Jump to content

NFL - Season 2020


Xpert

Recommended Posts

Pa dobro....nije kao da su Ramsi dali drugi i četvrti overall. Sa Stafordom će to biti dva pika oko 25-te pozicije, što i nije puno kad se uzme u obzir koliki je Gof teret za seleri kep. 

 

S druge strane, ako se Staford slučajno povredi pa bude out veći deo sezone i bude im igrao ko im već bude bekap, onda je to druga priča. 

Link to comment
Share on other sites

Detorit će sada da ima finog mediokritet QB-a da premosti rebuilding fazu do sledećeg QB-a kojeg će draftovati, playoff sa Goffom u Detroitu je mogu slobodno reći nemoguć tako da će sledeće 2 godine (ako dobro čitam ovaj Goffov ugovor gdje piše da ima out na kraju 2022.) Lionsi imati top10-top5 pikove i ove dodatne od Ramsa. 

 

Na drugu stranu Ramsi su ovim možda i blokirali dolazak Watsona u našu diviziju u SF, vjerujem da nisu to planirali ali tako je ispali, ako je ovo stvarno overpay što stvarno mislim da nije. Ramsi su sada 1/1 favoriti za SB, mislim da tu više nema dileme, posle Chiefsa možda imaju i "najjači roster" ali neće biti zbog toga toliko jaki već što je Stafford nezamislivi upgrade na QB a uz to iz laičke perspektive ne moraju ni sekunde da mijenjaju napad jer je Matt sličan Goffu samo milion puta bolji. 

 

1 hour ago, We lose every week said:

S druge strane, ako se Staford slučajno povredi pa bude out veći deo sezone i bude im igrao ko im već bude bekap, onda je to druga priča. 

 

Znam da Arizonina odbrana teško spada pod nešto što se može nazvati dobrom odbranom, često se nisu mogli nazvati ni NFL odbranom, ali Wolford je igrao jako jako dobro protiv nas u W17, vidio se jasan progres od provg pasa koji je bio INT do kraja prve četvrtine, a da ne pričam o tome da je posle halftime izašao iz tunela kao Aaron jebeni Rodgers i počeo da se zajebava, tražio cijelo poluvrijeme Murphya sa WR-om jedan na jedan, bacao pasove između dva nivoa zone a kada bi se pocket raspao uzimao 1st down nogama. Ne znam, ja mislim da je on jako kvalitetan backup nakon tih 60 minuta orgije na Cardinalsima.

Link to comment
Share on other sites

On 1/30/2021 at 10:46 AM, Ikac said:

 

Bieniemy je odradio intervjue sa svih 7 ekipa koje su tražile trenera. Svima je bio momentalni poziv i odradio je intervjue u tokom bye week KCa, samo ga je Houston zvao kada se pojavila informacija da je Watson nezadovoljan. To je još jedna stvar koja pokazuje neozbiljnost te organizacije. 

 

Kada je reč o Cutleru, ne postoje te informacije, samo je njegov bivši saigrač (mislim da je Brandon Marshall) rekao da je bio prisutan tokom nekih pregovora. I to je ono što je bilo obećano Watsonu a da nije ni tražio, a u praksi čovek nije dobio ni telefonski poziv nego je saznao preko medija da je Caserio novi GM.

 

U teoriji naravno da je bolji sistem gde front office analizira i odlučuje, ali u slučaju Texansa odlučujući glas ima Easterby koji nema veze sa fudbalom. U tom slučaju bukvalno je bilo bolje da je Watson odlučio, iako naravno da ne treba. Kako Easterby nije otišao zajedno sa O'Brienom je apsolutna misterija uz to zašto vlasnici drže tog čoveka i bukvalno im je bitniji od Watsona. Možeš naći preko 100 ljudi koji će raditi posao bolje od njega, a koliko QB imaš da su bolji od Watsona? Možda 3-4 i njih naravno ne možeš da dovedeš.

 

Mislim da Watson neće praviti holdout nijednu sezonu. Ali kakav tim i sezonu možeš da imaš ako se pojavi nedelju dana pre prve utakmice i onda gleda da se ne povredi? Cilj je osvojiti SB a Houston to ne može da uradi u sledeće 3 sezone. Kako vreme prolazi Watsonova cena će padati, a to tada drastično. Novi GM novi HC inače znači rebuild, mogu da uzmu ozbiljan kapital od Jetsa, Dolphinsa ili nekog trećeg i krenu na vreme. A onda je na Caseriju da dobije pravu vrednost za trenutne igrače i pogodi sa novim.

 

Za ugovore smo saglasni, ne dešava se često da igrači smanjuju garantovano ali se dešava, nekad da pomognu timu, nekad je im se dopada gde su. Riley Reiff je tako nešto odradio za Minnesotu pred početak prošle sezone. Za razliku od NBA, u NFL igrači prave ustupke timovima i mislim da tu nema rasprave.

 

Zanimljivo. Iz više razloga. I to da ga Houston jedini nije zvao. I da od ovih sedam kojima je bio momentalnima poziv, niko nije odlučio za njega.

 

To za telefonski poziv i saznavanje iz medija je glupost. Kako si ti rekao 2021. godina je. Imamo ljude koji su izgradili kariere na tome da izbacuju informacije na twitteru prvi. Stvari izađu u medije pre nego što se i potpiše ugovor, jer oni saznaju to od agenata i drugih virova i imaju tu slobodu da pišu o tome i spekiluraju. Dok Houston (i sve druge franšize) nemogu ništa da objave dok nije sve na papiru.

 

Bilo je ljudi, koji su bili uspešni funkcioneri, iako originalno nisu bili iz (istog) sporta. Easterby kao i svaki drugi predsednik ima ispod sebe ogroman tim ljudi koji radi svoj posao i savetuje ga. Ok, njegovi rezultati nisu dobri i možda je trebalo da ga oteraju zajedno sa O'Brienom. Ali sigurno je da nije bolje da QB bira generalnog managera. Mislim, to bi biu cirkus neviđenih proporcija.

To što je Watson arguably top 5 QB ne znači da se njemu mora iči na ruku i pitati ga dal se slaže sa svakom odlukom koja se donosi unutar organizacije. Ok, rizik su slabi odnosi i to da sigurno neče produžiti ugovor sa tobom. Ali kako stvari stoje sad, pod jakim ugovorom si i nemožeš da mrdaš. Posao ti je na terenu, a hierarhija se zna. 

 

Sad dal če on stvarno posle ove rasprave tankovati na svoju ruku je nagađanje. Ipak pričamo o vrhunskim atletima, koji su maltene bolestno kompetitivni i ne vole da gube. Pored toga, tu je još 60 drugih momaka koji žele da pobeđuju i koji se bore, i neče se libiti da prozovu nekoga ko ih namerno kanali. Pa makar to bio i Watson.

Pošto imaš sam iskustva sa ovim sportom, znaš da stvarno nije zabavno gubiti utakmice američkoga fudbala. Uz borilačke sportove, jedan od retkih sportova gde poraz ne boli samo "on the scoreboard", nego po celom tjelu.

 

Neznam, meni je ta Reiff sitauacija bila dosta sličan onima koje sam opisao gore. Pay cut ili cut. Njegov agenat prvo ispitao malo tržište, video da nema interesovanja, pa je onda pristao na taj pay cut. Što joču da kažem, koliko sam ja video nije se odrekao ničega što mu je bilo garantovano u ugovoru?

 

Iako izgleda da sam previše na strani klubova više puta, to nije istina. Mislim da igrači apsolutno zaslužuju bolje uslove, pre svega što se tiče ugovora i tih guaranted, non-guaranteed zajebancija. Pričamo o najboljim atletama na planeti, koji su na nekim pozicijama bezobrazno malo plačeni. Ali to mora da se uredi kroz uniju i da se izbore bolji i sigurniji ugovori za igrače. Ovako su ugovori takvi kakvi jesu. Svak štiti svoje interese, i klubovi imaju pravo da u nekim situacijama zatežu. Igrači bi uradili isto da mogu. Svakako bi bilo za ligu bolje da to bude malo jednakopravnije

 

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

Jesi li siguran da ga KC ne smatra dovoljno značajnim članom štaba da mu ne daju mnogo višu platu nego što je generalno dobijaju koordinatori. Evo mi smo sutradan odmah nakon poslednje utakmice revidirali ugovor Patriku Grahamu, dali mu mnogo veću platu nego što je imao tokom sezone samo da bi čovek rekao da nije zainteresovan za razogovore za posao HC. Koje su cifre u pitanju to ne znam. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran. Može biti da je tako. Teško je spekulisati pošto se plate koordinatora neznaju, ali ako pitaš google, vrte se oko milijon dolara. Cenim da oni najbolji mogu dobaciti i duplo od te cifre. Za poređenje, najslabie plačen head coach ima 5 mil.

 

Na kraju krajeva, rekao bi da cifre i nisu toliko bitne. Kažem samo da je teško nači nekoga što bi rekao da neče da bude HC. Neki imaju tu ambiciju zbog para, neki zbog sportskih ambicija. Misli da je retko da nema ni jedno ni drugo.

Link to comment
Share on other sites

S druge strane. Lak posao, vrhunski talenat u napadu, jedan od najboljih QB-ova svih vremena. HC sa kojim je milina sarađivati ( bar tako kažu ), garantovan uspeh u narednih nekoliko godina...nasupromet mesta HC u nekom raspadu od franšize ( jer generalno HC se menja u raspad franšizama, sizifovski posao dizanja neke takve franšize...

Ne znam...nadam se da ćeš se složiti da i ja i ti ovde imamo argumente  :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa valjda je na primjeru Patricije viđeno da je bolje ostati jedan od top koordinatora nego pasti na jednog od najgorih HC-a. I ne mora nužno biti sve do tebe, zašto bi se Eric ili bilo ko od top koordinatora cimao i išao u Texanse ili Jetse, tim koji se raspada po šavovima i QB ne želi više da bude tamo (ako Watson ode na proljeće, šta je ostalo od tog tima, par LB-ova, LT, Watt koji je upitan po svakom pitanju i ostatak tima medikoritet), ili u tim koji je u najboljem slučaju 2 godine daleko od rostera koji može da prebaci .500. Reputacija je čudo i prvo treba nju sagraditi da bi mogao da "preživiš" takve situacije, tj da ne poletiš na HC posao i onda ti uništi karijeru jedna sezona balavaca ili ljudi koji su zalutali u NFL. Evo primjer pogledajte odbranu Vikingsa ove sezone, ono zlo je neviđeno i o tome se ne priča samo zato što je defenazivni coaching Vikingsa dokazan i zna se da su bili crna rupa zbog igrača, a ljudi imali jedno od najgorih odbrana otkako bar ja pratim NFL.

 

Evo vam ga Steve Wilks, bio je među najboljim DC-ovima lige sa Panthersima, došao u Arizonu gdje su ga nesrećnika dočekali CB2 Jamar Taylor i CB3 Benwikere(?????), safety Tre Boston, LB grupa sa Reddickom koji je edge i Bucannon aka najveći bust Arizone računajući i Rosena koji je te godine bio backup Samu Bradfordu. Evo srce me stegne kada se sjetim šta sam gledao 16 utakmica. I nakon kratkog stinta sa Brownsima, čovek je završio u CFL-u. 3 godine, među najboljim koorinatorima NFL-a do koordinatora Missourija.

Link to comment
Share on other sites

Samo da pozdravim forumašku braću nakon visemesecnog odsustva sa foruma. :)
Tomica u SB, lep trenutak za vratiti se na temu :D Posto sam skoro pa siguran da za 8 dana nece biti dobar trenutak :D

Zanimljiva sezona za nama a jos zanimljivija vansezona ceka :)

Sto se SBa tice, kljucno je mogu li Tampini rusheri, Shaq Barret, JPP, White, Suh i ekipa da pritisnu Fisherless OL Kanzasa... Ako mogu, ima Tampa neku sansu. Ako ne, bojim se da je sansa mala tj skoro pa nikakva.

Sent from my IN2023 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobrodošao nazad, Kari 

😉

2 hours ago, We lose every week said:

S druge strane. Lak posao, vrhunski talenat u napadu, jedan od najboljih QB-ova svih vremena. HC sa kojim je milina sarađivati ( bar tako kažu ), garantovan uspeh u narednih nekoliko godina...nasupromet mesta HC u nekom raspadu od franšize ( jer generalno HC se menja u raspad franšizama, sizifovski posao dizanja neke takve franšize...

Ne znam...nadam se da ćeš se složiti da i ja i ti ovde imamo argumente  :classic_biggrin:

 

Naravno, tvoji argumenti su sasvim validni, i ja ne kaže da je nemoguče da je tako. Samo kažem da su retki ljudi (posebno u tom poslu), koji tako razmišljaju. Jer pazi, večina tih trenera se godinama bori i penje po trenerskoj piramidi, i sad odjednom da se zadovolje sa mestom koordinator. To mi nije logično. A da je moguče, moguče je.

 

1 hour ago, larry said:

Pa valjda je na primjeru Patricije viđeno da je bolje ostati jedan od top koordinatora nego pasti na jednog od najgorih HC-a. I ne mora nužno biti sve do tebe, zašto bi se Eric ili bilo ko od top koordinatora cimao i išao u Texanse ili Jetse, tim koji se raspada po šavovima ...

 

Pa manje više svi head coachevi su bili top koordinatori. I da je jedan Reid ili Bellichick razmišlja da mu je bolje biti top koordinator nego oporbati se kao HC, nikad nebi postao jedan od najboljih glavnih trenera u ligi/istoriji.

 

Zašto bi se cimao... Ko što sam gore pisao, neko zbog para, neko zbog profesionalnih ambicija, neko zbog oboje. A jbg, kao novi HC teško češ dobiti učesnika playoffa iz prošle sezone. Jednostavno moraš da uzmeš neku slabiju ekipu i da gradiš ispočetka. 

Edited by L' Imperatore
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bieniemy je već uzeo SB i sigurno želi da bude HC. Kao koordinator ne dobijaš ni trunku zasluga koje dobiješ kao HC. To vidimo i na primeru Belichicka, posle 6 SB svi su maltene zaboravili na 2 koja je osvojio kao DC Giantsa. Za ta 2 SB zasluge se pripisuju Parcellsu.

 

Ramsi su očigledno baš želeli da se otarase Goffa. Stafford jeste mnogo bolji, ali pik 3. i 2 pika prve runde je ogromna kompenzacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2021 at 12:58 PM, We lose every week said:

@Ikac

@Skyglider

 

Šta mislte o ovome

 

 

 

Prevelika ponuda za Cousinsa, koji jeste dobar kvoterbek ali sa diskutabilnom konstantnošću.  Jimmy G i pik druge runde drfta bi bila realna ponuda. Razumem da bi Kylu bilo lakše da sarađuje sa njim nego sa Jimmyjem, ali opet prevelika ponuda. Ovo što Vikignsi traže pika prve runde umesto druge je još veći nonsens. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stiletto said:

Postoji li ikakva verovatnoća (i prostor u salary cap-u) da Beličik proguta ono što se ne jede, napravi neki dil sa SF i vrati Garopola u Patriote? Ima li uopšte čime da trguje?

 

Баш не видим потребу за тим. Превелики уговор, а осакаћен повредама и не толико квалитетан. 

Видјећемо какав ће бити статус повратника код Патриота. Са солидним квотербеком и појачаним хватачким корпусом опет би могли бити конкурентни

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Big Ticket said:

 

Баш не видим потребу за тим. Превелики уговор, а осакаћен повредама и не толико квалитетан. 

Видјећемо какав ће бити статус повратника код Патриота. Са солидним квотербеком и појачаним хватачким корпусом опет би могли бити конкурентни

 

Pitanje je koji je to solidan kvoterbek. Njutn to nije, Stidam još manje, ni draft pozicija nije takva da se uzme neki kvalitetan ruki. Znači, trejd ili potpis free agenta. Garopolo makar poznaje sistem i zna koliko-toliko akcije. Da neće možda Ficpatrika da dovode?

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...