Jump to content

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Misliš obojicu? Na poslednjim izborima je u sopstvenoj jedinici dobio dva glasa - od samog sebe i od supruge.

 

Ostaje misterija ko je drugi glasao za njega, jer je Ceda svakako zaokruzio SNS.

 

Njega bi trebalo pitati kako ga nije sramota da je predsednik jedne stranke koja je liberalna i demokratska, a da se u njoj samo za njega zna i ni za koga vise. Samo on gostuje po televizijama, samo je on poslanik u skupstini (ove sto su presli iz GSS ne racunam), samo se on javlja, samo je on kandidat na unutarstranackim izborima.

 

 

Edited by goldberg
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, goldberg said:

 

Ostaje misterija ko je drugi glasao za njega, jer je Ceda svakako zaokruzio SNS.

 

Njega bi trebalo pitati kako ga nije sramota da je predsednik jedne stranke koja je liberalna i demokratska, a da se u njoj samo za njega zna i ni za koga vise. Samo on gostuje po televizijama, samo je on poslanik u skupstini (ove sto su presli iz GSS ne racunam), samo se on javlja, samo je on kandidat na unutarstranackim izborima.

 

 

 

Pa šta da ti kažem... Uvideo je da je pajac i da samo kao takav može da bivstvuje u skupštini. Ako baš hoće da bude pajac, neka samo izvoli. Kada i formalno postane ispušena muštikla, možda će se neko setiti da mu malo probrlja po poslovanju i pošalje ga kod čika sudije, ako ništa drugo bar da bi se reklo da se nešto radi i na polju lova na tajkune.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Njega bi trebalo pitati kako ga nije sramota da je predsednik jedne stranke koja je liberalna i demokratska, a da se u njoj samo za njega zna i ni za koga vise.

 

 

Jedno vreme je forsirao onog Đorđu Žujovića ali ni njega više nema po medijima. Bio je prilično aktivan pre i posle BG izbora 2018.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Ostaje misterija ko je drugi glasao za njega, jer je Ceda svakako zaokruzio SNS.

 

Njega bi trebalo pitati kako ga nije sramota da je predsednik jedne stranke koja je liberalna i demokratska, a da se u njoj samo za njega zna i ni za koga vise. Samo on gostuje po televizijama, samo je on poslanik u skupstini (ove sto su presli iz GSS ne racunam), samo se on javlja, samo je on kandidat na unutarstranackim izborima.

 

 

Iskreno, meni ga je juče bilo žao  toliko da mi je bilo neprijatno da ga slušam. On je obrnuo ceo krug u igrici, od toga kako ga je sadašnja opozicija a nekadašnja vlast uništila (sa akcentom na Đilasa, Jeremića i Tadića, sa kojim je pre 4 godine zajedno izašao na izbore), do priče kako je narod kriv i da neće izaći ne izbore, ne zbog toga što mediji nisu slobodni, nego zato što je razočaran u narod. Stvarno tužno za slušati.

Edited by Don Laki Juan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Don Laki Juan said:

Iskreno, meni ga je juče bilo žao  toliko da mi je bilo neprijatno da ga slušam. On je obrnuo ceo krug u igrici, od toga kako ga je sadašnja opozicija a nekadašnja vlast uništila (sa akcentom na Đilasa, Jeremića i Tadića, sa kojim je pre 4 godine zajedno izašao na izbore), do priče kako je narod kriv i da neće izaći ne izbore, ne zbog toga što mediji nisu slobodni, nego zato što je razočaran u narod. Stvarno tužno za slušati.

 

Nisam gledao emisiju, ali na osnovu onoga što prenosiš izgleda da je svestan da bi ovi izbori mogli da mu budu labudova pesma. Čak i da je cenzus 1%, zaista ne znam ko bi sada glasao za njega jer je uspeo da razočara građansku opciju, a od ostalih pajaca bi svakako bolja opozicija bili Šešelj, dr Gangula, Vacić ili Čanak. Nesrećni Čeda niti ima koga da privuče među biračima, niti ima šta da ponudi, niti mu stranka faktički postoji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sjajna emisija, kapa dole bećkovićki za izbor gostiju. Ko bi rekao da će ovoliko pljuvačine biti između tri "opozicione" stranke koje izlaze na izbore. Tri kučeta kojima je Faraon bacio kosku pa se ujedaju. Doduše ovaj iz DSS je pokušavao da se drži na distanci ali tužno je koliko odgovora je izbegao a svo vreme hoće da kritikuje bojkot.

 

Eh da merio sam i prva kritika na račun vlasti je bila nakon jedan sat i 17 minuta ako izuzmemo aktivnosti Bebe Popovića o kojima jeste bilo reči od početka. Gosti Žujović (LDP), Jovanović (DSS) i Konstantinović (Srbija 21).

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najgora stvar u vezi ovih izbora je sto ce gradjanska opcija biti zakopana 10 metara pod zemljom, a kao opozicija rezimu ce nam ostati desnicari, nacionalisti, demagozi, bezmudasi i zamlaceni "moderni levicari".

 

Medju strankama koje bojkotuju izbore ne postoji gradjanska opcija, izuzev eventualno PSGa, ali imajuci u vidu da ih vodi sarlatan, teska posla da od toga ista ima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Najgora stvar u vezi ovih izbora je sto ce gradjanska opcija biti zakopana 10 metara pod zemljom, a kao opozicija rezimu ce nam ostati desnicari, nacionalisti, demagozi, bezmudasi i zamlaceni "moderni levicari".

 

Gradjanska opcija je zakopana 10 metara pod zemljom jos 2012. godine kad su crtali muski polni organ po glasackim listicima, a kasnije svoja dupeta uvalili u razno-razne kreativne industrije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McLeod said:

Najgora stvar u vezi ovih izbora je sto ce gradjanska opcija biti zakopana 10 metara pod zemljom, a kao opozicija rezimu ce nam ostati desnicari, nacionalisti, demagozi, bezmudasi i zamlaceni "moderni levicari".

 

Medju strankama koje bojkotuju izbore ne postoji gradjanska opcija, izuzev eventualno PSGa, ali imajuci u vidu da ih vodi sarlatan, teska posla da od toga ista ima.

 

Najgora stvar u vezi ovih izbora je što to uopšte nisu izbori. Tačka.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Atreid said:

 

Gradjanska opcija je zakopana 10 metara pod zemljom jos 2012. godine kad su crtali muski polni organ po glasackim listicima, a kasnije svoja dupeta uvalili u razno-razne kreativne industrije.

 

i da je pobedio BoTa 2012 na izborima... šta misliš da bi se desilo 16?  je ne zhaboravimo da je i 08 BoTa dobio izbore na imaginarnih 1000 eura mladjana Dinkića...

što bi rekao pokojni Djindjić,  kad treba da pobedi SNS nek pobedi što ranije, da bi ga i što ranije skinuli s vlasti.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McLeod said:

Najgora stvar u vezi ovih izbora je sto ce gradjanska opcija biti zakopana 10 metara pod zemljom, a kao opozicija rezimu ce nam ostati desnicari, nacionalisti, demagozi, bezmudasi i zamlaceni "moderni levicari".

 

Medju strankama koje bojkotuju izbore ne postoji gradjanska opcija, izuzev eventualno PSGa, ali imajuci u vidu da ih vodi sarlatan, teska posla da od toga ista ima.

Najgore je što je građanska opcija zakopala građanski opciju, a svako ko je makar gledao malo sinoć Utisak nedelje mogao je to jasno da vidi. Kada ti imaš dva predstavnika građanske opcije i jednog predstavnika desnice ili desnog centra, sve jedno, pa kada taj predstavnik desnice ispadne još razuman u odnosu na ovu dvojicu, onda možda bude jasno zašto mi nemamo građansku opciju i zašto ljudi neće da glasaju za nju.

Tuga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Klotzen said:

Sjajna emisija, kapa dole bećkovićki za izbor gostiju. Ko bi rekao da će ovoliko pljuvačine biti između tri "opozicione" stranke koje izlaze na izbore. Tri kučeta kojima je Faraon bacio kosku pa se ujedaju. Doduše ovaj iz DSS je pokušavao da se drži na distanci ali tužno je koliko odgovora je izbegao a svo vreme hoće da kritikuje bojkot.

 

Eh da merio sam i prva kritika na račun vlasti je bila nakon jedan sat i 17 minuta ako izuzmemo aktivnosti Bebe Popovića o kojima jeste bilo reči od početka. Gosti Žujović (LDP), Jovanović (DSS) i Konstantinović (Srbija 21).

 

Ja sam onda pogrešno kontao da se ovaj Žujović otkačio od Čede i LDP-a? Nisam gledao emisiju, a i ne planiram iskreno, ali sam tako kontao zbog onog članka u Danasu i pljuvačini po Srbiji 21. Čak sam ga i viđao često na protestima, a i kad je bilo ono sranje sa RTS-om, bio je tu na ulazu u Aberdarevoj.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Don Laki Juan said:

Najgore je što je građanska opcija zakopala građanski opciju, a svako ko je makar gledao malo sinoć Utisak nedelje mogao je to jasno da vidi. Kada ti imaš dva predstavnika građanske opcije i jednog predstavnika desnice ili desnog centra, sve jedno, pa kada taj predstavnik desnice ispadne još razuman u odnosu na ovu dvojicu, onda možda bude jasno zašto mi nemamo građansku opciju i zašto ljudi neće da glasaju za nju.

Tuga.

Do pred kraj emisije nisam imao predstavu da je taj lik iz DSSa a zaista je delovao najnormalniji od sve trojice.

Lik iz Srbije 21, tiha jeza svaki put kad progovori, uzasno antipatican.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, djole said:

 

Ja sam onda pogrešno kontao da se ovaj Žujović otkačio od Čede i LDP-a? Nisam gledao emisiju, a i ne planiram iskreno, ali sam tako kontao jer zbog onog članka u Danasu i pljuvačini po Srbiji 21. Čak sam ga i viđao često na protestima, a i kad je bilo ono sranje sa RTS-om, bio je tu na ulazu u Aberdarevoj.

 

To sam i ja pomislio posle teksta od pre par dana. On je izgleda bio za bojkot ali ostaje veran LDP-u uprkos drugacijoj odluci stranke. Nece biti kandidat na listama za izbore ali ce izaci i glasati. To je od prilike kako ja shvatam poziciju Zujovica. Po cemu su oni bolji od S21 to nam nije objasnio :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Don Laki Juan said:

Pa navodno je sada samo član, ali nije sada to toliko ni bitno. Način komunikacije je bio blago rečeno skandalozan,

 

Mislim da je Đorđo stavljen u stranu (ili se sam sklonio) jer previše kritikuje vlast. Čadina "politika" je da nas ubedi kako je Vučić danas potpuno drugi čovek u odnosu na onoga od pre 10 i više godina i da relativizuje stvari, usput pljujući opoziciju koja bojkotuje izbore. Kritika vlasti skoro da ne postoji. Znači, ucenjen političar ili bot. Đorđo radi sve suprotno. Ipak mu je šuplja priča da neće da kritikuje "politiku" LDPa direktno, iako je kritikuje indirektno...

 

Što se tiče načina komunikacije prema sns plaćeniku i još jednom večitom poslaniku iz fantomske Srbija 21 - bolje nije ni zaslužio. Treba raskrinkati i izvrgnuti ruglu sve te sns tvorevine...

Edited by Issey
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Issey said:

 

Najgora stvar u vezi ovih izbora je što to uopšte nisu izbori. Tačka.

 

Ne, to uopste nije najgora stvar u vezi ovih izbora.

 

Ni blizu.

 

Jer ovo nisu poslednji izbori u Srbiji. Niti po necemu posebni. "Prava opozicija" (koja god bila) je morala da se postavi ovako ili slicno jos neke tamo 2016. A kada kazem ovako ili slicno, mislim na aktivan pristup i forme gradjanske neposlusnosti i ukazivanja na mafijaski karakter ove vlasti.

 

Sto oni toboze rade sada, a zapravo samo ciste teren u opozicionim redovima i dobijaju tapiju te cuvene "prave opozicije" i nista osim toga.

 

Najgora stvar u vezi ovih izbora je ono sto sam rekao.

 

Jer ja necu da glasam za polovinu debila u ovom SzSu pa makar bili jedina alternativa Vucicu. Mnogo pre cu da odem odavde.

 

Kao i ostalih 200-300 hiljada ljudi koji misle slicno u ovoj zemlji, jer nas je otprilike tolika saka jada.

 

Tako da dobijamo, sa ovim "ujedinjenim gradjanskim strankama" koje izlaze na izbore, teranje u egzil ili bar u apstinenciju nekih 80% od tog glasackog tela, sto prakticno znaci da se ovaj sistem nikada nece promeniti. Nikada, svakako za nasih zivota, sto je bitno.

 

Za to vreme, "prava opozicija" koja je proglasila bojkot pre pola godine, ne radi apsolutno nista osim sto pokazuje prstom u ove sto izlaze na izbore i vice IZDAJNIK, IZDAJNIK.

 

SzSu treba da bude savrseno nebitno koliko ce stranaka da izadje na izbore i koje orjentacije ce biti. Cak im je i za te sebicne ciljeve najbolje da sto vise organizacija i stranaka izadje na izbore.

 

Jer onda tom cuvenom kampanjom aktivnog bojkota koja postoji samo na tviteru mogli teoretski da dobiju i legitimitet i zaista zasluze tu tapiju na jedinu pravu opoziciju, ako uspeju da nateraju ljude da bojkotuju u velikom broju.

 

Ali kao i obicno u nasoj politici, ne fokusiras se na probleme biraca i osvajanje njihovog poverenja, vec unistavanjem politickih protivnika koji zauzimaju slican prostor kao ti, da bi se onda ljudi po inerciji prelili tebi.

 

Lakse je.

 

I govori da se apsolutno nista ne bi promenilo u Stradiji osim sto ne bismo imali psihopatu na celu drzave i bar ne bi gledali ovako otvoreno mafijasenje, vec bi se samo "kraduckalo" i nosioci vlasti bi imali bar neku prividnu ugladjenost.

 

Ali sustinski, apsolutno se ne bismo pomerili sa ovog puta koji nas polako ali sigurno ubija i to vec sa savrsenom sigurnoscu mozemo proceniti.

 

Zakljucak - bojkot iz pogresnih razloga je gubljenje vremena, jer ce SzS do sledecih izbora biti razbijen u paramparcad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Laki Juan said:

Najgore je što je građanska opcija zakopala građanski opciju, a svako ko je makar gledao malo sinoć Utisak nedelje mogao je to jasno da vidi. Kada ti imaš dva predstavnika građanske opcije i jednog predstavnika desnice ili desnog centra, sve jedno, pa kada taj predstavnik desnice ispadne još razuman u odnosu na ovu dvojicu, onda možda bude jasno zašto mi nemamo građansku opciju i zašto ljudi neće da glasaju za nju.

Tuga.

 

Ovo boldovano je apsolutno tacno, samo ne znam (ne ti Don, vec generalno) odakle to opste misljenje da je gradjanska opcija iznad situacije i da je imuna na pare i privilegije? Mislim, ta uloga moralnog putokaza, zasto ljudi misle da gradjanska opcija zasluzuje bas tu ulogu? Gradjanska opcija u ovoj zemlji je sastavljena od istih ljudi od kojih je sastavljeno i skolstvo, zdravstvo, vojska, policija, crkva, politicke stranke, mediji, pravosudje... sa vrlo slabo obrazovanim ljudima koji gledaju samo kako da uvale svoje dupe u neku fotelju i dobiju neke privilegije. I onaj pop ce u crkvi da moralise dok ne kupi mercedesovog dzipa, zasto to misljenje da se ljudi iz gradjanske opcije ne mogu isto tako prodati, za neki dzip, stancic, ili koferce? Pa nije l' upravo Tito tako "kupovao" gradjansku opciju dijeleci im stanove po centru Beograda? Pa, isto to i Vucic radi, neko ima manju cijenu, neko vecu, ali niko od njih nije imun na prodaju, naprotiv, ima ih i upola cijene, i na snizenju, i na akciji, jednako kao i popova u crkvi, generala u vojsci, inspektora u policiji, profesora u skolama, doktora u bolnicama (vidjeli smo nedavno onu sramnu konferenciju za medije gdje epidemiolozi gaze struku uvlaceci se gazdi u dupe), novinara po medijima, sudija po sudovima ili nekih karijerista u nekim strankicama iz koje ce na prvi poziv odletjeti u drugu.

 

Gradjanska opcija je govno kao i sve sto je govno u ovoj do srzi korumpiranoj zemlji.

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

Kako nije najgora? Ako pričamo o izborima, a valjda se slažemo da to nisu izbori (jer Vučić određuje ko će imati koliko procenata, ne u 1%, nego u 0,1%), sve ostalo što si napisao pada u vodu. Jel ima nešto gore nego kad ti mafija zarobi državu, da bi je opljačkala, ukine institucije i pravo na izbor? Sve to dok ti njihove najljigavije sluge vređaju inteligenciju na dnevnom nivou. Pa evo čak i vezano za globalni problem sa korona virusom. 

 

Bojkot iz pogrešnih razloga? A koji bi to bili pravi razlozi? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Issey said:

Kako nije najgora? Ako pričamo o izborima, a valjda se slažemo da to nisu izbori (jer Vučić određuje ko će imati koliko procenata, ne u 1%, nego u 0,1%), sve ostalo što si napisao pada u vodu. Jel ima nešto gore nego kad ti mafija zarobi državu, da bi je opljačkala, ukine institucije i pravo na izbor? Sve to dok ti njihove najljigavije sluge vređaju inteligenciju na dnevnom nivou. Pa evo čak i vezano za globalni problem sa korona virusom. 

 

Bojkot iz pogrešnih razloga? A koji bi to bili pravi razlozi? 

 

Mafija nam nije zarobila drzavu u 2018. Nasa drzava verovatno nikada nije bila nista drugo do mafijaska, samo smo sada usli u stadijum terminalnog kancera. A i u taj stadijum smo usli mnogo pre 2018. ili 2020.

 

Bojkot iz pravih razloga je zbog otpora mafijaskoj drzavi, jedinom koji nam je ostao.

 

Sve je ociglednije da SzS bojkotuje kako bi se obracunao sa politickim protivnicima u opoziciji.

 

Bas morate da budete slepi pa da to ne vidite.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Mafija nam nije zarobila drzavu u 2018. Nasa drzava verovatno nikada nije bila nista drugo do mafijaska, samo smo sada usli u stadijum terminalnog kancera. A i u taj stadijum smo usli mnogo pre 2018. ili 2020.

 

Bojkot iz pravih razloga je zbog otpora mafijaskoj drzavi, jedinom koji nam je ostao.

 

Sve je ociglednije da SzS bojkotuje kako bi se obracunao sa politickim protivnicima u opoziciji.

 

Bas morate da budete slepi pa da to ne vidite.

 

Mafija ne gubi vlast na izborima. Tako da nismo sve vreme mafijaška država, iako je naravno bilo velikih lopova i u prethodnoj vlasti. 

 

Bojkotuje svako ko ima zrno zdravog razuma. Po 1000. put, ne treba meni SZS da mi kaže da bojkotujem izbore. Videli smo na šta liče SNS izbori više puta, pa ko želi da toj papazjaniji daje legitimitet (za pare, fotelju večnog poslanika, učešće u vlasti, name it) i treba se posprdati sa njim i nazvati ga pravim imenom. Upravo ta ekipa, koja sad izlazi na izbore, neće postojati na prvim sledećim izborima na kojima ne budu bili na faraonovoj sisi. Mogu samo da parazitiraju uz SNS, kao što mnogi to već rade. Živi bili pa videli... 

 

SZS uopšte nema potrebe ni da se obračunava sa tom ekipom, sami će sebe ukopati. Narod želi ukrupnjavanje opozicije, to je očigledno bilo na nekoliko prošlih izbora. Radulović je recimo to ukapirao, pa je sada bojkotaš, jer ga to održava koliko-toliko u životu na aparatima. Sve što ide uz dlaku vlasti, nestaće čim izgubi svrhu faraonu, jer podršku nemaju. Ali da ih treba nazvati pravim imenom, apsolutno. Ekipa oko Šutanovca iz DSa, takođe - jasno im je poručeno na BG izborima šta se dobije kad hoćeš da ifraš samo za sebe...

 

Na kraju krajeva, i jeste dobra stvar da se opozicija u celini, a i same stranke koje je čine pročiste od kukolja. Ova ekipa Srbija 21, metle, četke, zvona i slične smejurije su ništa drugo nego kukolj...

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ni meni ne treba SZS da kaze da bojkotujem izbore. Ali ono sto je na ovom forumu, a i na nekim drugim mestima online ocigledno, je da su ljudi poceli da se ponasaju bas kao botovi SZSa, a pogotovo Boska Obradovica.

 

Svaka ortodoksna glupost koju je napravio, poput ovog poslednjeg rasizma sa presipanjem iz case u casu se ili relativizuje, ili se u klasicnom botovskom maniru kaze - pa nista, ti onda glasaj za Vucica, ako ti to sto on radi ne smeta.

 

Znaci na te gluposti se zmuri, zato sto ako se kritikuje to ide u prilog vlasti, a ako ide u prilog vlasti znaci da nije dobro, sto dodatno znaci da je sve sto ne ide u prilog vlasti dobro za nas, tako da bi trebalo da podrzimo to rasisticko orgijanje i "narodnu miliciju" koja ce malo da prevaspita te migrante teroriste.

 

Opozicija u celini ne postoji. I ovaj SZS je ocigledno vrlo krnj, a ne da ne moze da se nazove velikom i ujedinjenom i pravom opozicijom, nego ne moze ni blizu.

 

U tom SZSu sedi Borko Stefanovic, zamlaceni moderni levicar, koji zna lepo da prica i protiv njega nemam nista posebno kao lika, deluje mi da je za politicara ok ovako, ali njegova politicka platforma je upis u gace u rangu Dveri, na cije gafove cuti i sedi s njim u toj koaliciji.

 

Vuka Jeremica, klasicnog udbaskog privilegovanog djaka koji nikad nista nije radio u zivotu, nazadnih politickih shvatanja u ljusturi nekog kvazi ugladjenog modernog politicara a u pitanju je obican udbaski ucenik i ljigavac.

 

Dragana Djilasa, koji je jedini dovoljno pragmatican da povuce prave poteze, ali bez ideologije, bez ikakve smislene politicke platforme i politicki ne dobacuje dalje od onog Vesicevog manifesta za njega, posto je tvoj protivnik ovde u politickom spektru, znaci ti treba da stanes i pricas to i to, pa je tako nas tehnokrata ispaljivao raznorazne levicarske prazne floskule i price, a istovremeno pokazivao i desnicarski karakter.

 

I tog najcuvenijeg Boska Obradovica o kom zaista necu da trosim reci.

 

Tu ne postoji nikakva gradjanska opcija, vec sam rekao, PSG je mogao ili moze eventualno to da bude, ali kad se taj SZS skupi na gomilu to je koalicija ciji je glavni argument napadanje Vucica za izdaju Kosova, sto nas vraca u novi krug nacionalistickog divljanja i price o stvarima koje je trebalo da stavimo ad acta pre bukvalno 20 godina kad smo srusili Slobodana Milosevica.

 

E zato ta interesna grupacija ocigledno sebe pozicionira na neki sweet spot, kao i ti, za koje kazes da su kukolj, samo sto su oni platili da vide flop, koji je izbacio sedmicu, peticu i dvojku i nadaju se da mogu da uzmu crkavicu sa tog stola jer se ovima sa jakom rukom ne isplati da posebno podizu ulog u tom slucaju.

 

SZS ima jace karte u ruci koje ce na sledecim izborima pokusati da unovci i glumiti radikale u skupstini sa solidnim brojem poslanika i privilegijama, bez vecih ambicija da sami urade nesto po pitanju preuzimanja vlasti, vec ce cekati da "dodje pravi trenutak".

 

Zivi bili pa videli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, McLeod said:

 

 

Zivi bili pa videli.

 

Da se vratim na onaj post od pre, izgleda da smo zakljucili da nije bilo drustvenog pomaka 2000-2012, ali definitivno je raspad bio brzi u drugim fazama. 

Kao bolesnik, mi smo u tom period isli na nekakve terapije, 

ali smo odustali 2012 I okrenuli se samo 'prirodnim metodama' lecenja,

pa se desava ovo bujanje metastaze.

 

Elem, uglavnom niko I ne tvrdi da narod nije stoka, samo postoje razlicita gledista 

sta stoka zasluzuje I sta moze da dobije. 

Svima je takodje vec jasno

da u Srbiji nema ni gradjanske opcije vise. 

Malo je paradoksalno, ali sigurno istinito da mnogi istaknuti Srbi gradjanskog opredeljenja,

( A takvih nezaviskih intelektualaca ima dosta, pricam o profesorima, novinarima drustvenim radnicima)

ne zele da se prikljuce 'gradjanskoj' ideji koja ce da se okusa na ovim izborima,

nego su mahom opredeljeni za bojkot, iako ne dele stanoviste sa Jeremicem, Obradovicem, Djilasom.

 

Ovo pokazuje sta je u Srbiji prioritet, nepristajanje na postojeca pravila igre.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...