Jump to content

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Ja se radujem novopečenom bojkotašu Vukadinoviću i nadam se da će Olja da mu postavi pitanje "Da li bojkotujete zato što niste uspeli da se ubacite na neku listu koja može preko 3% ?". Čisto sumnjam da će emisija biti zanimljiva jer Vukadinović iako bojkotuje i dalje je protiv bojkota tako da tu neće biti sučeljavanja mišljenja u pravom smislu. Za one koji ne znaju gosti su Radulović (DJB), Trifunović (PSG) i Vukadinović.

Link to comment
Share on other sites

Sergej ovim nastupom obezbedio ulazak u skupštinu. Vučić ovo da propusti nema šanse uvešće ga u skupštini pa da od njega pravi strašilo preko režimskih medija u stilu "Evo vidite kakva je opozicija". Neverovatno koliko je čovek netalentovan, pa ovo je neozbiljno i za nas anonimuse na forumu a kamoli neko ko se kandiduje na izborima. No ovaj njegov nastup je odličan za bojkot 🙂

 

Olji zamerka što je bila prilično "nežna" prema Vukadinoviću, morala je da mu postavi čuveno pitanje o izlasku ali ok, nije loša emisija bila, kao neki reality ako izuzmemo Vukadinovića.

 

@Plavi Golub

 

Biće na YT kanalu "Nova S" , nekad bude i ponedeljkom, proveri sutra posle podne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu za sebe da kazem da sam bojkotas jer ne bih da imam ista sa ovima koji bojkotuju, prava ideja bojkota je izigrana.  Nisam ni klasican apstinent, savrseno sam svesna svojih gradjanskih duznosti i prava.  Kad pomislim na sve one generacije koje su se borile za moje pravo glasa, stvarno bih bila bezobrazna da se tako olako odnosim prema svim tim pokretima i licnim zrtvama. I - kakav je moj status po tom pitanju? Nikakav. Nesto kao siva, amorfna masa koju bes jede iznutra, nesto kontradiktorno sebi samom, nesto sto se izgubilo u prevodjenju zednih preko vode.

Kako zavidim onom Buridanovom magarcu, taj je bar imamo sta da bira, seno ili slamu. 

Moj utisak je onaj gledalac koji je predlozio kongres strucnjaka za glavu....lepo u red  svih 7 miliona manje dijaspora na terapiju pa tako  sledecih 50 godina....

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Zvezdinho said:
Jel postoji link za taj tvit, jel lako moze da se napravi tvit slika kroz tviter generator kakvu hoces.

 

Evo ga: 

Kasnije, u toku emisije, Trifunovic je i priznao da je istina.

 

Nego, pobeda ->

Vukadinović: "Kad sam izdržao Rističevića i Martinovića 4 godine u Skupštini, izdržaću i ovu emisiju"

Vukadinoviceva faca dok ovo gore izgovara - neprocenjivo 😄 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Radule se svojski trudi da se ponovo ubaci u Skupštinu, kao "jedina prava opozicija". Kod ljudi koji ne mogu očima da vide Šizoja, a izaći će na izbore jer je Đilas ovo, VJ ono, Boško je fašista, a DS je kriv za stvaranje SNS-a ili jednostavno moraju, probaće da se nametne kao jedina moguća opcija za zaokruživanje. Mora mu se priznati da jedini nešto konkretno pokušava u smislu da zahvati i one glasove na koje ranije nije računao: antivaksere, antueuropejce (migranti k'o babaroge), itd. Resursi su mu vrlo ograničeni, ima tviter ekipu ali su malobrojni, do medija teško dolazi. Zato će i dalje da udara na ostale iz antibojkot opozicije i da ih predstavlja kao produženu Šizojevu ruku.

Iz indirektnog ličnog iskustva (moja žena, tamo negde 2012-13. bila aktivan član DJB-a),  mogu da otkucam da čovek nije normalan.

Link to comment
Share on other sites

Problem je sto ne postoji ni jedna jedina recenica pre 2016. godine u kojoj se Radulovic bavi ovim pitanjima koja se sada bavi.

 

Bukvalno nijedna jedina. Sve sto je on govorio do 2016. bilo je vezano za partijsko zaposljavanje i korupciju.

 

Da bi taj veleobrt uspeo, moras da imas uticaj, moc, medije, drzavne resurse, podrsku stranaca. Radulovic je verovatno ubedjen da glasacima moze da proda bilo sta, od borbe za sto manje drzave i sto vise privatnog sektora, preko socijalne pravde i besplatnih udzbenika do Srba, naroda najstarijeg koga zli Nemac hoce da unisti. Samo je uspeo da razuveri svakoga ko je mislio da ima i gram iskrenosti u onome sto se on zalagao pre 2016.

 

Trifunovic nije za politicke emisije. On zamislja da je TV emisija neka rasprava u kafani medju pijanim prijateljima, a sto je jos gore, ponasa se kao u nekoj losoj SF komediji u kojoj se glavni lik, neki 12godisnjak nadje u telu 50godisnjaka i ne ume da se ponasa kao odrastao covek.

 

Vukadinovic je jos i imao najbolje upadice, pomenuo je lokalne, a ne opste izbore u Albaniji i izrazao nevericu kada je Trifunovic pomenuo generala Stepu Stepanovica. Tuzno je sto je on bio zagovornik izlaska na izbore, a Trifunovic proglasio bojkot pre neka tri meseca. Radulovicev stav tu nije bitan jer sam Radulovic nije bitan, opskurna figura i los prodavac magle.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Radulović "puca" na glasače vlasti, što nije loša opcija, ali problem je što on puca i po medijima od kojih očekuje da bude podržan. On definitivno ne dobija prostora na N1 kao drugi iz opozicije. A tome ne pomaže što ih on optužuje da su isti kao Pink. Praktično je sebi zatvorio prostor na N1 i jedino gde ga ima je "Danas" ali uticaj Danasa je premali a skoro nepostojeći na glasače vlasti. S druge strane Obradović je rado viđen gost kod ovih normalnih medija i kada bi malo bolje birao teme definitivno bi uzeo vlasti jedan mali deo glasača. Iz tih razloga mislim da su ovo zadnji izbori DJB jer nemaju apsolutno nikakve šanse na njima a samim izlaskom osudili su sebe na taktiku "Pukovnik ili pokojnik".

 

Ja lično mu nikad nisam verovao, jer samo lud čovek bi očekivao da će u vladi Faraona imati slobodu da radi kako on hoće.

Link to comment
Share on other sites

Jeste, pisao sam na drugoj temi o tome. Radule je rekao da je i PSG-u SNS skupljao potpise i to podkrepio podatkom da su 5000 potpisa skupili na Novom Beogradu na kom ne izlaze na lokalne izbore. Druga stvar je kako je moguće na jednom mestu za jedan dan skupiti 700 potpisa jer to matematički nije moguće. To je odprilike prvih 15. minuta emisije a kasnije su se više mačeavli sa Oljom i Vukadinovićem.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, AgroLaki said:

Gledao sam neke isečke na Tw, Sergej se baš ozbiljno izdrogirao za 50-100 evra.

 

možda takav utisak odaje na isečcima. mislim, nema potrebe za tim drogiranje opaskama.

 

problem sa sergejevim političkim (?) nastupima je pored neotesanosti i prostakluka, to što niti ima argumente, niti poznaje materiju. čak i za najniže kriterijume kakav je politički svinjac srbije, on je nekvalifikovan.

 

zato je pre nekog vremena gostovao na n1 sa borisom tadićem. tadić je tu imao pune ruke posla, tj višestruku ulogu, kao scottie pippen:

kada treba postaviti neku tezu ili temu, boris je postavi da može da se priča. kada treba smiriti sergejevo flejmovanje kao da je live na tviteru, boris je tu. kada treba racionalizovati neku segej-izjavu, boris je bio spreman. to naravno nije učinkovito tako ad hoc u improvizaciji ali ga makar sprečava da pogine u prvih 5min kada ima pomoć prijatelja

 

sinoć je radulović najpre obeležio svoju teritoriju, zapišao gde treba, napušio sergeja pomenutom pričom (a istovremeno potpuno iskulirao vukadinovića sa jasnim ali uljudnim opaskama - kako, radila to opozicija slučajno ili namerno, iz lične ili i vučićeve koristi = donosi korist vučiću time što izlazi na izbore).

 

posle su se sergej i radule ujedinili na sergejevu inicijativu, pošto je i ovaj, kao i boris, umeo da postavi smislenu tezu na koju sergej može da se složi. ma šta složi, oduševi.

 

na kraju su ih sve potamanila vanredno dva dobra slušaoca za UN-prilike: dama koja je advokat i u prostoj rečenici im pojasnila kako je i akt nečinjenja, tj bojkot zapravo akcija & lik koji se nakon nje javio i objasnio im takođe prosto-proširenom rečenicom nešto o delegitimizaciji vlasti = kada dovoljna procenat ljudi ne izađe na izbore, šta to znači za vučićev legitimitet.

 

uglavnom, mučna emisija a nije vredna te muke, osim ako čovek ima neke dileme prema akterima koje treba sa sobom da rasčisti. ja sam mogao i pametnije da provedem 2 sata.

Edited by uini
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...