Jump to content

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

9 hours ago, uvrnuto said:

Au, brt, koliko je teško slušati ovu glumicu u Utisku, šta je ovo...

 

7 hours ago, Klotzen said:

Mora malo da se spusti tenzija pred praznike.

 

Mada je Marčelo prilično mračio

 

🙂

 

 

Odmah da kažem, gledao sam samo početak emisije, možda su po dva puta gosti uzimali reč, gledaću  odloženo kad stignem.

Ja više volim da čujem kako ljudi razmišljaju, makar i ne bili baš najveštiji u iznošenju misli, nego da slušam "profesionalne" znalce svega na svetu. Ne znam dokle se priča širila, deo koji sam vide je o protestima, i drago mi je što sam čuo tri gosta iz različitih sfera, sa njihovim viđenjem problema, aktivizma, motiva, ciljeva.
 

Dopao mi se iskaz J. Stupljanjin, kaže, ima nade jer ne znamo šta će biti sutra (posle izbora). 

Da, bolja je neizvesnost od izvesnosti sa SNSom.
 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, uvrnuto said:

Au, brt, koliko je teško slušati ovu glumicu u Utisku, šta je ovo...

Sto vam tesko? Obrazovana, pametna, dobronamerna, videla sveta, napravila svoj izbor.....sorry, sad razumem sto vam je tesko da je gledate i slusate..

Mudra Olja, izbor gostiju za 10! 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

Sto vam tesko? Obrazovana, pametna, dobronamerna, videla sveta, napravila svoj izbor.....sorry, sad razumem sto vam je tesko da je gledate i slusate..

Mudra Olja, izbor gostiju za 10! 

 

🙂

(Ne znam kako sam stavio smajli, ali ne mogu da ga izbrišem preko telefona)

 

No, naravno da nisam imao problem sa tim šta govori, nego kako govori. Ne znam da li je imala tremu na početku, čini mi se da nije, ali je ulazila u neke dugačke rečenice koje je teško završavala.

Takođe i mimika joj je čudna i trenuci u kojima se smeje (iako podržavam osmeh). Sad ispada da cepidlačim, ali mi je na početku bilo toliko teško da sam hteo da promenim kanal svaki put kad je krenula da priča. A nisam ni bio sam.

U svakom slučaju taj deo gde joj kao zavidim nema smisla.

 

Tako me je i mama napala, ko da joj je ćerka. 😄

 

Kasnije se popravila. A što se tiče toga šta je pričala, imala je i odličnih izjava koje mogu da se citiraju, jednu od njih je i Div pomenuo.

 

I da, odličan izbor gostiju.

Mislim da svako pojavljivanje mladih ljudi, koji su izvan političkih stranaka, u takvim emisijama doprinosi političkoj aktivaciji mlađe populacije.

A ta politička aktivacija može da se ogleda i u jednom like-u, share-u, repost-u ili štagod-u ove emisije ili u jednom pregled Agelast podkasta, preslušavanju Marčelove pesme ili gledanju Jelenine predstave.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Juče bio odličan UN. Jedna vrlo interesantna stvar jer rečena od strane Georgijeva iako se par puta snebivao da kaže. To je da opoziciji odgovara da pitanje RT ostane otvoreno i da bude aktuelno u predizbornoj kampanji jer je to neodbranjivo za vlast. S tim u vezi su malo neprincipijelno napali Savu u fazonu "Ok, Vučić aminuje tvoje zahteve i šta se dešava kada posle izbora poništi te tvoje zahteve" što jeste legitimno pitanje obzirom da je Vučić patološki lažov. Međutim to isto je i pitanje za njihov zahtev o izmeni prostornog plana. I kad nisu uspeli da ubede Savu onda je Georgijev to rekao no za divno čudo brzo se prešlo preko toga.

 

A to jeste istina i to je razlog zašto je Savo sad pod udarima obe strane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Klotzen said:

Juče bio odličan UN. Jedna vrlo interesantna stvar jer rečena od strane Georgijeva iako se par puta snebivao da kaže. To je da opoziciji odgovara da pitanje RT ostane otvoreno i da bude aktuelno u predizbornoj kampanji jer je to neodbranjivo za vlast. S tim u vezi su malo neprincipijelno napali Savu u fazonu "Ok, Vučić aminuje tvoje zahteve i šta se dešava kada posle izbora poništi te tvoje zahteve" što jeste legitimno pitanje obzirom da je Vučić patološki lažov. Međutim to isto je i pitanje za njihov zahtev o izmeni prostornog plana. I kad nisu uspeli da ubede Savu onda je Georgijev to rekao no za divno čudo brzo se prešlo preko toga.

 

A to jeste istina i to je razlog zašto je Savo sad pod udarima obe strane.

 

Još uvek, Savo i pokret Kreni-promeni nema drugačije ciljeve od odtalih pokreta i organizacija uključenih u proteste, od i naglašava u više navrata da se ne protivi njihovim zahtevima, naprotiv, podržava ih ali on svoje zahteve gura kroz institucije, barem se tako zovu, a ostali pritiskom sa ulice. sa ovakvom vlašću, potpuno legitimno i jedno i drugo, nisu suprotstavljeni ciljevi, bilo bi dobro da su malo manje sujetni, da se više uvažavaju. Recimo, stavljanj van snage uredbe o izmeni prostornog plana je zahtev i jedne i druge strane i ostvaruje se na jedini mogući način, donošenjem druge uredbe, već kod zabrane eksploatacije litijuma Savo ima konkretan zahtev na koji način bi se ostvario, ostali nemaju, oni traže "izbacivanje" Rio Tinta, ne kažu kako, s kojim obrazloženjem, po kom osnovu i šta ako dođe druga rudarska kompanija i nastavi radove.
A, ni na koji način se ne može doneti odluka ni zakon koji se ne bi mogao promeniti ako se steknu novi uslovi, promeni politička volja, interesi, makar zakon uklesali u kamen.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

georgijev je baš bio bahat i bezobrazan, stalno nesto pametuje a kad ga pitaju pa koja je druga opcija samo kaze" politika" dok se ne sklopi politika po njegovoj meri nista drugo ne valja. To i jeste glavni problem protivnika rezima koji skoro svi koliko ih ima misle da je samo njihova opcija ispravna i nisu u stanju da sarađuju međusobno. Kao bolje im je da se nista ne resi oko RT pre izbora, idpada  da su sigurni da ce oni pobediti na izborima. Nazalost vecina ih se samo okrenula borbi za vlast u Beogradu gde imaju šanse da nešto sedeci u fotelji urade, tu ne moraju uopste i da ubeđuju narod za koga da ne glasa. Ostalo su vec žrtvovali bez trunke stida.

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
On 2/28/2022 at 3:42 PM, Harmonika said:

Dobar Utisak..Protic, sta god ko mislio o njemu, ima se itekkao sta cuti od njega, Viskovic, da, maksimalno korektan..

 

Protic je briljirao u ovoj emisiji..... 

Potpuno ogoljeno je objasnio  i o Rusima i o Srbendama sve...   Kosovu..  najvise me zasmejalo da on koji se najvise kunu o Kosovu i ne znaju koliko ima manastira i crkava tamo, kako se zovu i sve drugo oko njih...

Link to comment
Share on other sites

I ne manje važno, ono o savezničkom bombardovanju 1944, koje je bilo više puta razornije, i sa mnogo više žrtava, neko ono iz 1999, pa niko o tome nije balavio non stop da bi širio mržnju prema civilizaciji, nego je to samo postojalo kao istorijski podatak, i nije se ni pominjalo, dok nisu iz rupa izgmizali ovi nacoši da šire zlo.

Link to comment
Share on other sites

Jedan od meni boljih "Utisaka" u poslednje vreme..kako su samo Protic i profesor (i pravi intelektualac) Ivo Viskovic na finjaka demistifikovali rusofilicare i laznu rusofiliju u Srba..jer ona jeste upravo to - velika laz i prevara kojom Srbi lazu sami sebe..

A ovih 10 sekundi je paradigma citave spike oko toga gde sunce lepse sija
 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ispisuje dete sa "Utiska",upisuje ga na "Hit Tvit" :smiley50:

Gledajuci sinoc Tadica na Pinku i Djilasa u "Utisku", meni je vrlo tesko shvatiti kako SnS kamarila gazi ovde vec 10 godina..Tadic sa svim svojim manama i musicama je klasa i za Dacica i za Caleta..drago mi je sto je makar u tom ruzicastom brlogu ostao gospodin i suzdrzao se od napada i kritika na racun ostatka opozicije..

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam emisiju, ovo sa ćerkom u Parizu je tendenciozno isečeno jer je žena pod "slučajno" htela da kaže otprilike "privremeno", u nastavku koji nije prikazan u klipu je rekla joj je ćerka živela u Moskvi i da sada radi u Parizu kao predstavnica ruske firme, ali sve to po meni nije ni važno. 

 

Za mene je centralni događaj u emisiji bio kada su pitali Protića da li veruje u EU, kada je on rekao "ja verujem u evropske vrednosti, verujem u demokraju, ljudska prava i vladavinu prava", na šta je Bećkovićeva skočila sa pitanjem "gde to ima?" a urednica Sputnjika odmah upala sa: "NEMA NIGDE!" Mislim da je upravo ova vrsta cinizma dominantna spoljna manifestacija političkog života i u Srbiji i u Rusiji (i na forumu ljudi ponekad pišu da "to" ne postoji, da svetom vlada sila i nekakve sfere uticaja i geopolitički interesi itd, isl), i da je proizvodnja ovakvog cinizma krajnji cilj ovolikog zatrpavanja govnima (ta metoda se zaista tako zove) informacionog ekosistema gde se svaki dan pojavljuju novi "dokazi" i "razlozi" i "verzije događaja" - bilo kojeg, od onog rušenja putničkog aviona iznad Ukrajine pre par godina do invazije na ovu zemlju - što od konzumenata ovih sadržaja brzo pravi cinike koji ne veruju ni da postoji nešto što bi se zvalo istina (ili da ju je nemoguće saznati), ili da demokratija ili ljudska prava ili slobodno tržište "i onako nigde ne postoje" itd...

 

...i tu je Milan odlično objasnio da je to pitanje kontinuuma, da tih stvari negde ima više a negde manje i da to pravi svu moguću razliku u životu čoveka...


A moj utisak koji nije na listi je savršena orvelovska kvalifikicija rata koju je gospođa ponudila kada joj je postavljeno to pitanje: kazala je da se ovde radi o "prisiljavanju na mir"!!!


Komični, pak, utisak mi je bio kada je Es Ti na licu mesta izmislio "staru narodnu izreku": "Ako sedite na dve stolice na kraju ćete pasti na pod"...

Edited by bohumilo
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sa jedne strae, cini se da je Utisak prilicno istrosen koncept, i da ide vise pro forme..Olja bukvalno u mesec dana ponavlja goste..vidim da ipak, vernom gledalistu ne smeta, cak da su navikli..emisija pred praznike, sa Galebom, Jelenom Marcelom i ona sa Kokanovicem i Ljiljom Bralovic, demantuju ovo sto rekoh, ali pre bih rekao da su to incicdenti, izuzetak..ako neko gleda opet Milosa, pa i Lazovica, svaka cast..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
3 hours ago, Drug Crni said:

Jutros na N1 ponovo gostuje Pivljanin.
Nakon pet minuta ispaljuje "Evropa je talac Amerike"...ma,teraj se,bre..

 

Da prvo priznam da nisam znala ko je Pivljanin ali vidim da je na ovim relativno normalnim medijima, cak i urednik lista...

 

Jednom odgledah neki yt gostovao na n1 - mislim - sada ce da kaze nesto - ali to sto kaze, vidim ja ovaj je NEUTRALAC. Lamentira nad tragedijom oba naroda koji su u ratu, pa kaze da rusija jeste agresor ali zapadno licemerje je to prouzrokovalo...inace puki ne bi nikad ...

 

Kakav podmukli trovac truje ispod radara a glupi n1 ga pazljivo slusa - seljacinu, dobro je da si ga upisao u tefter :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...