Jump to content

Roland Garros 2020


CheshireCat

Recommended Posts

Prime Minister Jean Castex announced a reduced tonnage to 1,000 people at Roland-Garros. He suggested that this number included the accredited. But, according to our information, it will be 1000 spectators + the accredited ones

 

Players, staffs, referees, ball collectors, journalists, security and maintenance personnel, cooks ... In total, there are nearly 4,000 accredited at Roland-Garros. Even with cuts in some positions, requiring 1000 people in total is to cancel the tournament

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, wwww said:

predvidjanja zenskog pobednika RG (Elo), mozda zanimljivo kladionicarima:

http://www.tennisabstract.com/current/2020RolandGarrosWomenForecast.html

 

 

Bacih pogled na ovo, i prilicno je realno sa izuzetkom Kvitove i Pliskove, sanse da one osvoje, pa cak i finale da igraju su manje od 1%, a tamo su im dali skoro pa dvocifreno obema.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da tu ima i do zreba. Inace bih ih poredjala:

Simona, Garbine, Bertens (kao specijaliste za sljaku), a onda bi vec bilo pitanje ko bi bio 4.

Medjutim, Bertens nije u formi, a i ide na Simonu u QF, valjda ju je to pomerilo tek na 5. mesto.

Muguruza zna da bude totalno nekonstantna, ali je izgleda trenutno u formi (sto kod nje opet ne mora nista da znaci).

Petra, Pliskova i Svitolina su bile u principu solidno konstantne u poslednje vreme, valjda im je to dalo te brojke, mada mi i dalje nije jasno kako je Petra 2. favorit.

Kako li je Kiz dospela na 7. mesto - mi je misterija. Em sto je Amerikanka (sto znaci da nema pojma da igra na crvenoj sljaci), em sto je nepredvidiva do zla boga. Sigurno su ispred nje i Azarenka i Putinceva i jos nekoliko njih. No, valjda su joj neki rezultati na zelenoj sljaci dali ovako visok renking.

Kerber je takodje previse visoko ocenjena (em je ovo sljaka, em nije u formi).

 

No, valjda neko mora da bude na tim mestima iza Simone i Muguruze.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da tu ima i do zreba. Inace bih ih poredjala:
Simona, Garbine, Bertens (kao specijaliste za sljaku), a onda bi vec bilo pitanje ko bi bio 4.
Medjutim, Bertens nije u formi, a i ide na Simonu u QF, valjda ju je to pomerilo tek na 5. mesto.
Muguruza zna da bude totalno nekonstantna, ali je izgleda trenutno u formi (sto kod nje opet ne mora nista da znaci).
Petra, Pliskova i Svitolina su bile u principu solidno konstantne u poslednje vreme, valjda im je to dalo te brojke, mada mi i dalje nije jasno kako je Petra 2. favorit.
Kako li je Kiz dospela na 7. mesto - mi je misterija. Em sto je Amerikanka (sto znaci da nema pojma da igra na crvenoj sljaci), em sto je nepredvidiva do zla boga. Sigurno su ispred nje i Azarenka i Putinceva i jos nekoliko njih. No, valjda su joj neki rezultati na zelenoj sljaci dali ovako visok renking.
Kerber je takodje previse visoko ocenjena (em je ovo sljaka, em nije u formi).
 
No, valjda neko mora da bude na tim mestima iza Simone i Muguruze.
Keys je igrala SF 2018. ,a QF 2019. na RG.
Nije bas da nema pojma na sljaci.
Link to comment
Share on other sites

Istorija je ispisana, evo i Miloja u glavnom zrebu, sada kada napadnemo sa sest igraca, neko ce morati da osvoji turnir ....................... steta za cure, izgubile su prvi set, imaju brejk zaostatka u drugom, mozda ce ovaj novi prekid zbog kise da ih trgne i osvezi da preokrenu mec ................................

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jevrem69 said:

Istorija je ispisana, evo i Miloja u glavnom zrebu, sada kada napadnemo sa sest igraca, neko ce morati da osvoji turnir ....................... steta za cure, izgubile su prvi set, imaju brejk zaostatka u drugom, mozda ce ovaj novi prekid zbog kise da ih trgne i osvezi da preokrenu mec ................................

 

Kako se cudno pise Djokovic :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je užas. Morali bi da dozvole ponovno testiranje makar ovima za koje se zna da su već imali virus. Stvarno mi nisu jasni, valjda im je u interesu da turnir bude što jači a ne da pola učesnika eliminišu, a svi ti igrači su ionako već tu, plus mogu da sede u sobi dok ne dobiju rezultate drugog testa.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Idioti su mogli da stave taj "virus" sto su kao nasli u posudicu i provere da li je ziv ili mrtav a ne da ljude izbacuju s turnira zbog tragova RNA koji su zaostali od infekcije od pre koji mesec.

Dzumhur i trener hoce da tuze RG pred sudom u Lozani, mogao bi i Verdasko da im se pridruzi.

 

Kakvi idioti!

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

"Medvedev, who prefers slower c/c conditions and less spin, had no complaints. "I like the balls. "It's normal that when one player doesn't like something, 2nd one maybe is going to like it."

"Maybe it can help me that it's a bit colder, so the balls don't fly as much, don't go as spinny. So maybe I can play some flat tennis in practices [...] I think it can be an opportunity for me actually, an advantage."

https://www.eurosport.co.uk/tennis/roland-garros/2020/new-balls-please-nadal-unhappy-with-french-open-choice_sto7904784/story.shtml

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...