Jump to content

Rim 2020.


Boxy

Recommended Posts

Ne umem spojler s telefona :classic_sad:

Može da se kaže pinija, ali to sam viđala samo u pisanim tekstovima, niko živ tako neće reći u razgovoru :classic_biggrin: kod nas je to prosto bor ili ako baš treba precizirati, mediteranski bor. Pinjol se više koristi za one semenkice od šišarki koje se grickaju :classic_smile:

 

Završio Filip, sve kako treba.

Edit: od top 10, sad kad je ispao Cicipas, uz prvu dvojicu ostali još Monfis i Beretini :classic_biggrin:

Edited by alcesta
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moze li neko da mi objasni zasto se Novak onoliko muci sa Bustom, a Rafa ga sredi dok si reko sta bi? Nisam gledala mec, jel Busta bio los? Povredjen? 

Sto se borova tice i ja ih obozavam! A verovatno ih zovu pinjol zato sto daju te semenke pinjole, koje su neizostavne u strudli sa jabukama😃

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

Raonic izvlaci iz svojih fizikalija maksimum. Covek je veliki radnik i sve vreme pokusava da popravi sta je god moguce u svom tenisu. Nije on kriv sto je toliko visok i krakat, i sto mu je tenis neatraktivan (slicno kao Karlovic).

Za postovanje je i kako se igraci mladje generacije, a koji su vrlo visoki (Zverev, Medvedev, Tsitsipas), odlicno krecu i koliko imaju dobar BH (sto nije tipicna "osobina" visokih tenisera).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, wwww said:

 

  Hide contents

na engleskom se zovu stone pine, a wikipedija kaze da se na srpskom zovu pinjol, pinija ili pinj (ne secam se da sam ikad u RL cula ovu rec u srpskom)

 

U Francuskoj ove borove zovu Parasol pin jer lici na suncobran ili pin pignon.

Kod nas ne znam kako se zove, jer ne raste u nasim krajevima.

Pignon pin je jer se od ovog bora koriste pinjole za jelo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Boxy said:

Nije problem sto je visok i krakat, problem je sto je nezgrapan, nikad nije imao atletsku figuru, ali sad je bas ocajan :classic_ninja:

da.

Inace, ja vrlo postujem sve igrace koji nisu idealno gradjeni za tenis ali ipak daju svoj maksimum, trude se da se prilagode i poboljsaju koliko god mogu, pa su kompetitivni protiv vrhunskih igraca. Tu spadaju i vrlo niski (Schwartzman, Nishioka, de MInaur...) i vrlo visoki igraci.

Kod zena tu i varijacije u igri igraju ogromnu ulogu (jer one generalno nemaju mogucnost da serviraju bombe i time izvlace dosta poena). Zato volim da gledam i Sevastovu, i Hsieh Su-wei, i CSN i mnoge druge (pored ovih koje su "kompaktne" igracice, kao npr. Osaka).

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Raonic nije igrao na sljaci 2 i po godine, a i onako mu ovo nije bas omiljena podloga. Njemu sigurno treba mnogo vise vremena da se navikne na sljaku.

Rafi, doduse, sve jedno koji od njih je pobedio, ima da smaze Lajovica kao sto bi i Raonica - laganica.

 

Vika bas surova: poslala Sofiju na biciklu kuci!

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...