Jump to content

Premier League 2020/2021


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

2 hours ago, Bugl Khan said:

U smislu da se ne zanosi navijački kao većina novinara s "ovih prostora".

 


On je sto se tice United ostrascenosti kao ja na steroidima. Bas i sto se tice tog interne ostrascenosti. To sto voli vezano za United, suludo brani, to sto iz nekog razloga ne voli, jos suludije napada.
Pun je agendi.

Upoznao sam ga licno, popricali koju, nije los lik.

Ali sa nekim stvarima opasno fula. To je osoba kojoj je potrebno da trenira nesto.
Sva trojica, ali pogotovo Plavsic i Novakovic, oni pod hitno moraju da krenu da treniraju nesto. Uzasno izgledaju za sportske radnike. Previse im se vidi nezdrav zivot.
Ne mozes da pricas o sportu i da onako izgledas. I covek kad je u takvom stanju, ima predispoziciju da mu smeta sve.

Link to comment
Share on other sites

Nepristojno je da su u onakvom fizickom stanju. U 2021oj stvar nekulture i nevaspitanaj je biti zapusten. Ima zilion nacina treniranja, fizickih aktivnsoti itd, svi imamo pristup informacijama o treniranju, o kakvoj takvoj ishrani...
I takva zapustenost, utice na raspolozenje, energiju i entuzijazam.
A posebno je lose kad ti je sport profesija i komentarises ga. Bukvalno nemas pravo da komentarises druge i necije neprofesionalno ponasanje.

Jos kad komentarisu iz vizure, kao oni igraju fudbal, igrali ga, nekakvi termini. Cuti tu i molim te.

Novakovic je paušalan i bušan sa informacijama. Sa tim stvarima je jaaaaaaaako sličan Mc-u. Popriseti se neke informacije, napravi derivat te informacije, provuče ga kroz svoj pristrasan algoritam, da odgovara njemu, odbaci suštinu i istinu, nakalemi tu neki logičan ukras, i teraj, ko će da te proverava da l' je tačno ili nije. Bitno je da izgleda validno.
Maliciozan je. Njegova malioznost sa Ole-om pomera neke granice, bukvalno čeka poraz da bi se sladio.
Murinja obožava, najviše da bi kontrirao ljudima.

Popročita po Tviteru neke suvoparne statističke analize koje su rezultat spontanog sleda dogadaja u utakmici, a ne nikakvog zamisljenog koncepta 2 dana pred utakmicu, ili u svlacionic. Jer suštinski ne zna šta je sport i bavljenje njime. Ne zna šta je fizička aktivnost. 
Kao i većina tih analitičara.

Naivni i štrebersko pretenciozni sport science. Ljudsko biće pod zamorom, i u toku intezivne aktivnosti, ne može da ima složene kognitivne procese, i da deluje van dobro ustaljenih modela koji su stvarani dugo. A tokom prosečne utakmice igrač provede prosečno u zoni od 85% od maxHR-a. Bočni igrači imaju momente spuštanja i do 65%(dok veznjaci retko kad idu ispod 70%), ali su duze iznad 90%. Svakako u takvim uslovima ne mozes da implementiras nesto sto ti je receno pre 2 dana, kad su u pitanju te stvari koje se ticu milimetarskog pozicioniranja u savrsenom trenutku. Za to se stvara misicna memorija i ustaljen model u mozgu.

Ne postoji tu, nacrtaš na tabli gde će šta da bude, i igrači to isprate sve. To tako ne ide. 
Ti koji sad glume neke fudbalske naučnike, prvo treba da se edukuju malo o tome kako rade sinapse u ljudskom mozgu.

I Novakovic se previse userava sa nekakvim apsolutno nebitnim istorijskim statistikama. 

99 posto klubova vode totalno retardirani ljudi, što je toliko gordo, samo zato što oni ne shvataju da neke stvari nisu baš tako jednostavne.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, BattleBender said:

 


On je sto se tice United ostrascenosti kao ja na steroidima. Bas i sto se tice tog interne ostrascenosti. To sto voli vezano za United, suludo brani, to sto iz nekog razloga ne voli, jos suludije napada.
Pun je agendi.

Upoznao sam ga licno, popricali koju, nije los lik.

Ali sa nekim stvarima opasno fula. To je osoba kojoj je potrebno da trenira nesto.
Sva trojica, ali pogotovo Plavsic i Novakovic, oni pod hitno moraju da krenu da treniraju nesto. Uzasno izgledaju za sportske radnike. Previse im se vidi nezdrav zivot.
Ne mozes da pricas o sportu i da onako izgledas. I covek kad je u takvom stanju, ima predispoziciju da mu smeta sve.

Na reprezentacije sam mislio. Pojma nisam imao da navija za United, mislio sam da,navija za Kobenhavn ili Brondby. Znam samo da Lončarević (jel se zove tako?) navija za Arsenal. 

Sprdaju se na svoj račun zbog debljine.

Edit: Što se tiče drugog posta, pozicioniranja na terenu itd. Naravno da se to dobija treningom i da ti to ulazi u mišićnu memoriju. Ali nakon 20 godina igranja nogometa, naravno da prepoznaješ neke stvari na terenu i naravno da možeš ostvarivati i neke taktičke zamisli koje su ti rečene prije 2 dana, jer si u 20 godina prošao x trenera sa x taktika i taktičkih zahtjeva. Da je tako kako ti kažeš, onda bi određeni igrač 99% utakmica odigrao na isti način kroz cijelu karijeru. A imamo slučajeve gdje igraju drugačije, s drugačijim zadacima kroz godine, ponekad i kroz mjesece. Ako sam dobro razumio što pokušavaš reći. Da je preveliko taktiziranje beskorisno. Ako je to, ne bi se složio. To ovisi od igrača do igrača. Neki upjaju kao spužve, neki ne mogu ništa. Vjerujem da ti je dosta toga urođeno što se tiče razumijevanja nogometa, tj. prostora isl. Tako imamo igrače s prilično visokom nogometnom inteligencijom, koji su u "normalnom" životu baš glupani. Hr reprezentacija ima jednog takvog u vezi.

 

 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, BattleBender said:

Novakovic je paušalan i bušan sa informacijama. Sa tim stvarima je jaaaaaaaako sličan Mc-u. Popriseti se neke informacije, napravi derivat te informacije, provuče ga kroz svoj pristrasan algoritam, da odgovara njemu, odbaci suštinu i istinu, nakalemi tu neki logičan ukras, i teraj, ko će da te proverava da l' je tačno ili nije. Bitno je da izgleda validno.

 

:lol_2: 

Sounds like Mc to me :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bugl Khan said:

 

Edit: Što se tiče drugog posta, pozicioniranja na terenu itd. Naravno da se to dobija treningom i da ti to ulazi u mišićnu memoriju. Ali nakon 20 godina igranja nogometa, naravno da prepoznaješ neke stvari na terenu i naravno da možeš ostvarivati i neke taktičke zamisli koje su ti rečene prije 2 dana, jer si u 20 godina prošao x trenera sa x taktika i taktičkih zahtjeva. Da je tako kako ti kažeš, onda bi određeni igrač 99% utakmica odigrao na isti način kroz cijelu karijeru. A imamo slučajeve gdje igraju drugačije, s drugačijim zadacima kroz godine, ponekad i kroz mjesece. Ako sam dobro razumio što pokušavaš reći. Da je preveliko taktiziranje beskorisno. Ako je to, ne bi se složio. To ovisi od igrača do igrača. Neki upjaju kao spužve, neki ne mogu ništa. Vjerujem da ti je dosta toga urođeno što se tiče razumijevanja nogometa, tj. prostora isl. Tako imamo igrače s prilično visokom nogometnom inteligencijom, koji su u "normalnom" životu baš glupani. Hr reprezentacija ima jednog takvog u vezi.

 

 

Ulazimo u dubiozu.
Poenta je i da neko ima razvijen odredjen metod igranja, on mora da se sinhronizuje sa ostatkom ekipe.
Fudbal nije to sto oni misle, kazes jednom igracu "Tu stoji, ne napadaj man to man, stoji tu zonski, kad je lopta na levi bok, povlacis se u tu kocku".
Mnogo je to zivija stvara puna improvizacije.

Izmišljanje taktike u hodu, i neki značajan ad hoc taktički manevar ne postoji.
Taktika je korišćenje preset-ova koji imaju višu instancu u vidu strateškog razvijanja igre, igrača i dinamike u timu.
Taktiku postaviš jer znaš da taj skup igrača ima razvijen metod da u tim okolnostima sam po sebi nešto radi.


Novaković i slični misle da 99.99 posto klubova u klubova u Evropi funkcioniše tako što se tamo ništa ne radi. Ujutru se skupe svi igrači celog kluba, prvi tim na jedan teren, omladinci na drugom terenu, kadeti na trecem, tu se treneri pojave, daju im loptu da se igraju. Eventualno se odrade neki drilovi sa kapijama, neki agility drill-ovi i teretane.

Ne ide to baš tako. Ako se u Srbiji tako radi fudbal, ne znaci da je tako u ligama gde klubovi imaju po 200 miliona budzet. Postavljenje kamere po trening centrima, camera detection, koriste catapulte i silne pizde materine.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BattleBender said:

Novaković i slični misle da 99.99 posto klubova u klubova u Evropi funkcioniše tako što se tamo ništa ne radi. Ujutru se skupe svi igrači celog kluba, prvi tim na jedan teren, omladinci na drugom terenu, kadeti na trecem, tu se treneri pojave, daju im loptu da se igraju. Eventualno se odrade neki drilovi sa kapijama, neki agility drill-ovi i teretane.

Ne ide to baš tako. Ako se u Srbiji tako radi fudbal, ne znaci da je tako u ligama gde klubovi imaju po 200 miliona budzet. Postavljenje kamere po trening centrima, camera detection, koriste catapulte i silne pizde materine.

Mislim da nitko s gramom mozga u glavi to ne misli, a pogotovo ne netko tko je komentator i sportski novinar specijaliziran za nogomet

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

Šta se ovo koji k...c dešava u Mančesteru?

Dosta se i cutalo, Glazers out. Treba bagru otjerati sto prije iz kluba.

 

Nadao sam se da je doslo vrijeme posle sprdnje oko Superlige tako da mi je drago da navijaci nece cutati.

Jedina im je sreca u nesreci sto nema publike na mecevima jer bi bio show

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Miki28 said:

Dosta se i cutalo, Glazers out. Treba bagru otjerati sto prije iz kluba.

 

Nadao sam se da je doslo vrijeme posle sprdnje oko Superlige tako da mi je drago da navijaci nece cutati.

Jedina im je sreca u nesreci sto nema publike na mecevima jer bi bio show

 

A zbog cega su toliko protiv vlasnika?

Link to comment
Share on other sites

Zato što su na uštrb ulaganja u tim godinama izvlačili silne milione. Sasvim legitimno, ali isto tako i navijači imaju pravo da se ne slažu sa tim.

 

E sad, razmišljanje da će Glejzeri zbog šake navijača da se odreknu investicije koja im svake godine donosi silne milione, a čija vrednost će samo rasti je na nivou predškolske ustanove.

Edited by Baros
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Magia said:

 

A zbog cega su toliko protiv vlasnika?

Zato sto su nezapamceno u istoriji sporta, uzeli Utd tako sto su se zaduzili tako da im klub vraca dug a onda izvlacili silne milione bez da ista uloze u klub.

Prolazilo im je jer je SAF bio na celu koji bi uzeo neku titulu i sa nama sa foruma da nas okupi ali evidentno je i tada bilo problema itekako a sada bez SAF-a se vidi da tu bagru zanima samo novac i navijacima je preko glave.

Ljudi su u Tampu ulagali pare od Utd, doveli u Tampa sve sto se moze dovesti i uzeli Superbowl a Utd da im placa te plate.

 

Mozda jeste razmisljanje na nivou predskolske ustanove ali nije Engleska Srbiha, tamo kad krene onda se to zaljulja zestoko a ne sumnjam da ima itekako kupaca koji bi uzeli Utd pa makar bila cijena i 4 milijarde koliko se pominje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Baros said:

Zato što su na uštrb ulaganja u tim godinama izvlačili silne milione. Sasvim legitimno, ali isto tako i navijači imaju pravo da se ne slažu sa tim.

 

E sad, razmišljanje da će Glejzeri zbog šake navijača da se odreknu investicije koja im svake godine donosi silne milione, a čija vrednost će samo rasti je na nivou predškolske ustanove.

Pa dovode svako malo nekog igrača, eno ih drugi na tablici. Troše sigurno cca 100M eura po sezoni na odštete od kad su ovi došli. Jbg, nema svako sreće da ga kupi Šeik. 

Ali slažem se, drugi put će staviti jače osiguranje, 100-200 ljudi od danas će popit kaznene prijave i doživotne zabrane i idemo dalje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...