Jump to content

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Ne znam kakav bi to argument trebao da bude.

Znam mnogo ljudi koji dugo 'bojkotuju' a ima I druga grupa,

koja je belim listicima bojkotovala 2012.

 

Ne znamo takodje iz kojih razloga si ti ranije bio za bojkot, pre SZSa.

Ako je to bilo iz ovih 'njihovih razloga' da se ne pristaje na Vucicev

prikaz demokratije, onda ne znam sta se u medjuvremenu promenilo

(od 'mnogo pre' do sada)

A ako si za bojkot iz drugih razloga, onda je to I druga prica.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Malo je paradoksalno, ali sigurno istinito da mnogi istaknuti Srbi gradjanskog opredeljenja,

( A takvih nezaviskih intelektualaca ima dosta, pricam o profesorima, novinarima drustvenim radnicima)

 

naravno da je tako zato što je narativ i to najglasniji od svih:  Ko izadje na izbore taj je za vučića...  i onda ako i ima neka grupa, neki pokret ili stranka da ne kažemo nezavisni intelektualac gradjanskog tipa koji bi izaša i rekao:  čekaj stani rodjače, a da ovaj bojkot možda nije...  odma bi ga AV pohvalio jer zna da mu je to najgora kletva svih vremena (videti pod nagli prelazak narativa ŽUTA ČOMIĆKA, u Goca), a s druge strane bi ga SzS-ovci razapeli kao što "razapinju" meklišu ili mene na forumu  i ond ljudi šta će gde će... razmisle u sebi:  šta će meni ovo sranje u životu?  I odluče da se politički ne angažuju nego da rade svoj intelektualni posao kao i do sada što su ga radili i da primaju platu za isti i tako...   isto kao sa mladima,  vide ko je vlas'  vide ko je The Opozicija, vide kako funkcioniše javni prevoz u bg, a kako u Amsterdamu...  fak dis šit  odo ja u Amsterdam.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Ne znam kakav bi to argument trebao da bude.

Znam mnogo ljudi koji dugo 'bojkotuju' a ima I druga grupa,

koja je belim listicima bojkotovala 2012.

 

Ne znamo takodje iz kojih razloga si ti ranije bio za bojkot, pre SZSa.

Ako je to bilo iz ovih 'njihovih razloga' da se ne pristaje na Vucicev

prikaz demokratije, onda ne znam sta se u medjuvremenu promenilo

(od 'mnogo pre' do sada)

A ako si za bojkot iz drugih razloga, onda je to I druga prica.

 

 

 

 

Argument je da SzS ne bojkotuje izbore jer ne pristaje na 'Vucicev prikaz demokratije'.

 

Vec bojkotuje izbore kako bi se izborio sa laznom i pravom opozicijom koja zauzima slican prostor i targetuje slicne birace kao oni.

 

To je mnogo jasnije nego ovo da su svi koji izlaze na izbore Vucicevi projekti, sto SzSovcima vazi za aksiom.

 

Ja sam potpuno siguran da to recimo nije tacno, a da sam potpuno u pravu u vezi SzSa, sto cemo naravno videti za koju godinu, pa ce nas onda lupiti po glavi naknadna pamet kao toliko puta do sada.

 

I ovo sto kaze Stondisa je potpuno tacno. Naravno da vecina ovih "demokrata" koje izlaze na izbore to rade jer ce moci da ostanu u parlamentu i stvore neku novu politicku organizaciju. Mnogi od ovih poput Konstantinovica, lika koji je ceo svoj zivot u senci drugih lidera i nikako da izadje iz nje, a promeni mucenik verovatno svaku stranku sa prefiksom demokratska u politickoj karijeri, sada vidi svoju sansu.

 

Zbog toga je ta prica suplja i kao sto sam rekao najgora stvar ovih izbora, ali to ne znaci da su svi u toj prici kupljeni preko Bebe Popovica, a najtragicnije je to sto i sa takvim pokretom koji meni u ovom trenutku izgleda kao projekat koji je smisljen da konacno zatre sve ono gradjansko sto postoji u Srbiji, ako se otrgne kontroli kao sto se SNS otrgao Tadicu, od takvog frankenstajna ova zemlja moze imati vece koristi nego od "jedine prave opozicije" olicene u SzSu, ovakvom kakav je danas.

 

E to je prava tragedija. A jos veca tragedija (samo se redjaju i nadovezuju) je to sto ni promil ljudi u ovoj zemlji to nece videti dok ne bude bilo kasno.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

 

Argument je da SzS ne bojkotuje izbore jer ne pristaje na 'Vucicev prikaz demokratije'.

 

Vec bojkotuje izbore kako bi se izborio sa laznom i pravom opozicijom koja zauzima slican prostor i targetuje slicne birace kao oni.

 

Da ne idem dalje, samo na ovo da odgovorim. Opozicija koja bojkotuje izbore je to najavila još prošle godine (mnogi kažu preuranjeno), pre nego što su ovi što će izaći na izbore to i najavili. Pre nego što su fantomi iz Srbije 21, metle, četke i zvona uopšte nastali kao "organizacije". O Čadama, Čunkovima i Šešeljima valjda ne vredi više da raspravljamo...

 

Pritom, pojedinci koji su se priključili "projektu" Srbija 21, pa čak i DSS i Živković, su bojkotovali skupštinu sve vreme u okviru svojih stranaka. I sad su se odjednom setili da je bojkot loš kad su uletele Vučićeve pare? 

 

Nema šta SZS sa njima da se izbori. Oni su se sami "izborili" sa svojom političkom sudbinom onog momenta kad su postali Vučićeve sluge (nije da su i ranije bili neki faktor). Tu praviš grešku u koracima. Baš da vidim u kom SF će oni svi na kamari da dobace i do tih 3%, bez SNS glasova... naravno da će cenzus preći, ali ne odlučuju oni o tome, a ni njihov program (iako ga imaju jelte, za razliku od SZSa)... 

Edited by Issey
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kido from Junkovac said:
1 hour ago, McLeod said:

 

 

Da se vratim na onaj post od pre, izgleda da smo zakljucili da nije bilo drustvenog pomaka 2000-2012, ali definitivno je raspad bio brzi u drugim fazama. 

Kao bolesnik, mi smo u tom period isli na nekakve terapije, 

ali smo odustali 2012 I okrenuli se samo 'prirodnim metodama' lecenja,

pa se desava ovo bujanje metastaze.

 

pa sad... malo si više uprosito ovo...  setimo se Nate Mesarović na primer ili Zagorke Dolovac  ili reforme pravosudja...

 

 

Mi smo neke polovične reforme na papiru radili, pa bil u nekom trenutku kampanja DSa da su preko 100 nešto zakona za godinu dana izmenili doneli novih  i šta već, reforme ludila haosi  šta su nam već mantrali... a niko da se pita kako će se tih 100+ zakona primeniti u svakodnevnom životu.  na primer.


tako da ako ćeš medecinski laićki da se izražavaš, reci da smo pili lekove za bolest, ali da nismo pili pomoćne lekove za nus pojave koje izaziva glavni lek....  i onda nas nus pojave sjebaše jbga....

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, McLeod said:

Zbog toga je ta prica suplja i kao sto sam rekao najgora stvar ovih izbora, ali to ne znaci da su svi u toj prici kupljeni preko Bebe Popovica, a najtragicnije je to sto i sa takvim pokretom koji meni u ovom trenutku izgleda kao projekat koji je smisljen da konacno zatre sve ono gradjansko sto postoji u Srbiji, ako se otrgne kontroli kao sto se SNS otrgao Tadicu, od takvog frankenstajna ova zemlja moze imati vece koristi nego od "jedine prave opozicije" olicene u SzSu, ovakvom kakav je danas.

 

Zar ti stvarno veruješ u ovo?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Issey said:

 

Da ne idem dalje, samo na ovo da odgovorim. Opozicija koja bojkotuje izbore je to najavila još prošle godine (mnogi kažu preuranjeno), pre nego što su ovi što će izaći na izbore to i najavili. Pre nego što su fantomi iz Srbije 21, metle, četke i zvona uopšte nastali kao "organizacije". O Čadama, Čunkovima i Šešeljima valjda ne vredi više da raspravljamo...

 

Pritom, pojedinci koji su se priključili "projektu" Srbija 21, pa čak i DSS i Živković, su bojkotovali skupštinu sve vreme u okviru svojih stranaka. I sad su se odjednom setili da je bojkot loš kad su uletele Vučićeve pare? 

 

Nema šta SZS sa njima da se izbori. Oni su se sami "izborili" sa svojom političkom sudbinom onog momenta kad su postali Vučićeve sluge (nije da su i ranije bili neki faktor). Tu praviš grešku u koracima. Baš da vidim u kom SF će oni svi na kamari da dobace i do tih 3%, bez SNS glasova... naravno da će cenzus preći, ali ne odlučuju oni o tome, a ni njihov program (iako ga imaju jelte, za razliku od SZSa)... 

 

Bojkot jeste proglasen preuranjeno i to je bio los politicki potez koji je dao Vucicu sasvim dovoljno vremena da napravi odredjene kvazi stranke i aktivira svoje duznike u vidu Cede i Canka i napravi privid demokratije i pokrivenosti svih polova, evo vam malo levicara, evo malo fasista u vidu Mise Vacica, za svakog ponesto.

 

Kada su videli da su se zajebali, mnogi su izasli iz te price poput Paunovica i Zelenovica koji definitivno nisu Vucicevi trojanci, jer bi Vucic voleo, kao i svaki egomanijak, da u svakoj mesnoj zajednici bude vlast, a ako ovi izadju malo teze ce biti, vec samo ljudi koji prate svoju politicku agendu i ocekivanu korist, gde nema niceg strasnog niti necuvenog.

 

Necuven je samo diskurs SzSa koji se bavi onima koji izlaze na izbore, umesto da se bavi biracima i ubedjivanjem istih da na izbore ne izadju i predstave im plan sta ce raditi prvog dana posle tih nelegitimnih izbora, sto oni ne rade, osim na tviteru.

 

Iz toga se moze zakljuciti samo jedno - da je SzS, ako nije i sam Vucicev projekat, ono bar nespoban da iznese tu ulogu koju je sam sebi namenio i da ce svojim diletantizmom samo ugasiti i poslednju nadu u bolje sutra opoziciono orjentisanih biraca.

3 minutes ago, Issey said:

 

Zar ti stvarno veruješ u ovo?

 

Mnogo vise logike ima to nego ovo sto vi pricate u vezi SzSa.

 

SzS se ponasa kao Vucicev najveci trojanac ako izuzmemo Seselja, pogotovo Bosko Obradovic.

 

Sad, da li su toliki diletanti (u sta mogu da poverujem), ili su zaista placenici, ne mogu da znam, ali znam da i jedno i drugo govori da od sve te njihove price nece biti apsolutno nista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Taj UDS će jedva preći 3% ako uopšte pređe a ovde se ljudi uzdaju da će oni biti repriza SNS priče. Od toga nema ništa. Ovo je jednokratna upotreba izsluženih političara. Poslužiće kao alibi pred zapadom da građanska opozicija izlazi na izbore a oni će biti nagrađeni za taj posao. Na prvim izborima sa svim strankama oni će u istoriju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

To je potpuno nebitno u ovoj prici, oni ce sahraniti gradjansku opoziciju i definitivno, ali sanse da budu novi SNS su otprilike iste kao da bojkot SZS style uspe, tako da bih na tvom mestu korigovao ta ocekivanja iskreno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@McLeod stvar je zapravo vrlo jednostavna (pokusao sam da citiram neke od postova, ali je previse ispisano za kratko vreme pa sam odustao).

 

Kazes da se zmuri na gafove Obradovica ili na to ko je sve u Narodnoj stranci. Problem je sledeci, a to je, gde treba napraviti crtu i kakve kriterijume treba koristiti da bi neke stranke postale neprihvatljive, dok sve sto ostane ostaje gadno, lose i pogresno, ali ipak prihvatljivo.

 

Tu postoji samo dva pristupa: Najvaznije je da SNS i Vucic odu i oni su ultimativno zlo i onda su razni LDP, LSV, UDS, GDF i ostale organizacije samo deo problema, a ne deo resenja ili su ultimativno zlo nacionalisti i ultrakonzervativci, ultimativno zlo su Dveri, a SNS je ipak podnosljiv. To je pitanje da li je bolji sistem u kojem postoje samo fingirani izbori i kojima mafija odlucuje ko ce gde da pobedi i u kojem se svako ko se usudi da nesto drugacije kaze proglasava izdajnicima, fasistima, kretenima, budalama - ali u kojem nema mesta za desni populizam van kontrole rezima ili sistem u kojem postoji demokratija, ali onda opozicioni SRS moze da dobija 28% na izborima.

 

Svako ko misli da je najvaznije da nacionalisti i ultrakonzervativci nemaju glas u drustvu i da su na margini, a da je vladavina SNS zato manje zlo, ima tu UDS pa neka glasa za njih. To je otprilike i profil ljudi koji ce glasati za njih, njima je najbitnije da se nekako ide ka Evropi, da ima novca, da ima projekata, da moze da dodje neka Merkel ili neki Macron da pohvali napredak, a SNS im je nekako ipak tezak za progutati. Jer, mnogi ljudi koji su pro-EU i tako orijentisani sada glasaju za SNS. Sto da ne, moze da se putuje, moze da se bude na grbaci drzave, a samo je uslov da se izrazi divljenje vodji (zato onaj bot iz SNS kaze da ljudi koji imaju imalo pameti nece imati dilemu za koga da glasaju), to su sve ex DS ex URS ex LDP koji su formalno za sva moguca prava i za evropski put, a sustinski im je bitno da je stanje stabilno, da kaplje novac sa zapada i da oni mogu da zive na visokoj nozi (ili da bar imaju nadu da tako nesto moze da se desi).

 

Naravno da je rec izdajnik pogresna, ali zasto zaista nema ljudi koji su strogo pro - EU, strogo progresivni (ne napredni), a da su istovremeno snazno anti - SNS i anti - Saruman? Govorim o politicarima, ne o gradjanima.

 

To jeste cinjenica i to porazna, u anti - Vucic kampu su ostali ovi koje si pomenuo, a DS izlazi samo pod drugim imenom i pored toga sto su na izborima u Beogradu sa takvom politikom dobili 2,2%.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zato sto se prica o takvim pro et contra stavovima i vuku se ostre granice verbalno (a prakticno se gaze kako ko stigne) Vucic i vlada.

 

Ako kazem da mi je Obradovic gadan i da nikad ne bih mogao da podrzavam opciju koju on predstavlja ne znaci da onda pasivno prihvatam vlast SNSa.

 

To nit je logicno, nit proistice iz onoga sto pisem, nit ima veze jedno s drugim.

 

Glasanje za manje zlo i protiv nas je i dovelo dovde. Vucic vlada po Djukanovicevom receptu - samo treba napraviti podelu koja njima odgovara i loziti "narod" na istu i bukvalno nikad neces da izgubis jer je narod ovca i lozi se na "svetinje", a za mafijasenje ih boli pimpek. To je srz problema, sve ovo ostalo su relativizacije istog.

 

Dalje, "gradjanska opozicija" na neki nacin uvek uspe da sama sebi puca u kolena (mada pitanje da li su toliko glupi i da li to i dalje moze da bude slucajno), a to je jedina opcija koja Srbiju moze izvuci iz govana.

 

Ne treba izmisljati toplu vodu, imamo primere civilizovanog sveta svuda oko nas i jasno je da samo onaj put koji su utabali oni pre nas moze da vodi boljitku, nikakvi konzervativci, marksisti i ostali pajaci.

 

Da li je vaznije da SNS ode ili da fasisti nestanu odavde - ja to ne bih uporedjivao, ali u svakom slucaju sam odlazak SNSa, osim onoga sto sam vec pomenuo, da ne gledamo ove bolestine koje nam Vucic priredjuje, sustinski ne menja nista u drustvu, ako se drustveni cinioci ne promene, a ja nisam naivan i ucim na predjasnjem iskustvu, te znam da puka promena vlasti nece naterati ljude da se ponasaju drugacije.

 

S tim u vezi, pad Vucica dovesce do iste one price koja je nastupila posle obaranja Milosevica i veliko je pitanje da li cemo se mi kao drustvo od toga oporaviti.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

Zato sto se prica o takvim pro et contra stavovima i vuku se ostre granice verbalno (a prakticno se gaze kako ko stigne) Vucic i vlada.

 

Ako kazem da mi je Obradovic gadan i da nikad ne bih mogao da podrzavam opciju koju on predstavlja ne znaci da onda pasivno prihvatam vlast SNSa.

 

To nit je logicno, nit proistice iz onoga sto pisem, nit ima veze jedno s drugim.

 

Glasanje za manje zlo i protiv nas je i dovelo dovde. Vucic vlada po Djukanovicevom receptu - samo treba napraviti podelu koja njima odgovara i loziti "narod" na istu i bukvalno nikad neces da izgubis jer je narod ovca i lozi se na "svetinje", a za mafijasenje ih boli pimpek. To je srz problema, sve ovo ostalo su relativizacije istog.

 

Bilo bi mnogo bolje kada bi Vuciceva vladavina bila slicna Djukanovicu.

 

Djukanovic ima par opstina u kojima gubi izbore (i on se ne stresira mnogo zbog toga), skupstina izgleda daleko pristojnije (ako ne racunamo DF), front protiv njega postoji, ali je osudjen na poraz na svakim izborima. Djukanovic je jasan - NATO, usmerenje ka zapadu, sve manjine su za njega (osim srpske, koju koristi da raspali atmosferu).

 

Vucic je sve - on je i levicar i desnicar i nacionalista koji place zbog bombardovanja i evropski politicar koji se javno gnusa navika ljudi kojima vlada, on se istovremeno cudi sto neko moze da navija za Rijeku, a tu su mocni Partizan i mocna Crvena zvezda i istovremeno prica kako ti mocni klubovi samo sisaju drzavni budzet, pa onda kaze "sine, daj gol".

 

Pod vladavinom SNS ne postoji podela. Anti - SNS stranke nikada ne mogu da dobiju ni 30% sve zajedno, uvek su tu neki Sapici, Preletacevici, LDP, LSV i drugi, 40% mogu samo da sanjaju. I na ovo malo opstina koje nemaju SNS serifa nasrcu kao orkovi na Minas Tirith.

 

Tu ne pomaze nista, jer jedni misle da Vucic gazi ove sto bi da brane svetinje, a drugi se kunu da je on zastitnik svetinja.

 

11 minutes ago, McLeod said:

Dalje, "gradjanska opozicija" na neki nacin uvek uspe da sama sebi puca u kolena (mada pitanje da li su toliko glupi i da li to i dalje moze da bude slucajno), a to je jedina opcija koja Srbiju moze izvuci iz govana.

 

Ne treba izmisljati toplu vodu, imamo primere civilizovanog sveta svuda oko nas i jasno je da samo onaj put koji su utabali oni pre nas moze da vodi boljitku, nikakvi konzervativci, marksisti i ostali pajaci.

 

Ne moze gradjanska opcija da dobije ni blizu 50% - DS je u svom zenitu bio mnogo siri front, od liberala do glasaca centra.

 

Resenje moze biti samo povratak na period od pre 2012. Ti onda glasas za LDP da bi oni imali veci uticaj u vladi, neko drugi za DS, a neko treci za DSS. Pa se onda napravi vlada kao corba od tih sastojaka. Naravno, neke nove stranke moraju zameniti i LDP i DS i DSS.

 

11 minutes ago, McLeod said:

Da li je vaznije da SNS ode ili da fasisti nestanu odavde - ja to ne bih uporedjivao, ali u svakom slucaju sam odlazak SNSa, osim onoga sto sam vec pomenuo, da ne gledamo ove bolestine koje nam Vucic priredjuje, sustinski ne menja nista u drustvu, ako se drustveni cinioci ne promene, a ja nisam naivan i ucim na predjasnjem iskustvu, te znam da puka promena vlasti nece naterati ljude da se ponasaju drugacije.

 

S tim u vezi, pad Vucica dovesce do iste one price koja je nastupila posle obaranja Milosevica i veliko je pitanje da li cemo se mi kao drustvo od toga oporaviti.

 

Mi ovde ne pricamo sta bi bilo idealno - pricamo o tome sta bi bilo bolje.

 

Drustvo bi utonulo u totalni mrak sa Milosevicem i postali bi Belorusija. Sad smo na nivou nekih latinoamerickih ili africkih zemalja - strance vise ne zanima ko je na vlasti, neka je on nama dobar, a sto je broj glasova protiv njega (znaci, protiv njega, tu ne racunam SRS, LDP, LSV, Sapica i druge) na rekordnom niskom nivou, koga briga?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

Bilo bi mnogo bolje kada bi Vuciceva vladavina bila slicna Djukanovicu.

 

Djukanovic ima par opstina u kojima gubi izbore (i on se ne stresira mnogo zbog toga), skupstina izgleda daleko pristojnije (ako ne racunamo DF), front protiv njega postoji, ali je osudjen na poraz na svakim izborima. Djukanovic je jasan - NATO, usmerenje ka zapadu, sve manjine su za njega (osim srpske, koju koristi da raspali atmosferu).

 

Vucic je sve - on je i levicar i desnicar i nacionalista koji place zbog bombardovanja i evropski politicar koji se javno gnusa navika ljudi kojima vlada, on se istovremeno cudi sto neko moze da navija za Rijeku, a tu su mocni Partizan i mocna Crvena zvezda i istovremeno prica kako ti mocni klubovi samo sisaju drzavni budzet, pa onda kaze "sine, daj gol".

 

Pod vladavinom SNS ne postoji podela. Anti - SNS stranke nikada ne mogu da dobiju ni 30% sve zajedno, uvek su tu neki Sapici, Preletacevici, LDP, LSV i drugi, 40% mogu samo da sanjaju. I na ovo malo opstina koje nemaju SNS serifa nasrcu kao orkovi na Minas Tirith.

 

Tu ne pomaze nista, jer jedni misle da Vucic gazi ove sto bi da brane svetinje, a drugi se kunu da je on zastitnik svetinja.

 

 

Ne moze gradjanska opcija da dobije ni blizu 50% - DS je u svom zenitu bio mnogo siri front, od liberala do glasaca centra.

 

Resenje moze biti samo povratak na period od pre 2012. Ti onda glasas za LDP da bi oni imali veci uticaj u vladi, neko drugi za DS, a neko treci za DSS. Pa se onda napravi vlada kao corba od tih sastojaka. Naravno, neke nove stranke moraju zameniti i LDP i DS i DSS.

 

 

Mi ovde ne pricamo sta bi bilo idealno - pricamo o tome sta bi bilo bolje.

 

Drustvo bi utonulo u totalni mrak sa Milosevicem i postali bi Belorusija. Sad smo na nivou nekih latinoamerickih ili africkih zemalja - strance vise ne zanima ko je na vlasti, neka je on nama dobar, a sto je broj glasova protiv njega (znaci, protiv njega, tu ne racunam SRS, LDP, LSV, Sapica i druge) na rekordnom niskom nivou, koga briga?

 

Vuciceva vladavina se razlikuje od Djukanoviceve samo zbog toga sto on ima kompleks vise vrednosti koji je prosto eruptirao kao vulkan kad je dobio ovakvu moc. Samo to eliminisi i dobio bi bukvalno preslikanog diktatora, koji se isto tako ne bi cimao oko nekih stvari, niti bio ovako iritantan. Ta njegova crta koja ga cini nepodnosljivim svakom mislecem coveku samo ogoljuje njegovu prirodu, sustinski je nebitna za to kako vodi drzavu, a vodi je isto kao Djukanovic, samo sto ne moze da napravi rezove koje je on napravio, jer mnogo vise moze da izgubi ako se raskanta sa Rusima nego Djukanovic, plus raspolozenje plebsa prema NATO je mnogo negativnije nego u Crnoj Gori.

 

To su, bukvalno, jedine razlike.

 

Pod vladavinom SNSa itekako postoji podela, ista kao u crnogorskom drustvu. Djukanovic polarizuje drustvo na Crnogorce i Srbe i samo na to ce dobijati izbore dokle god to bude bitna tema u tom drustvu, dok ovde Vucic polarizuje drustvo deleci ga na elitu i plebs. On je predvodnik plebsa, naroda, neko ko ga razume, ko prica sa njim, ko ce da sedne sa domacinom da popije neku casicu i poprica o zetvi i fudbalu, ko ce da pita petnaestogodisnjake "mali, jebes li ista?", dok bi ovi drugi samo da kradu iz svojih beogradskih luksuznih stanova i ne mogu da sidju do sela da ne isprljaju lakirane cipelice. Oni koji pricaju kako je narod glup i kako vas mrze, a ja vas volim, ja sam deo vas. To je polarizacija, glavna, na kojoj ce Vucic dobijati izbore i dobijao bi i da ne ucenjuje i ne krade. To sto je zauzeo bukvalno svaki pol na politickom spektru samo govori o uspesnom preotimanju price "demokratske opozicije" koja je mislila da ce doveka dobijati izbore na svojoj podeli na evropejce i mracne sile proslosti, ali su se zajebali u jednoj stvari - mracne sile proslosti, odnosno plebs, je prilicno homogena grupa, ogranicenih intelektualnih kapaciteta, dok onima kojima se zapravo obracas i kojih treba da bude vise prvo nema vise, a drugo, smucices im se brze i nece dozvoliti da im vredjas inteligenciju, pa ce te kazniti za takvu pasivnost i bavljenje politikom, sto se i desilo.

 

U pretpolitickom drustvu kakvo je nase, crnogorsko i mnoga druga na prostoru Balkana ne postoji drugi mehanizam vladanja i politickog marketinga nego podela na nas i njih, po bilo kom osnovu, samo da nadjemo osnov gde ce biti vise nas nego njih i da ubedimo i nas i njih da je to novi narativ i koska oko koje treba da se otimamo i voila - dobili smo izbore.

 

Zato ja godinama pricam da Kosovo, EU, Rusija, NATO i slicne gluposti ne treba da budu tema niti ikoga u ovakvoj zemlji treba da zanimaju. Korupcija, mafijaski obracuni, bahatost i glomaznost birokratije, sedenje u EPSu za velike pare treba da budu teme, jer su te teme ono sto utice na nas zivot.

 

I zato je tragicno da nekakve svetinje, kolevka srBske civilizacije, globalno politicka previranja ikoga ovde zanimaju dok zivi sve bednije, ne samo u materijalnom, nego u svakom drugom smislu.

 

I Vucic nece pasti na Kosovu. Cak bih jako voleo i da ne padne. Ako bude bio uzdrman, znacemo, kao sto sada znamo u Crnoj Gori, da moze da bude samo gore od meke diktature u kojima zivimo. Jer ako ce nacionalisti i desnicari da ruse diktatora, mogu ustoliciti samo nekog mnogo goreg od njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2020 at 9:00 AM, Klotzen said:

Inače Konstatinović u emisiji reče, kritikujući bojkot, kada bi sva opozicija izašla na izbore da bi uzeli 20-30 opština/gradova.

 

Sto se toga tice verovatno je u pravu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2020 at 8:40 AM, McLeod said:

 

Vuciceva vladavina se razlikuje od Djukanoviceve samo zbog toga sto on ima kompleks vise vrednosti koji je prosto eruptirao kao vulkan kad je dobio ovakvu moc. Samo to eliminisi i dobio bi bukvalno preslikanog diktatora, koji se isto tako ne bi cimao oko nekih stvari, niti bio ovako iritantan. Ta njegova crta koja ga cini nepodnosljivim svakom mislecem coveku samo ogoljuje njegovu prirodu, sustinski je nebitna za to kako vodi drzavu, a vodi je isto kao Djukanovic, samo sto ne moze da napravi rezove koje je on napravio, jer mnogo vise moze da izgubi ako se raskanta sa Rusima nego Djukanovic, plus raspolozenje plebsa prema NATO je mnogo negativnije nego u Crnoj Gori.

 

To su, bukvalno, jedine razlike.

 

Pod vladavinom SNSa itekako postoji podela, ista kao u crnogorskom drustvu. Djukanovic polarizuje drustvo na Crnogorce i Srbe i samo na to ce dobijati izbore dokle god to bude bitna tema u tom drustvu, dok ovde Vucic polarizuje drustvo deleci ga na elitu i plebs. On je predvodnik plebsa, naroda, neko ko ga razume, ko prica sa njim, ko ce da sedne sa domacinom da popije neku casicu i poprica o zetvi i fudbalu, ko ce da pita petnaestogodisnjake "mali, jebes li ista?", dok bi ovi drugi samo da kradu iz svojih beogradskih luksuznih stanova i ne mogu da sidju do sela da ne isprljaju lakirane cipelice. Oni koji pricaju kako je narod glup i kako vas mrze, a ja vas volim, ja sam deo vas. To je polarizacija, glavna, na kojoj ce Vucic dobijati izbore i dobijao bi i da ne ucenjuje i ne krade. To sto je zauzeo bukvalno svaki pol na politickom spektru samo govori o uspesnom preotimanju price "demokratske opozicije" koja je mislila da ce doveka dobijati izbore na svojoj podeli na evropejce i mracne sile proslosti, ali su se zajebali u jednoj stvari - mracne sile proslosti, odnosno plebs, je prilicno homogena grupa, ogranicenih intelektualnih kapaciteta, dok onima kojima se zapravo obracas i kojih treba da bude vise prvo nema vise, a drugo, smucices im se brze i nece dozvoliti da im vredjas inteligenciju, pa ce te kazniti za takvu pasivnost i bavljenje politikom, sto se i desilo.

 

U pretpolitickom drustvu kakvo je nase, crnogorsko i mnoga druga na prostoru Balkana ne postoji drugi mehanizam vladanja i politickog marketinga nego podela na nas i njih, po bilo kom osnovu, samo da nadjemo osnov gde ce biti vise nas nego njih i da ubedimo i nas i njih da je to novi narativ i koska oko koje treba da se otimamo i voila - dobili smo izbore.

 

Zato ja godinama pricam da Kosovo, EU, Rusija, NATO i slicne gluposti ne treba da budu tema niti ikoga u ovakvoj zemlji treba da zanimaju. Korupcija, mafijaski obracuni, bahatost i glomaznost birokratije, sedenje u EPSu za velike pare treba da budu teme, jer su te teme ono sto utice na nas zivot.

 

I zato je tragicno da nekakve svetinje, kolevka srBske civilizacije, globalno politicka previranja ikoga ovde zanimaju dok zivi sve bednije, ne samo u materijalnom, nego u svakom drugom smislu.

 

I Vucic nece pasti na Kosovu. Cak bih jako voleo i da ne padne. Ako bude bio uzdrman, znacemo, kao sto sada znamo u Crnoj Gori, da moze da bude samo gore od meke diktature u kojima zivimo. Jer ako ce nacionalisti i desnicari da ruse diktatora, mogu ustoliciti samo nekog mnogo goreg od njega.

 

Ima dosta stvari u postu sa kojim bih mogao da se slozim, ali bih nesto zeleo i da dodam:

 

Nisu ljudi koji su glasali za ZES (Za evropsku Srbiju) 2008. odustali od glasanja, dobar deo danas glasa za SNS. Mnogi koji tada nisu mogli da glasaju, a glasali bi za ZES, sada glasaju za SNS. Vucic se ne obraca samo plebsu, da je samo to u pitanju ne bi pravio zrtvu od sebe, pominjao nasilnike prema zenama, fasiste i slicno. Glasacima SRS koji su nastavili da glasaju za Sarumana jer je on najbolji, najjaci i najpametniji nije prioritet da li je neko nasilnik prema zenama ili fasista (sto znaci ekstremni nacionalista uglavnom).

 

Vuciceva kampanja nije kampanja da se glasa za njega, njemu je glavni cilj da sto manje ljudi glasa protiv njega. Nazalost, na ovogodisnjim izborima nece biti izbora da se glasa protiv Vucica, dakle, ni za sta, samo glas da se zlo koje vlada u Srbiji makne sa pozicije apsolutne moci. I to je najgori poraz, toliko pokreta koji su se prodali za saku dolara i par sinekura, par opskurnih likova za koje mozes da kazes da predstavljaju opoziciju i to je politicka scena u Srbiji 2020.

 

@A sad ne znam bas. Opozicija je ubedljivo izgubila izbore u Beogradu, na predsednickim izborima je cak i Sabac sa 53% izglasao Vucica. Ne vidim kojih to 20-30 gradica bi SNS mogao da izgubi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve je postalo korona pa je praktično sve jedno gde pišemo. Elem ovo što je Kon pričao pred prve reklame je praktično ono što je onaj švabo govorio (post kalenistike na temi o koroni, prvi post na 61. strani). Umesto da virus protutnji za 6-8 nedelja ide se da traje 4-5 meseci ali sa manje obolelih odjednom. Koga zanima "prevod" onoga što je Faraon pričao može da gleda UN, svi gosti su iz medicinske struke.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zbog vanrednog stanja UN je nedeljom u 14h, ali ide i u normalnom terminu kao repriza. A u 14h ide jer vlast ne želi da izda dozvole Olji i N1 da mogu da rade za vreme policijskog časa. Sve emisije na režimskim medijima idu normalno jedino je izgleda ova problem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...