Jump to content

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Nisam gledao emisiju, samo sam pogledao predloge za utisak nedelje na Youtube-u -- nekih 18 minuta materijala.

 

Mogu reći baš zastrašujućih 18 minuta. U potpunosti i do srži ogoljeno lokalno bahaćenje SNS stoke, neozbiljnost i neshvatanje sveta oko sebe od strane Vlade, i umobolnost Vučića -- sa sve onim mahanjem i pričom kako će mali Vukan uskoro da krene na kineski (čim napuni dve godine).

 

Ko god pogleda prilog, i kaže da Vućić i ova svita pomeraju Srbiju i za milimetar ka EU, taj nije normalan.

 

Sa vremena na vreme, uradi neki check the box i popune kakvu takvu formalonost u pogledu sa usklađivanjem sa pravnim tekovinama EU...

 

...ali suštinski, nikada dalji nismo bili od EU. Onaj ironičan smeh Ane Brnabić, praćen telećim pogledom i frapantnim rečenicama.. pa za ono bi bilo koji niži službenik koji se bavi spoljnim poslovima bio otpušten i bio bi mu zabranjen pristup zgradi Vlade i ministarstva.

 

Fascinantno je koliko ona ne razume taj izveštaj, njegovo značenje, način pisanja i saopštavanja.. što ne govori samo o njoj, već i o savetnicima koji su trenutno oko nje, kao i o resornim ministrima.

 

Od države i institucija su napravili ljušture. Lično mogu da posvedočim da su rasterali sve što je iole valjalo u par ministarstava (Jadranka je napravila najveći masakr), a situacija je verovatno slična i u ostalim. Tamo više nema ljudi koji znaju da razmišljaju na visokom nivou, više se čak ne trude ni da fingiraju nekakve strategije i akc planove. Izgradili su paralelne kapacitete, van institucija -- sa ljudima koji odlično zarađuju, rade hitan posao, ali ih zabole i za kapacitet, i za dugi rok.

 

Ključni elementi ozbiljne države su -- efikasne i odogovrne institucije (good governance) i konzistentna i jasna pravila igre (vladavina prava, rule of law). Mi smo, prema institucionalnim i političkim kriterijumima, dotakli dno. Ekonomski su bolji, ali kad se pogleda gde smo bili, a gde su drugi, kao i ipak određeno nasleđe, geostrateška pozicija, i trošak radne snage, pitanje je koliko je to Vučićev uticaj. On jeste izabrao model (fokus na privlačenje SDI) -- čija će dalekovidost tek biti na testu, ali bi napredak bio ostvaren maltene ko god da je bio na čelu države.

 

Sve u svemu, odlično upakovani utisci, otrežnjujući.. i drago mi je što ova emisija ipak ponovo postoji.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, melankolic said:

 


Bojkotuju je SNS- ovci i onda, šta će jadna, mora da dovlači ove jadne novinare, propale opozicionare i analitičare.

 

 

evo ga to je znaci to:

 

Normalnost patološkog

Epizode nove serije Utiska nedelje iz nedelje u nedelju postaju sve sumornije, kaze

Svetislav Basara 04. juna 2019. 15.55
 

Dobar deo europublikuma i divnih stvorenja koja se javljaju telefonom ne bi li čuli svoj glas na televizoru, smatraju da je to zato što poklonici kulta Vrhovnog Bića bojkotuju Utisak. Olja daje sve od sebe da u studio namami nekog SNS kapitalca. Pokušala je sa Brnabićevom, pa je dobila nogu.

Ja pak mislim da sumornost Utiska nema veze sa sličnomišljeništvom gostiju, uglavnom usual eurosuspectsa U Srbiji je naprosto sve sumorno i biće sve sumornije. Eventualno učešće znamenitih esenesovaca ne bi popravilo stvar ni za „i“. Naprotiv. Pretvorilo bi celu emisiju u predlog za utisak. Zamislite Aleksandra III Martinovića pored Vesne Pešić. Ili onog udarnog Orlića u „dijalogu“ sa Ratkom Božovićem. Ne možete? Ništa čudno. Vaistinu je to nezamislivo.

Tema, međutim, naše današnje kolumne nisu utisci o Utisku, nego pitanje od 1.000.000.000.000.000 sendviča – zašto je u Srbiji ovako sumorno, zašto su do prekjuče uobičajene stvari sada nezamislive, a do juče nezamislive stvari svakodnevne. Sad će neprejebivci graknuti – šta ovaj čiča priča, to pitanje ne vredi ni praznog bureka, to je bar jasno, stvari su sumorne i na samoj ivici psihopatologije zato što je svu vlast prigrabio Aleksandar I Vučić.

E nije! Iliti srpski – jeste Sebastian Kurtz. Vrhovno Biće je samo vidljiva manifestacija sistemske bolesti srpskog društva. To vam je – božemeprosti i pu, pu, pu daleko bilo – kao sa obolelim od raka koji čudom ne može da se načudi otkuda se pojavila zloćudna izraslina na debelom crevu kad mu je ostatak organizma u savršenom redu, pritisak normalan, a puls 70 o/m.

Fiziologija i patologija u tome ne vide ništa čudno. Kancer je bolest celog organizma koja se ispoljava na najslabijoj tački telesnog sistema. Tako kaže profesor medicine i filozofije, (stvarna ličnost) Žorž Kangilem, jedan od junaka mog novog romana, koji ćete imati prilike da čitate u nastavcima, čim odem na zasluženi odmor od cunamija ovdašnje gluposti.

I evo, lansiram novu naučnu granu – političku medicinu, saglasno kojoj Vrhovno Biće jeste bolest, ali nasledna i nije nikakva anomalija, nego normalan ishod (psiho)patološkog političkog procesa, koji je u davnom početku bio izlečiv, koji je petog oktobra dvehiljadite dobio šansu da bude zalečen, ali koji je – budući da je prilika propuštena – prešao u takozvanu terminalnu fazu.

To su loše vesti, ali ima i dobrih. Ne bojte se, ne pišite testamente, nećemo pomreti, bar ne još izvesno vreme. Kolektivni život je moguć (odavno ga živimo), ali kolektivna smrt ne postoji. Kada OVO istrune i fermentira do kraja – a on nije daleko – ponovo ćemo dobiti šansu da se kolektivno izlečimo od masovnog laganja, mašćenja, muljanja, muvanja i burazerluka. Nadam se da i tu šansu nećemo prokockati.

 
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, medobrundo said:

Nisam gledao emisiju, samo sam pogledao predloge za utisak nedelje na Youtube-u -- nekih 18 minuta materijala.

 

Mogu reći baš zastrašujućih 18 minuta. U potpunosti i do srži ogoljeno lokalno bahaćenje SNS stoke, neozbiljnost i neshvatanje sveta oko sebe od strane Vlade, i umobolnost Vučića -- sa sve onim mahanjem i pričom kako će mali Vukan uskoro da krene na kineski (čim napuni dve godine).

 

Ko god pogleda prilog, i kaže da Vućić i ova svita pomeraju Srbiju i za milimetar ka EU, taj nije normalan.

 

Sa vremena na vreme, uradi neki check the box i popune kakvu takvu formalonost u pogledu sa usklađivanjem sa pravnim tekovinama EU...

 

...ali suštinski, nikada dalji nismo bili od EU. Onaj ironičan smeh Ane Brnabić, praćen telećim pogledom i frapantnim rečenicama.. pa za ono bi bilo koji niži službenik koji se bavi spoljnim poslovima bio otpušten i bio bi mu zabranjen pristup zgradi Vlade i ministarstva.

 

Fascinantno je koliko ona ne razume taj izveštaj, njegovo značenje, način pisanja i saopštavanja.. što ne govori samo o njoj, već i o savetnicima koji su trenutno oko nje, kao i o resornim ministrima.

 

Od države i institucija su napravili ljušture. Lično mogu da posvedočim da su rasterali sve što je iole valjalo u par ministarstava (Jadranka je napravila najveći masakr), a situacija je verovatno slična i u ostalim. Tamo više nema ljudi koji znaju da razmišljaju na visokom nivou, više se čak ne trude ni da fingiraju nekakve strategije i akc planove. Izgradili su paralelne kapacitete, van institucija -- sa ljudima koji odlično zarađuju, rade hitan posao, ali ih zabole i za kapacitet, i za dugi rok.

 

Ključni elementi ozbiljne države su -- efikasne i odogovrne institucije (good governance) i konzistentna i jasna pravila igre (vladavina prava, rule of law). Mi smo, prema institucionalnim i političkim kriterijumima, dotakli dno. Ekonomski su bolji, ali kad se pogleda gde smo bili, a gde su drugi, kao i ipak određeno nasleđe, geostrateška pozicija, i trošak radne snage, pitanje je koliko je to Vučićev uticaj. On jeste izabrao model (fokus na privlačenje SDI) -- čija će dalekovidost tek biti na testu, ali bi napredak bio ostvaren maltene ko god da je bio na čelu države.

 

Sve u svemu, odlično upakovani utisci, otrežnjujući.. i drago mi je što ova emisija ipak ponovo postoji.

Za to nisi ni trebao da gledas emisiju.

Drugi je par opanaka da je koncepcija emisije zastarela.

Link to comment
Share on other sites

Ma kakva zastarela koncepcija, pa zbog te koncepcije ljudi i gledaju, tj. zato što emisija ima neki kontinuitet.

Meni prija što se emisija vratila, stvarno volim da odgledam, ali mislim da je bilo dosta promašaja sa gostima. Bilo je puno nezanimljvih likova koji ništa nemaju da kažu. Evo najsvežiji primer ova emisija, verovatno najgora do sad. Pajtić totalno nebitan lik, Žarković koji je došao da se zajebava i Rada Trajković koju je, meni lično, stvarno teško slušati, ne ulazeći uopšte u njeno delovanje. U tu kategoriju nebitnih upadaju recimo i Sanda Rašković-Ivić i Vladeta Janković.

Ja ne mislim da je ne znam kakav gubitak što tu nema SNS-SPS debila, ovu emisiju ionako njihovi glasači ne gledaju a drugima je sve jasno i bez njihovog gostovanja, samo bi cirkus napravili.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Utiska nedelje, imao sam prilike da pričam sa par (nekadašnjih političara).

 

Njihovi komentari su ukazivali da je to emisija za koju je bila potrebna jako ozbiljna priprema, koja je zatim uticala i na stavove i percepciju ljudi -- i generalno polemiku u javnosti, da Olja zna da nabode baš "nezgodno pitanje u nezgodnom trenutku", te da jeste bila jedna vrsta prestiža pojaviti se u toj emisiji.

 

Ukratko, radilo se o ozbiljnoj političkoj emisiji, sa uticajem na javno mnjenje.

 

Vučić i SNS su to ciljano sjebali, jer im nije potrebno da bilo ko van njihove kontrole, na nac frekvenciji, utiče na javno mnjenje i postavlja nezgodna pitanja. A i ne vole da se pripremaju, ako ne znaju sa sigurnošću koja će pitanja biti.

 

Lično, nisam neki fan Olje Bećković. Sa druge strane, moram da konstatujem da mi je drago da se opet izborila za priliku da prodaje svoju emisiju gledaocima.

 

...iako nije na nac frekvenciji, opem ima kakav takav odjek i uticaj. Nakon gostovanja kod nje, povela se hajka oko Majića. Ne bi to SNS gluperde radile da nisu dobile komandu, a ne bi dobile komandu da to baš niko ne prati i ne ferma.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posle dgo vremena konačno se pojavila Olja sa svojim "utiskom" i sad se traži svaka greškica i kritikuje čak i za nepozivanje SNS bande u emisiju.  Ima zanimljivih i manje zanimljivih likova koji su gostovali kod nje ali sami predlozi dovoljno govore o stanju u državi srbiji. Nije svršena ali jedna je  od retkih koja još nije prešla na stranu vlasti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne bih volela da gledam ikog iz SNS u Utisku, šta će nam? Olji su potrebni  intelektualci od integriteta kojih još ima, mogu da se čuju na Bg2, ponekad. Da analiziraju, objasne, daju predloge rešenja zasnovana na činjenicama, to nam treba a ne SNS otužna demagogija. Jedan psiholog, jedan sociolog, jedan ekonomista i eto dobre emisije. Kauzalnost a ne konfrontacija kao koncept. 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

Jbt, meda heroj, pogledao 18 minuta. :) Slučajno sam ubo minut-dva vođinog govora prenetog u Utisku i shvatio da bi bila teška patnja da moram da sedim i slušam do kraja. Zamisli tek sedenje u skupštini.

 

16 hours ago, medobrundo said:

Onaj ironičan smeh Ane Brnabić, praćen telećim pogledom i frapantnim rečenicama.. pa za ono bi bilo koji niži službenik koji se bavi spoljnim poslovima bio otpušten i bio bi mu zabranjen pristup zgradi Vlade i ministarstva.

 

Fascinantno je koliko ona ne razume taj izveštaj, njegovo značenje, način pisanja i saopštavanja.. što ne govori samo o njoj, već i o savetnicima koji su trenutno oko nje, kao i o resornim ministrima.

S ovim se ne slažem. Mislim da ona, Vučić, Dačić i još par likova sigurno razumeju i tekst i njegovo puno značenje. Pre bih rekao da je u pitanju kopija Vučićevog ponašanja - svaka kritika se odbija s vidljivim prezirom, čime se sledbenicima pokazuje da je sve pod kontrolom. 

 

Što se tiče institucija, po onome što znam i što čujem sa raznih strana i raznih nivoa vlasti, sve više mi se mota po glavi da će nasleđe ove ekipe u institucionalnom smislu biti daleko gore u odnosu na Miloševićevo. Stalno preispitujem taj stav, uzimam u obzir sve faktore koji iskrivljuju poređenje ali sam sve bliži da poverujem da je zaista tako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 34Barkley said:

S ovim se ne slažem. Mislim da ona, Vučić, Dačić i još par likova sigurno razumeju i tekst i njegovo puno značenje. Pre bih rekao da je u pitanju kopija Vučićevog ponašanja - svaka kritika se odbija s vidljivim prezirom, čime se sledbenicima pokazuje da je sve pod kontrolom. 

 

Što se tiče institucija, po onome što znam i što čujem sa raznih strana i raznih nivoa vlasti, sve više mi se mota po glavi da će nasleđe ove ekipe u institucionalnom smislu biti daleko gore u odnosu na Miloševićevo. Stalno preispitujem taj stav, uzimam u obzir sve faktore koji iskrivljuju poređenje ali sam sve bliži da poverujem da je zaista tako.

 

Indeed.

 

I da agresiju i revolt preusmere prema onima koji to tiumacenje osporavaju. 

 

I moja malenkost misli isto i pita se sta je bilo u mozgu onih koji su hteli da menjaju one ovima.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Plavi Golub said:

...sta je bilo u mozgu onih koji su hteli da menjaju one ovima.

 

"da kaznimo".

spacer.png

 

...i kaznili su.


Sent from my SM-N950F using...

Edited by fancy
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije "Utisak nedelje" nikada bio najbolje osmisljena emisija. Javljanja gledalaca su oduvek bila slabiji deo emisije. Oni koji prvi dobiju rec dobiju i priliku da govore i do dva minuta, a onda poslednjem ostane deset sekundi radi ustede vremena. Mnogo bolje bi bilo da gledaoci kazu koji im je najjaci utisak i da postave jedno pitanje nekom od gostiju i onda da se ostavi 15 minuta da gosti odgovore na pitanja. Tako je ranije bilo, dok je emisija bila bolje osmisljena.

To ne znaci da se zalazem da emisija prestane da postoji, odnosno da smatram da je dobra odluka da se emisija ukine. I kao takva je dosta bolja emisija od slicnih na RTS ili Prvoj.

 

Gostovanje poslanika i istaknutih clanova SNS bi bio potpuni promasaj. Oni nisu birani na visoka mesta zato sto umeju da diskutuju. Birani su jer umeju da slusaju sta im se kaze iz samog vrha, a sam vrh i sam predsednik SNS ne ume da polemise sa pozicije vlasti. Vlast bez preuzimanja odgovornosti ne moze da funkcionise u normalnoj demokratiji, samo u diktaturi sa maskom demokratije. Zato je diskusija sa bilo kim ko se pojavi da zastupa stavove sadasnje vlasti besmislena, oni beze od bilo kakve odgovornosti i nastupaju sa pozicija izmisljene opozicije.

 

Nije svakako lako ni Olji Beckovic. Treba iz nedelje u nedelju pozivati goste koji imaju razlicite stavove sto je u ovakvoj politickoj klimi tesko. Ako pozovu sve iz SzS to ce liciti na njihovu tribinu, vlast nece da se pojavljuje ako ne moze da igra ulogu izmisljene opozicije. Ostaju jos Sapic, Canak, Prokic, Seselj, Jovanovic i drugi sateliti ovog rezima. Bilo bi dobro pozivati politicare koji su talentovani za debatu, nikako Djurisica, Lutovca, Lekica, vise Bakica ili Borka Stefanovica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2019 at 8:44 PM, melankolic said:

Vala joj je dugo trebalo da pozove svoju simpatiju u emisiju. Tadića, naravno.
Od umnih glava po meri OB, čeka se na Đoku Vlaha Vukadinovića.

 

strasno kako pokusava da se izvadi za svoju glupost sto je potpomagao formiranje i jacanje SNS-a...  kao svi predhodni su gresili i zato su predhodni... glupost na kvadrat...

 

E i zato je ta  "Amerika"  drzava...   jeste da imaju samo dve stranke ali tamo se u tim strankama ljudi menjaju cim nesto z@seru... jednostavno padnu u zaborav

Link to comment
Share on other sites

Da, stvarno je tuzno bilo slusati Tadica i Pancica. Opet prevazidjene teme, opet beli listici koji nisu imali nista sa usponom Vucica na mesto oca nacije, opet Tadic i odsustvo bilo kakve samokritike u njegovom nastupu.

Tadic je u jednom trenutku rekao da su njegove pobede predstavljale pravo cudo. Verovatno je mislio na staru tezu da su anti EU biraci uvek imali vecinu, ali bi bilo dobro da objasni zasto je 2014. cepao stranku pred izbore i zasto se te godine nudio SNS da udje u vladu posle izbora.

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2019 at 9:12 AM, Pletilja said:

Ne bih volela da gledam ikog iz SNS u Utisku, šta će nam?

Da izvinite što citiram samu sebe ali je neizbežno: Dušan Perićić je u večerašnjem izdanju rekao to isto, u drugoj polovini emisije, naravno, sa mudrijom argumentacijom od moje. 

Inače, emisija je bila - j e z i v a! Mislim, najbolja u ovoj sezoni ali jeziva po temi i sadržaju. Već posle 5 predloga sam počela da cvilim i molim Olju da stane sa predlozima.

Ukratko o stanju nacije a na osnovu večerašnjih utisaka: citiram gospodina koji se javio telefonom: "Neograničena vlast ograničenih umova" ukrštena sa cca 5, 6 miliona Djindjićevih kuvanih žaba. Uzgred, moj najjači utisak je divni i prežalosni g Dušan Petričić. Pogledajte emisiju svakako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledam Utisak sticajem okolnosti, još od prvih emisija na Studiju B, ali ovo je jedan od najboljih, baš zato što je toliko surovo ogolio našu stvarnost.

Inače, taj lik što se javio imao je još jedan aforizam, možda i bolji od ovog koji pominješ - "Dotakli smo dno, ali oni se neće zaustaviti na pola puta..."

Sve u svemu, slažem se da vredi pogledati.

Link to comment
Share on other sites

Emisija koja je bila debelo sranje jos 90tih, ali je imala nekog smisla u vreme medijske blokade 90tih. Cak i tada, bila je vise nego zalosna, da bi sa odlaskom rezima 2000te, postala i suvisna. No , dama je prezivela pre svega zahvaljuci tati i njegovom uticaju na drzavu i partiju. Ostace upamcena kao losa glumica i jos gora novinarka, a jadac opozicione Srbije je tosto  je takva licnost njena nada.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

...

 

>> ... Preslusavanje ove skalamerije je nalik slucajnom prelistavanju nekog demode casopisa 'tendencije prolece-leto', da se covek prenerazi u sta su se neki oblacili, ili poseta 'Sajmu namestaja' iz ranih '60-ih godina, gde samo sto nema tronozaca. 

 

Prvo ide 'utisak' o pozivu na duge cevi, a onda 'utisak' o lemanju sipkama, gde lemani samo sto ne zaplace.

Ne mozes slaviti duge cevi, seiriti - vidi sta rade 'nasi', i kukati kad 'njihovi' lemaju. 
No_novinarske glupace / glupaci ne shvataju da jedno proizvodi drugo!  

 

>> ... Jovo Bakic - baba_strina_jova, feminizirani masnjikavi, mutni 'docent' koji vecito sara ocicama, samoproglaseni 'levorucionar' u ovom tuznom provizorijumu. Stalno nesto preti radikalnim bijenjem, 'dugim cevima & upadima', a da ga covek jednom pogleda popreko - trebalo bi mu bolovanje od godinu dana. 

Nakaza od pajaca, parcov iz biblioteke prasnjavih ideja.
Normalno, to ne treba dirati - samo uvenuti!

 

A i 'zlobimirov vojni portparol' (Lj. Stojadinovic), koga su na kraju supirali i odande (iz vojske) i odavde (iz 'Politike'), pun 'razumevanja, cak i simpatije' za baba-strinu Jova, iz ove propale price, i taj bi nesto da se 'levorucionarno trsi / cima', a krajnji domet mu je cimanje zembilja za pijacu. Kakvi skrajnuti budalasi, totalni autsajderi i marginalci usaljenog mozga.

I on se nesto trsio o izgledu, kao da je malne manekenski tip, a ne lik pobegao iz makedonskog vojnickog witza: stavi maskata! Skini maskata! A ti - sto nisi skinuo maskata? Pa ... skinuo! 'Izem ti facata!

 
Doduse, ima tu jos raznoraznih kurajbera koji bi da se trse tudjom kozom, dok sede udobno zavaljeni u neke otcane 'novinarske fotelje'. Djubrovi kafanski ... <<

 

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DJORDJE said:

Emisija koja je bila debelo sranje jos 90tih, ali je imala nekog smisla u vreme medijske blokade 90tih. Cak i tada, bila je vise nego zalosna, da bi sa odlaskom rezima 2000te, postala i suvisna. No , dama je prezivela pre svega zahvaljuci tati i njegovom uticaju na drzavu i partiju. Ostace upamcena kao losa glumica i jos gora novinarka, a jadac opozicione Srbije je tosto  je takva licnost njena nada.

Davno nisam procitao ostrascen i ovoliko los post. Bez ikakve argumentacije, a jos manje sa baratanjem nekakvih cinjenica. Posebno ovaj deo gde ju je otac ''pogurao''. Pritom je naziva i glupom novinarkom.

 

Nisam neki njen fan, ne gledam ni toliko cesto emisiju, ali ovo sto si napisao bukvalno nema nikakve veze sa istinom. Zena radi vec 30 godina, dobila brojna priznanja, a izmedju ostalog i orden Legije casti.

 

Evo imas podijum da navedes aktivne, bolje i pametnije novinare koji se bave politikom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Pavaroti said:

Davno nisam procitao ostrascen i ovoliko los post. Bez ikakve argumentacije, a jos manje sa baratanjem nekakvih cinjenica. Posebno ovaj deo gde ju je otac ''pogurao''. Pritom je naziva i glupom novinarkom.

 

Nisam neki njen fan, ne gledam ni toliko cesto emisiju, ali ovo sto si napisao bukvalno nema nikakve veze sa istinom. Zena radi vec 30 godina, dobila brojna priznanja, a izmedju ostalog i orden Legije casti.

 

Evo imas podijum da navedes aktivne, bolje i pametnije novinare koji se bave politikom.

A kako bi bilo da ti malo baratas cinjenicama umesto sto mi pripisujes nesto sto nisam rekao?Ne tata je uopste nije pogurao. U vreme kada je ona studirala glumu bilo je uobicajeno da primaju studente sa govornim manama, kao sto je bilo saasvim normalno da  takve osobe dobijaju posao TV voditelja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Činjenicom nazivaš šta? Da je emisija žalosna, da nema smisla i da je postala suvišna posle 2000-te? To je samo tvoj lični utisak i mišljenje, nikako činjenice.

 

Problem je dokazana novinarka sa "govornom manom" koja ima 30 godina iskustva i emisiju koja kakva god da je, je godinama bila najgledanija politička emisija u Srbiji (a i dalje je). Čak i da je tata pogurao, da nije vredela ne bi postigla ovo što je danas, ni ona ni njena emisija. Baš da vidim gde će biti gomila ovih priučenih novinara i novinarki na Pinkovima, Prvama i StudioBejima, koje je pogurala sekta na vlasti da propagandišu za njih (Ivana Vučićević, Barbara i slični), ne za 30, nego za 3 godine... sve da ih zajedno postaviš, ne vrede kao jedna Olja Bećković, koju je "pogurao tata"... ali to je manje bitno, bitno je da se opljune emisija i novinarka koja najviše žulja sektu na vlasti... 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Cinjenicom nazivam to da je ja nigde nisam nazvao glupom, jer ona to i nije. I da , to je moje misljenje, ovde ljudi valjda iznose svoje misljenje, osim onih na partijskom zadatku. A to sto je najgledanija informativna emisja u Srbiji, zaista mnogo govori o njenim dostignucima. I TV dnevnik RTS-a je pet decenija bio najgledanija infirmativna emisija, pa bi mogao da napises i neki hvalospev o Dusanu Cukicu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...