Jump to content

Premier League 2020/2021


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

1 hour ago, Kosjan Willavić said:

Bas zanimljivo poslednje kolo. Bejl ostavio Arsenal bez Evrope, Celzi je pao s formom. 

I to prvi put od 1995.

Izvukli su se prošle sezone, ove nije moglo.

Ne znam ni koliko su Spursi srećni sa Ligom konfederacija.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2021 at 1:12 AM, McLeod said:

Ja i dalje mislim da je Celsi trebalo da mu da sansu. Gori od Artete nije bio. A i ovo Tuhel sto je uradio je samo sok-terapija, nisam ubedjen da ce nastaviti on uzlaznom putanjom. Slicno je bilo i u Dortmundu, posle su ga iz svakog kluba motkom terali.

U ime svih navijača Čelzija na ovom forumu - hvala puno! 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja imam veliku skeptičnost u vezi Čelsija. Oni muku muče sa praktično svakom ekipom koja im stane u blok. Da Lester nije onako nesrećno izgubio oni ne bi ni igrali LŠ. Čelsiju baš ne dajem skoro nikakve šanse za titulu. Jednostavno mi njihov sistem igre nije pogodan za osvajanje velikog broja bodova. Živi bili, pa viđeli.

Link to comment
Share on other sites

Liverpool, Chelsea, United 

 

Najveći nedostatak Uniteda u odnosu na druga dva je trener.

 

Mislim da će Klop naspanovati i motivisati Liverpool i ako zdravlje posluži pre svega VvD-a da bude stari biti blizu prethodnih sezona. A pokazao je da može da bude konkurentan Pepu. 

 

Verujem da će Chelsea i United biti bolji nego prošle sezone. United odrađuje dobar prelazni rok, a Chelsea za tako nešto treba starta 9. Oba tima imaju kontinuitet sa sastavom.

 

Ipak Ole mi je upitnik. Korektan posao je radio, ali od sledeće sezone ambicije rastu sa dobijenim skupim pojacanjima i ulaganjima tokom prethodnih i uprava i navijači će očekivati konkurentnost za titulu. Ne izgleda mi kao trener koji može iz kola u kolo da pobeđuje one timove od kojih se moraju uzeti bodovi i opravdati uloga favorita. Može da me demantuje, a mislim da će sledeća sezona pokazati da li je materijal za odličnog trenera ili samo da gasi vatru na harizmu i trenira osrednje klubove. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

6 hours ago, de Havilland Mosquito said:

 

Zavisi da li ćete uklopiti Lingarda u ekipu ili ćete nastaviti da ga tretirate kao trinaesto prase.

To mozda ipak najvise zavisi od njega, Lingard je po sopstvenom priznanju (pred kraj prosle godine) imao jako tezak period privatno, kuburio je sa anksioznoscu, i kako kaze sam sam bio odgovaran za pad forme.
Ja mislim da bi bilo najbolje da se trampimo Rice - Lingard 😄 (mozda dodamo i nesto) ili da Vam pozajmimo Jamesa. Ne znam sta imate na levom krilu.
Dan James je dobar igrac, ima potencijala, veliki je radnik i sigurno ce napredovati. I mnogo je dobar momak.

 

 

2 hours ago, mr clutch said:

 

 

Ipak Ole mi je upitnik. Korektan posao je radio, ali od sledeće sezone ambicije rastu sa dobijenim skupim pojacanjima i ulaganjima tokom prethodnih i uprava i navijači će očekivati konkurentnost za titulu. Ne izgleda mi kao trener koji može iz kola u kolo da pobeđuje one timove od kojih se moraju uzeti bodovi i opravdati uloga favorita. Može da me demantuje, a mislim da će sledeća sezona pokazati da li je materijal za odličnog trenera ili samo da gasi vatru na harizmu i trenira osrednje klubove. 

 

 

To je u neku ruku tacno, ali sa druge strane, kumulativno veci upitnik stoji nad glavom Liverpula.
Da se razumemo, nije Liverpool ono sto je bio prosle godine, ali:
- da li moze VVD da se vrati odmah u nekoj sjajnoj formi
- da li moze da vratii Hendersona na taj nivo motora
- da li moze da se vrati trio napred
- koja je realna prica sa Robertsonom, da li je ono bila samo jedna sezona, ili ipak nije toliko dobar


Tu je naravno prelazni rok jos, videcemo sta ce se desiti, ali rekao bih da je samo idejno veci upitnik iznad Ole-a nego iznad Liverpula i nekog full comeback-a.
Ole radi dobar posao, vrlo dobar. Chase-ovane su mu greske pa su i dosta transparentno nadjene, isto tako se hiperbolisalo sa tim greskama, dok se sa druge strane totalno cutalo kad je svoje greske popravljao. Ole je znacajan broj gresaka u radu popravio. Za razliku od svog prethodnika, demonstrirao je jedno neverovatno odustvo sujete i razumevanje da je klub vazniji. Ignorisao je meme sprdnju, uvazava dosta svoj strucni stab.
Ta prica kako je on neki profesor fizickog je smehtresna, ali na drugi nacin. Kad se pogleda prethodna sezona (ne ova zavrsena), fascinatno je sa kakvim timom je on usao u LS.
Bilo je tu meceva kad je morao da igra sa Pereirom i Maticem u sredini.
Fred je npr Murinjov transfera, ali Ole je taj koji je izvuko iz njega nesto. Imao je naravno blentavi Fred rapidne padove i kod Ole-a, gde je padoa na nivo igara pod Murinjom (koji ga je doveo).
McTominay-a je dodatno usavrsio.
Da ne pominjem posao sa Shaw-om. Onaj portugalski bednik je bio na putu da strpa mucenog Shaw-a u neku instituciju koja se bavi psihickim problemima.
Savrseno je ishendlovao situaciju sa Megvajerom. Mali broj trenera bi izvuklo vec u ovoj sezoni maks od Megvajera nakon onog pakla koji se desio proslo leto.
Sta je nasledio, a sta sada ima United je totalno druga prica.
Mora mu se odati i priznanje i za to kako je hendlovao odsustvo klupe prosle godine. Bio je kritikovan nekad sto ne menja nista, klasicno napamet lupetanje... Na klupi Matic, Mata, Shoretire i neki klinac...

Unitedu fali jos municije, pre svega u sredini.

DDG, Henderson, Heaton

AWB(Williams) Varane (Lindelog) Maguire (Bailey) Shaw (Telles)
McTominay(Fred) Pogba Bruno(VDB)
Sancho(Greenwood) Cavani(Martial) Rashford(Lingard/James)

Fali tu jos municije, pre svega jedan dobar holding veznjak, i backup desni bek, pre svega da pogura AWB-a, kao sto je Telles pogurao Shaw-a.
Matic i Mata su tu kao dobri momci, mentori....
Ali ovo je stvarno dobar tim. Za potpunu funkcionalnost fali jedan veznjak. Ali konacno nismo ćopava ekipa. 10 godina nemamo desno krilo, većinu tog perioda nismo imali ni levog beka...

Chelsea je meni tu favorit da bude treći, tako nekako vidim. Liverpool ili United će biti 2nd ili 4th, a Chelsea će biti treći. Baš zbog tih upitnika o kojima pričamo.
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...