Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

2 hours ago, realno *w said:

Evroliga je uspela da bude nespremna za Kovid i to ni manje ni više, nego posle 6 meseci pandemije. Nikakav plan, ideja, samo improvizacija u hodu i to loša.

 

 

 

to je prosto zato što el nije liga kao nba, sa jasnom podelom novca a prethodno projekcijama zarade, već udruženje koje jedino može da razmišlja na nivou tromesečja. 

 

ja to ne vidim kao el bartomeu grešku, već kao kontinuitet sistema i logike koji se fura u evropskoj košarci. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tesko da mogu da plate takav kvalitet da ih pojaca sada, mozda nesto da probaju kad se sezona zavrsi posto im otkup igraca za dobar novac (na nivou Evrope) nije stran (cini mi se da su 1.5 milion platili letos Abaldea)

 

 

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, đubrivo. said:

 

to je prosto zato što el nije liga kao nba, sa jasnom podelom novca a prethodno projekcijama zarade, već udruženje koje jedino može da razmišlja na nivou tromesečja. 

 

ja to ne vidim kao el bartomeu grešku, već kao kontinuitet sistema i logike koji se fura u evropskoj košarci. 

 

Očigledno je da se luta i pored toga su dve najbitnije organizacije u sukobu tako da resenja nema ni u naznakama. 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, đubrivo. said:

 

to je prosto zato što el nije liga kao nba, sa jasnom podelom novca a prethodno projekcijama zarade, već udruženje koje jedino može da razmišlja na nivou tromesečja. 

 

ja to ne vidim kao el bartomeu grešku, već kao kontinuitet sistema i logike koji se fura u evropskoj košarci. 

 

Ovo nije pitanje novca, ovo je čisto pitanje planiranja i osmišljavanja rešenja za neke vrlo predvidljive situacije, pre početka lige.

 

Osim ako misliš da nije bilo realno da predvide da će se neke utakmice odložiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ne znam šta bi se tu imalo rasporavljati, ljudi su bili iznenađeni sa koronom u septembru i to je to.

 

Sve što je trebalo, je da smisle plan šta će biti sa odloženim tekmam i to je to. Poenta - kako bude da bude, samo da bude isto za sve. A ne nesretni Himki koji igra 5 kola sa 6 igrača da ne bi gubio službenim rezultatom, sve izgube naravno, a onda svi ostali odlažu i igraju naknadno tekme kako hoće. 

 

Opet ponavljam, jedina sreća Uleba je što im je jedini pravi protivnik FIBA, jedina organizacija nesposobnija od njih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

Ma ne znam šta bi se tu imalo rasporavljati, ljudi su bili iznenađeni sa koronom u septembru i to je to.

 

Sve što je trebalo, je da smisle plan šta će biti sa odloženim tekmam i to je to. Poenta - kako bude da bude, samo da bude isto za sve. A ne nesretni Himki koji igra 5 kola sa 6 igrača da ne bi gubio službenim rezultatom, sve izgube naravno, a onda svi ostali odlažu i igraju naknadno tekme kako hoće. 

 

Opet ponavljam, jedina sreća Uleba je što im je jedini pravi protivnik FIBA, jedina organizacija nesposobnija od njih.

 

 

pa nije to kao nba - igramo u jednoj ligi i treniramo

 

u evropi se igraju po dve - tri lige / kupa istovremeno, nema el jurisdikciju nad svim i svačim kao u nba + lova koja se ulaže u americi = neuporedivo

 

kao da se ti i ja u svom poslu poredimo sa nekim amerima. možemo da budemo stravara i super, igra je potpuno drugačija

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, đubrivo. said:

 

 

pa nije to kao nba - igramo u jednoj ligi i treniramo

 

u evropi se igraju po dve - tri lige / kupa istovremeno, nema el jurisdikciju nad svim i svačim kao u nba + lova koja se ulaže u americi = neuporedivo

 

kao da se ti i ja u svom poslu poredimo sa nekim amerima. možemo da budemo stravara i super, igra je potpuno drugačija

 

Pa sama činjenica da se sada odlažu i igraju mečevi naknadno, govori da je izvodljivo, samo to izgleda nikome nije palo na pamet, dok nisu videli cirkus sa Himkijem.

 

Ne postoji ekipa koja će radije izabrati da u nekom trenutku igra sa 5 ligrača utakmicu, ili da čak izgubi službenim rezultatom, a da je druga opcija da se tekma uglavi u neku nedelju , mesec dana kasnije, u kojoj ima 1 kolo EL. Odigraće te nedelje 3 tekme, kao kada je duplo kolo u EL i to je to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

 

Pa sama činjenica da se sada odlažu i igraju mečevi naknadno, govori da je izvodljivo, samo to izgleda nikome nije palo na pamet, dok nisu videli cirkus sa Himkijem.

 

Ne postoji ekipa koja će radije izabrati da u nekom trenutku igra sa 5 ligrača utakmicu, ili da čak izgubi službenim rezultatom, a da je druga opcija da se tekma uglavi u neku nedelju , mesec dana kasnije, u kojoj ima 1 kolo EL. Odigraće te nedelje 3 tekme, kao kada je duplo kolo u EL i to je to.

 

okej, kapiram šta pišeš. 

 

za mene je uspeh nešto drugo - da se liga održava uglavnom neometano i bez tih naknadnih tekmi, zahvaljujući surovom čekingu igrača i stafa u timovima.

 

možda ja tripujem, tj, možda to ni u nba ne uspe van bubblea

Link to comment
Share on other sites

On 11/23/2020 at 11:12 PM, Del Piero said:

Ne postoji tu nikakva esencija, EL i u novom formatu je izuzetno domacinsko takmicenje.

 

Ne bih se bas slozio.

 

To sto si napisao vazi za neke timove sa vrha tabele, ali neki drugi timovi su olicenje suprotnog - Zenit je prosle sezone imao 4-11 na svom terenu i 4-9 u gostima, Alba 4-9 i 5-10, Zalgiris 7-7 i 5-9, Fenerbahce 7-7 i 6-8 iako bi ovaj odnos trebalo da bude bar 4-5 pobeda vise na svom terenu u odnosu na broj pobeda u gostima.

 

Narocito je Zenit doprineo da je prakticno nemoguce prognozirati pobednike jer oni jedan dan mogu da pobede Fenerbahce u gostima, a drugi da izgube od Albe kod kuce.

 

Sad je cak i razumljivo sto nema tolike razlike u rezultatima, iako i sad postoje komplikacije kao sto su put, smestaj, hala u kojoj nisi trenirao - i opet Zenit ima 4-0 u gostima i 1-2 u svojoj dvorani.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...