Jump to content

VN Rusije 2020. (25.-27. septembra)


Alen13ASC

Recommended Posts

Pitovali su ga u 16.krugu. Ako se ne varam to je bio i neki proracun Pirelija za prvi stop na crvenim gumama. A mislim i da su 2-3 kruga ranije senzori prikazivali lose stanje guma, gde mu je jedna bila na 10%. Mada znaju ti senzori da "varaju".
A rekli su Botasu da pozuri jer su znali ce Hamiltona pitovati i da ce imati cist put i da do tada napravi vecu razliku u odnosu na Verstapena. Sumnjam da je Botas bio po naredbi u zaostatku, vise zbog sebe da bi imao cist vazduh.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ocigledno da je jedno voziti kao prvi u cistom vazduhu i kontrolisati trku, a sasvim drugo voziti iza u prljavim, bilo da je to Hamilton, Botas ili neko treci. Posle tog pita Hamilton nije imao dobar tempo. Razlozi mogu biti brojni, ali mislim da je glavni ovaj koji sam pomenuo gore. Da li je Hamilton bolji vozac od Botasa? Trke pokazuju da jeste. Ali mi ne znamo sta se desava u fabrici/garazi. Mozda je sve podredjeno Hamiltonu, ne samo da pobedjuje nego i da obori sve rekorde.
Kad je presao u Merdzu 2013-e imao je jednu titulu i 20-ak pobeda mislim, a svi znamo kako je dosao do te titule. Tada je bio prozivan, kao Verstapen nekada, da vozi opasno. Definitivno je izabrao pravi potez prelaskom u Merdzu i sazreo kao vozac. Da nije bilo tako, ne bi mozda ni govorili o njemu danas.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, autsajder said:

Uz sve to, i meni je ostalo nejasno zašto su Hamiltona onako brzo pozvai u pit, imao je još vremena za brze krugove sa mekim gumama. Bio bi konkurentniji  kasnije da je ostao još na stazi. Jedino ako postoji vremeno ograničenje za odrađivanje kazne od trenutka kada je izrečena?

 

Tokom radio-komunikacije s Hamiltonom koja je pustena u prenos rekli su da su hteli da se zastite od Okonovog ranog stopa. Da je ovaj stao ranije na novim gumama bi mogao da ubrza taman dovoljno da Hamiltonu napravi probleme nakon njegovog stopa i kazne 10 sekundi. A sa druge strane i Hamiltonove gume su vec bile na izdisaju.

 

Sto se tice sporijeg tempa to je uvek bilo u opticaju za ove koji su startovali na crvenima, njihov stint na belim gumama je 10-15 krugova duzi nego kod onih koji su krenuli na zutima, jednostavno morali su da voze nesto sporije da bi im gume izdrzale do kraja. U Meklarenu su se zajebali jer su prakticno celu trku pokusali da izvezu ne jednom setu belih (u pokusaju da jeftinim pitstopom isprave to sto se Lando nasao na zacelju izbegavajuci Sainsov udes) i na kraju ostali skroz bez guma i bez bodova. Vec i ovakav "normalan" stop Hamiltona je bio borderline. A da je ostao duze na stazi rizikovao bi da ga Renoi preteknu i da izadje u guzvu na stazi.

 

Damned if you do, damned if you don't.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Alek The Great said:

Ne zajebavaj, vidi se dobro. Ali ne mozes pogresiti i onda dodati po gasu da bi sto pre zaobisao putokaze. Nije ni poenta da kad pogresis ides samo pravo i ukljucis se bezbedno. 95fe9b64615574ec668d580a4ba6861b.gif

Vidi se kada ti sebi pustis gif i pogledas 10 puta. Ali pri brzini os 150+ kmh ovo je sve isto. Ocajno je ovo postavljeno i obojeno ali dobro

Link to comment
Share on other sites

Sto ste navalili na Sainca? Napravio je vozacku gresku, jednu od retkih u karijeri. Desilo se u velikoj zelji da umanji izgubljeno na startu. Setite se da je i Hakinen u svojoj sampionskoj 1999. napravio dve velike vozacke greske u Imoli i Monci koje su ga mogle kostati titule pa ga i pored toga svi cene kao sampiona. Isto se moze reci i za Fetela koga mnogi kude da mnogo gresi, a kada bi prebrojali udese dosli bi broja koji nije veci od drugih velikih sampiona. 

Iz ovakvih gresaka je bitno izvuci pouke da se sto redje ponavljaju. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...