Jump to content

Premier League 2020/2021


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

Nova sezona kuca na vratima, vec sjutra krecu prve utakmice. Ja sam napravio neku laganu analizu i projekciju klubova. Razvrstao sam ih u grupe po kvalitetu i nekom potencijalnom mjestu na tabeli.

 

Glavni favoriti( Liverpul, Mancester Siti, Celsi)

 

Liverpul je protutnjao ligom prosle sezone i konacno razbio prokletstvo koje je trajalo 30 godina. Ove sezone ulaze sa skoro istim sastavom. Sve se zna o njima, dobro podmazana masinerija koja je dosta sazrela i sad moze na rutinu da osvaja bodove. Startnih 11 znaju i ptice na grani, a pojacali su malo odbranu sa  Cimikasom. Vratio se i Heri Vilson , igrac razornog suta. Ne znam kako napreduju pregovori sa Alkantarom, ali ako ga zavrse to ce biti fantastican posao.

 

Iza Sitija je dosta mrsava sezona. Izostali su trofeji, a dozivjeli su novi samar u LS. To naravno ne znaci da ih treba potcijeniti, i dalje su medju najjacim ekipama u PL. Vjerujem da imaju ogroman motiv da se vrate na tron. Imaju De Brujna koji izgleda kao lik sa igrice kome je neko popravio sve ocjene na 90+. Doveli su Akea i Ferana Toresa u ovom prelaznom roku. 

 

Odavno neko nije napravio ovako mocan prelazni rok kao Celsi. Popunili su sve rupe u timu osim golmana. Tiago Silva i Cilvel su pojacali zadnju liniju. Doveden je Haverc kao najzvucnije pojacanje ovog prelaznog roka. To je igrac od koga svi ocekuju da bude novi lider Njemacke reprezantacije. Njegova pozicija nije bas definisana, ali je nesto izmedju centralnog i ofanzivnog veznog igraca. Stigli su jos brzonogi napadac Verner i krilo iz Ajaksa, Hakim Zijes. Uz vec postojeci kadar, stice se utisak da Celsi na svakoj poziciji u veznom redu i napadu ima 2 dobra igraca. Ostaje pitanje da li ce novi igraci odmah kliknuti? Ima li Lampard kvalitet da poslozi sve kockice? Prednost za prva dva tima koja sam naveo, zbog kontinuiteta i sistema igre, ali Celsi ima ogroman potencijal i moze da bude prava sila. 

 

Drugi krug favorita( Mancester Junajted, Arsenal, Totenhem)

 

Mislim da postoji jasna razlika izmedju ove tri ekipe i ovih gornjih. Mozda je Celsi trebao u ovu grupu, ali sam objasnio zasto sam ih stavio gore. Ove tri ekipe vidim u velikoj bobri za LS, ali mislim da ne mogu da napadnu titulu.

 

Mancester je uhvatio ozbiljan zalet u drugom dijelu sezonu. Najveci krivac za to je Bruno Fernades. Njegov dolazak je bas osvjezio ekipu. Donio je kreativnost u igri, golove iz daljine i prekida. Drugi razlog je Marsial, konacno je uhvatio kontinuitet. Kad je u formi izgleda kao jedan od najopasnijih igraca u ligi. Treba istaci i eksploziju Grinvuda. Ozbiljan talenat je u pitanju, igra veoma zrelo, fantasticno sutira sa obje noge. Mancesteru za titulu ipak treba duza rotacija. Doveli su van de Beeka, ali nemaju bas neke rezervne opcije u napadu.

 

Arsenal je imao izuzetno turbulentnu sezonu. Emeri nikako nije mogao da zategne odbranu na neki pristojan nivo, i Arsenal je rasipao bodove skoro svake nedelje. Arteta je uradio neke dobre stvari, pogotovo je Arsenal dobro izgledao nakon nastavka sezone, uzeli su i Fa kup. Najvaznije za njih je ostanak Obamejanga. Doveli su Gabriela iz Lila kao resenje za poziciju stopera. Vilian je provjereno pojacanje, donijece odmah kvalitet. Meni je zao sto je Lakaze pao u drugi plan, jer se radi o jednom sjajnom fudbaleru. Uglavnom, ako Arteta nastavi sa onim sto je zapoceo u finisu sezone, vidim Arsenal u borbi za LS. 

 

Totenhem zbog kontinuiteta i nekih jako dobrih sezona u proslosti zasluzuje da se nadje u ovoj grupi, ali vidljivo je da su oni dostigli neki zenit sa Poketinom na klupi. Osjeca se pad odbrambenih igraca, a nema vise ni Eriksena koji je bio mozak ekipe. Murinjo je jedan od najvecih trenera u ovom vijeku, ali poslednjih godina nije garant dobrih rezultata. Doveli su Doertija iz Vulsa. Odlican desni bek koji igra dobro u oba pravca. Tu je i Dzo Hart koji valjda ima ambiciju da zaigra za svaki moguci klub u PL, a stigao je Hojbjerg, klasican trkac na sredini terena. Ovo je i dalje ozbiljna ekipa sa par sjajnih fudbalera, ali mislim da su u odredjenom padu. 

 

Dark horse( Lester, Vulverhempton, Everton)

 

Tu su ekipe koje kvalitetom pripadaju gornjem dijelu tabele i sredini, ali mogu da se umijesaju u neki top5-6 ako se poklope kockice. 

 

Lester obavezno prvi na toj listi. Zbog one titule i prosle sezone kad im je nesrecno izmakla LS. Tesko ce imati onakvu sezonu, ali njih nikad ne treba otpisivati. Otisao je Cilvel, doveli su Kastanjea na njegovu poziciju. Ostatak tima je ostao isti.

 

Vulverhempton ima vec dvije ozbiljne sezone iza sebe. Fizicki i takticki izuzetno spremna ekipa. Kompaktni su i nemaju nekih slabih tacaka u ekipi. Nece biti lako nadoknaditi izostanak Doertija. Doveli su Fabia Silvu za 40 miliona. To je dobro poznata menadzerska veza. Vjerovatno ce ga postepeno uvoditi u ritam PL fudbala. 

 

Stavih i Everton u ovu grupu, ali njima se ne moze nista vjerovati. Oni su navukli neki mentalitet mediokritetskog kluba. Dovode dobre igrace svake sezone, ali nikako da se izdignu iznad prosjeka.  Mozda je konacno vrijeme za neki iskorak. Doveli su Rodrigeza. On je imao tesku povredu, a i zardjao je malo na klupi. Alan je u Napoliju bio vazan sraf, kao i Dukure u Votfordu. To su sve na papiru dobra pojacanja. Ima odje finog materijala, Anceloti bi mogao da napravi nesto dobro. Borba za Evropu bi bila neki pomak. 

 

Others( Vest Hem, Barnli, Sefild, Njukasl, Sautempton, Kristal Palas, Brajton, Aston Vila)

 

Mislio sam da ove timove podijelim u dvije grupe, ali mozda bolje ovako, jer mnogi od njih imaju neki slican potencijal. Sredina tabele u idealnom scenariju, ali ako po zlu krene mogu da se nadju u borbi za goli zivot. Naravno, postoje tu jasne razlike u kvalitetu izmedju njih, ali ne bas ogromne. 

 

Vest Hem najvece ime sa ove liste. Imaju pristojan roster, ali prosle sezone su spasavali zivu glavu. Izvukao ih je Antonio sa serijom golova u finisu. Moraju da srede odbranu, a valjalo bi da Anderson ponovo pocne da igra fudbal. Trebalo bi ovo da bude nesto stabilnija sezona za njih, nema smisla da se bore za opstanak kad su igracki jaci od skoro polovine lige.

 

Barnli je izgradio prepoznatljv sistem i sad vec ima kontinuitet u igranju PL. Oni jednostavno znaju kako se osvajaju bodovi. Bude tu nekih kriza tokom sezone, ali se pretezno na vrijeme obezbijede i zauzmu neko mjesto oko sredine tabele. Kod njih se sve zna, imaju odredjeni kostur sa kojim guraju vec nekoliko sezona. Pope je odlican golman, odbrana im je solidna, vezni red nekreativan, ali borben. Imaju cak tri napadaca koja skoro redovno isporuce po 10+ golova za sezonu. Nijesu zanimljivi za gledanje, ali su cvrsti, uigrani i imaju dosta iskustva.

 

Sefild je iznenadio sve sa proslom sezonom. Bili su jedna od najtvrdjih ekipa u ligi. Igracki kadar na papiru zaista nije nesto, ali vidi se pecat trenera. Nesto mi govori da ovakve ekipe padaju u drugoj sezoni, ali bitno je za njih da to ne bude neki ogroman pad, odnosno da obezbijede opstanak u ligi. Pouzdani golman Henderson se vratio u Junajted, a na njegovo mjesto je dosao Ramsdejl iz Bornmuta.

 

Njukasl vec godinama vazi za jednu od dosadnijih ekipa u ligi. Igraju neatraktivan fudbal, imaju probleme sa vlasnikom kluba i navijacima. Pored svega toga nalaze nacin da se zadrze u PL. Ovaj prelazni rok su napravili nekoliko odlicnih poteza. Iz Bornmuta su stigli napadac Kalum Vilson i brzonogi Rajan Frejzer. Doveli su i talentovanog beka Dzamala Luisa. 

 

Sautempton je izvukao fantasticnu sezonu. Hazenhitl je stvarno odlican strucnjak, a Ings je sjajan napadac koga su povrede usporile u karijeri. Ne treba se ipak zavaravati, ovo je tanka ekipa, ne bih se iznenadio da upadnu u rupu i da se bore za opstanak.

 

Kristal Palas se isprofilisao kao jedna solidno cvrsta ekipa. Hodzson izvlaci tu koliko moze. Nijesu lak protivnik jer imaju fizicke jake igrace, ali su kreativno ograniceni. Eze bi mogao da bude veliko pojacanje, jedan od najboljih igraca u Cempionsipu prosle sezone. Benteke je od napadaca koji postize 15 golova po sezoni dosao do lika ciji se golovi slave kao Bozic. 

 

Brajton je simpatican klub. Imaju zanimljivu transfer politiku i lijep stadion. Poter je interesantan strucnjak.  Forsira konstantno pas igru i iznosenje lopte iz poslednje linije. Doveli su stopera Veltmana iz Ajaksa, a stigao je i Lalana. Navijam da ostanu u ligi, jer djeluju kao klub koji ima neku viziju.

 

Aston Vila se nekim cudom spasila, a visili su bas opasno. Odbrana im je bila katastrofa, a nijesu se nesto proslavila ni njihova mnoga pojacanja. Doveli su Metjua Kesa iz Notingema i Oli Votkinsa iz Brentforda, drugog strijelca Cempionsipa. Sve su prilike da ce se i ove sezone cupati za opstanak. 

 

Rookie ( Lids, WBA, Fulam)

 

Njih sam morao posebno da izdvojim. Bas je nepredvidivo kako ce da se snadju novi klubovi u ligi. Neki klubovi na papiru izgledaju tanko pa odrade vrh sezonu u PL, a drugi se dobro pojacaju i vrate se eksprezno nazad. 

 

Mnogi ljubitelji fudbala su cekali dugo vremena povratak Lidsa u PL. Sto zbog njihove istorije, sto zbog cinjenice da ih sa klupe predvodi Bijelsa. On izgleda kao lik koji se nece povuci ni pred jednom ekipom, igrace otvorenog garda pa ko sta ponese. Vajt je interesantan stoper, Ernandez je mozak ekipe, klasican spanski vezni fudbaler dobre tehnike i preciznog udarca. Helder Kosta i Herison su solidna krila, tu je i Makedonac Alioski koji ima opasnu ljevicu. Najvece pojacanje je Rodrigo iz Valensije. Dobar igrac i za jace klubove od Lidsa. Ono sto je sigurno je da ce Lids biti jedna od interesantnijih ekipa za gledanje. 

 

WBA bas tanko izgleda na papiru. Vjerovatno prvi kandidat za ispadanje. Bilica ocekuju Tantalove muke u pokusaju da izvuce nesto iz ove ekipe. Diangana je imao finih meceva prosle sezone, on izgleda kao najkvalitetniji igrac ekipe. Tu je i staro krilo iz Poljske, brzonogi Kamil Grosicki. Carli Ostin u napadu. Vezni red jako tanak, odbrana upitna. Ne znam, bice ih tesko gledati. 

 

Fulam  se vratio brzo u PL. Ovoga puta nijesu puno trosili i idu sa istom ekipom da probaju. Rim i Hektor su solidan tandem stopera. Na sredini imaju nekoliko solidnih igraca. Mitrovic ce isporuciti svojih 15 golova, ali nijesam siguran da bas ima pravu podrsku u napadu. Izgledaju mi bolje nego WBA, ali ocekuje i njih borba za opstanak.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 27
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Svaca cast na trudu,ceni se to.

Ja juce uplatio da ce Liverpul odbraniti titulu. Da mi je ovaj clanak "pao u ruke" ranije,mozda bih odustao..kratak je clanak i nije naporan za citanje,pa ko ima zelje neka ga procita..

Quote

Liverpool: Why Premier League title defence will be far from straightforward
 https://www.bbc.com/sport/football/53917751



 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spremio sam temu za novu PL sezonu, ali me Nakamura preduhitrio. Precesljao sam promene u rosterima i dao neki svoj rezime. Ne mogu da nadjem spojler na novoj verziji foruma, pa nek moderacija sredi to.

 

 

 

 

 

 

Liverpool ©

Stadion: Anfield Road, 54.074

Menadzer: Jurgen Klopp

Dolasci: Konstantinos Tsimikas (LB, Olympiakos), Curtis Jone (CM, Liverpool U23)

Odlasci: Dejan Lovren (CB, Zenit), Adam Lallana (AM, Brighton, kao FA), Ovie Ejaria (CM, Reading, otkup po isteku pozajmice), Sheyi Ojo (RW, Cardiff, pozajmica), Nathanile Clyne (RB, FA), Andy Lonergan (GK, FA)

Rezime: Liverpool ne dovodi izgradjene igrace iz top10, vec iz manjih klubova, pa nastavljaju sa njihovim progresom. Tu Jirgenovu filozofiju je primenjivao ser Alex Ferguson. Zdravi temelji su postavljeni za naredne godine. Doveden je back-up za Robertsona, sto je odlicna stvar, a povodom toga je verovatno najsrecniji Milner, jer ne mora izigravati univerzalca. Tim koji pobedjuje ne treba menjati, ali ne bi lose doslo jos koje pojacanje zbog krace rotacije, pogotovo ako je igrac kvaliteta Thiaga. Sve mi mirise na trku u dvoje, I ne bih znao kome da dam prednost. Bice fifti/fifti sa Sitijem.

 

Manchester City

Stadion: Etihad Stadium, 55.017

Menadzer: Pep Guardiola

Dolasci: Nathan Ake (CB, Bournemouth), Ferran Torres (RW, Valencia), Yan Couto (RB, Cortiba), Taylor Harwood-Bellis (CB, Mancester City U23)

Odlasci: Leroy Sane (LW, Bayern Munich), David Silva (AM, Real Sociedad, kao FA), Claudio Bravo (GK, Real Betis, kao FA), Alex Garcia (CM, FA), Jack Harrison (LW, Leeds United, pozajmica), Pedro Porro (RB, Sporting Lisabon, pozajmica), Ante Palaversa (DM, Getafe, pozajmica), Issa Kabore (RB, Mechelen, pozajmica), Daniel Arzani (LW, Utrecht, pozajmica), Ko Itakura (CB, Groningen, pozajmica), Ryotaro Meshino (AM, Rio Ave, pozajmica), Scott Carson (GK, Derby, pozajmica)

Rezime: City je najjaci sastav na papiru i sa najdubljom klupom. Nikako da rese problem odbrane. Od Ake-a se ocekuje da podigne defanzivu, a od Torresa dodatno pojacanje za rotaciju. David Silva je otisao, a Folden bi trebao da prezume deo njegove minutaze. Pokazao je da znanja I tehnike ima za tako nesto. Konacno je Pep poceo da mu vise veruje. Imace problem sa povredom/neigranjem Aguera, a Jesus nikako da u potpunosti zasija. Pep ce verovatno koristiti Sterlinga na pozciji devetke. Imaju najboljeg igraca u ligi de Bruynea, plus kvalitetnu momcad, tako da su jedan od dva glavna kandidata za titulu. Prosla sezona je donja margina za njih I nema sanse da ponove isti bodovni saldo.

 

Manchester United

Stadion: Old Traford, 74.879

Menadzer: Ole Gunnar Solskjaer

Dolasci: Dean Henderson (GK, Sheffield, istekla pozajmica), Donny van de Beek (CM, Ajax)

Odlasci: Alexis Sanchez (LW, Inter, otkup ugovora po isteku pozajmice), Cameron Borthwick-Jackson (LB, Oldham Athletic, kao FA), Tahith Chong (RW, Werder Bremen, pozajmica), Joel Pereira (GK, Huddersfield, pozajmica)

Rezime: Podigli su se dolaskom Bruna. Dobri rezultati I fudbal u postcorona periodu. Upitnik je da li je Henderson vracen sa pozajmice da bi zauzeo mesto prvog cuvara mreze, ili da bude osigurac za De Heu ukoliko nastavi sa formom koju prezentuje tokom poslednje 2/3 sezone. Kako god dobar potez uprave, kao I dovodjenje van de Beeka. Zabrinjavajuce za navijace Djavola je kratka klupa I odbrana. Za Martiala ocekujem da nastavi kao sto je zavrsio proslu sezonu I bude pokretac ofanzive sa Brunom, Rashfordom. Mislim da je doslo vreme da bude stalan konkurent za naboljeg strelca lige. Meni je Ole veliki upitnik kao trener, iako  je dobro izneo zavrsnicu prosle sezone. Ne vidim njegov pecat kao kod na primer Artete. United ocekuje borba za LS, nista vise.

 

Chelsea

Stadion: Stamford Bridge, 40.853

Menadzer: Frank Lampard

Dolasci: Kai Hawertz (AM, Bayer Leverkusen), Timo Werner (CF, RB Leipzig), Ben Chilwell (LB, Leicester), Hakim Ziyech (RW, Ajax), Thiago Sliva (CB, PSG, kao FA), Malang Sarr (CB, Nice, kao FA)

Odlasci: Willian (RW, Arsenal, kao FA), Mario Pasalic (CM, Atalanta, otkup posle pozajmice), Pedro (RW, Roma, kao FA), Nathan (LW, Atletico MG, otkup posle isteka pozajmice), Danilo Pantic (CM, Cukaricki, pozajmica), Michy Batshuayi ( CF, Crystal Palace, otkup posle pozajmice), Kenedy (LM, Granada, pozajmica), Ethan Ampadu (CB, Sheffield United, pozajmica), Jamal Blackman (GK, Rotheram, pozajmica), Jamie Cumming (GK, Stevenage, pozajmica)

Rezime: Ako se iskljuce navijacke emocije najuzbudljiviji tim za pracenje tokom prosle sezone. Od svih timova su ubedljivo najvise novca potrosili u letnjem prelzanom roku. Nece biti lako Frenku da uklopi toliko pojacanja za jednu sezonu. Hawertz I Chilwell su 1/1 odlicni ubodi. U Wernera nemam nesto poverenja, bojim se da ne bude novi Schurle, jer se kod njega kao I kod Muillera vidi odsustvo fudamenta. Ima prisustvo fubalskog iq-q, razumevanje za igru I prostor. Videcemo. Ocekujem znatno bolji Chelsea, ali ne dovoljno goriva u rezervoaru da se trkaju sa City-jem i  L’pool-om za titulu. U najboljem slucaju ce do januara/februara biti konkurenti za titulu. Borba sa Arsenalom I Unitedom za LS.

 

Leicester City

Stadion: King Power Stadium, 32.273

Menadzer: Brendan Rodgers

Dolasci: Timothy Castagne (RB, Atalanta)

Odlasci: Ben Chilwell (LB, Chelsea), Bartosz Kapustka (AM, Legia), Andy King (CM, FA), George Thomas (AM, QPR, kao FA)

Rezime: Tim na koji se najvise odrazila suspenzija sezone zbog covid virusa. Da nije doslo do prekida bili bi ucesnik ovogodisnjeg ciklusa LS-a. Spadaju u dark horse timove. Rodgers je usadio svoju fubalsku filozofiju u igrace, I igraju direktno bez preteranog drvljenja, kao svojevremeno Swansea I Liverpool pod palicom Rodgersa. Chilwell je tezak gubitak za klub, videcemo kakve ce zamene biti. Castagne izgleda kao dobar potpis, a treba ocekivati dobru sezonu Maddisona, sto da ne I iskorak. Borba za Evropu je realna.

 

Tottenham Hotspur

Stadion: Tottenham Hotspur Stadium, 62.062

Menadzer: Jose Mourinho

Dolasci: Giovani Lo Celso (CM, Real Betis, posle pozajmice je otkupljen ugovor), Matt Doherty (CM, Wolves), Pierre-Emile Hojberg (CM, Southampton), Joe Hart (GK, Burnley, kao FA), Jack Clarke (RW, QPR), Gedson Fernandes (CM, Benfica, pozajmica)

Odlasci: Kayle Walker (RB, Southampton), Jan Vertonghen (CB, Benfica, kao FA), Oliver Skipp (DM, Norwich, pozajmica), Michel Vorm (GK, FA)

Rezime: Spursi su dostigli svoj zenit sa Pocom. Murinjo nije trener koji zna sa malim budzetom (izuzev Porta) pravi velike rezultate. Prvi put se u najjacim ligama suocava sa tom situacijom. Gazda je skrt, tesko je da ce se otvoriti,  a kredit od stadiona se nece sam otplatiti. Ne vidim Zozea kao dugorocno resnje, cak se ne bi cudio da dobije otkaz, a Tottenham ode putem ribildinga, I rasprodaju Kejna I ostale glavne baje. Ubedjen sam da se Spursi nece plasirati u LS. Max domen im je LE.

 

Wolverhampton Wanderers

Stadion: Molineux Stadium, 32.050

Menadzer: Nuno Espirito Santo

Dolasci: Fabio Silva (CF, Porto), Marcal (LB, Olympique Lyon),Vitinha (AM, Porto, pozajmica),

Odlasci: Patrick Cutrone (CF, Fiorentina, pozajmica), Helder Costa (RW, Leeds), Matt Doherty (RB, Tottenham), Ming-Yang Yang (CM, Grasshoper, kao FA), Jordan Graham (LW, Gillingham, kao FA), Morgan Gibbs-White (CM, Swansea, pozajmica), Bruno Jordao (CM, Famalicao, pozajmica), Connor Ronan (CM, Grasshoppers, pozajmica) Will Norris (GK, Burnley), Matija Sarkic (GK, Shrewsbury, pozajmica), Phil Ofosu-Ayeh (RB, FA)

Rezime: Wolves aka Mendesov privatni klub je dark horse u borbi za Evropu. Volim da ih gledam, jer igraju direktan fudbal I brzo I efikasno se transfomisu iz odbrane u napad, tj imaju ubitacnu kontru. Za ocekivati je da neko od pojacanja eksplodira na najvecoj pozornici, ipak je super agent majstor svog zanata. Izuzetno bitna stvar je sto imaju kontinuitet rada istim trenerom Santom.

 

Arsenal

Stadion: Emirates Stadium, 60.704

Menadzer: Mikel Arteta

Dolasci: Cedric Soares (RB, Southampton, kao FA), Willian (RW, Chelsea, kao FA), Gabriel (CB, LOSC Lille), Pablo Mari (CB, Flamengo), Dejan Iliev (GK, Jagiellonia), Dani Ceballos (CM, Real Madrid, pozajmica)

Odlasci: Kontantinos Mavropanos (CB, Stuttgart, pozajmica), Henrikh Mkhitaryan (AM, Roma, kao FA)

Rezime: Mozda I najvece pojacanje za Arsenal je ubod Artete za trenera tokom prosle sezone, pa su za novu I predstojece sezone dobili trenera za duzi period. Ipak nije dovoljno samo imati persepktivnog trenera, vec I dobar roster, pa je na upravi kluba da ga koliko toliko ispostuje. Primarno je da se produzi Auba, bas se oteglo sa njegovim novim ugovorom. Prvi put da od van Perija Arsenal ima rasnog strelca. U novu sezonu se ulazi sa starim boljkama, tacnije odbranom (u to racunam I poziciju zadnjeg veznog, jer DM pozicija izuzetno bitna za defanzivu). Pojacanja na pozicijama centralnih bekova su veliki upitnici. Videcemo kako ce se pokazati. Auba I Ceballos izgledaju kao dobre osnove za gradjenje tima, jos da se iskritalisu ostali clanovi postave. Arsenal ce davati, ali i primati dosta golova. Tek se ulazi u dugorocan projekat, tako da od Tobdzija ne treba ocekivati nista vise nego borbu za LS. Nesto manje sanse im dajem nego Unitedu, Chelsea-ju.

 

Sheffield United

Stadion: Brammal Lane, 32.702

Menadzer: Chris Wilder

Dolasci: Aaron Ramsdale (GK, Bornemouth) Jayden Bogle (RB, Derby), Max Lowe (LB, Derby), Wes Foderingham (GK, Rangers), Ethan Ampadu (CB, Chelsea, pozajmica), Oliver Burke (RW, WBA)

Odlasci: Mark Duffy (RM, Fleetwood, kao FA), Ismaila Cuolibaly (CM, Beerschot, kao FA), Callum Robinson (LW, Sheffiled United, otkup ugovora posle pozajmice), Dean Henderson (GK, Manchester United, istekla pozajmica), Richairo Zivkovic (CF, CC Yatai, istekla pozajmica), Luke Freeman (AM, Notthingham Forest, pozajmica), Jake Eastwood (GK, Kilmarnock, pozajmica), Kieron Freeman (RB, FA), Ravel Morrison (AM, FA), Ben Heneghan (CB, FA), Leon Clarke (CF, FA), Ricky Holmes (LW, penzija), Nathan Thomas (LW, FA)

Rezime: Najvece iznenadjenje u zavrsenoj sezoni. Predvidjana im je borba za opstanak, sto je i bilo realno kada se pogleda sastav ekipe. Namucili su najjace timove u ligi. Ne ocekujem da ponove istu sezonu, pa im u dolazecoj sledi borba za opstanak sa nesto vecim procentima za to nego Villa, Fulhma, I WBA.

 

Burnley

Stadion: Turf Moor, 21.994

Menadzer: Sean Dyche

Dolasci: Will Norris (GK, Wolves)

Odlasci: Jeff Hendrick (CM, Newcastle, kao FA), Arron Lennon (RW, Kayserispor, kao FA), Joe Hart (GK, Tottenham, kao FA), Ben Gibson (CB, Norwich, pozajmica), Aiden O’Neill (CM, Melbourne City), Adam Legzdins (GK, FA)

Rezime: Masivni rispekt za ono sto goinama radi Sean Dyche. Burnley ce na svakoj tekmi izgarati. Trebalo bi da zavrse u sredini tabele, sve iznad 10. mesta je bonus za njih, jer je konkurencija z gornji dom paklena, ali opet ne I iznenadjenje jer su na na to navikli.

Southampton

Stadion: Saint Mary’s Stadium, 32.284

Menadzer: Ralph Hasenhutll

Dolasci: Kyle Walker (RB, Tottenham), Mohammed Salisu (CB, Real Valladolid), Jake Vokins (LB, Southampton B), Nathan Tella (RW, Southampton B), Harry Lewis (GK, Southampton B)

 

Odlasci:  Mario Lemina (DM, Fulham, pozajmica), Pierre-Emile Hojbjerg (CM, Tottenham) ), Harrison Reed (DM, Fulham), Cedric Soares (RB, Arsenal, kao FA), Maya Yoshida (CB, Sampdoria, kao FA), Jack Rose (GK, Walsall)

Rezime: Kvalitetom tima su u domu komuna (donji dom). Previse su uzeli bodova prosle sezone, pa je tesko da ce uspeti dva puta za redom ponoviti slican bodovni saldo. Ipak bi trebalo ocekivati da ce biti u ligi nakon sezone 2020/21.

 

Everton

Stadion: Goodison Park, 39.571

Menadzer: Carlo Ancelotti

Dolasci: Allan (CM, Napoli), Abdoulaye Doucoure (CM, Watford), James Rodrigez (AM, Real Madrid), Niels Nkounkou (LB, O. Marseille)

Odlasci: Morgan Schneiderlin (DM, Nice), Maarten Stekelenburg (GK, Ajax, kao FA),  Leigthon Baines (LB, penzija), Keiran Dowell (AM, Norwich), Cuco Martina (RB, FA), Luke Garbutt (LB, FA)

Rezime: Ekipa koja godinama ulaze veliku svotu novca u pojacanja, ali nikako da naprave iskorak ka top6 timovima ili da udju u taj tier sa top6. I ove godine su nastavili sa pojacavanjem, na papiru se to odlicna pojacanja. Upitnik je pored Hamesovog imena, jer je imao jednu od tezih povreda, ACL. Kroz karijeru je imao dobru saradnju sa Carlom, i ako bude fit mogao bi biti real deal. Sigurdson je podbacio prosle sezone, za ocekivati je da ce podici formu. Najvise ocekujem Richarlison, tj da napravi iskorak i bude strelac oko 20 golova sledece sezone. Kvalitetan sastav I kvalitetan trener, ne ocekujem nista manje nego borbu za LE. Za LS nemaju sanse jer je konkurencija u vidu top6 nedostizna jos uvek. Sve ispod borbe za LE  je razocarenje.

 

 

 

 

Newcastle United

Stadion: Saint James Park, 52.338

Menadzer: Steve Bruce

Dolasci: Calum Wilson (CF, Bournemouth), Ryan Fraiser (LW, Bournemouth), Jamal Lewes (LB, Norwich), Jeff Hendrick (CM, Burnley, kao FA), Mark Gillespie (GK, Motherwell, kao FA)

Odlasci: Jack Colback (DM, Notingham Forest, kao FA), Jake Turner (GK, Morecambe, pozajmica), Freddie Woodman (GK, Swansea, pozajmica), Nabil Bentaleb (CM, Schalke, itekla pozajmica), Rob Elliot (GK, FA), Jamie Sterry (RB, FA)

Rezime: Izgleda da su obavili dobar prelazni rok skinuli kajmak od timova koji su ispali. Igrali su najruzniji fudbal u zavrsenoj sezoni. Trebalo bi da dobiju na kvalitetu sa pojacanjima, ipak nedovoljno da ne zavrse u donjem domu. U nekom losijem scenariju se bore za opstanak.

 

Crystale Palace

Stadion: Selhurst Park, 26.047

Menadzer: Roy Hodgson

Dolasci: Eberechi Eze (AM, QPR), Nathan Ferguson (RB, WBA, kao FA), Sam Woods (CB, Cristal Palace U23) Brandon Pierrick (AM, Cristale Palace U23)

Odlasci: Ryan Innis (CB, FA), Stephen Henderson (GK, FA)

Rezime: Drvosece iz juznog Londona. Mozda ih pobedis, ali batine izbeci neces. Jedno od najtvrdjih I najtezih gostovanja za favorite. Nece igrati atraktivan fudbal, a i kako da igraju kada im je Roy Hodgson trener, ali ce uzeti dovoljnu kvotu bodova za opstanak u ligi.

 

Brighton & Hove Albion

Stadion: AMEX Stadium, 30.666

Menadzer: Graham Potter

Dolasci: Joel Weltman (CB, Ajax), Adam Lalana (AM, Liverpool, kao FA), Jensen Weir (CM, Wigan Athletic), Ulrick Eneme Ella (AM, Amiens, kao FA)

Odlasci: Anthony Knockaert (RW, Fulham), Aaron Mooy (CM, Shanghai SIPG), Shane Duffy (CB, Celtic), David Buton (GK, WBA), Martin Montoya (RB, Real Betis, kao FA), Percy Tau (CF, Anderlecht, pozajmica), Matt Clark (CB, Derby County, pozajmica), Leo Ostgard (CB, Coventry, pozajmica), Jan Mlakar (CF, Maribor, pozajmica), Glenn Murray (CF, Vatford pozajmica 😉 ), Ezequiel Schelotto (RB, FA), Beram Kayal (CM, FA)

Rezime: Pravo cudo je da su I dalje u eliti. Svake godine im predvidjam ispadanje u nizi rang, ali se ne daju. Posto im je otisao Glenn Murray, amajlija ikona kluba, mozda je ovo ta sezona. Borba za opstanak sa Villom, Fulhamomi WBA-om.

 

West Ham United

Stadion: London Stadium, 60.000

Menadzer: David Moyes

Dolasci: Tomas Soucek (DM, Slavia Prag),

Odlasci: Grady Diangana (LW, WBA, otkup ugovora posle pozajmice), Albian Ajeti (CF, Celtic), Jordan Huggil (CF, Norwich), Carlos Sanchez (DM, FA), Pablo Zabaleta (RB, FA)

Rezime: Nepredvidljiv tim, jedne sezone se bore za opstanak, druge za Evropu, I tako u krug. Prosle sezone je doslo na naplatu neplansko kupovanje igrace nekoliko sezona ranije, bez ikakve ideje I koncepta. Imaju individualan kvalitet igraca da ne strepe za opstanak, cak I da napadnu Evropu. Verujem da ce biti dosta nadolazece sezone, jer bi bilo neverovatno da dve sezone za redom podbace.

 

Aston Villa

Stadion: Villa Park, 42.680

Menadzer: Dean Smith

Dolasci: Ollie Watkins (CF, Brentford), Matty Cash (RB, Nottingham Forrest), Scott Hogan (CF, Birmingham City, povratak sa pozajmice)

Odlasci: Borja Baston (CF, Leganes, kao FA), James Chester (CB, Stoke City, kao FA), Rushian Hepburn-Murphy (CF, Pafos, kao FA), Matija Sarkic (GK, Wolves, kao FA), James Bree (RB, Luton), Andre Green (LW, FA)

Rezaime: Skripalo je u obrani na sve strane, a pojacali je nisu. U zavrsnici prethodne sezone su vezali pobede, doduse imali su srece da nekim timovi nisu imali imperativ pobede, i da su rezultati drugih timova poklopili. Sledi im borba za opstanak I ove sezone. Jedino ako Grealish (ako ostane njihov clan) se zapali i odigra vrhunsku sezonu bez amplituda mogu izbeci grcevitu borbu za opstanak.

Leeds United

Stadion: Ellan Road, 37.890

Menadzer: Marcelo Bielsa

Dolasci: Rodrigo (CF, Valencia), Helder Costa (RW, Wolves, otkup po isteku pozajmice), Robin Koch (CB, Freiburg), Illan Meslier (GK, Lorient), Joe Gelhardt (CF, Wigan Athletic), Jack Harrison (LW, Manchester City, pozajmica), Pascal Struijk (CB, Leeds U23)

Odlasci: Laurens De Bock (LB, Zulte Waregem, pozajmica), Gaetano Berardi (RB, FA), Kamil Miazek (GK, FA), Will Huffer (GK, FA)

Rezime: Napokon nazad. Najvise su odresili kesu od svih timova koji su izborili ulazak u elitu, I na papiru su to igraci koji bi trebalo da im daju kvalitet, tj da budu prava pojacanja. Imaju renomiranog trenera i ocekuje se ozbiljan i studiozan fudbal od Leedsa. Ocekujem da ce biti hit prvenstva u prvom delu sezone, ali da ce pasti u nastavku, kao sto je su to radili ranije Leicester, Hull, Warford, itd. Sto se pozicije tice ne bi trebalo ni da smrde, ni da mirisu, zanaci sredina, bez bojaznosti od ispadanja.

 

West Bromwich Albion

Stadion: The Hawthorns 26.850

Menadzer: Slaven Bilic

Dolasci: Grady Diangana (LW, West Ham, otkup ugovora posle pozajmice), Matheus Pereira (RW, Sporting Lisabon, otkup ugovora posle pozajmice), David Button (GK, Brighton), Cedric Kipre (CB, Wigan Athletic), Callum Robinson (LW, Sheffiled United, otkup ugovora posle pozajmice), Sam Field (CM, Charlton Athletic, povratak sa pozajmice)

Odlasci: Jonathan Leko (RW, Birmingham City), Nathan Ferguson (RB, Crystal Palace, kao FA), Chris Brunt (CM, Bristol City, kao FA), Oliver Burke (RW, istekla pozjmica), Alex Palmer (GK, istekla pozajmica), Gareth Barry (DM, penzija), Ali Al Habsi (GK, penzija)

Rezime: Najsiromasniji roster, a bez preteranog ulaganja izmedju sezona. Igranje na duge lopte (bar ono sto sam ih gledao) ce tesko prolaziti u PL. Pereira je dobar playmaker za Championship nivo takmicenje, ali nece uspeti mnogo da kreira u PL-i gde ce WBA imati problema sa posedom i jacim kvalitetom takmicenja. Ekspresan povratak nazad im se smesi.

Fulham

Stadion: Craven Cottage, 19.000

Menadzer: Scott Parker

Dolasci: Anthony Knockaert (RW, Brighton, otkup po isteku pozajmice), Harrison Reed (DM, Southmapton, otkup po isteku pozajmice), Mario Lemina (DM, Southmapton, pozajmica), Antonee Robinson (LB, Wigan Athletic), Alphonse Areola (GK, pozajmljen od PSG-a), Sylvester Jasper (LW, Fulham U23)

Odlasci: Alfie Mawson (CB, Bristol City, pozajmica), Steven Sessegnon (RB, Brictol City, pozajmica), Luca de la Torre (RM, Heracles, po isteku ugovora), Magnus Norman (GK, Carlisle United, po isteku ugovora), Jordan Archer (GK ,FA), Matt O’Riley (CM, FA)

Rezime: Uz WBA glavni kandidat za ispadanje. Areola bi trebao d bude dobra kupovina, I starter medju stativama. Mitrovic ce doci do svoje kvote golova, ali tesko da ce moci iznivelise sa brojem primljenih golova.

  • Like 22
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Jezivo lose izgleda Fulam. Nije sporno da je Arsenal usao kao veliki favorit u ovaj mec, ali nacin na koji je Fulam odigrao je bas zabrinjavajuc. Katastrofalne reakcije u odbrani. Pogotovo upada u oci drugi Arsenala, Gabriel ostaje sam na 3 metra i niko ne skace pored njega. Hektor izgleda bas sporo za ovaj nivo fudbala. Parker uvodi Mitrovica na 3:0, wtf potez. Uvedi ga na pocetak drugog dok jos ima neke sanse da se nesto promijeni. 

Link to comment
Share on other sites

Prosto fascinantno je koliko se portugalska ojebina izdrkava na Dele Aliju. Jos je decko imao sasvim dobro poluvreme, bio je u jednoj od najboljih sansi na utakmici do tada. Inace, slazem se sa ocenom da Tottu fali kreativaca, odlazak Eriksena je bolno uticao po tim. S druge strane, Hames Rodrigez pokazao da ce biti ozbiljno pojacanje za Everton, odigrao je bas vrhunski. 

Link to comment
Share on other sites

Kao što sam i napisao na timi o Čempionšipu, Fulam i VBA su sigurni putnici u niži rang. U njihovoj igri ništa ne štima! Fulam je malo tehnički pismenija ekipa, ali im je odbrana jezivo loša, dok je VBA nešto tvrđa ekipa, ali napred ne mogu ništa da urade. Baš će pravo čudo biti ako jedna od dve navedene ekipe izbori opstanak. VBA će biti ekipa sa najmanjim brojem postignutih golova, to je nesporno, a Fulamova odbrana će biti među najslabijim, verovatno i najslabija.

 

Lids je luda ekipa, imaju igru za top 6, međutim imaju i oni niz konkretnih problema. Problem su odbrana i realizacija. Postavlja se pitanje da li je njihova igra toliko kvalitetna i fluidna da bi se prevazišli ovi nedostaci, ja mislim da jeste. Odbrana je neuigrana, već sad se vidi koliko im je Vajt značio. Strujik nije igrač za ovaj nivo fudbala, čovek ne bi imao mesto startera u u23 timu Lestera, a kamo li da bude starter PL ekipe, ali povreda Kupera je svoje odradila, Ni taj famozni Kuper nije ništa bolji, ali je svakako iskusniji i uigran je sa bekovima, pa se češće može igrati na ofsajd zamke. Koh ima kvalitet, samo mu je potreban vremenski period za adaptaciju. Bamford je postigao gol, ali je kod njega problem procenat realizovanih šansi. Rodrigo će mnogo značiti ovoj ekipi ako bude u stanju da ponovi barem deo onog što je pružao u Valensiji, mislim da će u 4-5 kolu već zauzeti mesto startera. Defanzivni problemi su bili jako vidljivi protiv Liverpula zato što su oni igrali gegenpress, a u pitanju je i šampion Engleske. Sumnjam da će ostale ekipe biti u mogućnosti da toliko pritisnu Lids i da eksploatišu greške zadnje linije, niti da će biti u stanju protiv njih u kontinuitetu da iznose loptu kroz pas. U svakom slučaju voleo bih da Bielsa ostane tu duži period, verujem da bi kroz 2-3 godine i adekvanta pojačanja Lids postao stalan član gornjeg doma PL.

 

bold prediction: Spurs  9th or under

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...