Jump to content

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

  • 1 month later...

Beljanski nije smeo da bekne o ničemu izvan teme "državni udar", da ne znam ko je pomislio bih da ga je faraon poslao da "ubije" što više vremena u emisiji. General je bio malo bolji ali me je i on na treutke nervirao kao kad spomenu užasan kadar na vlasti pa onda ne sme ni jednog ministra da imenuje. Aleksić standardan ko prati njegove nastupe sve je to mogao već da čuje.

Link to comment
Share on other sites

Stojanović je stara škola vojnog bezbednjaka i neće sebe izložiti kao glavnu metu ali je sasvim dovoljno obelodanio neke "tajne". Aleksić odličan bez proseravanja nego pravo u glavu gde se zmija i treba udarati. Beljanski profesionlno odradio gostovanje, Olja mora da prestane sa dovođenjem isceđenih gostiju i da se okrene svezim snagama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iako je jedna od retkih koja se barem setila pokojnog Olivera moram da primetim da Olja Bećković uzasno vodi ovu emisiju. Unakazi ovog novinara nekim filozofiranjem umesto da pusti goste da objasne široj javnosti kako funkcionise povezanost vlasti i kriminalaca.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Perkos2 said:

Iako je jedna od retkih koja se barem setila pokojnog Olivera moram da primetim da Olja Bećković uzasno vodi ovu emisiju. Unakazi ovog novinara nekim filozofiranjem umesto da pusti goste da objasne široj javnosti kako funkcionise povezanost vlasti i kriminalaca.

Ona je tu emisiju vodi isto vec zadnjih 30 godina, samo sto su obozavatelji  spremni sve da joj oproste, jer eto odapne koju strelu prema Vucicu. Imala je i oca kao ucitelja, koji je godinama bio disident na drzavnoj i UDB-inoj sisi.

Da, setila se Olivera. Siguran sam da ce ga se setiti i Vucic, bas kao i svi ostali kojima odgovara da ga se sete. nemam pojama zasto su ga ubili , ali zar je jedini koji je ubijen pa se cudimo zasto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJORDJE said:

Ona je tu emisiju vodi isto vec zadnjih 30 godina, samo sto su obozavatelji  spremni sve da joj oproste, jer eto odapne koju strelu prema Vucicu. Imala je i oca kao ucitelja, koji je godinama bio disident na drzavnoj i UDB-inoj sisi.

Da, setila se Olivera. Siguran sam da ce ga se setiti i Vucic, bas kao i svi ostali kojima odgovara da ga se sete. nemam pojama zasto su ga ubili , ali zar je jedini koji je ubijen pa se cudimo zasto.

"Setili" su se AV i vlada tako što seu ga izjednačili sa krimosima i dali bolesnom liku kakav je simo spasić da nosi njegovu sliku. Tragično je što niko iz neke nazovi opozicije u BG nije našao vremena da na neki način ukaže da se ne rešava to ubistvo koje sad je već očito odgovara i BG i PR a bogami i MZ.

Link to comment
Share on other sites

Ne propustam emisiju ali sinocnu nisam mogla da gledam  u redovnom terminu jer mi vec posle 10 minuta, na sam pogled na brata O.Ivanovica nije bilo dobro, bukvalno, spopala me neka drhtavica i odustala sam da bih sebe malo dovela u red. Gledala sam je jutros i osecaj je strasan jer mi je "puklo"pred ocima zasto mi sinoc nije bilo dobro. Zato sto se napravio vremenski luk, na jednoj strani sav uzas devedesetih olicen u relativizaciji i uzasnoj banalizaciji vrednosti ljudskih zivota a na drugoj - relativizacija i banalizacija  smrti, olicena u ovome sto se desava vec 3 godine sa istinom o smrti O.Ivanovica. Dakle,  mi smo drustvo koje banalizuje sve, i zivot i smrt i koje uvazava samo pravo jaceg, bezobzirnijeg i to je odavno jasno ali, kad se ovako brutalno tresne u lice, nepodnosljivo je. Zato su nam potrebne emisije ovog formata, da tresnu u lice mene, primernog gradjanina koji je 6 Oktobra odustao od angazmana jer su "svi isti". Nisu isti, Oliver Ivanovic nije bio "isti", ni ovi ljudi, sinoc u emisiji - nisu "isti". Nemam ni je pravo da budem ista, nemam pravo da mi 6 Oktobar bude razlog da cutim.

Da bude gore po mene, sinoc sam otvorila roman "Zeleni sator" Lj, Ulicke i opet dobila shamar kao primeren gradjanin jer me je na prvoj strani sacekao citat:

"Ne tesite se time sto vreme nije u pravu. Njegova moralna zabluda nas jos ne cini ispravnim, njegova neljudskost nije dovoljna da biste, samo zato sto se ne slazete s njim, bili covek". Boris Paternak u pismu A. Shalamovu, 9 Jula 1952. 

Pametnom dosta. 

Edited by Pletilja
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ono što me najviše užasava u priči oko Olivera Ivanovića je podatak da se svi prave ludi na one užasne spotove koji su puštani na raznim tv stanicama, sinoć je Ivanović lepo izneo da zna ko je naručilac( Srpska lista tj SNS) ali da od ubistva Oliverovog se o tome niti piše niti priča, isti ti ljudi su u politici, isti ti koji su režirali to đubre režiraju i dalje slične gadosti i nikom ništa. U Prištini vode postupoak za ometanje istrage, zloupotrebu položaja i nečinjenje u slučaju ubistva ali nema postupka za samo ubistvo, niko još nije optužen za to. I vrapci na grani znaju da je ceo prostor severne Mitrovice od ubistva kosovskog policajca Zumberija pod kamerama koje je postvio KFOR ali naravno samo snimak kad je Oliver ubijen ne postoji tj nema ga u javnosti, verovatno je u nekoj fioci kod čelnika iz Brisela.     

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Perkos2 said:

"Setili" su se AV i vlada tako što seu ga izjednačili sa krimosima i dali bolesnom liku kakav je simo spasić da nosi njegovu sliku. Tragično je što niko iz neke nazovi opozicije u BG nije našao vremena da na neki način ukaže da se ne rešava to ubistvo koje sad je već očito odgovara i BG i PR a bogami i MZ.

Zato sto je u Srbiji sve na prodaju. Prodala ga je i zena za neku izmisljenu funkciju, a sto ne bi "opozicija".

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJORDJE said:

Zato sto je u Srbiji sve na prodaju. Prodala ga je i zena za neku izmisljenu funkciju, a sto ne bi "opozicija".

Ako si pažljivo slušao izjave  njegovog brata o sekrtarici( koja je u zatvoru u Prištini) i o prvoj saradnici( prešla u sns ) mogao si da čuješ kakvo je bila njihova situacija, ima i u onoj knjizi da su ostvljene zarobljene pred nahuškanim psima.

Nije sve baš tako crno-belo, evo i slučaj Dude Ivkovića to pokazuje, nije svako Oliver i ne želi da strada on ili njegova porodica pa povije glavu i ide u ćošak koji mu odrede. ova druga žena je dobijala poruke da će joj i sin završiti kao Oliver, posle sve ide svojim tokom kako je i zamišljeno.       

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/19/2021 at 5:31 PM, Pletilja said:

A slucaj "Basara"? Onako se ne prodaju ni one nesrecnice kod Ekonomskog fakulteta.

Mislis tako se ne prodaje Veran Matic, Biljana Srbljanovic, Nenad Canak, perjanica DS-a Jelena Trivan, Borisovi savetnici Krle i Saper. Nisam fer, zaboravio sam puno njih...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tačno, sve su to gazdini rektalni speleolozi, što ne menja činjenicu da je Svetislav oberđubre koje i dalje tripuje da je moralna veličina koja ima neko pravo da deli drugima lekcije.

 

Sent from my phone using their app

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 28/01/2021 at 6:33 PM, Perkos2 said:

Zato i rekoh Jeremić

 

I mene zanima ovo Perkose, zašto tipujes na Jeremica? Meni deluje da on samostalno na izborima ne moze ni Boska da dobije. Sve i da stranci hoce da skinu Psiha, ne verujem da bi ulozili u njega, jer njemu ni neogranicena lova ne bi pomogla da digne rejting.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

 

I mene zanima ovo Perkose, zašto tipujes na Jeremica? Meni deluje da on samostalno na izborima ne moze ni Boska da dobije. Sve i da stranci hoce da skinu Psiha, ne verujem da bi ulozili u njega, jer njemu ni neogranicena lova ne bi pomogla da digne rejting.

ekspanzija nhegovih odbora diljem Srbije u koje su instaliraju provereni sluzbenici ukazuje da se polako pozicioniraju. ne kazem da će sam pobediti AV ali biće sigurno deo nove vlasti.

Link to comment
Share on other sites

On 1/29/2021 at 9:12 PM, DJORDJE said:

Dugo vec zivim napolju, tako da najverovatnije gresim, ali mi se  cini da se necete skoro  otarasiti Sulejmana, a jos mi je manje verovatno da ce ga zameniti Jeremic.

Ne gresite, nakon sto je nabavio vakcine i postao najdrzavnik, vladace i njegovo trece koleno, prisutvujemo radjanju dinastiuje. 😱

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...