Jump to content

Roland Garros 2020


CheshireCat

Recommended Posts

Kakve je posledice imao njihov poslednji RG mec ne cudi me sto se Endi drzao distanciranim. 

Ne mislim da je Marej sposoban za vrhunski nivo ali iako je juce bio skroz cudan ima u njemu jos takmicarskog duha (USO je bio pre 3 nedelje a ne pre 3 godine) i sve dok to njegovo telo moze da isprati nek igra. Mislim da tu Mats gresi, iako je Endi ruina starog sebe on i dalje zeli da igra, kad njemu dosadi onda treba da se povlaci. 

Mats je zapravo pomogao Endiju izjavom, ako ga je onaj hirurg motivisao pesimizmom, zasto ne i ovo :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je neko zaista cuo Wilandera da je bas ovo rekao (bas ova formulacija i u bas ovom kontekstu)?

Ovaj isti novinar je tokom USO preneo delimicnu izjavu Martine Navratilove Sasi Zverevu (izvucenu iz konteksta) da bi isprovocirao njegov odgovor, pa ga je Martina posle na twiteru prozvala, a on se vadio kako mu eto moderator nije dao dovoljno vremena da tacno prenese celu izjavu i kontekst.

Tako da: ne treba bas verovati novinarima, pogotovu britanskim.

 

A sto se tice WC, evo je tabelica za Endija:

Ei80CggX0AE7Pl3?format=png&name=small

Since 2018, Andy Murray has played 19 tournaments. In that time, he received 9 wild cards.

 

Na USO je upao regularno po renkingu jer nisu imali kvalifikacije pa su otpali kvalifikanti (a bio je predvidjen za WC).

 

Obzirom na to da mu sljaka nikada nije bila ni omiljena ni prirodna podloga, da nije imao adekvatnu pripremu (niti je ucestvovao i na jednom pripremnom turniru), uzimanje WC za RG je totalno nerazumno. Sta mu je falilo da odigra neki manji turnir na sljaci (Prag ili Kicbil) kao pripremu - a mogao je ili da upadne tu ili da mu daju WC? Zasto je morao odmah na GS gde se igra na 3 dobijena seta?

 

Generano mi se ne svida davanje WC, narocito na GS-ovima, gde profitiraju igraci 4 velike nacije (koje i onako imaju puno novca i pomazu svoje igrace). Mislim da je Parmentier dobila mali milion WC za RG (kao i Robson ta Wimbldon), a ne secam se kad sam je poslednji put cula da je ista uradila na nekom WTA turniru.

Cini mi se da je na manjim turnirima situacija malo manje losa, tu WC dobiju i neki koji nisu "lokalci", plus ako neko veiko ime u poslednjem trenutku promeni raspored turnira, pa zeli da igra (sto onda ima logike jer ce privuci gledaoce).

 

 

 

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Ceo sistem oko WC zasluzuje raspravu, sad zbog pandemije nije bilo reciprociteta izmedju slemova ali previse ih je spaljeno bzv, ne znam kom Francuzu bi otisla umesto na Mareja

Da je bilo publike organizatorima bi se WC isplatio, hype i slicno pa cak i da je mec zavrsio sa tri krompirica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, wwww said:

A sto se tice WC, evo je tabelica za Endija:

Ei80CggX0AE7Pl3?format=png&name=small

Since 2018, Andy Murray has played 19 tournaments. In that time, he received 9 wild cards.

 

Na USO je upao regularno po renkingu jer nisu imali kvalifikacije pa su otpali kvalifikanti (a bio je predvidjen za WC).

 

Obzirom na to da mu sljaka nikada nije bila ni omiljena ni prirodna podloga, da nije imao adekvatnu pripremu (niti je ucestvovao i na jednom pripremnom turniru), uzimanje WC za RG je totalno nerazumno. Sta mu je falilo da odigra neki manji turnir na sljaci (Prag ili Kicbil) kao pripremu - a mogao je ili da upadne tu ili da mu daju WC? Zasto je morao odmah na GS gde se igra na 3 dobijena seta?

 

Generano mi se ne svida davanje WC, narocito na GS-ovima, gde profitiraju igraci 4 velike nacije (koje i onako imaju puno novca i pomazu svoje igrace). Mislim da je Parmentier dobila mali milion WC za RG (kao i Robson ta Wimbldon), a ne secam se kad sam je poslednji put cula da je ista uradila na nekom WTA turniru.

Cini mi se da je na manjim turnirima situacija malo manje losa, tu WC dobiju i neki koji nisu "lokalci", plus ako neko veiko ime u poslednjem trenutku promeni raspored turnira, pa zeli da igra (sto onda ima logike jer ce privuci gledaoce).

 

 

 

 

Mislim da je do toga što bi i na tom nivou bilo teško vezati par dobrih mečeva  , naročito na šljaci na kojoj mu je  trebalo dosta vremena da postane strogi top igrač. Nego se oslanja na klasu , malo sreće uvek neophodne...

 

Neobično je i da ne razmišlja o mogućim posledicama u životu nakon tenisa. Mora da se nada bioničkom implantu koji će biti potpuno bezbedan i čak obnavljati eventualna oštećenja kosti. Hrabrost ili ludost .. vreme će pokazati

Koliko samo  dvoručni BH zahteva rotacija iz kukova (pokret sa najviše restrikcija i rizika )

35 minutes ago, ciao said:

Odlicna novost za Novaka (Dimitrova ...) da oni koji su overeno vec imali covid ne mogu da budu izbaceni zbog testa ! Smanjuje stres - ziveo Adria tour :smiley2:

 Ako mi nešto nije nedostajalo kod GS tenisa , to su  Rolex reklame . Koji smor i patetika..:krstipd4: 

Pa valja menjati kanal..

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Keira said:

Mislim da je do toga što bi i na tom nivou bilo teško vezati par dobrih mečeva  , naročito na šljaci na kojoj mu je  trebalo dosta vremena da postane strogi top igrač. Nego se oslanja na klasu , malo sreće uvek neophodne...

 

Neobično je i da ne razmišlja o mogućim posledicama u životu nakon tenisa. Mora da se nada bioničkom implantu koji će biti potpuno bezbedan i čak obnavljati eventualna oštećenja kosti. Hrabrost ili ludost .. vreme će pokazati

Koliko samo  dvoručni BH zahteva rotacija iz kukova (pokret sa najviše restrikcija i rizika )

Takodje.

 

Meni je zato totalno ok sto je Raonic odlucio da preskoci RG  (ni njemu sljaka nije omiljena podloga, plus je kuburio s povredama), vec se sprema za HC posle toga, gde zna da moze nesto da uradi.

Takodje mi je bilo skroz ok kad je par drugih igraca (mislim Kei, Gofan) posle povrede krenulo prvo s chelendzerima, pa preslo na ATP turnire, da polako udju u formu.

 

Slicna prica kao za Endija vazi i za Kim.

A i Venus se bas, bas muci. Ja razumem zasto Karlovic jos igra (jos uvek moze da zaradi neki novac koji mu moze znaciti), ali sta ce Venus ovo maltretiranje: niti je neki novac u odnosu na to koliko je zaradila u karijeri, niti bas uziva na terenu (ne verujem da joj prija da je redovno pobedjuju mnoge igracice koje ne bi imale nikakvu sansu dok je bila na vrhuncu karijere)?

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Keira said:

 

 Ako mi nešto nije nedostajalo kod GS tenisa , to su  Rolex reklame . Koji smor i patetika..:krstipd4: 

Pa valja menjati kanal..

Nemoj tako mora i RG od neceg da prezivi znas koliko je kostalo osvetlenje krov itd :classic_laugh:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kako je krenulo RG ce mozda da se razvuce i na nekih 17-18 dana, ali dobro, nigde ne zurimo ionako posle toga nema nekih ozbiljnijih turnira do pred kraj oktobra ............................... 😆

Koliko je prva polovina septembra prijatna i suncana u Parizu, toliko oktobar moze da bude bas zeznut, sa puno kise ............................ dakle, Parizani, vreme je da napravite barem jos jedan krov na nekom od manjih terena ............................

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, ciao said:

Nemoj tako mora i RG od neceg da prezivi znas koliko je kostalo osvetlenje krov itd :classic_laugh:

Baš sam juče pročitala kuknjavu nekog iz uprave turnira kako su desetine miliona eura otišle u vetar što bi inače zaradili od ulaznica, pa sam se iskreno malo iznenadila da su to baš tolike pare :classic_blink:

 

36 minutes ago, jevrem69 said:

. dakle, Parizani, vreme je da napravite barem jos jedan krov na nekom od manjih terena ............................

Nemoj da si alav, koliko smo godina čekali na ovaj jedan krov a ti bi odmah DVA, cccc... daj im još par decenija, nemoj da si nakraj srca toliko :classic_cool:

 

Što se tiče Endija nije mi jasno zašto je igrao ovo uopšte, i zašto bi u ovoj fazi karijere igrao na šljaci generalno. Mislim da bi bar u početku trebalo da se kloni mečeva na tri dobijena osim naravno na W. A priča o dobijanju WC je skroz besmislena jer je ceo sistem nefer u globalu, pa jedan igrač manje ili više ne menja na stvari, plus on bar ima na konto čega da dobije te pozivnice, što se za većinu ne bi moglo reći. Nije kao da bi umesto njega dobio neki mladi perspektivni igrač, verovatnije je da bi otišao samo još jednom ne toliko mladom i perspektivnom Francuzu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...