Jump to content

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Dakle, Olja Beckovic is on the road again, pa pretpostavljam da ce ova tema u buduce biti potrebna. Ne znam gdje da je stavim, ali mislim da je PDF Politika prikladno mjesto jer su se u Utisku uvijek obradjivale aktuelne politicke teme.

Pa je l' neko gleda/gledao?

 

BTW: Biki briljirala veceras 🤣

 

utisak.jpg

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

Biki se uopšte nije snašla u priči. Realno, sama je priznala da nije kompetentna da priča o štetnosti "Beograda na vodi" i zato ne razumem zašto je pozvana u emisiju da priča na tu temu.

Doduše, ne znam ni zašto se niko ne bavi drugim gradovima po Srbiji koji bukvalno umiru ali to je već odavno jasno zašto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sto se mene tice, treba da bude ovde.

Inace, gledao sam veceras. Tuga od emisije realno, Bakic je insistirao na nekim temama i previse jer vecinu tih stvari vec znam, ali kontam da 95% ljudi ne zna, tako da je ok.

Srbljanovicka... prvi utisak je - jebote, ovo je osoba koja je napravila Otvorena vrata 😧

Tuzno na sta je spala. Jedino je uspela da poentira na kraju emisije, za onu pekaru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Srbljanovicka... prvi utisak je - jebote, ovo je osoba koja je napravila Otvorena vrata 😧

Tuzno na sta je spala. Jedino je uspela da poentira na kraju emisije, za onu pekaru.

Mene ništa ne čudi od BS. Slušaš li njen audio- blog? To ti je slika i prilika jednog srpskog VIP- akademskog građanina.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Filtiram toksicnost intenzivno u poslednje vreme, tako da ne.

Ne cudi ni mene, osim u tom trenutku kad se zaboravim.

Srbljanovićku sam nekad voleo da slušam, toliko da sam neke njene emisije više puta gledao na tjubu. Otkako je zbog gudre postala vučićeva botulja, nemam želju da je vidim a kamoli slušam. Pa čak ni u Utisku. Prošle nedelje sam takođe propustio zbog Smajlovićke... jbg, navikao sam se da poslednjih par godina ne gledam emisije ako gostuju ove prodane duše, jer se samo iznerviram... filtriram kao i ti 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

zanimljiv je potez vlasti da na utisak nedjelje ne pušta članove partije koji su očigledni, vec ovu ekipu sa imenom i prezimenom (nisu ljiljana smajli i biljana isti koš ali njihovo ime nosi određenu težinu u narodu), kako bi doveli u pitanje neke od ključnijih tema koje se zameraju vladajućoj ekipi.

 

super mi je u obe "epizode" bilo gledati taj trenutak koji je neminovan za dokazivanje snsu - kada su i ljiljana i biljana morale da se autuju bez prostora za manevrisanje

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ja nisam baš stekao takav utisak (hehe)

Neke stvari koje je rekla imaju poentu. Pogrešno je da se pravimo kako je sad ovo sve od juče, odnosno otkad su naprednjaci na vlasti. Istina je da ovako loše nikad nije bilo, ali nije da se razne stvari nisu i pre radile, samo što su ovi sve podigli na jedan mnogo viši nivo. Ono što je pominjala oko institucija i sistema koji ne postoji je vrlo jasno svakome.

Ono što je naravno pogrešno je što ona sad kao neće da priča o pojedinačnim stvarima nego oće da priča o sistemu. Nema poente da pričamo kako je i prošla vlast kriva što nam recimo ne dihtuju prozori na kući kako treba ako nam je trenutno ta ista kuća u plamenu.

Hoću reći, ne verujem da je ona ikakav bot. Ovo što je melankolic opisao je nešto kako bih je i ja otprilike opisao - VIP akademski građanin. Kao ja sam iznad toga i samo da se ne uprljam.

Drugo, i gosti su propustili da poentiraju kada im je ona postavljala ona kontra pitanja na priču o njenoj saradnji sa Brnabićkom. Ona je to pokušavala da okrene na priču o tome da bez obzira što se ne slaže sa njihovom ideologijom ona hoće da pomogne u svojoj oblasti i da bi to radila i da je neko drugi na vlasti ali je vrlo jasno da ovo nema veze sa ideologijom. SNS na kraju krajeva i nema ideologiju, to je samo jedna kriminalna organizacija.

 

@Marvin evo odgovorio sam ti ovde

Edited by djole
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, djole said:

Ne znam, ja nisam baš stekao takav utisak (hehe)

Neke stvari koje je rekla imaju poentu. Pogrešno je da se pravimo kako je sad ovo sve od juče, odnosno otkad su naprednjaci na vlasti. Istina je da ovako loše nikad nije bilo, ali nije da se razne stvari nisu i pre radile, samo što su ovi sve podigli na jedan mnogo viši nivo. Ono što je pominjala oko institucija i sistema koji ne postoji je vrlo jasno svakome.

ništa ovde nije od juče. sve su to ljudi videli i u sfrj i tokom 90ih u raznim inkarnacijama srbije i crne gore.  verovatno može da se izvuče paralela i sa gomilom stavki pre upada komunizma na ove prostore.

 

ali to je tek puka zamena teza. ona je juče došla da bude buffer za osnovna pitanja koja se stavljaju na teret ovoj vlasti - i da ih relativizuje (a u duhu naprednjaštva je upravo vikala "relativizacija" kada je ona bila tema)

 

ne želim da relativizujem tuđu muku. ne sumnjam da je ceo cocaine biznis bio deo setupa zbog kojeg viđamo ovu biljanu od juče. gledao sam skoro i njenu predstavu vrat od stakla, mogao bih i tu da izvučem neke zaključke na ovu temu.

 

bilo kako bilo, ona je sasvim očigledno jedan whitewalker pešadinac u ovom ustrojstvu. tako je kako je ali ne bih lično učitavao biljani neku višeslojnost i pronicljivost u ovom trenutku. ona to nesumnjivo poseduje ali je u službi "višeg cilja" koji po meni, ne ide u prilog meni, običnom plebsu. tako da, fcuk off srbljanovićka, što se mene tiče.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

meni lično je svejedno kako bi se ona etiketirala.  ona je pametna i misleća osoba, to znamo. često ima radikalne (ne u smislu srpske partije, jel) stavove ali ovo je bilo, što bi rekao butters iz south parka "takin one for the team". kao i smajlović, kojoj je to u opisu delovanja 20-30 godina, pa kao nisam emotivno involved u taj kejs  ( :

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ozu said:

Kakva bre Smajlovicka, to je cisto fash zlo. Ne mogu da se porede ona i Biljana, iako Biljanu sve manje mogu da podnesem

Fash zlo je pravi izraz, ali je kao takva na vučićevom platnom spisku. SNS je njeno prirodno političko okruženje, dok je Bilja verovatno ucenjena ili dobija i ona određenu apanažu za ovo što radi. Ona kao nekadašnji veliki kritičar ove vlasti čije postupke sada relativizuje, bi možda mogla nekoga manje obaveštenog i da dovede u zabludu, pa da taj pomisli da sns i nije baš toliko loš kao što izgleda ako ona tako kaže... ili da je u najmanju ruku isti kao i ovi pre njih, što je već ustaljena botovska mantra... 

Link to comment
Share on other sites

Meni je najsmesnije bilo sinoc na kraju kad je pricala o napadu na pekaru, i sve pet sto je tamo rekla, ali tu je cak i Dobrica Mukica poentirao kad joj je rekao - ali ministar policije rekao da nije bilo problema a ona ne znam nisam cula, dobro, ALI ZANDARMI ONI KOJI SU BILI TAMO ONI SU NAJVECI PROBLEM xD

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

On 4/29/2019 at 2:29 PM, McLeod said:

Meni je najsmesnije bilo sinoc na kraju kad je pricala o napadu na pekaru, i sve pet sto je tamo rekla, ali tu je cak i Dobrica Mukica poentirao kad joj je rekao - ali ministar policije rekao da nije bilo problema a ona ne znam nisam cula, dobro, ALI ZANDARMI ONI KOJI SU BILI TAMO ONI SU NAJVECI PROBLEM xD

 

njoj su najveci problem Zandarmi... a ne oni koji tim zandarmima komanduju- to jest i sam ministar...

 

strasno...
 Ocigledno , da ce AV , umesto svojih - da salje ovu tzv laznu opoziciju u emisiju...  tako da ce tu doci ponovo i Ceda , mozda i Canak, da budu zrtve za AV-a...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...