Jump to content

Premier League 2020/2021


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

14 minutes ago, Miki28 said:

Mozda jeste razmisljanje na nivou predskolske ustanove ali nije Engleska Srbiha, tamo kad krene onda se to zaljulja zestoko a ne sumnjam da ima itekako kupaca koji bi uzeli Utd pa makar bila cijena i 4 milijarde koliko se pominje

 

Zaljuljalo se i pre 15-tak godina kad su Glejzeri preuzeli klub, pa ste dobili još jednog gradskog rivala, doduše sa njima možete da se sretnete samo u kupu. Posle novog talasanja taj novokomponovani tim može samo povećati broj navijača.

 

Moraš shvatiti da najveći klubovi u Engleskoj imaju liste čekanja na sezonske karte, bez obzira što su cene astronomske. Umesto 5000 novih navijača Junajted of Mančestera, sezonske karte će uzeti 5000 navijača kojima se jebe ko je vlasnik kluba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Baros said:

 

Zaljuljalo se i pre 15-tak godina kad su Glejzeri preuzeli klub, pa ste dobili još jednog gradskog rivala, doduše sa njima možete da se sretnete samo u kupu. Posle novog talasanja taj novokomponovani tim može samo povećati broj navijača.

 

Moraš shvatiti da najveći klubovi u Engleskoj imaju liste čekanja na sezonske karte, bez obzira što su cene astronomske. Umesto 5000 novih navijača Junajted of Mančestera, sezonske karte će uzeti 5000 navijača kojima se jebe ko je vlasnik kluba.

A navijaci ce cutati? Navijaci uspjeli da otkazu najveci Engleski derbi i onda ces mi reci da se navijaci ne pitaju jer ce doci neutralci?

 

Nije Man Utd babovina od Glejzera, taj klub je nesto istorijsko sto su oni probali da izbrisu i to ce ih kostati ( u smislu uzece milijarde ali vidjeces da nece jos dugo biti vlasnici Utd ). 

 

To orkje 15 godina nije ni izbliza ovog sada jer tada je Utd imao SAF-a i uzimao titule a sada? Nakupilo se ti nezadovoljstva tako da situacija nikako nije ista

Link to comment
Share on other sites

 

29 minutes ago, Bugl Khan said:

Pa dovode svako malo nekog igrača, eno ih drugi na tablici. Troše sigurno cca 100M eura po sezoni na odštete od kad su ovi došli. Jbg, nema svako sreće da ga kupi Šeik. 

Ali slažem se, drugi put će staviti jače osiguranje, 100-200 ljudi od danas će popit kaznene prijave i doživotne zabrane i idemo dalje.

Ti si baš bezobrazno počeo da lupetaš na angro.
Sa svojim zaradama u poslednjih 11,12 godina, United može da troši i preko 200 miliona godišnje i da saldo bude pozitivan. Možda to u nekim sezonama nije bilo tako zbog neiganja LŠ-a i velikih plata.
U jeku ogromnih sponzorskih zarada, prodat je Ronaldo za tada nenormalnih 96 miliona a dovedeni su Valencia iz Wigana (15m) i Owen (free).

Svako malo se potrudi da ne budeš malicozni pravim se lud.

Link to comment
Share on other sites

Ali Sunes...

Takav moron od coveka se nije pojavio kao pundit.

Ima seljacizam srpskih fosila koji serendaju kod Strajnica, a britansku gordost.

1 minute ago, Bugl Khan said:

Šta, neće doć Haaland i Kimmich?

Zašto ti toliko smeta United koji se vratio kako tako u vrh?
Pa nije niko u Unitedu povredio VVD-a etc...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BattleBender said:

Ali Sunes...

Takav moron od coveka se nije pojavio kao pundit.

Ima seljacizam srpskih fosila koji serendaju kod Strajnica, a britansku gordost.

Zašto ti toliko smeta United koji se vratio kako tako u vrh?
Pa nije niko u Unitedu povredio VVD-a etc...

Ma ne smeta mi. Radije bi United vidio kao prvaka nego City. 

Ne shvaćam ja to ozbiljno toliko.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, BattleBender said:

Sa svojim zaradama u poslednjih 11,12 godina, United može da troši i preko 200 miliona godišnje i da saldo bude pozitivan.

Naravno da može, ali problem je što te pare idu u Ameriku i što Ameri ispumpavaju Mančester maksimalno koliko mogu.

To što je urađeno United-u je jedan od najvećih zločina prema fudbalu i bilo kom klubu, prvo kako je kupljen i koliko su Ameri zaista dali novca, a onda preko toga što im klub koji je veličina u svetskim razmerama služi samo kao mašina za pravljenje para, a da ih tim i rezultat ne zanimaju.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Vidi sto se navijaci Uniteda bore za spas fudbala jer im klub ne trosi 200 miliona po sezoni kao gradski rival. 

Nesto nisi ispratio kako treba ali ok

Just now, Don Juan said:

Naravno da može, ali problem je što te pare idu u Ameriku i što Ameri ispumpavaju Mančester maksimalno koliko mogu.

To što je urađeno United-u je jedan od najvećih zločina prema fudbalu i bilo kom klubu, prvo kako je kupljen i koliko su Ameri zaista dali novca, a onda preko toga što im klub koji je veličina u svetskim razmerama služi samo kao mašina za pravljenje para, a da ih tim i rezultat ne zanimaju.

Upravo tako, sve u metu. Jednostavno je ovo sa Superligom bila kap koja je prelila casu i navijaci krecu sa svojim odgovorom.

 

Sreca u nesreci za Glejzere je sto se igra bez publike.

Link to comment
Share on other sites

Kakvo komicno preseravanje. Ljudi se bune jer su im vlasnici Amerikanci koje prije svega zanima zarada i biznis, a ne Arapi koji ionako neogranicena sredstva trose na kurcenje i dizanje statusa. Bune se jer misle da je i dalje 1965. pa da se u fudbalu ne vrte milijarde i da je fudbal jos uvijek narodni sport. Uostalom cisto sumnjam da bi im jednu jedinu sekundu smetali Arapi ili tako neki vlasnici koji bi upumpavali milijarde u klub. Licemjerje na kvadrat. Prodali ste klub Glazerima i sad je na njima da rade sta i kako zele. Oteti im klub niti ih nekako prisilit na prodaju ova skupina huligana sigurno nece uspjet, a United ce uvijek poslovat u plusu tako da ni sami Glazeri nece pomisljati na prodaju kluba. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Kakvo komicno preseravanje. Ljudi se bune jer su im vlasnici Amerikanci koje prije svega zanima zarada i biznis, a ne Arapi koji ionako neogranicena sredstva trose na kurcenje i dizanje statusa. Bune se jer misle da je i dalje 1965. pa da se u fudbalu ne vrte milijarde i da je fudbal jos uvijek narodni sport. Uostalom cisto sumnjam da bi im jednu jedinu sekundu smetali Arapi ili tako neki vlasnici koji bi upumpavali milijarde u klub. Licemjerje na kvadrat. Prodali ste klub Glazerima i sad je na njima da rade sta i kako zele. Oteti im klub niti ih nekako prisilit na prodaju ova skupina huligana sigurno nece uspjet, a United ce uvijek poslovat u plusu tako da ni sami Glazeri nece pomisljati na prodaju kluba. 

Spoiler

 

Ti sve to posmatras kroz prizmu trofeja. Da li bi ti vise voleo da radis u arapskoj ili americkog firmi? Sve zavisi od nekih licnih preferencija da li nekom odgovara vise nemacka firma, engleska ili domaca. Sve van SADa ili EU bi mi bilo tesko prihvatljivo, jer se prvo ne bih uklopio a morao bih da se odreknem nekih svojih vrednosti sto mi ne pada na pamet. Arapi plasiraju bas sve ono sto me odbija i da kazem zbog nekih degenerika sa drugog foruma(period 2011-2012) kao i jaci upliv Arapa u PL ja pogledam samo ponekad. Imao sam period kada sam kao pratio malo vise, ali mi je ubrzo sve postalo jasno i brzo sam se oladio. Svaki vlasnik je do neke mere ogledalo svog naroda i koji je izasao i profitirao iz nekog sistema i oni nece puno odstupati puno od tih pravila i tu moze doci samo do blagog prilagodjavanja. To se preliva na sam klub i njegov nacin funkcionisanja. Reprezenti su svoje kulture na globalnom nivou.

 

Americki nacin shvatanja sporta nece na evropsko tlo da prenese ono sto pre svega evropski navijaci zele, a to su trofeji i dominacija u ligi. Meni se iskreno bas svidja americki nacin shvatanja, njihovi principi i pogled na sport. Svaki americki sport sam ispratio koliko treba i vise mi drzi paznju od evropskih, poneki put moj tim dodje do titule, a ono sto mi je jos vise draze je kada neki Sijetl, Sent Luis, Kanzas Siti ili Baltimor dodju do titule. Nema veze koji je sport. Postoji manja neravnopravnost gde se visegodisnji trud nekima isplati u vidu titule, dok drugi timovi iznenade u PO i dobace dalje nego sto se ocekivalo. Dominantni timovi dodju do 2, najvise tri titule pa onda sledi nekoliko godina suse. Sa ovakvim odnosom snaga, Siti ce bez obzira na trenera i dalje da najvise osvajaju. Jedino bi bili ugrozeni, kada bi neki drugi tim imao vlasnika sa slicnom filozofijom. Ako se neki pridrzavaju odredjenih pravila, a neko drugi debelo prelazi preko granice zna se kome idu trofeji. Usled globalizacije sporta, iznenadjenja su sve manja.

 

Meni je iskreno draza ta titula Detroita 2004 i kada se ponovo desi imam da se radujem ko covek. Lik sam koji je u mladjiim godinama bio alav na uspehe, ali ne u prevelikoj meri u poredjenje sa drugima. Imao sam imao fenomenalan predosecaj da ce neko da zaredja sa titulama iako ja to nisam znao u tom trenutku i vise sam udarao kontru nekim timovima. Da danas gledam samo trofeje, to bi me spojilo sa ljudima koji tesko da bi mi se svideli sem ako se ne isticu po necemu.

 

 

Otvarajte na svoju odgovornost da nekima ne bih rusio sneska. Ne bih rekao da sam daleko od istine.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

Od kada  ova grupa huligana postaje "navijaci" ? Munchester United  je globalan klub i ima milione navijaca sirom sveta i koje zabole ko je vlasnik kluba. Da su  Glazeri upropastili klub nije tacno. Uzeli su 5 titula u Premier i jedan Champions league.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Koji je to jos problem Glazera osim sto izvlace pare iz Uniteda, kluba ili bolje receno firme u cijem su vlasnistvu? 

Ovako:

1. Kupovina. Mančester procenjen na oko 800-900 miliona. Glazer obezbedio 300 miliona,  600 miliona uzeo kredit od JP Morgammna (iznenađenje). Po kupovini je dug koji ima prema JP Morganu prebacio na klub. Odnosno klub je kredit otplaćivao.

2. Od kupovine Glazer porodica je izvukla iz Mančestera preko 1.5 milijardi evra, a verovatnija cifra je nešto veća. U međuvremenu je dug Mančestera povećan na oko 500 miliona funti. Dakle, Mančester je finansijski uništen.

3. Ja stvarno ne znam kako možeš da držiš stranu ovim belosvetskim barabama? Mene bi bilo sramota.

 

Edit. E da, United nije fabrika čačkalica ili sapuna, pa da služi samo za izlačenje para. United je klub koji pre svega pripada ljudima koji su ga sagradili, pripada građanima Mančestera i normalno je da neće ćutati barabama koji su na nezakonit način finanaijski upropastili klub. Porodica Glejzer sada traži 4 milijardi za United.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Gdje ja to drzim stranu Glazerima? To sve sto si napisao se svodi na jedno; problem je sto izvlace pare iz Uniteda. Uniteda koji oni posmatraju kao firmu za pravljenje novca, a ne klub koji zeli biti medju najboljim na svijetu. Tu je i osnovna razlika arapskih i americkih vlasnika. Da li mislim da je to moralno? Ne. Da li oni kao vlasnici kluba imaju potpuno pravo da to rade? Da. Da li ih iko moze prisilit da to prestanu raditi? Ne. Prodat klub nece jer im donosi ogroman profit. Uostalom niko od nas ovdje sigurno ne bi prodao neko preduzece koje mu donosi ogroman profit uz minimalna ulaganja. 

 

Meni stvarno nije jasno kako iko moze pusit pricu da globalni superbrendovi poput Uniteda, Reala ili Barcelone mogu biti finansijski unisteni. Njihov dug je kontrolisan jer su u svakom trenutku u stanju generisati kud i kamo vece iznose od tog duga koji imaju. Koliko god da potrose oni su to u stanju pokrit. Pricamo o klubovima koji generisu po 800-900 miliona eura po sezoni. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Meni stvarno nije jasno kako iko moze pusit pricu da globalni superbrendovi poput Uniteda, Reala ili Barcelone mogu biti finansijski unisteni. Njihov dug je kontrolisan jer su u svakom trenutku u stanju generisati kud i kamo vece iznose od tog duga koji imaju. Koliko god da potrose oni su to u stanju pokrit. Pricamo o klubovima koji generisu po 800-900 miliona eura po sezoni. 

Samo ti živi u ubeđenju da bahaćenje velikog broja klubova neće doći na naplatu i da ta sapunica neće da pukne kad tad. Doba pandemije je pokazalo sve slabosti sistema i ako veruješ da nisu na ivici pucanja, razmisli još jednom. Pa ta Superliga je nastala iz razloga ogromnih dugova.

I da prodaće United čim im neko ponudi cenu koja će da zadovolji njihove guzice.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Meni stvarno nije jasno kako iko moze pusit pricu da globalni superbrendovi poput Uniteda, Reala ili Barcelone mogu biti finansijski unisteni. Njihov dug je kontrolisan jer su u svakom trenutku u stanju generisati kud i kamo vece iznose od tog duga koji imaju. Koliko god da potrose oni su to u stanju pokrit. Pricamo o klubovima koji generisu po 800-900 miliona eura po sezoni. 

 

Ma, pazi, molim te. Propao Stari Rim, a ne može Real Madrid. 😂

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...