Jump to content

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Odličan utisak večeras, malo je Kesić štrčao i definitivno mu tu nije bilo mesto obzirom na temu ali ajde, njemu je sve oprošteno a pride je i poslužio da se malo skrene i na temu medija. Konačno da se afera Krušik objasni i sa aspekta lopovluka i upropaštavanja Krušika svih ovih godina ali i sa moralnog stanovištva da je Krušik doživeo "bum" zahvaljujući trgovini sa teroristima među kojima su čak i ISIS i Al-Kaida.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
20 hours ago, Klotzen said:

Šteta je što je dva ovako dobra gosta kao što su Vesna Rakić Vodinelić i Miodrag Majić iskoristila u istoj emisiji. To su ljudi koji i sami da gostuju u UN te emisije bi bile ekstra zanimljive.

 

ovo sada sto pisem nema veze sa pomenutim gostima, samo me je podsetilo da je

 isto tako dovela boska obradovica sa jos nekim gostima,

 

a ako je htela da opere boskica i uvede ga na velika vrata (mislim da je to bilo otvaranje emisije)

onda bolje da je bio sam u emisiji da se cuje mnogo vise od svega sto on ima da kaze a ne da ljudi ostanu zbunjeni njegovom

nedorecenom pojavom i pomisle da je to jedan tvrd opozicionar koje ce im skinuti ava s vrata

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Interesantan nastup Jove Bakića. Primetno je promenio svoj pristup, dosta je ublažio svoj stav o manje više svim pitanjima. Praktično je najavio da će i oni u bojkot. I pored svega primetno je koliko se Jovo zaleteo u politiku a prilično je zelen. Ono objašnjenje njegovog i Đilasovog prepucavanja je presmešno.

 

Vuletić standardno beskičmenjački. Verovatno je i njemu jasno da leti odatle kada padne diktator pa i on jadan "gura auto".

 

Treći gost je bio Prvanović, ispred ove ekipe koja je podnela zahtev RTS-u da se program upristoji. Prilično pozitivno osveženje u UN.

 

Tema su bili mediji, odlična emisija, preporučujem je ovima izvan Srbije da bi mogli da steknu bolji utisak koliko su ovde mediji pod kontrolom vlasti.

Link to comment
Share on other sites

Da poplavis od muke.....onaj udobno zavaljen, fino opusten sociolog i istaknuti clan upravnog odbora rts (namerno!) drzi banku i demonstrira vrhunsku demagogiju sistema koji nas je razbucao kao svinja masnu krpu. Normalno, uz apanazu clana upravnog odbora rts (namerno!) i moze mu se da bude opusten a za nase pare. Divota! Ako njemu dodam onu avovu sarmu na kraju utisaka - eto nama slike nasih zivota.Da na sceni imamo neku varijantu anarhizma, prva bih se uclanila.....

Link to comment
Share on other sites

On 1/29/2020 at 8:36 AM, Pletilja said:

 Ako njemu dodam onu avovu sarmu na kraju utisaka - eto nama slike nasih zivota.Da na sceni imamo neku varijantu anarhizma, prva bih se uclanila.....

 

odmah cu da pogledam!

pored svega, prisvojio je i sarmu...ako nista ranije, ovo mu nece proci

turski specijalitet da pripise sebi!

 

inace, u anarhizam se ne uclanjuje, deluje se samostalno anarhisticno, drcno i bezobrazno, buntovno,  sve dok se ne okupi veliki broj buntovnika,

tada se politizuje, pa i uclanjuje, ali to onda vise nije to sto je prvobitna zamisao.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Teska epizoda...odlicna epizoda, sad su mi neke stvari jasnije, mnogo jasnije...

Tako to biva u Srbalja....2 coveka, uspesna u svojim profesijama, izvinjavaju se za uspesnost,  obrazlazu 2 sata da se ne bore za svoje fotelje...

Mislim da ne gresim, ova 2 gradonacelnika treba podrzati na svaki nacin, mene su veceras ubedili da im je odluka ispravna. Naravno, pod uslovom da i Paracin odluci kao Shabac a svi su izgledi da hoce. 

Da imam tetku u Shapcu, prijavila bih boravak kod nje i glasala na lokalnoj listi, ova ideja Cvijetina Mijatovica mi se jako dopada. 

Prvi put posle mnogo godina mogla bih da glasam "za"a da to ne bude za manje zlo, naprotiv...

Stvarno, ako neko iz Shapca hoce da mi pozajmi adresu i primi me na kafu nakon glasanja, eto mene...evo i koruptivnog momenta, ponecu vrsacku "Kasnu berbu" nase najbolje vino....😊

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Pletilja said:

Teska epizoda...odlicna epizoda, sad su mi neke stvari jasnije, mnogo jasnije...

Tako to biva u Srbalja....2 coveka, uspesna u svojim profesijama, izvinjavaju se za uspesnost,  obrazlazu 2 sata da se ne bore za svoje fotelje...

Mislim da ne gresim, ova 2 gradonacelnika treba podrzati na svaki nacin, mene su veceras ubedili da im je odluka ispravna. Naravno, pod uslovom da i Paracin odluci kao Shabac a svi su izgledi da hoce. 

Da imam tetku u Shapcu, prijavila bih boravak kod nje i glasala na lokalnoj listi, ova ideja Cvijetina Mijatovica mi se jako dopada. 

Prvi put posle mnogo godina mogla bih da glasam "za"a da to ne bude za manje zlo, naprotiv...

Stvarno, ako neko iz Shapca hoce da mi pozajmi adresu i primi me na kafu nakon glasanja, eto mene...evo i koruptivnog momenta, ponecu vrsacku "Kasnu berbu" nase najbolje vino....😊

 

 

Još jedan dokaz koliko centrale partija( stranaka) iz BG ne kapiraju ili neće da kapiraju lokalnu priču po unutrašnjosti!

Lično puno uspeha želim građanima Šapca i Paraćina na lokalnim izborima i da zadrže dosadašnju vlast.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na zalost, ljudi koji su 2016 glasali za Zelenovica I Paunovica u Sapcu I Cupriji, na republickim su glasali za Vucica (50, 60 % )

Uz ovakvu polarizaciju na ovim izborima u situaciji kada ce morati da pokazu oba listica,

I u situaciji kad bojkot moze da demotivise par biraca da izadju,

zaludan poso.

 

S tim u vezi @Pletilja nadam se da ne zamisljas Sabac I Paracin kao nekakve opozicione oaze gde zive slobodni ljudi,

pobeda opozicije u ovim mestima verovatnije je plod lokal oportunizma nekih biraca. Nema tu jake moralne zaledjine na zalost.

 

 

 

Edited by Kido from Junkovac
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zelenović očekuje od građana da izađu glasaju na lokalu a da odbiju listić za republičke izbore. To se neće desiti jer većina ljudi nema hrabrosti da se javno suprotstavi ovoj vlasti a to bi bilo upravo to, pogotovo u tim manjim izbornim mestima gde svako svakog zna.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Klotzen said:

Zelenović očekuje od građana da izađu glasaju na lokalu a da odbiju listić za republičbore. To se neće desiti jer većina ljudi nema hrabrosti da se javno suprotstavi ovoj vlasti a to bi bilo upravo to, pogotovo u tim manjim izbornim mestima gde svako svakog zna.

U Utisku je objasnjeno da je to tehnicki moguce, glasace na lokalnoj listi a odbice republicku.

Ne znam vise sta da mislim, oba gradonacelnika deluju iskreno, posveceno, dali su dobre argumente, garantuju fer uslove u predizbornoj kampanji. Zaista, prepustiti grad nekakvom mafijasu, robijasu sa nadimkom - Sandokan? 

Verujem da im ni malo nije bilo lako (Paracin je jos na cekanju dozvole iz Bg) da donesu ovakvu odluku i navuku bes cele Srbije. Rizikuju sve na profesionalnom planu i njihov gest me potseca na gest Aleksandra Obradovica...

Strasno je ovo sto nam se desava, strasno.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Pletilja said:

U Utisku je objasnjeno da je to tehnicki moguce, glasace na lokalnoj listi a odbice republicku.

Ne znam vise sta da mislim, oba gradonacelnika deluju iskreno, posveceno, dali su dobre argumente, garantuju fer uslove u predizbornoj kampanji. Zaista, prepustiti grad nekakvom mafijasu, robijasu sa nadimkom - Sandokan? 

Verujem da im ni malo nije bilo lako (Paracin je jos na cekanju dozvole iz Bg) da donesu ovakvu odluku i navuku bes cele Srbije. Rizikuju sve na profesionalnom planu i njihov gest me potseca na gest Aleksandra Obradovica...

Strasno je ovo sto nam se desava, strasno.....

 

 

 

Svakako da je tehnički moguće, ne bi bilo loše ni da uzmu listić za republičku i precrtaju ga, ako dobro znam pravila, time bi podigli izlasnost, samim tim i cenzus.

 

Mislio sam da sam neki solidno obavešten u odnose na domaćoj političkoj sceni, ali nisam, mislio sam da je Zelenović član DS, pogledah juče neke naslove, vidim neka ZZS istupa iz SzS, tj, Zelenović napušta SzS. Ne zameram, čak možda i podržavam, on barem zna šta hoće, ali vidim da su mu u stranci saradnici Dušan Petrović i Srđan Srećković, nisam oduševljen baš, ali im želim sreću na izborima.
 

Može li iko da utvrdi na koliko se delova raspala DS, kaže voja Žanetić sinoć, mogao bi institun u Cernu da utvrdi koja je najsitnija čestica koja može da nastane raspadom DS.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je tehnički moguće ali da li je realno ? Primer : Spremačica u školi izlazi na izbore i on od nje očekuje da odbije listić za republičke izbore čime se javno izjasni protiv Faraona. A direktore škola postavlja ministar. Da li stvarno iko misli da će ta žena posle X primera otpuštanja sa posla kod sličnih slučajeva tako uraditi ? Naravno da neće, uzeće oba listića i glasaće. To mogu da urade mladi koji inače slabo izlaze, politički aktivisti i eventualno par procenata ljudi koji imaju hrabrosti za tako nešto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sedim sam u sobi, gledam emisiju, i sramota me dok slušam šta Čeda priča. Da ga nisu napali ostali i 5 minuta insistirali na tome ne bi ni jednu kritiku na račun Faraona izrekao za 2 sata. Tuga u šta se pretvorio.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DJ_Vasa said:

Misliš obojicu? Na poslednjim izborima je u sopstvenoj jedinici dobio dva glasa - od samog sebe i od supruge.

Kako znas da je supruga glasala za njega....🤣

Mozda ga neko drugi slucajno zaokruzio...

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...