Jump to content

Nova verzija foruma


MetalHead

Recommended Posts

4 hours ago, ironside said:

Iako poštujem i cijenim trud učinjen na redizajnu foruma, meni se najviše svidjala originalna crno - bijela varijanta. Općenito, ne volim boje na kompjuteru, usto smatram da forum treba biti što jednostavniji, znači brz i pregledan, a ovakvi manirizmi teško da tome doprinose.

Emoji su, po mome loši i nejasni, najbolji su bili oni s pokojnog foruma.

No, kako rekoh, uložen je napor i trud, a De gustibus...

 

9 hours ago, Zvezdinho said:

Hede isprobaj kako ide ova zelena umesto sive pozadine, vidi kako se lepo slaze na Meginom dresu:classic_tongue:

 

6R0A9209-1024x710.jpg

 

9 hours ago, Kronostime said:

 

Moze tema da bude i crno bela: retro stil i odlican kontrast. :s_d:

 

 

Odgovor na sva tri citirana komentara iznad: Ako budem imao vremena, videcu da uradim i neke dodatne varijante - struktura ista a boje razlicite, pa birajte sta vam je volja. 

 

 

4 hours ago, Drakaris said:

Kakav je ovo facepalm, nema nista bez suza

 

Dobro je da se promenile one sake kojima se moli

 

Samo isprobavam, da vidimo kakve ce reakcije i (zlo)upotreba biti. 🙂 Inace, probao sam razne varijante smajlija - ovo su Microsoft, i sa ovom crnom bordurom nekako najbolje leze. Ako nadjem bolje, zamenicu. Probao sam Whatsapp ali mi nisu nesto... Ne vide se lepo na sivoj pozadini. 

 

3 hours ago, alcesta said:

Je li baš neophodno ovih 5 miliona različitih emojija i smajlija? Blokira mi se telefon kad pokušam da otvorim da ubacim neki najobičniji.

 

To su default smajliji koji dolaze sa forumom... ono sto bih pokusao jeste da ubacim one "nase" ispred ali za to moram da ceprkam po back-end kodu a nisam bas mnogo tome vican 😄 front-end mi bolje ide (mada nisam programer, sto bi se reklo "znam da pogledam"). 

 

 

 

 

 

 

Inace... ova ljubicasta je neki "omaz" B92 logo-u i njihovim bojama. Nisam bas neki fan ni ja, ali eto zbog neke zaostavstine. Nije iskljuceno da uradimo skroz drugaciji vizuelni identitet, ali nije primarno. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/13/2020 at 8:44 PM, MetalHead said:

 

Inace... ova ljubicasta je neki "omaz" B92 logo-u i njihovim bojama. Nisam bas neki fan ni ja, ali eto zbog neke zaostavstine. Nije iskljuceno da uradimo skroz drugaciji vizuelni identitet, ali nije primarno. 

 

Pa, ako ste htjeli da ispoštujete b92 istoriju mogli ste bar da se oslonite na njihov originalni logo, ili bar onaj crveni.

Spoiler

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Ljubičasta je došla kasnije, kad b92 ionako više nije bio b92.

Anyway, ljubičasta mi se ništa ne sviđa, ali ajde... nije dealbreaker.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Recenzija emotikona za reakcije :

 

100% - dobar, zamena onih postova "sign" ili "potpis" kada neko nešto napiše sa čime se slažete.

"Thanks" - Solidan, Mislim da medalja nije odgovarajuća za "hvala" ali da budem iskren nemam ni ideju šta bi bolje reprezentovalo a da to nisu emoticoni sa tekstom koje lično ne volim. Dobar emotikon da se nekom zahvalite kada vam da odgovor na neko pitanje ili vam nešto razjasni.

"Ha-ha" - Standardan, ne verujem da ikom treba objašnjenje zašto je koristan mada ga neki koriste i za trolovanje

"WOW" - Na ivici, kontam da bi mogao da se iskorsti za nešto što je veliko iznenađenje, najviše na sportu, na ostalim delovima foruma biće uglavnom "oruđe" za trolovanje

"Facepalm" -  Čist trol emotikon koji neće imati nikakvu kvalitetnu upotrebu

"Love" - Potpuno nepotreban, Meni ne pada ni jedan slučaj na pamet kada ćemo ovaj koristiti osim kao način trolovanja. Ima ona engleska zajebancija "Love you, bye" i to je jedino gde ga vidim. Inače ako razmislimo gde bi ovo moglo da se koristi šta god mi je palo na pamet mnogo je primerenije zahvaliti se jednim postom od par rečenica nego ovim srcem. Verovatno će se naći neki primeri gde je ovo prikladno ali sam siguran da će ovo biti u 99% slučajeva korišćeno za trolovanje.

"Like" - Standardan emotikon koji ja koristim kada neko ko poštuje sagovornika iznese svoj stav, nebitno da li se slažem ili ne sa rečenim, pogotovo sada kada imamo 100%.

 

Da zaključim izbaciti love i wow, razmisliti o facepalm (na nekim temama je ionako tenzija žestoka a ovo će samo da dolije ulje na vatru). Ako se razmišljalo da nam se smanje emotikoni zbog trolovanja zašto nam sada pomažete u tome ?

 

Da li nešto fali, iskreno mislim da ne. Naravno da bi se moglo dodati još 10 emotikona ali realno bi se koristili vrlo retko i samo bi bez potrebe još više šarenili izgled foruma. Ako nešto fali ja bih pre ono svinjče vratio kao neutralni emotikon umesto facepalm pa ako neko želi da troluje neka to bar radi sa nekim neutralnim emotikonom.

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Može li da se ubaci Mark all read u mobilnu verziju?

 

Što se tiče reakcija, ja sve navedene koristim i nikad za trolovanje. Ne koristimo ih samo da ocenimo stav sagovornika nego i da reagujemo na neku vest ili sliku u dotičnom postu, što ne mora imati nikakve veze s forumašem koji to postavlja. Ko hoće da troluje naći će načina svakako, evo recimo sada više nema tužnog smajlija u reakcijama a ni on nije služio samo za trolovanje, a ipak je ocenjeno da nije pogodan.

Ako je cilj smanjiti trolovanje na ovaj način, da se lepo ukinu sve reakcije, eventualno ostavi samo plus ili lajk, i eto :classic_smile: 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alcesta said:

Može li da se ubaci Mark all read u mobilnu verziju?

 

Što se tiče reakcija, ja sve navedene koristim i nikad za trolovanje. Ne koristimo ih samo da ocenimo stav sagovornika nego i da reagujemo na neku vest ili sliku u dotičnom postu, što ne mora imati nikakve veze s forumašem koji to postavlja. Ko hoće da troluje naći će načina svakako, evo recimo sada više nema tužnog smajlija u reakcijama a ni on nije služio samo za trolovanje, a ipak je ocenjeno da nije pogodan.

Ako je cilj smanjiti trolovanje na ovaj način, da se lepo ukinu sve reakcije, eventualno ostavi samo plus ili lajk, i eto :classic_smile: 

 

 

Bravo!!! 

 

Ovo je bio iskljucivi cilj postavljanja 🤦‍♂️ reakcije - eksperiment da proverim na koji nacin ce ljudi koristiti ovaj smajli - da li kao reakciju na neku informaciju iz posta ili na ono sto je autor posta napisao! Nisam cak ni moderaciji to pomenuo a zajedno smo definisali listu smajlija pa sam ja naknadno dodao jos 2. Verovatno misle "vidi ovog"... 😄 sorry! 

 

Ali si mi upropastila eksperiment, mislio sam da ce duze trajati, a nije mnogo koriscen taj smajli. A morao sam da reagujem na ovaj tvoj upis i time prekinem eksperiment. 

 

Jos jednom bravo za stav, stvarno sam se nadao da ce to biti slucaj, da ce biti onih koji ce to koristiti kako treba. 

 

 

Za Mark all read na mobilnom provericu, verovatno cu opet morati da cackam po kodu...  

 

  

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Drakaris said:

Ne znam sta davam kazem, meni i dalje nedostaje placko. Ovo udaranje sakom o celo nije moj fazon.

Meni nedostaje smanjenje broja smajlija ili opcija da se cele grupe ne vide.

Ako nije moguce - onda napisati kodove ispod svakog, pa da unosimo rucno.

Ovo previse usporava.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je broj smajlija skroz ok, mada mislim da su neki suvisni kao srce ili wow. Za mene je dovoljno, placko, smesko i lajk.

 

Jedan je veliki plus takodje ako neko iskuca veliki post ili nalepi par tviter objava u postu, prilikom odgovora tom postu se ne prikazuje ceo. Dosta preglednije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vratite onu najminimalističniju verziju, crno bijelu, s maximalno 5 - 6 starih emojija tipa: thumbsup, lol2, wink2, furious i tongue.

Ova psihodelična varijanta je za one koji su valjda ostali bez zaliha LSD-a, pa sad moraju sudjelovati na forumu da bi to kompenzirali.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Drakaris said:

Meni je broj smajlija skroz ok, mada mislim da su neki suvisni kao srce ili wow. Za mene je dovoljno, placko, smesko i lajk.

 

Jedan je veliki plus takodje ako neko iskuca veliki post ili nalepi par tviter objava u postu, prilikom odgovora tom postu se ne prikazuje ceo. Dosta preglednije.

Smajliji u odgovoru  - ne ovi za reakcije na post.

Link to comment
Share on other sites

On 9/13/2020 at 9:25 PM, MetalHead said:

@033zero330 

BBCode (odnosno ovo u uglastim zagradama) vise nece biti podrzan. Dvoumim se da li i dalje da dozvolim ali bolje sto pre da se naviknemo da toga nema... 

 

Ovo postoji otkad i sami forumi postoje.

 

Zaista ne želim da razumem, da kad bilo šta da se namerno zakida ili uskraćuje za "moje dobro". Nisam ja od te fele.

 

Progres nije pravljenje ljudi namerno glupljim i tupljim. Nemoj ovo, nemoj ono ...

 

Naravno, najžalije je na ovom forumu što ne postoji mogućnost da sami u potpunosti urede svoj post kako žele.

 

Čak i XenForo ima tu mogućnost:

 

[img]https://i.imgur.com/I1BvViw.png[/img]

 

Ako želimo nazad, tu je:

 

[img]https://i.imgur.com/KJu9bes.png[/img]

 

Hahaha, pa da li moguće da ni linkovanje slika ne radi?

 

Nemam reči zaista. Alaj ste ga opravili!

 

Čisto da probam slike opet, da ne ostanem nedorečen.

 

Čak i XenForo ima tu mogućnost:

 

spacer.png

 

Ako želimo nazad, tu je:

 

spacer.png

 

No, ja sam i dalje bez teksta.

 

Neverovatno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@033zero330 to sto nesto postoji od pamtiveka ne znaci da je to jos uvek najbolje resenje. Cak, veca je verovatnoca da je tako nesto vreme pregazilo. Pa tako je slucaj i ovde...

 

Zasto bi pisao:

[img]https://www.google.com/images/branding/googlelogo/1x/googlelogo_color_272x92dp.png[/img]

 

Kad mozes samo:

https://www.google.com/images/branding/googlelogo/1x/googlelogo_color_272x92dp.png

 

Probaj... evo:

 

googlelogo_color_272x92dp.png

 

Software foruma je sada dovoljno pametan, za razliku od ranije, da prepozna sliku i automatski je prikaze, pa cak te fino i tom prilikom na par sekundi u crnoj liniji na dnu editora pita da li zelis taj link da ipak prikazes kao link a ne sliku.

 

Isto tako rade i automatsko embed-ovanje youtube-a, twitter-a, facebook-a... 

 

 

Quote

Naravno, najžalije je na ovom forumu što ne postoji mogućnost da sami u potpunosti urede svoj post kako žele.

 

Ovo ne razumem, jel ti nisu dovoljne opcije koje ti nudi editor? Sta ti konkretno nedostaje? 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, 033zero330 said:

.........................

Čak i XenForo ima tu mogućnost:

[img]https://i.imgur.com/I1BvViw.png[/img]

Ako želimo nazad, tu je:

[img]https://i.imgur.com/KJu9bes.png[/img]

Hahaha, pa da li moguće da ni linkovanje slika ne radi?

.................

 

Polako...

 

Nije neka nauka, samo treba da se naviknemo. Meni ide sa Imgura, a prvi put nije uspelo.

Pre ovih izmena, koristio sam drugi link odozdo, a sada drugi link odozgo.

 

Nema problema!

 

cItv0s1.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Upravo to sto @zoran59 kaze, ako koristitke ovakve servise treba samo da se fokusirate na direktne linkove jer su sada automatski podrzani. 

 

Zasto bi se onda cimali sa BBcode-om kod kojih mnogi cesto grese? Videcete puno citiranih postova gde ljudi greskom iseku deo koda i onda to lici na papazjaniju... 

 

I nisam ja izmislio da ukinem podrsku za BBCode, to je preporuka proizvodjaca software-a foruma koja se pojavila prilikom upgrade-a. Automatski je deaktivirano, otisao sam da proverim, procitao objasnjenje i odlucio da ostavim iskljuceno. 

Link to comment
Share on other sites

@MetalHeadJa sam napisao za šta je potreban img code i koliko olakšava ali si me ignorisao...Probaj preko telefona da dodaš 6-7 slika u jedan post da vidiš koliko će ti vremena trebati i da li će eventualno zabagovati na nekoj od slika pred kraj. Ne mogu da opišem koliko je lakše iskopirati link u kodu jedan ispod drugog. Jel kodovi prave neki problem forumu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MetalHead said:

I nisam ja izmislio da ukinem podrsku za BBCode, to je preporuka proizvodjaca software-a foruma koja se pojavila prilikom upgrade-a. Automatski je deaktivirano, otisao sam da proverim, procitao objasnjenje i odlucio da ostavim iskljuceno. 

(WYSIWYG) editor je veoma dobar ovde. Možda tu i tamo ima poneki problemčić, ali ja bolji WYSIWYG editor za BBCode nisam video. Besplatne forumske platforme obično imaju problema sa time, neki i dan danas izbegavaju WYSIWYG i koriste običan "BBCode" editor.


Nego, kada kažeš da je preporuka proizvođača software-a da se ukine podrška za BBCode - to se odnosi samo na sam "editor" (da bude "čist" WYSIWYG i da niko ne može da petlja sa BBCodom), ali u "pozadini" se i dalje koristi BBCode?
Pitam jer me interesuje da li su komplet odbacili BBCode ili samo preporučuju da se koristi WYSIWYG?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Knipex said:

@MetalHeadJa sam napisao za šta je potreban img code i koliko olakšava ali si me ignorisao...Probaj preko telefona da dodaš 6-7 slika u jedan post da vidiš koliko će ti vremena trebati i da li će eventualno zabagovati na nekoj od slika pred kraj. Ne mogu da opišem koliko je lakše iskopirati link u kodu jedan ispod drugog. Jel kodovi prave neki problem forumu?

Nisam te ignorisao, promaklo mi je verovatno... sorry!

 

Kapiram da je iskustvo na mobilnom dosta drugacije (a zavisi mnogo i od telefona). 


Ne prave kodovi nikakav problem osim sto od neke naredne verzije sistemski nece biti podrzani. Jedini problem koji prave je ovaj koji sam opisao - da ljudi cesto "osakate" kod pa da onda to ne lici na ono sto bi trebalo da bude. 

 

Mogu da ukljucim, tvoj use case je skroz validan, a ima dosta ljudi koji prate forum na mobilnom tako da verujem da ce vam znaciti. 

 

Sto bi se reklo - primedba uvazena, ukljucujem! Hvala @Knipex i @033zero330 👍

@Senn ovo stoji kao objasnjenje:

 

image.png.bc2378308abb4e3ffa08b5b5b9108bc2.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I da ne odgovaram svima posebno tamo na ranije postove:

- Druge verzije tema/boja - bice, kao sto rekoh ni sam nisam fan ove ljubicaste 😄 

- Reakcije - i tu su zahtevi jasni, bice prilagodjeno 😉 

- Smajliji - pokusacu da ceprkam po kodu, i "nateram" nase smajlije da se pojavljuju iznad ovih forumskih, ako bude ka-bum 🤯 da se zna zasto... 😄  

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...