Jump to content

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

On 11/27/2023 at 4:16 PM, Darth Bane said:

Da, Ali su u koalicije sa Cutom I M. Jovanovicem koji su protiv toga. Kako ce onda oni da ostvare svoj program kada dodju na vlast? Plus sto im za obaranje Vucica treba sira koalicija sa Obradovicem I ts. 

 

Polako druže, ajde prvo da se izborimo za neku osnovnu demokratiju makar na nivou 2012. pa ćemo onda da pričamo o temama koje si naveo. Trenutno je cilj samo jedan, oboriti parizer hobotnicu i raspisati slobodne izbore, e na tim slobodnim izborima ćemo svi da biramo tako kako si ti naveo a na ovim sada koji će biti pokradeni glasa se samo za ili protiv ove diktature.

 

@all

 

 

Što se tiče Jelene Zorić, ja danas kada sam to spomenuo na poslu dobio sam par pitanja "ko je ta ?". Nju ljudi koji nemaju SBB i oni koji slabije prate vesti ne znaju uopšte, verovatno ju je jedan takav i stavio na tu listu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pomno se pratio "Utisak nedelje" na Andrićevom vencu. Mislim da oni mogu biti zadovoljni nastupom Milice Đurđević Stamenkovski i da je uspešno položila test. Srčano je branila režim od optužbi za izborne malverzacije. Mogao bih da se opkladim da će dobiti neku funkciju u vlasti.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jel video neko početak Utiska ? Što je Cane napustio ? Mislim upitnik mi je iznad glave otkad sam čuo da će on gostovati pogotovo sa ovim gostima i sad čujem šta reče Olja.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne gledam cirkus koji vodi propala glumica, ali mislim da se odgovor krije i u tekstu koji se pojavio i na N1:

https://n1info.rs/vesti/cane-iz-partibrejkersa-dosao-u-utisak-nedelje-pa-odmah-napustio-emisiju/

 

Quote

 

Frontmen benda "Partibrejkers", muzičar i pesnik Zoran Kostić Cane napustio je emisiju "Utisak nedelje" ubrzo nakon početka, piše portal Nova.rs.

„Hvala što ste došli večeras ovde, iako me ne čujete“, rekla je voditeljka Olja Bećković, nakon predstavljanja Kostića među večerašnjim gostima.

 

 

Ako se ovako postaviš prema gostu na početku emisije, ne možeš očekivati da će ostati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vratio sam emisiju i pogledao sam početak. Ne znam da li je bilo nekog sukoba pre emisije, ali ako jeste onda je mogla da ga udalji i da ćuti. Ovako deluje kao da zajebava nagluvog čoveka.

 

Vidim da se u komentarima provlači da je nagluv, premda ne znam koliko je tačno, ali ovako na prvu loptu deluje potpuno bezvezno.

 

Učinio sam dovoljnu žrtvu što sam dotičnu pogledao prvi put još od vremena kada je njenu trač partiju emitovao Studio B. Bolje je da se držala glume nego voditeljstva. Bar bi dobro odglumila metlu u nekom magacinu ukoliko ne otvara usta.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Vratio sam emisiju i pogledao sam početak. Ne znam da li je bilo nekog sukoba pre emisije, ali ako jeste onda je mogla da ga udalji i da ćuti. Ovako deluje kao da zajebava nagluvog čoveka.

 

Vidim da se u komentarima provlači da je nagluv, premda ne znam koliko je tačno, ali ovako na prvu loptu deluje potpuno bezvezno.

 

Učinio sam dovoljnu žrtvu što sam dotičnu pogledao prvi put još od vremena kada je njenu trač partiju emitovao Studio B. Bolje je da se držala glume nego voditeljstva. Bar bi dobro odglumila metlu u nekom magacinu ukoliko ne otvara usta.

 

Postoji  dobar broj novinarki koje sebe zamisljaju kao zvezdu emisije, zele da se sve odvija po sopstvenom scenariju i da gosti budu njima podredjeni.  Odatle verovatno i ocekivanje da ce se rok pevac i profesor BU ponasati  na isti nacin, i to na tacno onaj nacin koji ona smatra podobnim i pristojnim. Ona misli da ostrina njenih opaski moze da se usmeri na sve strane, i na nasu i na njihovu (radikalsko-socijalisticku) i da ce svi te opaske da prime blagonaklono.  Eto, nece svi ni na nasoj strani da glume dobrog ciku po Oljinim merilima.  U pravu si kad kazes da je vec u prvoj recenici prosula “duhovitost”.    Kasnije je posetioce kafana nazvala bezprizornicima - odatle se vidi njeno merilo pristojnosti.   Pristojnost nije kada neko sedi uspravno (mozda ima problem sa ledjima, pa se nalaktio) iIi prica bogougodno, vec kada lepo misli o drugima, bar onoliko kao i o sebi, i kada to pokazuje svojim ponasanjem.   Posmatrano iz ugla rokera, Cane je bas bio pristojan, odmah joj je rekao sta mu smeta, a mislim da je pored slabog sluha malo i alergican na patetiku koju Olja demonstrira na pocetku emisije, ne samo ove vec skoro svake – to je ono kada se utisa na 30% normalnog glasa.  Kad joj Cane kaze da mu se to ne dopada, onda pocinju sitni ujedi.  Ja znam bar pet rokera koji bi napravili cirkus u takvoj situaciji (umesto Canetovog odlaska), a mogu i da zamislim sta bi tek oni pitali Olju – to ne smem da kazem ovde. .   

Edited by Edinburgh
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste retardirano, ali je i njegov postupak vrlo retardiran i tast.

 

On je covek koji pecka sve bez mere i granice (da ne kazem pisa u usta i svojoj publici), i onda kad dobije tako nesto (glupo i nepotrebno, slazem se), odmah mu to smeta.

 

Lik je zaustavljao koncert da fet sejmuje neke punacke devojke koje su igrale u prvom redu, ili recimo za Prvu kragujevacku gimnaziju rekao i ovo vam je najstarija skola, na sta lici koja rupa jebote, bolje da su nove klozetske solje kupili nego nas platili da sviramo ovde.

 

Sto sve moze da bude tacno, ali kad drugog vredjas i "peckas", a ljutis se kad neko bude nekorektan prema tebi, izvini moralna vertikalo i velicino, ali ne ide to bas tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ama ne  peva on u crkvenom horu, vec u rok bendu, provokacija je njegov posao.  Ocekivanje da ce  da se ponasa drugacije je jednostavno pogresno.  I ko bi rekao da se lozis na te palanacke fore oko gimnazije,  pa to Cane stalno radi kada negde gostuje.  Secam se te anegdote, gadjaju klinci Caneta plasticnim flasama za vodu, on vrati jednu u publiku i sekund kasnije na par cm od njegove glave proleti staklena flasa za pivo, od pola litra.  Kaze Cane onim njegovim akcentom i  tonom, "Sta je sabani, vracate kauciju, a?"

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Edinburgh said:

 Kaze Cane onim njegovim akcentom i  tonom...

 

Kad ga čujem, pri*enja mi se...Tako zamišljam tipičnog prestoničara iz "kruga 2"...šesto koleno beogradžanin, jebo te    (doduše deda mu iz Babušnicu)....:s_d:

 

Ima ono, kad su ga gadjajli paradajzom, valjda negde u Hrvatskoj, nije ni bitno gde, ali usledio je odgovor: "Šta je seljaci, rodilo, a " ?     Možda su to sve urbane legenede, ko zna...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Smrtokapa said:

Trebalo je da Olja Canetovim glasom kaže "Šta je, ne radi slušni aparat?"

 Pa da, bas bi bilo dobro, ali ona ne doseze do tih  visina 🙂  duhovitosti.  Sujeta ne dozvoljava sirinu pogleda na svet.   Mislim da se Cane ne bi naljutio.    Bez obzira na salu, nije dobro praviti sitna peckanja na nasu stetu i u okviru naseg tabora, a to je sinoc ucinila voditeljka. 

Edited by Edinburgh
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Smrtokapa said:

Trebalo je da Olja Canetovim glasom kaže "Šta je, ne radi slušni aparat?"

 

Ne. Nije on došao sa ulice, navratio slučajno niti terao da ga zovu. On je gost, a novinar treba da se ponaša profesionalno.

 

Cane svakako nije cvećka, voli da provocira na javnim nastupima, ovakav je i onakav, ali je ipak gost. Nije ovo prvi put da gostuje na televiziji, daje intervju ili da razgovara sa novinarem. Zna se šta je novinaru posao i kako treba da se ponaša jer ipak nije gazda kafane, nego novinar.

 

Ako je bilo nekih problema pre emisije, mogao je lepo da dobije zahvalnost na dolasku i da završi gostovanje pre nego što su se kamere uključile, a ovako izgleda kao da ga je voditeljka namerno provocirala. Njeno nemušto saopštenje joj ne ide u prilog. Ako gledamo emisiju od početka, publika vidi da je krenula đonom, da je gost otišao posle reklama i obrazloženje da je otišao iz nepoznatih razloga.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Edinburgh said:

Ama ne  peva on u crkvenom horu, vec u rok bendu, provokacija je njegov posao.  Ocekivanje da ce  da se ponasa drugacije je jednostavno pogresno.  I ko bi rekao da se lozis na te palanacke fore oko gimnazije,  pa to Cane stalno radi kada negde gostuje.  Secam se te anegdote, gadjaju klinci Caneta plasticnim flasama za vodu, on vrati jednu u publiku i sekund kasnije na par cm od njegove glave proleti staklena flasa za pivo, od pola litra.  Kaze Cane onim njegovim akcentom i  tonom, "Sta je sabani, vracate kauciju, a?"

Ja sam njega prerastao u srednjoj skoli. I ne smeta mi uopste njegovo ponasanje i provociranje, samo je smesno sto se takav lik toliko naljuti na ovako nesto da napusti emisiju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Ja sam njega prerastao u srednjoj skoli. I ne smeta mi uopste njegovo ponasanje i provociranje, samo je smesno sto se takav lik toliko naljuti na ovako nesto da napusti emisiju.

 Tu postoje dva objasnjenja - jedno je dobar marketing jer se sada prica o Canetu, a drugo je da je on dovoljno mator da bi pustio Olju da mu sitnim ujedima pokvari vece.  Sa druge strane,  verujem da ne bi ni hteo da pravi skandal u emisiji, jer oboje ipak dolaze iz istog gradskog okruzenja a i generacijski su bliski.    

Link to comment
Share on other sites

Neku radoznalost, zašto je napustio, šta je ko rekao, zašto, razumem, ali značaj tog gesta =0, nešto mi se čini da nije prvi koji je napustio Utisak, nisam gledao emisiju ali ne verujem ni da bi išta doprineo svojim prisustvom, slušao sam ranije Caneta u nekim emisijama, mislim da može biti zanimljivo slušati ga u monologu, eventualno razgovoru sa voditeljem koji bi mu davao šlagvort, nije mi za polemiku. Imala je Olja i takvih emisija, sa jednim gostom, pored aktuelnih predsednika, što je poseban razlog da su sami, solo su gostovali Igor Mandić, Ranko Munitić. Igor, najveći polemičar na Balkanu a gostuje sam, njemu za polemiku ne treba sagovornik.

Ovo je čudo za tri dana, zaboraviće se brzo, neće niko promeniti mišljenje ni o Olji ni o Canetu koje je imao ranije, sve ostaje na svom mestu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lepa je bila emisija sa Munitićem, baš, jer i nije bila politička.

Ja se sećam gostovanja sa Đukanovićem kad ga je upitala za sat, pa je kao, jeeee, pobedila u ne znam čemu :classic_rolleyes:

Čudo da ta emisija uopšte toliko opstaje sa dvadesetak "stalnih" gostiju, a stvarno zna da bude i sama Olja bukvalno bezobrazna.

Da ne kažem da ima i Matiju kao teret.

Cane potpuno nebitan.

Link to comment
Share on other sites

On je kod nje i pre gostovao. Pretpostavljam da se njih dvoje znaju pošto ne vidim svrhu pozivanja njega u njenu emisiju sa gostima kao što su ovi. Osim ako i on nije u Proglasu ?

Link to comment
Share on other sites

Meni su svi eventualni razlozi za napuštanje emisije nebitni..osim jednog. A to je,ako je Cane odbio da govori protiv vlasti. To nije izvestan scenario,ali nije ni nemoguć. Jer,ja ga nikada nisam čuo da je eksplicitno,konretno ikad rekao išta protiv krimosa.
Da li je neko drugi?

Inače,ako je potrebno da se razume: meni kod njega smeta samo jedna stvar,što je grobar :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...