Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Svaka cast na otvaranju topica, i sezone, ali sto se mene tice, nisam neki optimista da ce se i ova sezona zavrsiti kako treba.

Moja ideja je neka da se organizuju nekoli balona u toku sezone u razlicitim mestima, i da se u njima odigra nekoliko kola. Npr u jednom balone 5kola u roku od nedelju dana ili 10 dana, i tako u nekom drugom mesti, i tako dok se ne zavrsi EL.

 

Link to comment
Share on other sites

Gledao danas snimak Armani Žalgiris. Biće Armani baš jak ove godine, delovalo je kao da u napadu igraju sa pola gasa a u odbrani su bili odlični. Kakvo uživanje je bilo gledati Pantera u Zvezdi i igra sa baš dosta samopouzdanja. Baš je gotovan igrač za gledanje i pritom pored odlične igre u napadu ne štedi se ni u odbrani.  

Link to comment
Share on other sites

@Chaos Is Me odlicno otvaranje teme, sve na jednom mestu.

 

Nekoliko opazanja:

 

1. Branko Lazic na 2? Mozda bi bilo bolje staviti tu samo Loyda.

 

2. Zar ne moze Mickey odigrati kvalitetne minute na 4? Ima domet, zna da sutne za 3, mnogo je atleticniji od Bookera.

 

3. McKissic je za mene vise krilo, nego bek. Po meni imaju sasvim dovoljno bekova, ovi grcki igraci ionako nece imati neku veliku ulogu i uglavnom ce se tu menjati Sloukas, Spanoulis, Jenkins i Harrison, a McKissic tu moze da igra i 2 i 3. Kod centara jeste defnitivno problem nedostatak iskustva i kvaliteta.

 

4. Zeleni su bas losi. Tri solo igraca na pozicijama 1 i 2 i gomila prosecnih el igraca od kojih niko ne moze da doprinosi u kontinutetu. Ko ce tu da zameni Calathesa, Jimmera, Thomasa?

 

5. Valencia - imaju dosta bolju ekipu od grckih velikana, a tu je i Vanja ako im treba visina na spoljnim pozicijama.

 

6. Mislim da ce se u Zalgirisu i Garino spustati na 4. Oni su i prosle sezone tu imali samo Jankunasa i Hayesa i bili na korak od PO, ove sezone nisu nista slabiji. Ostaje samo da se vidi kakav je trener Schiller.

 

Po meni:

 

1. nivo klubova: Efes, Barcelona, CSKA, Real - zaista bi bilo iznenadjenje da ovo ne bude F4 EL (ako izuzmemo situaciju sa Covidom).

 

2. nivo klubova: Maccabi, Armani - favoriti za PO

 

3. nivo klubova: Olympiacos, Valencia, Zalgiris, Zenit, Khimki, Fenerbahce - borba za PO

 

4. nivo klubova: Alba, Asvel, Crvena zvezda, Bayern, Panathinaikos, Baskonia - dno tabele, bez nade za ista osim za izbegavanje poslednjeg mesta.

Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2020 at 12:21 AM, goldberg said:

@Chaos Is Me odlicno otvaranje teme, sve na jednom mestu.

 

Nekoliko opazanja:

 

1. Branko Lazic na 2? Mozda bi bilo bolje staviti tu samo Loyda.

 

2. Zar ne moze Mickey odigrati kvalitetne minute na 4? Ima domet, zna da sutne za 3, mnogo je atleticniji od Bookera.

 

3. McKissic je za mene vise krilo, nego bek. Po meni imaju sasvim dovoljno bekova, ovi grcki igraci ionako nece imati neku veliku ulogu i uglavnom ce se tu menjati Sloukas, Spanoulis, Jenkins i Harrison, a McKissic tu moze da igra i 2 i 3. Kod centara jeste defnitivno problem nedostatak iskustva i kvaliteta.

 

4. Zeleni su bas losi. Tri solo igraca na pozicijama 1 i 2 i gomila prosecnih el igraca od kojih niko ne moze da doprinosi u kontinutetu. Ko ce tu da zameni Calathesa, Jimmera, Thomasa?

 

5. Valencia - imaju dosta bolju ekipu od grckih velikana, a tu je i Vanja ako im treba visina na spoljnim pozicijama.

 

6. Mislim da ce se u Zalgirisu i Garino spustati na 4. Oni su i prosle sezone tu imali samo Jankunasa i Hayesa i bili na korak od PO, ove sezone nisu nista slabiji. Ostaje samo da se vidi kakav je trener Schiller.

 

Po meni:

 

1. nivo klubova: Efes, Barcelona, CSKA, Real - zaista bi bilo iznenadjenje da ovo ne bude F4 EL (ako izuzmemo situaciju sa Covidom).

 

2. nivo klubova: Maccabi, Armani - favoriti za PO

 

3. nivo klubova: Olympiacos, Valencia, Zalgiris, Zenit, Khimki, Fenerbahce - borba za PO

 

4. nivo klubova: Alba, Asvel, Crvena zvezda, Bayern, Panathinaikos, Baskonia - dno tabele, bez nade za ista osim za izbegavanje poslednjeg mesta.

 

1. ja tradicionalno pravim ove preglede da na svakoj poziciji imam 2 igrača, tačno da je Laza više trojka ali "prirodnije" mi je bilo da njega stavim na 2 zbog visine 195 cm nego npr Dobrića.

 

2. nisam siguran, Mickey može da pogodi za 3 (kao i Booker uostalom) ali je u Evropi igrao isključivo peticu. Nisam siguran da ima spektar rešenja koja se traže od četvorke danas. Booker je takođe poprilično atletičan, ali je i on uglavnom igrao peticu i teretan mi je za modernu četvorku.

 

Slažem se inače kako si rangirao ekipe na startu, meni se kompozicija Himkija nikako ne sviđa iako imaju kvalitet na papiru. Baskonija je baš tanka trenutno, a PAO nikako ne uliva poverenje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni licno je Zalgiris , pa i Olympiacos, pre za kategoriju 4. Zalgiris je doveo pojacanja, koja mi bas ne ulivaju poverenje, tanki su na 4, Lauvergne godinama ne pruza najbolje partije, iako je medju najboljima na pripremnim utakmicama, ali to vise govori o kvalitetu ostatka ekipe, nego o njegovoj igri. Rokada Leday-Lendale za Rubit-Lauvergne je ipak cini mi se donwgrade, Geben je drvo, mislim da bi i Birutis bio korisniji, Milaknis je u ozbiljnom padu igracki, Hayes je prosecan, a Jankunas daleko od najboljih dana. Dimsa ce verovatno na pozajmicu. Lekavicius je ljuti prosek, a jedino Walkup predstavlja igraca u prime-u. Garino umesto Ulanovasa na papiru zvuci dobro, ali on muku muci sa povredama i pitanje je koliko moze, takodje downgrade po meni. Nema ni Riversa vise da pripali i iskusno se uguzi. I naravno ono sto ce im najvise faliti je Saras, da od g..ana pitu napravi.Schiller je veliki talenat, ali je totalno zelen u top evropskoj kosarci. Naravno falice im i publika, koja zbog korone nece biti 6ti igrac.

Oly sa druge strane sada ima Slukasa, sto je veliki plus, ali ostatak tima ako izuzmemo vremesnog i povredama sklonog Printezisa je tezak prosek. Fali im igrac pored Slukasa koji ce da podeli loptu, Martin i Ellis su donji dom kvaliteta evroligaskih centara, Milutinov ce im uzasno faliti, Djenka je bivsi igrac, sto smo mogli da vidimo prosle godine,a Bogami i ove na pripremama,  a ono sto se dalo primetiti u pripremnim utakmicama je da ce ekipa i dalje robovati Spanulisu, i njegovom nerazumevanju da su najbolji dani odavno prosli. Zaista ih ne vidim u borbi za PO.

S druge strane, mi sa jos jednim dobrim resenjem na bekovskim pozicijama, lako mozemo da predjemo u kategoriju 3, a slicno vazi i za Baskoniju, koja sigurno trazi jos jednog dobrog beka, nakon otpustanja Carringtona.

Ono sto ne pomaze ni njima, a narocito nama, je sto ce se igrati uglavnom pred praznim tribinama

Edited by Gudura
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Slicno sam i ja hteo da prokomentarisem, zamenio bih mesta Oliju i Baskoniji. I teska srca takodje Zalgirisu i CZV. Zaboravlja se da je Saras cedio suvu drenovinu iz ekipe Zalgirisa, cisto sumnjam da ce novi trener (ma koliko talentovan) to moci.

E da, zaboravih i Fener, njih bi ubacio u grupu 2. Malo su se osvezili, doveli novog trenera, municije i dalje itekako imaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uglavnom se slazem sa napisanim posebno na temu zalgirisa i olija. Pao jeste neizbalansiran, puno je napadaca koji traze loptu i lici na neki armani za siromasne, ali mislim da ce biti u stanju da dobiju neke utakmice na suvi kvalitet pojedinaca i u tom smislu mi je ispred olija.

Nisam ih gledao i ne znam na sta ce liciti fenern ove sezone ali po imenima na terenu i na klupi meni je on sigurno u drugoj grupi i jedan od favorita za PO. Lepo je @Chaos Is Me primetio vrlo skladan i raznolik tim. Mislim da bukvalno svaki igrac koji je doveden ima nesto da ponudi. Fener bi bio moj favorit iz senke. Videcemo kako ce to izgledati na terenu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Marvin said:

Slicno sam i ja hteo da prokomentarisem, zamenio bih mesta Oliju i Baskoniji. I teska srca takodje Zalgirisu i CZV. Zaboravlja se da je Saras cedio suvu drenovinu iz ekipe Zalgirisa, cisto sumnjam da ce novi trener (ma koliko talentovan) to moci.

E da, zaboravih i Fener, njih bi ubacio u grupu 2. Malo su se osvezili, doveli novog trenera, municije i dalje itekako imaju.

 

Gledao sam Zalgiris i igrali su sasvim dobro.

 

Takodje, oni ce imati pomoc publike, sve dok Litvanija ne odluci da zatvori tribine.

 

Crvena zvezda, sa druge strane, niti nema kontinuitet, niti je dovela neka imena. U redu, taj bek ako dodje i ako bude nosilac menja stvari, ali ako trazimo samo izmenu za Loyda, toga ionako imamo i previse (suvih proseka na terenu i klupi). Trener jeste dobar, ali nije madjionicar.

 

Baskonia - sam pogled na njihov sastav mi govori da nemaju klupu, osim ako Litvanac, Letonac i Estonac nisu bas talentovani igraci. Oly je Oly, nece se boriti za titulu, ali mogu da igraju na mali broj poena (ja bih menjao Sloukasa i Spanoulisa da bih izbegao rupu u odbrani).

 

Fenerbahce - dobar trener, ali nov sastav. Videcemo kako ce izgledati.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

 

Gledao sam Zalgiris i igrali su sasvim dobro.

 

Takodje, oni ce imati pomoc publike, sve dok Litvanija ne odluci da zatvori tribine.

 

Crvena zvezda, sa druge strane, niti nema kontinuitet, niti je dovela neka imena. U redu, taj bek ako dodje i ako bude nosilac menja stvari, ali ako trazimo samo izmenu za Loyda, toga ionako imamo i previse (suvih proseka na terenu i klupi). Trener jeste dobar, ali nije madjionicar.

 

Baskonia - sam pogled na njihov sastav mi govori da nemaju klupu, osim ako Litvanac, Letonac i Estonac nisu bas talentovani igraci. Oly je Oly, nece se boriti za titulu, ali mogu da igraju na mali broj poena (ja bih menjao Sloukasa i Spanoulisa da bih izbegao rupu u odbrani).

 

Fenerbahce - dobar trener, ali nov sastav. Videcemo kako ce izgledati.

image.png.985fdc4487de878c69f53be9ec66b22f.png

Ne znam sta si gledao, ja gledao ovu i protiv Milana u pripremama...blagi uzas

Link to comment
Share on other sites

Da iskoristim priliku pre početka nove sezone u Euroleague takmičenjima da se još jednom zahvalim organizatorima na velikom doprinosu popularizaciji košarke u prethodnom periodu. Sam pogled na fijasko koji je doživeo NBA u ovom nastavku sezone govori koliko je mudra bila odluka da se suspenduje košarka u Evropi na 6+meseci. Rispekt.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Jordi Bertomeu: We have a plan B but we like plans A and ours is very flexible

 

EuroLeague CEO: If things get worse and we have to stop, as happened in March, we would return to our May plan, to our plan B. Everything was ready, the only problem was that three or four teams could not leave their countries

EuroLeague CEO Jordi Bertomeu talked with Media Partener in the week of the start of the season.

ON EuroLeague SEASON

«We have a plan B but we like plans A and ours is very flexible. We can change the dates and venues of the games. If things get worse and we have to stop, as happened in March, we would return to our May plan, to our plan B. Everything was ready, the only problem was that three or four teams could not leave their countries. That is why there was no “bubble”. But we had all the logistics prepared, just like now. Plan B is not something we have to think about, however, if it’s necessary, everything is ready».

ON CLUB FLIGHTS

«Flights are the responsibility of the clubs, but we understand that given the situation there will be times when it will be a challenge to travel to another country. That is why since June we have been working with several commercial airlines and we have agreements with two of them to facilitate the teams that have difficulty traveling».

ON CLOSED LEAGUE

«I have never talked about wanting to be a 24-teams league. What we do want and this is our goal for the next two years is to establish our business. And for this to happen, the next step will be to accept two more permanent licenses for ASVEL and Bayern Munich. And soon more could arrive from France, Italy, and the United Kingdom, another market that we believe is fundamental for the future».

 

https://sportando.basketball/en/jordi-bertomeu-we-have-a-plan-b-but-we-like-plans-a-and-ours-is-very-flexible/

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mfmilan said:

Da iskoristim priliku pre početka nove sezone u Euroleague takmičenjima da se još jednom zahvalim organizatorima na velikom doprinosu popularizaciji košarke u prethodnom periodu. Sam pogled na fijasko koji je doživeo NBA u ovom nastavku sezone govori koliko je mudra bila odluka da se suspenduje košarka u Evropi na 6+meseci. Rispekt.

Ono što je NBA izvela, jednostavno nije bilo moguće uraditi u Evropi, pogotovo u periodu kada je Evropa bila najviše pogođena virusom.

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Green23 said:

Ono što je NBA izvela, jednostavno nije bilo moguće uraditi u Evropi, pogotovo u periodu kada je Evropa bila najviše pogođena virusom.

Nije moralo kad je Evropa bila najviše pogođena, ali je moglo u julu, avgustu.

 

Prosto, Đordija je mrzelo da se cima i zato mu je otkazivanje bilo najbolje rešenje. Interesi košarke - koga briga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...