Jump to content

Premier League 2020/2021


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

I pre ovog meca (koji nisam ni gledao :D, ali odgledacu neki recap) meni je Foden bio najtalentovaniji igrac na Svetu. Mozda su Sancho, Mbappe i Haaland ispred njega sad, vise iskustva itd...
Ali ovaj mali ima to nesto, pure legendary talenat. Munjevit cim na instikt, malo prostora za sut, sut prefinjen a u isto vreme direktan.
Potencijalno generacijski igrac. Mnogo mi se vise svidja nego Mbappe, da budem iskren. Po cistom talentu za fudbal, ne pricamo o trenutnom kvalitetu.

Videcemo da li ce da procerda taj talenat ili ne.
Vrlo ez, moze da bude najbolji engleski fudbaler u poslednjih 30 godina, uz naravno Skolsa 😄

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

Ma Foden je ovde nebitan, nego ludi Alisson i insistiranje da golman mora da imitira igraca i da zna da podeli pas.

 

Bukvalno je predao utakmicu i svaku sansu za titulu svojim nebuloznim dodavanjima. Najbolji igrac MC danas.

Istina je sve što kažeš za Allisona i za trend da golman mora igrati nogom. Ali i bez njegovog kiksa bi City dobio. Jednostavno su bili bolji cijeli meč. Prebrodili su krizu koja je prilično dugo trajala i izgleda da će se prošetati do titule. Tu treba čestitat Josepu kako je digao momčad, iako je tamo već 4 godine i velik broj ključnih igrača je s njim dugo vremena.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Ma Foden je ovde nebitan, nego ludi Alisson i insistiranje da golman mora da imitira igraca i da zna da podeli pas.

 

Bukvalno je predao utakmicu i svaku sansu za titulu svojim nebuloznim dodavanjima. Najbolji igrac MC danas.

Naravno lako je baciti sve na golmana i odbrana ionako ocajna s tim vracanjem navukla je kikseve Alisona.

12 hours ago, We lose every week said:

A nije im valj'o Adrian !? :lol_2:

Kalahan valja ali nije ni on bez mane, samo mora vise biti na golu i da bi i sam stekao samopouzdanje. No generalno, Liv vec desetak sezona ima ozbiljan problem s nalazenjem pravog golmana nakon odlaska Reine.

Edited by Janne240
Link to comment
Share on other sites

Pa pisao/li smo vise puta da je povreda Jote kljucni trenutak ove sezone jer je bio osigurac za trojku napred. Cesto je bio joker sa klupe. Posle njegove povrede je sve krenulo na nizbrdo. Ima  udela u rezultate sto nema zdravog stopera jer tu poziciju pokrivaju vezni igraci, a Klop je voleo da dosta rotira na sredini jer su tu igraci koji se najvise trose/trce.

 

Alison je odlican golman. Mane su mu sto ima jedan do dva kiksarska meca po sezoni i sto je svake sezone povredjen makar mesec dana (sto je atipicno za golmane).

 

Tijago je takodje odlican igrac, ali to ne pokazuje. Npr poluvreme sa Celsijem na pocetku sezone je bilo perfekcija. Lose se uklapa na trenutni postavku, ali igra Liverpula je k igraci se lose krecu i otvaraju te ne mu ne omogucavaju da pokaze svoj kvalitet. Nema kome da posalje pas po dubini.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, We lose every week said:

Na opštu radost PL fantazera crveni Součeku poništen...

A nije ni bilo za crveni,realno. Gledam tekmu sa ortakom i obojica se slozimo da ce mu ga svejedno dati,jer M.Dean voli da daje crvene kartone u tako nekim situacijama..takav je sudija naprosto..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, We lose every week said:

Na opštu radost PL fantazera crveni Součeku poništen...

 

A jest brate i Mitro, pao ko Švabo u "Valter brani Sarajevo". Džaba što je posle govorio kako nije crveni i kako je bilo slučajno.

Jeste preterano pao, mada bih razumeo da se uhvatio za glavu i iskukao jer je delovalo da ga je zakačio po oku a tada je trenutni bol baš jak.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTripleDouble said:

Sad im ne valjaju Alisson i Thiago.:classic_biggrin:  Au brate, tim u koji su se kleli do pre par meseci sad ispade pun polovnjaka i neznalica. Tacno opravdavaju onaj naziv, sekta. :classic_smile:

 

 

We believed

dT5rHhb.png

Alisson i Thiago su među najboljim igračima Liverpoola. Ako oni ne valjaju, ko valja u toj momčadi? Momčad koja je u 2 sezone suvereno osvojila i Ligu prvaka i Premiership sad odjednom nema dobre igrače. Pa nisu Alisson i Thiago odjednom postali nemači pojma. To je sam vrh svjetskog nogometa. Hrpa ozljeda, kratak roster, pad forme određenih igrača i dobijemo sezonu kakvu gledamo. Ništa neobično ni neviđeno. Sljedeće godine bi već trebalo bit puno bolje. 

Edited by Bugl Khan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Na stranu to sto me taj gol, naravno obradovao (i zbog lfc-a i zbog Madisona, kojeg sam bas zagotivio) ali sam za to da postoji neki modus da se takve situacije sviraju kao golovi.
Znam da je tesko odluciti tu sta nije za gol, sta jeste, najlakse je postaviti egzaktan nacin da se nesto svira kao gol ili ne.

Ali sta koj kurac menja nekih 5-10 cm-a nekog kostobrana, ramena. 
Nagradi neciji dobar effort...

Bilo bi kul da se postavi neka granica, da je npr jedan korak zona koja odlucuje sta je ofsajd, sta ne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BattleBender said:

Na stranu to sto me taj gol, naravno obradovao (i zbog lfc-a i zbog Madisona, kojeg sam bas zagotivio) ali sam za to da postoji neki modus da se takve situacije sviraju kao golovi.
Znam da je tesko odluciti tu sta nije za gol, sta jeste, najlakse je postaviti egzaktan nacin da se nesto svira kao gol ili ne.

Ali sta koj kurac menja nekih 5-10 cm-a nekog kostobrana, ramena. 
Nagradi neciji dobar effort...

Bilo bi kul da se postavi neka granica, da je npr jedan korak zona koja odlucuje sta je ofsajd, sta ne.

 

Tako nesto postoji u Holandiji... valjda po 5cm sive zone od odbrambenog ka golu i 5cm sive zone od napadaca od gola, i ako se te dve zone preklapaju, nema ofsajda. Ili nesto tako slicno, znam uglavnom da ima tih nekih 10-ak cm mogucnosti za gresku tj. prednosti napadacu sto je skroz normalan pristup.

 

Evo sad vidim sliku na netu, pijani englez sto je povlacio linije na mecu...

 

150244484_10158909134446132_767037242155

 

bukvalno mu presekao pola butine i meri od ramena a ne od kraja rukava (sto je takodje jos jedno idiotsko pravilo da se gleda kraj rukava). 

Da su mu rekli da premeri jos jednom, onda bi verovatno malo pomerio ove linije i premerio da je ofsajd i to je ono sto je glavni problem VAR-a, nema trunke konzistentnosti kako ce da klikce pijani englez a u isto vreme meri se u milimetar.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Darth Steva said:

 

Tako nesto postoji u Holandiji... valjda po 5cm sive zone od odbrambenog ka golu i 5cm sive zone od napadaca od gola, i ako se te dve zone preklapaju, nema ofsajda. Ili nesto tako slicno, znam uglavnom da ima tih nekih 10-ak cm mogucnosti za gresku tj. prednosti napadacu sto je skroz normalan pristup.

 

Evo sad vidim sliku na netu, pijani englez sto je povlacio linije na mecu...

 

150244484_10158909134446132_767037242155

 

bukvalno mu presekao pola butine i meri od ramena a ne od kraja rukava (sto je takodje jos jedno idiotsko pravilo da se gleda kraj rukava). 

Da su mu rekli da premeri jos jednom, onda bi verovatno malo pomerio ove linije i premerio da je ofsajd i to je ono sto je glavni problem VAR-a, nema trunke konzistentnosti kako ce da klikce pijani englez a u isto vreme meri se u milimetar.

Ovo stopalo nisam video, ali opet pi meni je ofsajd. Ako su mogli da sude ofsajde za nokat (mislim da je baš Liverpulu sviran takav ofsajd), onda je ovo očiglednije.

Totalna anti propaganda VAR-a.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...