom Loyda, Olympiacos je dobio Barcelonu nakon njihove dve besmisleno izgubljene lopte pri egal rezultatu (i cuvenih faca koje samo sto ne kazu "ups").

 

Da se samo uvede ispadanje iz EL, pa prvi bi Khimki imao vise pobeda nego sada. Da se uvede PO do kraja mislis da bi se Barcelona igrala sa 1. mestom? Ovako mogu da budu i 3. tacno ih ne tangira nista.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Igor se bas raspada. Ne bih se iznenadio da ga smijenje ubrzo.

 

Ok ja sam prvi ljetos pisao koliko im je tanji roster u odnosu na Fener prethodnih sezona ali sa ovim timom da gubis 30 razlike od Albe je ozbiljna sramota. Da mi puknemo 30 od bilo koga Sale ne bi smio da se vrati u BG. 😄

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...