Jump to content

NFL - Season 2020


Xpert

Recommended Posts

1 hour ago, We lose every week said:

Florio je navijač Minesote fyi.

 

Što se tiče File u celini i samog Pedersena. Sećam se kako su Bengalsi izginuli da izbace Ravense pre par sezona. I njima je tada značilo par pikova više ili niže. Zato će Dalton biti poštovan gde god se pojavi. Pedersen i ne baš.

 

Permutovao sam nešto, onda je u pitanju neko drugi iz NBC ekipe, nije ni bitno.

 

Pederson je doneo prvi SB trofej u FIladelfiju, to je jedino bitno, u Dalasu i Njujorku ga nikad neće ni poštovati. Razlika između ovoga i Sinsija je što se tada Marvin Lewis borio da zadrži posao, Pederson je znao da je siguran.

 

Smešna je razlika što kad NBA i MLB timovi tankuju celu sezonu priča se kako je to pametan posao, Filadelfija tankovala jedno poluvreme i nastao haos. Većina istih ljudi koji su komentarisali kako su Jetsi glupi što nisu išli na 0-16 i Lawrencea sada će da pričaju o sramoti Filadelfije. Licemerje na sve strane.

Edited by Ikac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poslednja dva dana se pišu priče po twitteru koje smrde na Watsonov odlazak iz Houstona. Drhtim već 2 dana jer ne znam mogu li Patriote da naprave ikakav trade paket za njega, ako iko zna kako bi taj paket i mogao da izgleda jbt. 5 pikova prve runde plus 2-3 dobra igrača i možda neki salary dump za Houston 😄

 

Bilo bi zanimljivo kada je Miami zagizao za to, oni možda jedini imaju draft kapital za takvo nešto a i Watson bi im legao.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, larry said:

Bilo bi zanimljivo kada je Miami zagizao za to, oni možda jedini imaju draft kapital za takvo nešto a i Watson bi im legao.


Slazem se... jos mogu da upakuju i Tuu u njihovu ponudu. Taman da im vrate njihov 3. pick 😄

Iskreno, mislim da bi 20+ fransiza moralo bar da se raspita oko cene za Watsona.

Link to comment
Share on other sites

I eto nas do plejofa. Prvi put sest utakmica za vikend. Me like it.

 

Subotnji meni:

19:05 IND @ BUF - Billsi su tim koji u plejof ulaze u najboljoj formi i svakako su favorit protiv Coltsa, koje su upravo oni (pobedom protiv Dolphinsa) pogurali u doigravanje. Indy je dobra ekipa, koja moze da namuci svakoga, ali su u stanju i da se raspadnju najstrasnije. Defanzive su im slicnog kvaliteta, tako da ce efikasnost napada odlicivati. Rivers je Rivers, dok Allen igra najbolji fudbal u zivotu, tako da biram Billse kao pobednike prvog duela.

 

22:40 LAR @ SEA - Divizijski duel i verovatno derbi Wild Card runde. Kako je Wilson krenuo u prvim nedeljama, verovalo se da ce oboriti sve moguce rekorde i lagano osvojiti MVP nagradu. Ipak, posustao je i od sredine sezone forma Seahawska ima silaznu putanju, iako su uglavnom belezili pobede. Slicna prica vazi i za Ramse, sa tom razlikom da je Goff bio ispodprosecan tokom cele sezone, pa je Ramse nosila odbrana, koja je najbolja u ligi po nekoliko kljucnih parametara. Goff je i upitan za utakmicu zbog povrede palca, ali se ocekuje da ce igrati. Wilson i Hawksi odnose pobedu u utakmici sa ne previse poena.

 

02:15 TB @ WAS - Uz sve mane koje imaju, Bucsi su apsolutni favoriti u poslednjoj utakmici subotnjeg programa. Washington gotovo da nema napad, sve karte ce baciti na odlicnu defanzivu i jedini nacin da naprave iznenadjenje je da konstantno maltretiraju Bradya i u potpunosti ga izbace iz ritma. Napad Bucsa je pronasao ritam na poslednje dve utakmice, ali je pitanje koliko su one relevantne, kad se pogleda realna slika. Evans je game time decision, ali i bez njega, Tampa bi ovo trebalo rutinski da resi.

 

Nedelja:

19:05 BAL @ TEN - Duel gde se ocekuje velika borba i gde ce oba tima pokusati da ostvare dominaciju trcanjem, a da nakon toga play actionom uzmu ostvare big pleyeve. Po kladionicama, Ravesnsi su favorit. Na neki nacin to i jeste razumljivo, jer je defanziva Titansa, a posebno secondary, uzasan. Ipak, Titansi imaju plejof dominatora - Henrya, koji moze sve planove protivnika da poremeti i odvede utakmicu u potpuno drugom smeru. Moj pik ovde je Tennessee.

 

22:40 CHI @ NO - Saintsi su favoriti i to poprilicni, iako je jasno da je Brees gotov i da mu je ovo, potencijalno, poslednja utakmica u karijeri. Pokazali su da su sposobni pobedjivati i bez njega. Sa druge strane, kako verovati u Trubiskog? A ni odbrana im nije nesto posebno dobra. Bearsi su solidan tim, koji mogu iskoristi slabosti protivnika, ali Saintsi ih nemaju puno verujem u njihovu laganu pobedu.

 

02:15 CLE @ PIT - Za kraj vikenda jos jedan divizijski duel. Zapravo rematch poslednjeg kola, u kojem su Brownsi pobedili backupove Steelersa i tako obezbedili plejof posle 18 godina. Brownsi su ekipa koja svoju igru zasniva na trcanju, a kad se otvori prostor Mayfield ume i da baci pas. Ipak, izuzetno je nekonstantan i nepouzdan igrac. Steelersi su sezonu otvorili 11-0 i cinilo se da hitaju ka prvom mestu i bye-u, ali su se poprilicno raspali i izgubili 4 od poslednjih 5 utakmica. Ipak ta jedna pobeda protiv Indianopolisa je pokazala da su Steelersi opasna ekipa i da nikome nece biti lako protiv njih. Cleveland ima problem i sa COVID-om, Stefanski nece voditi utakmicu. Iskreno, ne bi me cudilo ekipa iz Ohia dobije ovo, ali mislim da ima previse prepreka i da ce PIT ovo nekako izvuci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2021 at 9:28 AM, larry said:

Poslednja dva dana se pišu priče po twitteru koje smrde na Watsonov odlazak iz Houstona. Drhtim već 2 dana jer ne znam mogu li Patriote da naprave ikakav trade paket za njega, ako iko zna kako bi taj paket i mogao da izgleda jbt. 5 pikova prve runde plus 2-3 dobra igrača i možda neki salary dump za Houston 😄

 

Bilo bi zanimljivo kada je Miami zagizao za to, oni možda jedini imaju draft kapital za takvo nešto a i Watson bi im legao.

 

Patriote mogu u finansijskom smislu (pretpostavljam post June 1 designation), salary cap se očistio, ali mislim da nemaju šanse jer ne bi vlasnik dozvolio da prvi potez novog GM bude da trejduje zvezdu QB u svoj bivši tim, koji je pritom uništavao AFC pa i Houston godinama.

 

Bilo bi presmešno da Miami daju Houstonov pick nazad za TOP 5 QB, ali prilično sam siguran da prate situaciju. Tua, 3. i 18. pik su tu, verovatno prva runda 2022 i neke razmene bi usledile. Da je Bill O'Brien tu verovatno bi već bio Dolphin.

 

On 1/8/2021 at 10:39 AM, We lose every week said:

U ovom momentu samo Billsi, Chiefsi, GB, Baltimor i eventualno Sijetl nisu zainteresovani za  realizaciju tako nekog trejda.  Uzimam u obzir samo QB situaciju, apstrahujem da li neka ekipa ima džebane da ovo i ostvari...bilo pikove na raspolaganju ili prostor u kepu.

 

Ja ne bih isključio ni Baltimore, ali to je šansa 1%, za ostale si sve u pravu. Samo treba imati u vidu da Watson ima No-Trade klauzulu, tako da otpadaju i još neke ekipe, po mom mišljenju Cincinnati,  Jets i divizija (Jacksonville, Indy, Tennessee). Pretpostavljam i da bi preferirali da ga pošalju van konferencije, a tu otpadaju osim u slučaju neverovatne cap gimnastike New Orleans, Atlanta i Philadelphia zbog salary capa i Tampa gde Brady isto ima No-Trade clause.

 

Ako Houston stvarno nastavi sa ludilom i odluči da ga trejduje, bukvalno treba ekranizovati tu licitaciju. Chicago, Minnesota, Detroit, Washington, Dallas, Giants, San Francisco, LA Rams, Carolina iz NFC i treba dodati Denver, Vegas, Miami. 12 timova sa legitimnom šansom, pitanje je samo ko bi dao najbolju kombinaciju kompenzacije (pikovi + igrači među kojima barem bridge QB).

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ikac said:

 

....

 

Ako Houston stvarno nastavi sa ludilom i odluči da ga trejduje, bukvalno treba ekranizovati tu licitaciju. Chicago, Minnesota, Detroit, Washington, Dallas, Giants, San Francisco, LA Rams, Carolina iz NFC i treba dodati Denver, Vegas, Miami. 12 timova sa legitimnom šansom, pitanje je samo ko bi dao najbolju kombinaciju kompenzacije (pikovi + igrači među kojima barem bridge QB).

 

A šta tačno se u ovom slučaju smatra kao početak Houstonovog ludila? To da QB nije imao poslednju reč kod odabira budučeg GM-a franšize? Pa to je jedna od ispravnijih odluka koju su doneli u poslednje vreme, ako mene pitaš.

 

To što je Watson zbog toga digao nos i našao se uvređen je njegov problem. Mora se znati hierarhija i šta je čiji posao.

 

I nadam se da ovaj moj post ne ispada kao da ja sad tebe ovde nešto napadam. Nego pitam, da nije tu još nešto bilo a da sam ja propustio. Jer ako je stvarno samo to oko izbora GM-a, meni je stvarno smešno da se Watson misli da ima pravo da se ljuti i da toliko nema pojma gde mu je mesto (teren).

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, L' Imperatore said:

 

A šta tačno se u ovom slučaju smatra kao početak Houstonovog ludila? To da QB nije imao poslednju reč kod odabira budučeg GM-a franšize? Pa to je jedna od ispravnijih odluka koju su doneli u poslednje vreme, ako mene pitaš.

 

To što je Watson zbog toga digao nos i našao se uvređen je njegov problem. Mora se znati hierarhija i šta je čiji posao.

 

I nadam se da ovaj moj post ne ispada kao da ja sad tebe ovde nešto napadam. Nego pitam, da nije tu još nešto bilo a da sam ja propustio. Jer ako je stvarno samo to oko izbora GM-a, meni je stvarno smešno da se Watson misli da ima pravo da se ljuti i da toliko nema pojma gde mu je mesto (teren).

 

Koliko sam ja ispratio nije da je on zahtevao da bude ukljucen u proces nego da mu je receno da ce pri izboru novog GM-a i HC-a traziti i njegov input.

Kada je dosao red za izbor novog GM-a, nisu ga nista pitali i po defaultu su otisli "Patriot Way" koji van Bostona i ne donosi neke rezultate (odatle i onaj njegov tvit) a kada je za HC mesto predlozio Bieniemyja, Texansi nisu ni pokusali da odrze HC intervju sa njim.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Miki28 said:

Jel se Watson bas toliko cijeni? Nisam vise u NFL kao ranije ali mene on nesto posebno ne odusevljava, bas me podsjeca na Riversa

Watson je jedan od najboljih QB-ova lige. Po meni iza Mahomesa, Rodgersa i Wilsona. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, L' Imperatore said:

 

A šta tačno se u ovom slučaju smatra kao početak Houstonovog ludila? To da QB nije imao poslednju reč kod odabira budučeg GM-a franšize? Pa to je jedna od ispravnijih odluka koju su doneli u poslednje vreme, ako mene pitaš.

 

To što je Watson zbog toga digao nos i našao se uvređen je njegov problem. Mora se znati hierarhija i šta je čiji posao.

 

I nadam se da ovaj moj post ne ispada kao da ja sad tebe ovde nešto napadam. Nego pitam, da nije tu još nešto bilo a da sam ja propustio. Jer ako je stvarno samo to oko izbora GM-a, meni je stvarno smešno da se Watson misli da ima pravo da se ljuti i da toliko nema pojma gde mu je mesto (teren).

 

Uzimam duži period, ne samo poslednjih nekoliko dana. Početak Houstonovog ludila je odluka da Bill O'Brien dobije uz HC funkciju GM. To je inicijalna kapisla, a onda je on napravio trade za Tunsila i Stillsa za koje je dao 2 pika prve runde i pik druge runde. Vrhunac ludila je trade Hopkinsa za pik druge i Davida Johnsona. Ludilo je trebalo da bude presečeno otpuštanjem BoBa, ali izgleda da nema ništa od toga. U međuvremenu, čovek kojeg su otpustili sa mesta GM posle samo jedne sezone, Brian Gaine, vratio se u Buffalo Billse gde radi kao savetnik Brandona Beane-a. Deluje da čovek zna šta radi.

 

Naravno da ne treba da ima poslednju reč, niti je on to tražio, niti će bilo koji aktivni igrač to dobiti. Koliko sam razumeo, njemu je rečeno da će biti uključen u proces donekle, a ispostavilo se da su oni samo zaposlili Caseria, a Watson je saznao preko medija. Mogli su samo da mu ne obećavaju učešće ako ništa drugo. Uz to, on navodno ima dobar odnos sa Bieniemyjem, a Texansi su odbili čak i da obave uvodni razgovor sa njim, što je takođe neverovatno s obzirom da je preostalih 5 ekipa koje traže HC već to uradilo i to sa razlogom. Bieniemy je Top 3 kandidat uz Dabolla i Saleha. Na kraju krajeva, kada nekome daš ugovor vredan 38 miliona godišnje za 4 godine i oko kojeg češ graditi ekipu narednih 10 godina, bilo bi lepo da ga obavestiš ko će mu odlučivati o sudbini pre nego što obavestiš Rapsheeta i Scheftyja.

 

30 minutes ago, Miki28 said:

Jel se Watson bas toliko cijeni? Nisam vise u NFL kao ranije ali mene on nesto posebno ne odusevljava, bas me podsjeca na Riversa

 

Watson je top 5 QB. Mahomes, Rodgers, Wilson, Brady i on, pa Allen i Jackson.

Odigrao se 4 sezone, u prvoj pokidao ligamente, u naredne dve došao do playoffa, prošle godine napravio preokret protiv Billsa u Wild Card rundi.

28-25 skor kao starter. 67.8% uspešnost pasa, 8.3 jarde po pokušaju, 104 TD, 36 INT. passer rating 104.5. Sve ovo iza slabe ofanzivne linije, jer je sekovan čak 174 puta.

Ove sezone, bez trenera i u slaboj ekipi, 70.2 %, 8.9 po pokušaju, 33 TD i 7 INT uz rating 112.4. 

Uz sjajnu igru donosi i pobednički mentalitet i šampionski renome sa Klemsona. Dečko je vredan 3 pika prve runde, za mene tu nema dileme.

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...