Jump to content

NFL - Season 2020


Xpert

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Dobro veče. Baš pođoh da podsjetim na taj komentar. Ja ću svoje uvo da zadržim i da večeras proslavim ovaj potez praveći se kao da Steve Keim zna šta radi i da upravo nije momački preplatio JJ-a bez da ima bar jednog CB startnog kalibra pod ugovorom, jednog isto tako preplaćenog guarda dok drugog gle čuda nema, bez RT-a, bez WR2, WR3 i RB2 pozicije, i bust centra koji pravi 2 kazne po četvrtini i jedva da može izblokirati safetya. Cardsi su daleko od win-now moda i ne vidim rezon za ovaj potez, sada više skoro da nemam cap mjesta, ali mi je bar drago da u Arizonu dolaze superstari i da ste ako ništa "stavljamo na mapu".

Edited by larry
Link to comment
Share on other sites

Za nekih 7 dana počinje onaj legal tampering period a za 10 nova sezona, kažu svi da će biti dosta cutova i rekonstrukcija ugovora, i dosta 1-year dealova zbog skraćivanja capa. Šta očekujete od svojih timova, ko će biti cutovan. Za Patse, šta je sa Gilmorea, šta je plan sa njim?

 

Kod Cardsa, Alford i Kennard će biti 99% cutovani, jedan je bio solidan CB2 koji nije igrao 2 godine zbog povreda a drugi je okej DL igrač, sa Lionsima je možda i igrao na nivou tih 6,5-7 mil po sezoni, ali sa nama ne, a i dodatak Watta ga izgurava iz tima. Drake sigurno ide na FA jer nije vrijedan novca koji će tražiti, kao i Patrick Peterson. Daleko od svog primea, prošle godine je ličio na osrednjeg CB2. Haason Reddick je jedini po upitnikom ja bih rekao i volio bih da ga franchise tagujemo, ali ako to cap ne dozvoli onda će vjerovatno zabosti dobar ugovor negdje.

Link to comment
Share on other sites

Kod Giantsa neki su već cutovani  ( Golden Tate, David Mayo ), biće još cutova ali to su uglavnom oni igrači iz donje polovine rostera. Traže se trade partneri za Soldera, Kevina Zeitlera i nesposobnog Engrama, ali nisam siguran da će biti cutovani ukoliko ne bude zainteresovanih za trejd. 

Pokušavaju da se potpišu ugovori sa Davlinom Tomlnsonom i Leonardom Williamsom koji su pending FAs, ali za sada ništa od toga.Opcija da se taguje Williams ne dolazi u obzir jer se nema džebane a to bi mu bio drugi tag uzastopce, a na sve to je tražio od PA ili lige ( kome se već igrači mogu žaliti po tom pitanju ) da mu tag ide po ceni DE a ne DT jer su u tom frontu Giantsa svi igrali bukvalno sve. Sve u svemu, Tag za njega bi mogao da bude i preko 21 M $ što je previše.

U FA neće biti previše trošenja a o draftu je još rano govoriti. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2021 at 1:31 PM, larry said:

Za nekih 7 dana počinje onaj legal tampering period a za 10 nova sezona, kažu svi da će biti dosta cutova i rekonstrukcija ugovora, i dosta 1-year dealova zbog skraćivanja capa. Šta očekujete od svojih timova, ko će biti cutovan. Za Patse, šta je sa Gilmorea, šta je plan sa njim?

 

Kod Cardsa, Alford i Kennard će biti 99% cutovani, jedan je bio solidan CB2 koji nije igrao 2 godine zbog povreda a drugi je okej DL igrač, sa Lionsima je možda i igrao na nivou tih 6,5-7 mil po sezoni, ali sa nama ne, a i dodatak Watta ga izgurava iz tima. Drake sigurno ide na FA jer nije vrijedan novca koji će tražiti, kao i Patrick Peterson. Daleko od svog primea, prošle godine je ličio na osrednjeg CB2. Haason Reddick je jedini po upitnikom ja bih rekao i volio bih da ga franchise tagujemo, ali ako to cap ne dozvoli onda će vjerovatno zabosti dobar ugovor negdje.

 

Sad kad je Dak Prescott sapunica očekivano okončana, možemo Dallasu upisati jednu finu 8-8 sezonu i posvetiti se i ostalim timovima.

 

Gilmore je koliko sam skapirao opcija da bude tradeovan, mada sada kada je Bill vratio Trenta Browna, deluje da ipak želi da cilja visoko ove godine. To takođe znači jedan od 2 poteza u Patriotama: ili je Marcus Cannon završio na RT, ili će Brown na LT, a Isaiah Wynn možda na levog garda pošto Belichick neće opet tagovati Joe Thuneya. Svakako u vezi sa njima najinteresantnije će biti šta će uraditi sa QB. Pominje se povratak Newtona, čak i da se to desi, neće ući u sezonu sa Stidham-Hoyer kombinacijom, tako da tu mora dođi igrač. Ako se SF odluči na promenu, ja na kladionici stavljam povratak Garoppola.

 

Kad su moji nesrećnici u pitanju, koliko sam shvatio trade Cousinsa je razmatran malo, ali se odustalo. Kyle Rudolph je katovan, mislim da ista sudbina čeka Anthony Barra i Riley Reiffa, u svakom slučaju neće igrati obojica na trenutnom ugovoru. Nesigurni su i DT Stephen, K Bailey, P Colquitt, CB Mike Hughes, a produženjem ugovora cap hit bi trebalo da smanji Harrison Smith. Produženje se očekuje i za RT O'Neilla.

 

Za restruktuiranje i smanjenje capa kandidati su Kendricks i Thielen. Imaju veliku base salary i pretvaranjem u signing bonus oslobodili bi dosta novca.

 

Slobodni agenti su S Anthony Harris koji je igrao na franchise tagu prošle sezone, LB Eric WIlson koji je bio odličan, LG Dakota Dozier, uz još neke rotacione i ST igrače. Mislim da se WIlson vraća, Harris ne, a Dozier se nadam da neće i da će tu tražiti upgrade. Za sada se vratio DE Weatherly koji je odigrao jednu sezonu u Karolini. Za dolazak na CB se pominje WIlliams Jackson iz Bengalsa.

 

QB Cousins, RB Cook, FB Ham, WR1 Jefferson, WR2 Thielen, slot WR ?, TE Smith Jr. - LT ?, LG ?, C Bradbury, RG Cleveland, RT O'Neill.
DE Hunter, DT Pierce, DT ?, DE ?, MLB Kendricks, LB Wilson, LB Dye, CB1 ?, CB2 Gladney, NB Dantzler, SS H. Smith, FS ?. Kicker Bailey/Joseph, P ?

 

Trenutno ovako otprilike izgleda situacija. Dubina iza startera je solidna, ali potrebna su pojačanja na boldovanim mestima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ocekujem ili da dovedu jos jednog QB sa FA ili da ga draftuju,no dobro bice NE mnogo jaci nego prosle sezone,koronasi se vracaju,to je top 5 odbrana lige,doveli OL,cenim da ce i nekog WR i TE,izbor je bas veliki.

Edited by Gaga
Link to comment
Share on other sites

Ovaj potpis mi se bas svidja. Sem sto je odlican hvatac (izrazito brz), jako je dobar i bloker. Jes malo preplacen, al TE nam je goruca potreba i nemam problem sa tim.

 

Edited by Xpert
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...