Jump to content

Roland Garros 2020


CheshireCat

Recommended Posts

14 hours ago, McLeod said:

Videcemo dokle ce svako od njih da tera.

 

Ono sto je sigurno, sva trojica su ispisala istoriju i navijac svakog od njih ima argumenata da nazove svog pulena GOATom, ako je to nekad i bilo pitanje, vise nije. To sto se nece nikada sloziti oko ocene je neka druga prica.

 

Juče sam se setio tvog starog posta gde si rekao da Novak neće osvojiti RG nikada više, baš zbog fizikalija. Neki masters svakako. Šta znam, fizikalije ili ne, on je peti set sa Cicijem dočekao kao da je prvi set a ovaj koji je u punoj snazi i 10 i kusur godina mlađi maltene bio na nosilima za bolnicu. Sa Rafom je to druga priča. Ima danas ova Novakova izjava gde je grešio i manje više je sve tačno rekao. Ono što ja vidim je da maltene jedino oružje kojim je ranije (na šljaci) koliko toliko mogao da uzdrma Rafu, BH CC, više niti šljaka a i ne pokušava previše. Treba snage za taj udarac, treba jako levo rame. On ga očigledno nema. Verovatno su tu i neke povredice u pitanju pa zato i ne forsira. 

 

btw...priznaj da si juče zategao za masTne pare da Novak uzima prvi set :kece:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Boxy said:

 

Ne laze steva, sto je najgore :lol_2:

Razume se da igrač treba da bude kompletan na svim podlogama, ali moram reći da mi nije jasna ta stalna tendencija da se diskredituje Rafin CV time što je kralj šljake. 

Koliko sam puta čula "OK, ako oduzmemo njegove titule na šljaci", "ako ne računamo h2h na šljaci", ako ovo ako ono. Je li šljaka regularna podloga ili nije? Da stavimo sad na stranu h2h argumente tipa kako na drugim turnirima nije stizao dovoljno daleko, što još i ima neke logike, ljudi uglavnom otpisuju to što je postigao na neki rezon tipa "pa lako mu je kad je to šljaka". Kao da on izađe na šljaku i uključi cheat code iz igrice ili kako se to već zove. Treba svaki meč dobiti, na kojoj god podlozi. To što je on monstruozno dominantan na jednoj ne znači da to radi lako i da ulaže manje truda od drugih.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@NMX

Boxy znae... GS-ovi se na kraju isto broje tako da je IMO, bolje dominirati na jednom i povecavati rekord nego sarati. Uzeti jos jedan USO ili W bi bilo lepo ali neki rekorder na tim turnirima sigurno nece biti tako da, who cares... daj Garosova koliko moze. :s_d:

Eventualno taj baksuzni AO zbog x2 ali opet, da me pitas RG ili AO da biram sledece godine, nisam siguran da bih izabrao AO tj. siguran sam da ne bih. :classic_biggrin:

 

@alcesta

Meni je to omiljen argument jer odmah mozes da batalis diskusiju sa tom osobom, znas na cemu si. :classic_biggrin:

Nadalova dominantnost na sljaci se uzima kao minus za druge podloge sto je neka iskrivljena logika. Da je sa isom kolicinom non-clay titula uzeo RG 5-6 puta bio bi savrsen all-around igrac ali posto je uzeo 13, onda je na ostalim podlogama ispodprosecan... fuck logic.

 

Uostalom kada bi neko zaludan uzeo da uporedjuje Nadalov clay:total odnos sa na primer Novakovim hard:total verujem da bi brojke bile slicne a nikom normalnom ne pada na pamet da kada prica o Novaku kaze, "a sta ako bismo iskljucili titule/pobede/h2h sa betona"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Darth Steva said:

Uzeti jos jedan USO ili W bi bilo lepo ali neki rekorder na tim turnirima sigurno nece biti tako da, who cares... daj Garosova koliko moze. :s_d:

Dobro, jasno, mada ovo sad zvuči kao da očekuješ da neko drugi u dogledno vreme može da nakupi 10+ komada RG :classic_biggrin:

Ja sam uvek za to da se što više "šara", ali stvar ukusa.

Što se tiče Novaka, moguće da bi se našao i njemu neko za beton da prigovori da nije Vimbldona. S druge strane Rafa ima dva komada W i još par finala što je misaona imenica za mnoge legende tenisa, tako da ni to nije preterano dosledno.

Link to comment
Share on other sites

Upadoh na temu,ne da prekidam zurku koja traje,vec da napisem po koje tri stvari cu pamtiti RG 2020.
1) Termin odigravanja
2) Novi PC,renovirani drugi stadioni i prvi put krov + reflektori
3) Dvoje mladih tenisera/ki koji su me odusevili,a to su Iga Swiatek i Jannik Sinner

Temu sam samo okrenuo na poslednju stranu i po kvotovanim postovima rekao da nisam pogresio :default_sofa:

Link to comment
Share on other sites

Nisam mogao da gledam finale, samo sam sinoć na brzinu prevrteo prvi set, pri ne baš čistoj svesti i zdravoj pameti. Utisci na osnovu toga su da je ovo bio najbolji 0:6 set nekog igrača ikada. Hoću da kažem, Novak je igrao na vrlo visokom nivou. Šta onda da reći o Rafi koji je takvog Novaka dobio sa nulom. Bruka kako je igrao čovek, imao sam utisak da je na Novakovoj polovini teniski teren, a na Rafinoj sto za stoni tenis, kako je samo neutralisao sva Novakova najjača oružja.

 

Moraću ovih dana da nađem vremena da pogledam sve, pa možda mi se i promeni utisak, ali stvarno ne mogu da razumem da se Novaku nešto prebacuje ovde, naišao je na potpuno neverovatan nivo igre. Svaka čast Rafi, idemo dalje.

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoe Bg said:

Jesi ti zaboravio njegovu opsesiju da se prestigne onaj lik sto je osvojio 7-8 titula na RG 1920-ih? :lol_2: 

 

Hehe... opasan domaci zadatak je zadao Decugis :classic_biggrin: 

Ako je za njegovo dostignuce trebalo 100+ godina, ocekujem da smo mirni bar narednih 200 godina :s_d:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Nisam mogao da gledam finale, samo sam sinoć na brzinu prevrteo prvi set, pri ne baš čistoj svesti i zdravoj pameti. Utisci na osnovu toga su da je ovo bio najbolji 0:6 set nekog igrača ikada. Hoću da kažem, Novak je igrao na vrlo visokom nivou. Šta onda da reći o Rafi koji je takvog Novaka dobio sa nulom. Bruka kako je igrao čovek, imao sam utisak da je na Novakovoj polovini teniski teren, a na Rafinoj sto za stoni tenis, kako je samo neutralisao sva Novakova najjača oružja.

 

Moraću ovih dana da nađem vremena da pogledam sve, pa možda mi se i promeni utisak, ali stvarno ne mogu da razumem da se Novaku nešto prebacuje ovde, naišao je na potpuno neverovatan nivo igre. Svaka čast Rafi, idemo dalje.

 

Barabo! :classic_biggrin: Natjerao si me da odgledam taj prvi set iako nisam namjeravao i moram reći da, ako i nisi skroz u pravu, nisi daleko od istine. Mislim, jasno je da je Nadal bio perfektan ali nisam stekao dojam da je Đoković bio dobar. 4 od 6 gemova je Novak zaista odigrao na vrlo visokom nivou. Ja sam bio uvjeren da je u meču on taj koji ima blagu prednost pa možda i kroz tu prizmu gledano sam stalno očekivao da se (Đoković) probudi, da dobijemo meč, ali realno, uz onakvu Nadalovu igru zaista nije imao šanse. E, sad, kad uhvatim vremena odgledat ću i ostatak meča pa možda potvrditi originalni dojam da u drugom setu Đoković nije bio na nivou. Žao mi je samo što nisam dao dovoljno kredita Nadalu, jer, ovako kad odgledam snimku prvog seta, odigrao je da se smrzneš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2020 at 10:15 PM, Abudžaba Dabila said:

 

Uff, a taman mislio/trebao na novu pauzu otić (ozbiljno) :classic_biggrin:

 

A i ti bi mogao, da ne kažem trebao produžit periode prisutstva ovdje :classic_smile:

On 10/12/2020 at 10:18 PM, alcesta said:

A da ostanete obojica malo duže ovaj put? :wink2:

 

Za sebe ne mogu da obećam, a ali zato bi Mate, Trifun, Kampos, Abudžaba i ostali mogli da se nastane ovde za stalno :classic_smile:

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

 

Za sebe ne mogu da obećam, a ali zato bi Mate, Trifun, Kampos, Abudžaba i ostali mogli da se nastane ovde za stalno :classic_smile:

 

 

 

Spoiler

 

Volim ja vas i nije da nemam vremena. Stvar je u tome da sam zadnjih godinu i po sam sebi nametnuo određenu medijsku blokadu zarad' vlastite koristi pa tako i sport puno manje pratim nego ranije. Kad kažem da nisam odgledao većinu utakmica repke i Dinama u Europi (domaće da ne spominjem) u tom periodu, jasno je koliko je sati. Vijesti, pa i sportske portale također zaobilazim. Jedino se još nekako drži ovaj forum, ako ga i zaobiđem aktivno dođem ovdje da pogledam šta ima novoga. Prva ljubav zaborava nema :classic_biggrin::classic_smile::heart:

 

A druga stvar je, ja kad krenem često ne znam stati. Jedini način da ovdje budem aktivan za stalno je neki Borkov Troland Garros 2.0 ultimatum, to nikako ne bih mogao propustiti :classic_biggrin:

 

https://www.youtube.com/watch?v=VULQ8Lgv094

 

Evo, i YT link sam zaboravio postavit kako treba, ccc

 

 

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...