Jump to content

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Cedjenje suve drenovine.....jadna Olja......gosti - kao kornjace sa Galapagosa, uvukli vratove  u autonomiju BU i ne pada im na pamet da, kao intelektualna elita drustva, preuzmu odgovornost za stanje nacije. Fuj....cute i o ovome: 

http://rs.n1info.com/Vesti/a529140/Istaknutom-srpskom-fizicaru-nije-produzen-ugovor-na-Institutu.html?fbclid=IwAR2ZtCMQFqF395c-Ehye3qyiY0ySJzN85CkJr-s8i8ObtB-zR9nWUEpqaGg

 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, McLeod said:

Ja se ne slazem. Ovako treba i da izgledaju profesori fakulteta u normalnoj zemlji, da budu neutralni i da zahtevaju da rade svoj posao i za to odgovaraju.

 

Možemo se složiti da će u normalnoj zemlji profesori ostati neutralni kada je u pitanju politika i dnevno-politički događaji, ali ovo odavno nije više pitanje (samo) politike. Ovo je pitanje etike, čestitosti, poštenja. Po tim pitanjima ne sme ostati neutralan niko, a pogotovo ne profesori univerziteta, koji na neki način pretenduju da budu nekakva elita.

 

Ne može profesor univerziteta da se pravi da ne vidi ovo celokupno ludilo koje se dešava zarad neke "neutralnosti".

 

Ne može profesor na konstataciju da jedna trećina studenata planira da ode odavde odgovori sa pa dobro, to znači da dve trećine ostaju ili idu i ovi iz Skandinavije u USA

 

Ne može profesor da na svako iole nezgodno pitanje ispaljuje neke floskule i opšta mesta, samo da se ne bi nekome zamerio.

 

Ili može, ali je onda samo jedan beskičmenjak ili najobičnije đubre, jer se njemu svakako kao olakšavajuće okolnosti ne mogu priznati nekakve ucene, strah za egzistenciju ili nedostatak intelektualnih sposobnosti da objektivno sagleda situaciju oko sebe.

 

 

Edited by djole
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ja samo ne znam sta ste vi ocekivali od ove emisije i da li mislite da profesori fakulteta, imajuci u vidu kakvi su i oni, zele i mogu da iznose neku revoluciju.

 

 

Čemu sada ova zamena teza? Ti si napisao ovo:

 

12 hours ago, McLeod said:

Ja se ne slazem. Ovako treba i da izgledaju profesori fakulteta u normalnoj zemlji, da budu neutralni i da zahtevaju da rade svoj posao i za to odgovaraju.

 

što znači da si zadovoljan kako su se ponašali i šta su pričali. Ja sam onda napisao da to nije ponašanje koje priliči univerzitetskim profesorima i izneo argumente zašto tako mislim da bi ti sada skroz pomerio raspravu u nekom drugom pravcu. Ukoliko imaš da daš neki protiv-argument u vezi sa mojim primedbama, samo izvoli.

 

Ipak, ja ću ti odgovoriti na ovo novo pitanje: da, ja od univerzitetskih profesora očekujem da budu glas razuma i da se pobune protiv autoritarnog režima, protiv nepoštenja (što akademskog, što bilo kog drugog), protiv urušavanja institucija, protiv lopovluka, protiv uništavanja gradova na razne načine, protiv besomučnog laganja i gebelsovanja 24/7 i svih drugih pogubnih stvari koje karakterišu ovaj režim. Kada kažem očekujem, to je ono kako ja mislim da bi trebalo da bude. Da li očekujem da će tako biti u smislu verovatnoće, to je druga stvar i o tome nismo ni raspravljali.

 

Naravno, naivno je misliti da će baš svako biti spreman da poturi glavu. Ali, ukoliko si već rešio da dođeš u jednu ovakvu emisiju, onda nemoj glumiti fikus, i davati privid neke normalnosti. Odgovori lepo, jasno i glasno na pitanja koja su ti postavljena, pa da vidimo gde stojiš. 

Edited by djole
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Licno sam zadovoljan, imajuci u vidu sve okolnosti u kojima zivimo i prijatno sam iznenadjen ponasanjem rektorke koja je i ovoliko uradila, pa makar posle bilo jbg eto komisija odlucila da nije plagijat, ja sam uradila sve sto sam mogla.

 

Sto se tice same emisije i njihovog ponasanja u njoj, Beckovicka je poslovicno lose spremila i ne moze da se odvoji od koncepta od pre 20 godina - jedan za vlast, drugi za opoziciju, treci neutralan, iako niko iz vlasti do sad nije bio tu, glumili su joj te predstavnike ovaj sa gradjevinskog fakulteta (nije potpisnik deklaracije 1 od 5 miliona), rektorka neutralac i ovaj sa filozofskog opozicija (potpisnik 1 od 5 miliona). U pretprosloj emisiji vlast joj je glumio Sergej Trifunovic, pre toga Biljana Srbljanovic, uvek ih tako i posadi da sednu, skroz levo ide opozicija, desno vlast, u sredini neutralac. Tako da bi trebalo nju kritikovati, a ne njih, kao da se ocekuje da ce sad svi da krenu sa DOLE VUCIC, DOLE VLADA, mi cemo da padnemo u petominutnu ekstazu i aplaudiramo i onda da se vratimo u ucmalost.

 

Zbog toga je emisija za vas fail, jer ste ocekivali ne znam ni ja sta, za mene je, imajuci u vidu njene ogranicene domete i prevazidjenost, bila ok, iz razloga koje sam pomenuo.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam ti odgovorio na sve.

 

Ali evo jos jednom - ne mislim da je posao profesora da se stave na branik revolucije, pogotovo ove nase. Tu treba da se stave oni koji su ovo i zagovnali - oni koji rade u drzavnoj sluzbi i paradrzavnim preduzecima, kojii su dobili posao i cute i trpe ucene i sikaniranje na dnevnoj bazi i vojnici su SNSa. To profesori nisu, iako ih ima svakakvih.

 

Profesor ne bi trebalo da slegne ramenima na konstataciju da trecina studenata hoce da ide iz zemlje. Sa druge strane, to se potpuno uklapa u stanje u zemlji, u skolama i na univerzitetu i na licnom nivou taj profesor ne moze da uradi mnogo. Ne opravdavam ga, neka bude da se slazem sa tobom tu, mada licno me smara da se na toj temi insistira, kao da je to nesto sto mi ne znamo, jao bela kuga, jao iseljavanje, nego je l' vide ti komsiku Miru juce kako se posvadja sa nekim ispred zgrade cela ulica cula. Bukvalno taj rad.

 

Koje je nezgodno pitanje Beckovicka postavila? Sta cete ako bude odluceno da nije plagijat? Odlucicemo ako se to desi. To je inace izuzetno glupo pitanje, imajuci u vidu da je sve utiske bazirala na pritisku na rektorku od strane vlasti, a ona onda prejudicira sta ce se odluciti i vrsi pritisak na njih da se izjasne pre nego sto se donese odluka. Izuzetno glupo, netakticki, neprofesionalno.

 

Najbolji odgovor su joj dali u vezi stvari koju nije ni pomenula (jer se i ne sprema za emisije ocigledno) - da je prva komisija odlucila da doktorat Sinise Malog ima naucnu vrednost, sto je zanimljivo samo po sebi i za diskusiju, ali je Beckovicka u svom maniru, umesto da se zadrzi tu, krenula sa aha nego da vas pitam niste mi odgovorili sta cete ako odluce da nije plagijat?


Jos jednom, za sve sto ti smeta obrati se voditeljki, kada postavlja glupa pitanja ne moze joj se ni dati odgovor koji nije pun floskula. Emisija je meni bila ok uprkos njoj, samo zbog objasnjenja kako stvari zaista funkcionisu i ko je kriv sto se to toliko razvlaci i sto smo uopste dosli dotle da gledamo da li je Mali dovoljno prepisivao da ga proglasimo za plagijatora, ili je samo prepisucnuo. Sve su to rekli, ako je imao ko da cuje.

 

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vec sama polemika oko validnosti doktorata bi u iole normalnom drustvu bila dovoljan razlog za ostavku, polemika ugrozava kredibilitet cele vlade pa dovidjenja ministre.

To - u normalnom drustvu. 

Ovde, nista i niko nije normalan, odavno. 

Kakva god da je Olja Beckovic, Utisak je jos uvek najbolje sto mozemo da dobijemo, jedina demontaza ogavnih lazi i satiranja svega i svih jer ono sto se desava opoziciji  je milosrdje u odnosu na to sta se radi narodu.

Bez obzira na sve sto je veceras receno, ostavilo mi je utisak nekakvog muka, nekakve tisine, nekakvog mirenja sa sudbinom, istrosenosti socijalne energije neophodne za promene. Nasuprot tome, osecam energiju gladnih, sludjenih bedom, nemoralom, nepravdom....ako to, obnevidelo od straha jednog dana urlikne, ne pise nam se dobro....nama, gradjanima. 

 

 

 

 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

Ako je OB još uvek nešto najbolje što može da se dobije u medijskoj sferi onda je to stvarno dno dna slobodnog novinarstva.

Problem je što Srbija nema jaku građansku opciju koja može da pokrene ne samo promene sistema vrednosti nego i javnog diskursa. Ne postoji ili je vrlo slaba produkcija obrazovanih i stručnih novinara koji drže korak sa modernim, profesionalnim novinarstvom.  

U tom smislu jedna poluobrazovana OB može samo još više da oslabi šanse Srbije da bude jedno otvoreno društvo u kojoj su profesionalci na ceni. Bojim se da Jugoslav Ćosić sa tim jednim te istim (dosadnim) narativom koji se forsira na N1 daleko zaostaje za savremenim elektronskim medijima. Nije dovoljna samo najnovija tehnika nego su jednako bitni ljudi koji imaju ideje koje su u duhu vremena. Ovo što se sada predstavlja kao nešto najbolje je relikt `90- ih i tog nekog "oo-ruk" novinarstva. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, melankolic said:

Ako je OB još uvek nešto najbolje što može da se dobije u medijskoj sferi onda je to stvarno dno dna slobodnog novinarstva.

Problem je što Srbija nema jaku građansku opciju koja može da pokrene ne samo promene sistema vrednosti nego i javnog diskursa. Ne postoji ili je vrlo slaba produkcija obrazovanih i stručnih novinara koji drže korak sa modernim, profesionalnim novinarstvom.  

U tom smislu jedna poluobrazovana OB može samo još više da oslabi šanse Srbije da bude jedno otvoreno društvo u kojoj su profesionalci na ceni. Bojim se da Jugoslav Ćosić sa tim jednim te istim (dosadnim) narativom koji se forsira na N1 daleko zaostaje za savremenim elektronskim medijima. Nije dovoljna samo najnovija tehnika nego su jednako bitni ljudi koji imaju ideje koje su u duhu vremena. Ovo što se sada predstavlja kao nešto najbolje je relikt `90- ih i tog nekog "oo-ruk" novinarstva. 

 

Ja bih rekao da ti sve gledaš kroz ideološke naočare.

Da Olja Bećković ima drugačije stavove, da joj tata nije onaj koji jeste, verujem da ne bi ni ti ovako osuo paljbu po njoj.

 

Slobodno me razuveri tako što ćeš izneti konkretne zamerke.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, djole said:

 

Ja bih rekao da ti sve gledaš kroz ideološke naočare.

Da Olja Bećković ima drugačije stavove, da joj tata nije onaj koji jeste, verujem da ne bi ni ti ovako osuo paljbu po njoj.

 

Slobodno me razuveri tako što ćeš izneti konkretne zamerke.

 

To bi, recimo, bilo kao kada bi od ćerke Gebelsa tražio da bude objektivna i da zagovara jasne demokratske principe a znaš da podržava Alternativu za Nemačku.

OB mi je bila jasna onog momenta kada je onu neonacističku bandu Gorana Davidovića nazvala "našom decom". Da ne govorim ko su joj bili redovni gosti (između ostalih Vukadinović i Antonić a ni ziljavi Jeremić i onaj "Hail Draža" Homen nisu bili retki)  u vreme kada je bila omiljena Tadićeva novinarka. Ona jeste začetnik tog relativizatorskog pristupa novinarstvu da svakoj nazi bitangi treba dati mikrofon samo ako se pristojno ponaša. Kada su potom ex- radikali došli na vlast a ona pala u nemilost osvetoljubivog Vučića (zbog već spomenute privrženosti Tadiću) odjednom je ona krenula da glumi opozicionarku. Taj njen licemeran stav se najbolje vidi kroz neka druga pitanja, kao što su pogotovo odnos prema CG i Zapadu.

 

Toliko o njenim stavovima.

 

Što se tiče profesionalizma, jasno je da ni posle xx godina još nije naučila da komunicira s  ljudima, da i dalje njen gotovo parodijski odnos sa gledaocima koji se javljaju a i izbor gostiju koji jedno te isto ponavljaju ukazuje da se radi o jednom fenomenu vezaroškog kvaziprofesionalizma koji je toliko karakterističan za srpsko društvo. 

Nego, da pitam, zna li neko: da li njoj i dalje plaćaju 1000 evra po emisiji?

 

 

Edited by melankolic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Format emisije je zastareo. Poslednji deo kada se javljaju gledaoci je tipicno gubljenje vremena, potpuno neinteresantan, jer sta cemo cuti? Dvoje, troje kako se obicno muci da sastave prosto-prosirenu recenicu, gde ce ih ona poklapati i prekidati, samo da bi dobili glasove za Utisak nedelje i onda odredjeni utisak pobedjuje sa mocna tri glasa, i to je onda Utisak nedelje. Mislim, ajde, kad je to bila jedina emisija koju si mogao da gledas - okej. Sad? Potpuno idiotski.

 

Drugo, sve cesce se i ne prica o tim stvarima, gosti pricaju nesto svoje, skrecu sa teme, svaka emisija ista, i onda posle mucenja sa gledaocima - ajmo samo brzo imamo 2 minuta koji je vas utisak nedelje i zasto?

 

Sto se tice jucerasnje emisije, gosti su bili ok, receno je par interesantnih stvari, ali svaki put kad se dohvate tog pitanja bojkota ostajemo uskraceni za odgovor sta bojkot, a sta izlazak na izbore donosi nama, obicnim gradjanima.

 

Naravno, posve je jasno da se na ovim izborima ne moze ucestvovati, ali istovremeno je jasno da ce bojkot doneti samo jos vecu vlast Vucicu. Aktivan bojkot ukljucuje gradjansku neposlusnost i milione na ulicama, a kolika je verovatnoca za to smo videli takodje u tom Utisku nedelje, kada je 800 ljudi doslo da podrzi direktora fabrike jer ako on ode u zatvor izgubice posao (a ne mogu da nadju drugi).

 

U zemlji retardiranih ljudi, nepismene stoke i beskicmenjaka imamo vlast bas kakvu i zasluzujemo. Nema tu sta da se menja.

 

I svaka cast Vucicu. Od kontrole medija, jos bolji je ovaj potez - otvaraj fabrike za motanje kablova po manjim mestima, daj platu 200 evra polovini mestana i sisace ti palac na nozi na komandu.

Edited by McLeod
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj iz PSG je mnogo bolje objasnio njihovu poziciju od Sergeja. PSG će da uradi sve da režimu ne ostavi ni jedan alibi ako se sutra i oni odluče za bojkot. To je ok, ali koliko će kampanja za bojkot koja traje mesec dana da ima uticaja u Srbiji gde su im vrata na medijima svuda zatvorena. Režim će maksimalno da odugovlači sa pregovorima i na kraju će pristati na par manje bitinih stvari a tada, po meni, neće biti vremena da se ljudima objasni bojkot. To je moja zamerka njima jer već sada mislim da su i oni svesni da sikter efendija definitivno neće osloboditi medije. Sa druge strane ni ove stranke što su proglasili bojkot ne vidimo da su krenuli sa nekom kampanjom pa nemamo zašto ni PSG da kritikujemo što još nisu ništa odlučili.

 

OB je odličan novinar, mene uopšte ne interesuje šta oni privatno misle nego kako uređuju svoje emisije. Pri tome uopšte ne mislim na ovde spominjano "naša deca" jel to definitivno nije mišljenje OB. Kod nje a i kod ostalih na N1 svako ima priliku da kaže svoje mišljenje i to je ono što ja od novinara jedino očekujem. Ne treba mi novinar da zaključuje u moje ime pa mi je nebitno njegovo mišljenje. Sa Vukašinovićem i onim Tešom delim retko koje uverenje ali sa uživanjem gledam i njihove emisije ako je tema nešto što me interesuje. Recimo ja sam bio mišljenja da Vacić ima neke šanse uz pomoć medija da napravi posao za vučića, no onda mu je pružena šansa na N1 i video sam da se radi o vrlo glupom čoveku koji je umislio da je jako pametan. Verujem da su se mnogi njegovi fanovi ohladili posle tog gostovanja i čuvenog traženja vode :)

 

Stoji kritika oko formata emisije. Slažem se za glasanje ali sa druge strane to je urađeno da se spreči dominacija SNS botova na glasanju. Ja sam pre dve nedelje rekao da pod hitno mora da smanji broj predloga. Ove nedelje smo opet imali 3-4 predloga koji su suštinski jedno te isto. Nikad mi neće bitno jasno čemu predlozi za utisak nedelje o kojima ni 5 minuta ne komentarišu. Ako njih četvoro nema šta da kaže o tome onda te definitivno nije dobar predlog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa manje predloga sticao bi se utisak navodjenja na utisak nedelje a i slika je sira.

Olja je - Olja, muca, mlatara, gubi nit ponekad ali je ipak ocito dobro informisana a meni vise od toga i ne treba, zapravo, ingormacije su i jedino zbog cega gledam njenu emisiju. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se da je dobro informisana. Predstavlja onog profesora prosli put kao profesora ustavnog prava, a on profesor uvoda u pravo. Dupe i oko bukvalno. Bar jednom po emisiji joj se desi takav gaf.

 

Dalje, u pretprosloj emisiji uopste ne reaguje na ono sto gosti pricaju i ili je nesposobna ili je boli dupe (u svakom slucaju, lose obavlja posao) da usmeri razgovor na neku temu koja je zanimljiva, samo zna da prekida i insistira na jednoj stvari, koja ako joj se da, ona se samozadovoljno iskljucuje iz sopstvene emisije i onda razgovor ode u potpuni off, odnosno u Vucic zlotvor pricu kako se zavrsava svaka emisija.

Link to comment
Share on other sites

Nemojte da je gledate. Utisak je takakv kakav je, autorsko delo. Meni je nedostajao jer , osim na Bg 2 radiju i nemam nacin da, koliko - toliko, cujem neke obrazovane i pametne ljude. To sto nema sagovornika iz drugih opcija nije problem Utiska, jeste, ali ne zavisi od O.B.  Hvala i na ovome. 

Link to comment
Share on other sites

Moje misljenje o utisku nema nikakve veze sa tim sto tamo uglavnom sede istomisljenici. Cak i tako staromodan, format emisije sa izbacivanjem onog poslednjeg glupog dela bi bio ok, da Olja Beckovic zna/zeli da radi svoj novinarski posao.

 

I takva kakva je, svakako je nedostajala ovakva emisija.

Link to comment
Share on other sites

Skrenula bih vasu paznju na 24 min. sa Zoranom Kesicem, u ovoj, novoj sezoni - kida, sto bi rekli mladi. Yes, ovo je trol teme ali prastajte, ne mogu da odolim....tim pre sto znamo ko je novi vlasnik TV na kojoj se emituje a koji je poseljacio TV Prvu i ugusio je trajanjem reklama  ali i dalje emituje 24 minuta. Kako Zoran Kesic opstaje, sam Bog zna.  Mozda mu je ugovor skuplji od otkazivanja pa moraju da ga emituju? Ono sto me brine je reakcija mojih prijatelja kada ih gnjavim da gledaju PLJIZ, 24 minuta.....kazu - ne mogu vise da slusaju a ne i da gladaju predmet parodija....izgleda da je doslo do guse.....najzad?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Pletilja said:

Skrenula bih vasu paznju na 24 min. sa Zoranom Kesicem, u ovoj, novoj sezoni - kida, sto bi rekli mladi. Yes, ovo je trol teme ali prastajte, ne mogu da odolim....tim pre sto znamo ko je novi vlasnik TV na kojoj se emituje a koji je poseljacio TV Prvu i ugusio je trajanjem reklama  ali i dalje emituje 24 minuta. Kako Zoran Kesic opstaje, sam Bog zna.  Mozda mu je ugovor skuplji od otkazivanja pa moraju da ga emituju? Ono sto me brine je reakcija mojih prijatelja kada ih gnjavim da gledaju PLJIZ, 24 minuta.....kazu - ne mogu vise da slusaju a ne i da gladaju predmet parodija....izgleda da je doslo do guse.....najzad?

 

Zašto je to problem? Emisija sa humorom na nivou Kursadžija se ionako uklapa u sveopštu medijsku sliku.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Zašto je to problem? Emisija sa humorom na nivou Kursadžija se ionako uklapa u sveopštu medijsku sliku.

To nije tacno. Kesic ima ostru, crnohumornu parodiju. Pri tome ne mora da se presvlaci u babe kao nama omiljeni cirkus Monti Pajtona. Pogledajte sinocnu emisiju. Lekovito za nas koji ovde zivimo i ovako sludjeni visedecenijskim ludilom jedva da znamo gde nam je glava a gde.....ono drugo. I onda nam bude lepo kad dobijemo p[otvrdu da nam se ne prividjanu ruzicasti slonovi na  "suvo"....samo ruzicasti Vesici.......😖

 

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čujem iz nekih novinarskih izvora da će "zla Evropa" da ih natera da N1 dobije nacionalnu frekvenciju i da mora da se prenosi kroz etar i preko drugih operatora. Zato i rastežu sa reizborima regulatorne agencije koliko god mogu.

Pošto kupio, po to prodao [emoji106]

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tesko da ce to uraditi. Oni ce sad malo da popuste na RTS, mozda i na prvoj i o2 koje ionako niko ne gleda, a to ce kompenzovati arlaukanjem njihovih ljudi tako da niko drugi ne moze da sastavi minut govora.

 

Ako bi dali N1 nac.frek.  onda bi svima bile lako dostupne informacije a nemaju nacin da ih kontrolisu. To ne ocekujem ni pod pretnjom sankcija.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...