Jump to content

NFL - Season 2020


Xpert

Recommended Posts

Nece biti nista manje zanimljivo nego prethodnih 20 godina pod Patsima :classic_biggrin: a s obzirom na protivnika u SB, verujem da je za buducu Mahomes GOAT diskusiju ovaj mec kljucan.

 

Imaju Chiefsi window od max 3-4 godine da pokupe koliko je god moguce SB-ova dok su im svi na okupu i postanu dynasty. Nakon toga vecini kljucnih igraca istice ugovor pa se mora ici u neki vid rebuilda gde ce Mahomes da jede ~50m cap-a. Naravno, daleko od toga da ce biti 4-12 ili slicno... bukvalno ce biti Patsi narednih 10 godina, uvek u playoff-u ali tesko da ce biti ovako dominantni. 

Uostalom, i Patsi su imali taj period od 10-ak godina bez SB a i Mahomes ce imati Herberta u diviziji da ga challenguje svake godine (znam, ne verujem sta pisem i da polazem nadu u Chargerse :classic_huh:)

Link to comment
Share on other sites

Jebeni Jerry Reese i John Mara. Stisli se te godine na draftu. Onaj Makadu je baš bio zagrizao za Mahomesa, alil ova dvojica nisu htela da se otvaraju previše, pa se Billsi odlučili za ponudu Chiefsa.  Ne kažem da bi Mahomes bio to što jeste, u stvari bi vrlo verovatno još uvek sedeo i "učio" iza Ilije Meninga, ali bar ne bi imali ovako dominantan juggernaut u ligi.

Mi te godine završili sa Engramom koji nas je sad svojeručno koštao minimum dve utakmice i osvajanja nikad lošije divizije u istoriji NFL-a...

 

Link to comment
Share on other sites

To nije ni u njihovom interesu. Houston je trenutno raspad fransiza, od koje i navijaci dizu ruke. Kaznjavanje Watsona, jer se ne pojavljuje, im svakako nece pomoci. Pogotovo jer su sad potpisali i novog HC-a i GM-a koji, ako vec ne mogu imati Watsona, moraju izvuci maksimum iz tradea i krenuti od pocetka da grade tim. A mogu uzeti mnogo. Verujem da su 3 pika prve runde u opticaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, L' Imperatore said:

Što se tiče NFL-a. Ništa nebi volio više od toga da Houston kaže nema trejda. Ako ti ne paše, izvoli na tribunu pa tamo sačekaj da ti istekne ugovor.

 

I šta će da dobiju time? Izgubili bi sve moguće pikove koje bi dobili za njega, pare koje su mu dali za bonus i ne bi mogli 10 godina da potpišu krštenog slobodnog agenta ako tako istretiraju jednog od najboljih igrača lige koji se polomio za njih, a oni mu iz godine u godinu otežavali.

 

Treba sami da zovu Jetse i traže 2. pik, Darnolda, pik Jetsa sledeće godine i dva pika što su dobili od Sijetla za Adamsa.

 

A ovi treba odmah da prihvate, jer bez QB takvog kalibra nema šta da traže protiv Miamija, Buffala i New Englanda.

 

Houston bi morao prvo da otpusti onog Easterbyja, da dobije i neke pikove za Watta, McKinneya, Fellsa, možda i Robyja, otpusti RB veterane i propale investicije u secondaryju, daju odrešene ruke novom treneru i u prvoj sezoni možda vide da li mogu da spasu Darnolda. Nešto slično onome što je Carolina prošle sezone uradila kada je dovela Rhulea.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Ikac said:

 

I šta će da dobiju time? Izgubili bi sve moguće pikove koje bi dobili za njega, pare koje su mu dali za bonus i ne bi mogli 10 godina da potpišu krštenog slobodnog agenta ako tako istretiraju jednog od najboljih igrača lige koji se polomio za njih, a oni mu iz godine u godinu otežavali.

 

Treba sami da zovu Jetse i traže 2. pik, Darnolda, pik Jetsa sledeće godine i dva pika što su dobili od Sijetla za Adamsa.

 

A ovi treba odmah da prihvate, jer bez QB takvog kalibra nema šta da traže protiv Miamija, Buffala i New Englanda.

 

Houston bi morao prvo da otpusti onog Easterbyja, da dobije i neke pikove za Watta, McKinneya, Fellsa, možda i Robyja, otpusti RB veterane i propale investicije u secondaryju, daju odrešene ruke novom treneru i u prvoj sezoni možda vide da li mogu da spasu Darnolda. Nešto slično onome što je Carolina prošle sezone uradila kada je dovela Rhulea.

 

Pa zavisi kako ko procenjuje da bi Watson odreagovo na ovako nešto. Ajde da je jedna godina ugovora do kraja, pa da kažeš da se može to presedeti na tribini. Ali 4? Pa nema šanse. Znači šta bi dobili. Dobili bi to da bi zadržali jednog od najboljih QB-eva lige. Pozicija od daleko največe važnosti u američkom fudbalu, koju pola ekipa u ligi nema rešeno, jer je toliko teško nači franchise igrača.

 

Signing bonus bi možda boleo da stvarno ostanu u standoffu. Mada nisam siguran da se na sudu nebi mogla izboriti porcija toga nazad, ako bi ovaj odbijao da igra.  Ali eto, to malo nagađam. Mislim da sam več čuo za slučaje u prošlosti kde se je komplikovalo oko tih para.

 

Što se tiče Watsona, ja sam možda i malo preostar, pošto mi stvarno idu na živce ta izmišljanja igrača i njihov pokušaj da preuzmu ligu kao što se desilo u NBA. Pored toga, u startu mi je bio smešan razlog zbog kojeg se je skačio sa upravom Houstona, jer mislim da je smešno da jedan QB traži da on odobrava odluke o tome ko če biti GM. Jesu li oni napravili grešku što su mu uopšte pričali da on može da predlaže nešto? Jesu. Jesu li i pre toga napravili greške, pre svega davajuči O'Brienu odrešene ruke? I to jesu.

Ali te stvari su sastavni deo svake sportske organizacije. Eno Green Bay ladno draftovao QB-a u prvoj rundi drafta. Aaron Rodgers nije rekao da mu iz godine u godinu otežavaju da skuplja pobede, nego uvatio loptu i odveo ih nadomak SB-a. 

Posao QB-a se zna. Kad ti ko Messi počneš da praviš cirkus i da se baviš sa tim ko je predsednik kluba, sve ode u ...

 

Meni je recimo kod tih re-buildova zanimljivo kad krene da se krči roster, pa na kraju izbace više igrača koji dobro igraju nego onih što nemaju pojma. Menja se samo da se nešto menja. Prodaješ svoje igrače koju još uvek mogu dobro da odigraju (McKinney, Roby), a dovodiš tuđe bustove, kao ,da jih rehabilituješ,

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

Pa zavisi kako ko procenjuje da bi Watson odreagovo na ovako nešto. Ajde da je jedna godina ugovora do kraja, pa da kažeš da se može to presedeti na tribini. Ali 4? Pa nema šanse. Znači šta bi dobili. Dobili bi to da bi zadržali jednog od najboljih QB-eva lige. Pozicija od daleko največe važnosti u američkom fudbalu, koju pola ekipa u ligi nema rešeno, jer je toliko teško nači franchise igrača.

 

Signing bonus bi možda boleo da stvarno ostanu u standoffu. Mada nisam siguran da se na sudu nebi mogla izboriti porcija toga nazad, ako bi ovaj odbijao da igra.  Ali eto, to malo nagađam. Mislim da sam več čuo za slučaje u prošlosti kde se je komplikovalo oko tih para.

 

Što se tiče Watsona, ja sam možda i malo preostar, pošto mi stvarno idu na živce ta izmišljanja igrača i njihov pokušaj da preuzmu ligu kao što se desilo u NBA. Pored toga, u startu mi je bio smešan razlog zbog kojeg se je skačio sa upravom Houstona, jer mislim da je smešno da jedan QB traži da on odobrava odluke o tome ko če biti GM. Jesu li oni napravili grešku što su mu uopšte pričali da on može da predlaže nešto? Jesu. Jesu li i pre toga napravili greške, pre svega davajuči O'Brienu odrešene ruke? I to jesu.

Ali te stvari su sastavni deo svake sportske organizacije. Eno Green Bay ladno draftovao QB-a u prvoj rundi drafta. Aaron Rodgers nije rekao da mu iz godine u godinu otežavaju da skuplja pobede, nego uvatio loptu i odveo ih nadomak SB-a. 

Posao QB-a se zna. Kad ti ko Messi počneš da praviš cirkus i da se baviš sa tim ko je predsednik kluba, sve ode u ...

 

Meni je recimo kod tih re-buildova zanimljivo kad krene da se krči roster, pa na kraju izbace više igrača koji dobro igraju nego onih što nemaju pojma. Menja se samo da se nešto menja. Prodaješ svoje igrače koju još uvek mogu dobro da odigraju (McKinney, Roby), a dovodiš tuđe bustove, kao ,da jih rehabilituješ,

 

Ovo smo već prošli. Texans su mu ničim izazvani rekli da će ga uključite u razgovore i onda nisu to uradili. Znači slagali su ga.

Drugo, takve stvari uopšte nisu neuobičajene. Ako je jedan Jay Cutler učestvovao u izboru u Bearsima, onda sigurno može da se postavi pitanje Watsonu kako on vidi situaciju i sa kim bi želeo da radi. 2021 godina je, mogućnosti komunikacije su ogromne, brojni igrači iz različitih klubova razgovaraju. igrači poznaju dosta trenera iz prethodnih mesta.
Treće, ako sam dobro razumeo, Watson je samo hteo intervju za Bieniemyja, jednog od najboljih OC trenutno, a ne nekog njegovog HS trenera.

 

Planovi igrača i njihova izmišljanja mogu da ti idu na živce koliko hoćeš. Mene to ne interesuje, ja samo gledam trenutnu situaciju. Čak bih i voleo da ode kod nekog normalnog trenera i da vidim stvarno koliko može, a čak se i nadam da bi mogao nekako da završi u mom timu. Na kraju krajeva, bilo je i gorih izmišljanja od ovoga, recimo od strane igrača koji nisu ni zaigrali u ligi a pravili su holdoute (Elway, Eli Manning, Jamarcus Russell, Roquan Smith itd.), šta je sve Antonio Brown izmišljao u Raidersima gledali smo tokom Hard Knocksa. Tako da ovo uopšte nije nova situacija kao što se predstavlja. Da je potpisao ugovor to stoji, ali nije to ustav. Igrači potpisuju ugovore pa se oproste. Ja sam potpisao ugovor za stalno, pa sam da otkaz. Kad si igrač kao Deshaun to postaje još lakše. A godinama i igrači čine ustupke klubovima sa ugovorima raznim restruktuiranjima. To vreme kada je tim imao apsolutnu nadmoć nad igračem ostalo je u pre-free agency eri.

 

Ako ćemo o Rodgersu i on je rekao da je njegova budućnost u GB neizvesna. Tako da toliko o tome, a nije da nije govorio da mu se otežava, bio je javno više puta nezadovoljan potezima uprave, pre svega oko odlaska Jordy Nelsona. I sigurno je nezadovoljan izborom igrača koji nije snap odigrao ove sezone u prvoj rundi prošle godine.

 

Kod rebuilda od dobrih igrača ostaješ bez onih čiji su ugovori pri kraju i neće biti tu za sezonu ili dve svakako. Watt ulazi u poslednju godinu, Roby ima ugovor još dve sezone, pola sledeće neće igrati zbog supstanci, McKinney ima još 3 ali malo zagarantovanog i igra ispod cene koju ima.

Miami je 2019 otpustio dosta igrača i uložio u mlađe, sačuvao novac u salary capu i onda su na tu bazu doveli Byrona Jonesa, Kyle Van Noya, Lawsona, Ogbaha i napravio top 3 odbranu u ligi. To što druge ekipe otpuste svoje a dovedu još gore je njihov problem u scoutingu, a ne greška u teoriji rebuilda.

Link to comment
Share on other sites

Pa ja vidim da je malo problem bio u tome šta su oni mislili sa "ukuljučiti u pregovore" i da je on to izgleda razumeo: "ja odlučujem". Znači koliko ja vidim on je dao svoj predlog. Znači uključen je bio. Oni su taj predlog iskulirali. Jeste glupo, ali i mnogo zanimljivo s obzirom da se verovatno radilo o jednom od najboljih kandidata. Pa zbog toga ne verujem da je priča baš tako prosta. Možda su več imali nekoliko kandidata ugovorenih za intervju. Možda Bienemy nije hteo mnogo da pregovara dok je KC u playoffu. Ja recimo nisam zapazio da je odradio mnogo intervjua, s obzirom da je bio hot commodity. I eto, na kraju je i ostao u KC-u.

 

Slučaja sa Cutlerom se ne sječam. Dali ti znaš jel njegov predlog na kraju usvojen, i ako nije dali je tražio da ga trejduju?

 

I da, jeste 2021 i igrači se čuju jedni sa drugima. Ali opet za mene je bolje da izbor napravi front office, u kojem tim od 20-30 ljudi 12 sati na dan analizira svaki detalj o kandidatima i to koliki su fit s obzirom šta franšiza želi da postigne. Nego to da se Mahomes i Watson čuju preko whatsappa i ovaj mu kaže, ma ekstra je Bienemy.

 

Upravu si ugovor nije ustav, ali je važno i šta tačno piše u njemu, i koliko je koja stran voljna da pravi ustupke. Recimo ti kažeš imo si ugovor pa si dao otkaz. Neznam šta tačno je pisalo unutra, ali kapiram da su bile one standardne stvari, kao u velikoj večini ugovora. Ono, 60 dana otkazni rok, 2 godine non compete i slične gluposti. Recimo da je firma htela da ti zateže na tim stvarima, ti nemaš puno izbora nego da igraš kako oni sviraju.

I ja sličnu stvar vidim ovde. Watson po mom mišljenju nema puno leveraga. Vezan je ugovorom. Pretiti ustvari može samo da če presedeti iduče 4 godine ugovora i to je to. A Houston-ova je svakako zadnja, jer drže konce u svojim rukama. Po meni je ovo lagani bluff call za njih. Niko neče napraviti hold-out u primeu kariere dug više sezona.

 

Što se tiče ustupaka igrača vezanih za pare i ugovor, previše se ti dobro razumiješ u ovaj sport, da nebi znao kako to stvarno ide. Sa izuzetkom par slučajeva (Brady, ako se ne varam?), rekonstrukcije su obično base salaray convertovan u signing bonus, što i nije neki ustupak. Ili pay cut, kad se radi o negarantovanom ugovoru za sledeču sezonu. Ali dali je to stvarno pravi pay cut gde igrač pravi ustupak timu? Ja mislim da nije. Znamo da je negarantovan ugovor u NFL praktično mrtvo slovo na papiru. Ti koji se ne slože s ti pay cutom, dobiju samo cut. A neki se slože zato što nisu baš sigurni da če na otvorenom tržištu dobiti više para od ponuđenog.

Recimo nisam čuo za mnogo slučajeva gde se je igrač složio za pay cut svog guaranteed iznosa. I ne treba, naravno. Samo kažem.

 

Naravno da je bio nezadovoljan. Ali ja mislim da postoji razlog između nezadovoljstva i toga da se pravi velika drama i traži momentalni trejd.

 

Razumem. Ali opet mi se čini da 2 godine recimo još nisu baš kraj ugovora. Ok, Roby je zaradio suspenziju, ali to če ti svaki potencialni trade partner gurnuti pod nos pa češ umjesto pika drugog dana dobiti 5. rundu recimo. Ja nisam protiv promena, ali kao što sam napisao neki menjaju sve redom bez plana, samo da bi mogli da kažu kako prave ozbiljan rebuild. A po meni si jako neozbiljan ako solidnog startnog cornera trejduješ ispod cene.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, L' Imperatore said:

Pa ja vidim da je malo problem bio u tome šta su oni mislili sa "ukuljučiti u pregovore" i da je on to izgleda razumeo: "ja odlučujem". Znači koliko ja vidim on je dao svoj predlog. Znači uključen je bio. Oni su taj predlog iskulirali. Jeste glupo, ali i mnogo zanimljivo s obzirom da se verovatno radilo o jednom od najboljih kandidata. Pa zbog toga ne verujem da je priča baš tako prosta. Možda su več imali nekoliko kandidata ugovorenih za intervju. Možda Bienemy nije hteo mnogo da pregovara dok je KC u playoffu. Ja recimo nisam zapazio da je odradio mnogo intervjua, s obzirom da je bio hot commodity. I eto, na kraju je i ostao u KC-u.

 

Slučaja sa Cutlerom se ne sječam. Dali ti znaš jel njegov predlog na kraju usvojen, i ako nije dali je tražio da ga trejduju?

 

I da, jeste 2021 i igrači se čuju jedni sa drugima. Ali opet za mene je bolje da izbor napravi front office, u kojem tim od 20-30 ljudi 12 sati na dan analizira svaki detalj o kandidatima i to koliki su fit s obzirom šta franšiza želi da postigne. Nego to da se Mahomes i Watson čuju preko whatsappa i ovaj mu kaže, ma ekstra je Bienemy.

 

Upravu si ugovor nije ustav, ali je važno i šta tačno piše u njemu, i koliko je koja stran voljna da pravi ustupke. Recimo ti kažeš imo si ugovor pa si dao otkaz. Neznam šta tačno je pisalo unutra, ali kapiram da su bile one standardne stvari, kao u velikoj večini ugovora. Ono, 60 dana otkazni rok, 2 godine non compete i slične gluposti. Recimo da je firma htela da ti zateže na tim stvarima, ti nemaš puno izbora nego da igraš kako oni sviraju.

I ja sličnu stvar vidim ovde. Watson po mom mišljenju nema puno leveraga. Vezan je ugovorom. Pretiti ustvari može samo da če presedeti iduče 4 godine ugovora i to je to. A Houston-ova je svakako zadnja, jer drže konce u svojim rukama. Po meni je ovo lagani bluff call za njih. Niko neče napraviti hold-out u primeu kariere dug više sezona.

 

Što se tiče ustupaka igrača vezanih za pare i ugovor, previše se ti dobro razumiješ u ovaj sport, da nebi znao kako to stvarno ide. Sa izuzetkom par slučajeva (Brady, ako se ne varam?), rekonstrukcije su obično base salaray convertovan u signing bonus, što i nije neki ustupak. Ili pay cut, kad se radi o negarantovanom ugovoru za sledeču sezonu. Ali dali je to stvarno pravi pay cut gde igrač pravi ustupak timu? Ja mislim da nije. Znamo da je negarantovan ugovor u NFL praktično mrtvo slovo na papiru. Ti koji se ne slože s ti pay cutom, dobiju samo cut. A neki se slože zato što nisu baš sigurni da če na otvorenom tržištu dobiti više para od ponuđenog.

Recimo nisam čuo za mnogo slučajeva gde se je igrač složio za pay cut svog guaranteed iznosa. I ne treba, naravno. Samo kažem.

 

Naravno da je bio nezadovoljan. Ali ja mislim da postoji razlog između nezadovoljstva i toga da se pravi velika drama i traži momentalni trejd.

 

Razumem. Ali opet mi se čini da 2 godine recimo još nisu baš kraj ugovora. Ok, Roby je zaradio suspenziju, ali to če ti svaki potencialni trade partner gurnuti pod nos pa češ umjesto pika drugog dana dobiti 5. rundu recimo. Ja nisam protiv promena, ali kao što sam napisao neki menjaju sve redom bez plana, samo da bi mogli da kažu kako prave ozbiljan rebuild. A po meni si jako neozbiljan ako solidnog startnog cornera trejduješ ispod cene.

 

Bieniemy je odradio intervjue sa svih 7 ekipa koje su tražile trenera. Svima je bio momentalni poziv i odradio je intervjue u tokom bye week KCa, samo ga je Houston zvao kada se pojavila informacija da je Watson nezadovoljan. To je još jedna stvar koja pokazuje neozbiljnost te organizacije. 

 

Kada je reč o Cutleru, ne postoje te informacije, samo je njegov bivši saigrač (mislim da je Brandon Marshall) rekao da je bio prisutan tokom nekih pregovora. I to je ono što je bilo obećano Watsonu a da nije ni tražio, a u praksi čovek nije dobio ni telefonski poziv nego je saznao preko medija da je Caserio novi GM.

 

U teoriji naravno da je bolji sistem gde front office analizira i odlučuje, ali u slučaju Texansa odlučujući glas ima Easterby koji nema veze sa fudbalom. U tom slučaju bukvalno je bilo bolje da je Watson odlučio, iako naravno da ne treba. Kako Easterby nije otišao zajedno sa O'Brienom je apsolutna misterija uz to zašto vlasnici drže tog čoveka i bukvalno im je bitniji od Watsona. Možeš naći preko 100 ljudi koji će raditi posao bolje od njega, a koliko QB imaš da su bolji od Watsona? Možda 3-4 i njih naravno ne možeš da dovedeš.

 

Mislim da Watson neće praviti holdout nijednu sezonu. Ali kakav tim i sezonu možeš da imaš ako se pojavi nedelju dana pre prve utakmice i onda gleda da se ne povredi? Cilj je osvojiti SB a Houston to ne može da uradi u sledeće 3 sezone. Kako vreme prolazi Watsonova cena će padati, a to tada drastično. Novi GM novi HC inače znači rebuild, mogu da uzmu ozbiljan kapital od Jetsa, Dolphinsa ili nekog trećeg i krenu na vreme. A onda je na Caseriju da dobije pravu vrednost za trenutne igrače i pogodi sa novim.

 

Za ugovore smo saglasni, ne dešava se često da igrači smanjuju garantovano ali se dešava, nekad da pomognu timu, nekad je im se dopada gde su. Riley Reiff je tako nešto odradio za Minnesotu pred početak prošle sezone. Za razliku od NBA, u NFL igrači prave ustupke timovima i mislim da tu nema rasprave.

Link to comment
Share on other sites

Verujem da su Ramsi dali taj dodatni pik prve runde, samo da bi Lionsi prihvatili Goffov ugovor. Ovo samo govori, koliko nisko mišljenje Ramsi imaju o njemu.

Takođe, ovo će imati uticaj i na Watsonov trade. Rekao bih da je cena još malo porasla. Miami ili Jetsi su jedine realne opcije. Ostali bi se morali odreći kapitala za narednih nekoliko godina + nekih glavnih igrača.

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...