Jump to content

NFL - Season 2020


Xpert

Recommended Posts

101. sezona najkvalitetnije lige americkog fudbala na svetu. Po mnogo cemu ce biti posebna.

 

Nedugo nakon zavrsetka prethodne sezone, koju su osvojili Kansas City Chiefsi, usledila je pandemija COVID-19 virusa, koja je uticala, a i dalje utice na svetska desavanja. Ni NFL nije bio izuzet od toga, pa su mnoge stvari promenjene.

 

- Tokom trening campa, smanjen je broj treninga gde postoji kontakt

- Eliminsane su sve predsezonske utakmice

- Broj gledalaca na utakmicama je smanjen drasticno (dok su neki timovi vec odlucili da nece uopste imati gledaoce ove sezone). Koristice se vestacka buka

- Povecan je broj igraca u practice squadu i kreirana je posebna lista za igrace koji su zarazeni COVID-om. Oni se mogu vratiti u roster nakon sto ozdrave i ne postoji limit...

 

Od nekovid novosti najvaznije su:

 

- Broj plejof timova po konferenciji je povecan sa 6 na 7. Sada samo prvoplasirani tim im bye week, dok ostatak igra u Wild Card weekendu.

- Raidersi su se preselili u Las Vegas

- Washington Redskins Football Team

- Brady je nakon 20 godina napustio Patriote i sad je clan Tampa Bay Buccaneersa.

- Patrick Mahomes je potpisao najveci ugovor u istoriji NFL-a. Ugovor je vredan preko 500 miliona $ i proteze se na 10 godina.

 

Sezona krece 10. septembra u 20:20 EST (11. sept, 02:20 CET). Uzivajmo, nadamo se bez prekida.

 

getty_1194791991_20001190200092800_41206

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2020 at 1:11 PM, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Za Jonesa je još veći konsenzus bio da će biti bust, a nije daleko da se tako i ispostavi.

 

To je tačno, ali QB Top 10 pick će sigurno dobiti barem 3 sezone da pokaže da li je kapacitet. Ja mislim da i ako postane starter, Jones nikad neće biti Top 20 QB u ligi, u najboljem slučaju mogao bi da ima neku Fitzpatrick karijeru: večiti bridge QB, odličan backup a ne želiš da ti je starter.

 

7 hours ago, anfield said:

Von Miller mozda propusta sezonu...

 

Vrlo verovatno. Ja sam kriv, uzeo sam odbranu Broncosa na Fantasyju prekjuče.

Link to comment
Share on other sites

56 yardi ne deluje previse i trebalo bi da premasi, al opet...

Quote

 

The Athletic's Nate Taylor suggests it would not be a surprise if Clyde Edwards-Helaire and Darrel Williams "split most of the Chiefs’ rushing attempts on opening night."

Advice: Williams has exclusively worked as the Chiefs' No. 2 back in camp and, as Taylor writes, been "the Chiefs’ best pass-block option at the position." Edwards-Helaire is still expected to lead this backfield in touches and catches in Week 1, but Taylor suggests coach Andy Reid and OC Eric Bieniemy will "want to ease Edwards-Helaire into a rhythm" in his NFL debut. This isn't a knock on the rookie's season-long outlook, but merely a reminder that Williams is fully expected to have a role as a low-end FLEX option in Kansas City's season opener.

 

Link to comment
Share on other sites

Sa tog meča meni su privlačna još dva tipa, šteta sto ne mogu da se kombinuju igrači iz istog tima, pogotovo četvtrkom i ponedeljkom kad nema dugih mečeva, a to su plusevi na trčanje Watsona, granica 29,5 jardi i hvatanje Koba na 39,5. Jeste Kob novi u Hjustonu, ali to je vrhunski hvatač iz slota, a s obzirom da nema više Hopkinsa misim da će njegove lopte biti ravnomerno raspoređene na ceo hvatački korpus a ne samo na Fulera koji se nameće kao prirodna zamena.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da bez navijaca nece biti to to.Hoce li prikazivati prazne tribine,negde sam procitai da ce ubaciti navijace od prosle sezone,samo upravljati zvukom od zavisnosti sta se dogadja na terenu

Edited by Gaga
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Šta mislite večeras C.E.H.  over 55.5 jardi trčanjem. (1.85, Balkan Bet ) 

Sećam se kad je Hunt bio rookie, kad su Chiefsi igrali na startu protiv Patsa, da je preorao teren uzduž i popreko, toliki je workload dobio.

 

Tad nije trebalo paziti na 500 miliona vrednog QBa u pass protectionu 🙂

 

Mada, ako je ko dovoljno kurčevit da ga odma baci u vatru, to je vjerovatno Reid i njegova ekipa.

 

1 hour ago, Gaga said:

Bojim se da bez navijaca nece biti to to.Hoce li prikazivati prazne tribine,negde sam procitai da ce ubaciti navijace od prosle sezone,samo upravljati zvukom od zavisnosti sta se dogadja na terenu

 

To sa zvukovima verovatno nebi bilos kroz fer, s obzirom na to da nije nebitna stvar u američkom fudbalu, zbog komunikacije u napadu. Ono, dali bi uopšte moglo da se kontroliše to sa kolikom jačinom se puštaju ti zvukovi i kad.

Link to comment
Share on other sites

Nijedan komentar za premijeru!? :classic_ohmy:

 

Neverovatno tecna utakmica, mislm da u celom mecu nije bilo vise od 5 prekrsaja, od kojih je onaj u end zoni Hjustona bio apsolutno besmislen, a i "hvatanje za kragnu" u finisu je preostro. Mec sam gledao na SK, ali sa hrvatskim komentarom, ljudi su odlicni, ali to sto trcanje nazivaju probijanjem mi je jezivo islo na nerve.

 

Hjuston sa prvenstevno onakvim trenerom nema cemu da se nada, sve sto lose pricaju o njemu je nedovoljno da iskazu koliko je on sam najveci minus za ekipu.

Dobra stvar za njih je da se definitivno vratio stari Dejvid Dzonson, bio je odlican, e sad da li moze ostatiii zdrav celu sezonu to je drugo pitanje.

 

Ruki trkac kod sampiona, i moja fantazi uzdanica, je odigrao dobar mec ali uprkos tome iskazao jednu ogromnu manu, ocajan je na gol liniji! Covek je imao 6 nosenja u situacijama kada je od par inca pa do 2 jarda od end zone (u tri razlicita napada) i nijednom nije usao! Da se to desi nekom ko nije ruki mislim da vise nikad ne bi dobio loptu u poslednjih 10 jardi.

 

21 hours ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Šta mislite večeras C.E.H.  over 55.5 jardi trčanjem. (1.85, Balkan Bet ) 

Sećam se kad je Hunt bio rookie, kad su Chiefsi igrali na startu protiv Patsa, da je preorao teren uzduž i popreko, toliki je workload dobio.

 

Ovo jebio zicer prvog kola, ali sta vred kad ja ne singliram pa sam morao da uparim sa nekim iz Hjustona. Zato ne volim ove utakmice cetvrtkom i ponedeljkom jer bude super potencijala za kladjenje koje ne mogu da iskoristim.

 

 

20 hours ago, Sprivel said:

Kobaru ne bi pipnuo ni stapom za pecanje.

 

Svaka ti cast, necu ni ja vise! Lik je bio meta prvi put u 57-om minutu utakmice, sramota za Teksanse!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Romantik said:

Nijedan komentar za premijeru!? :classic_ohmy:

 

Neverovatno tecna utakmica, mislm da u celom mecu nije bilo vise od 5 prekrsaja, od kojih je onaj u end zoni Hjustona bio apsolutno besmislen, a i "hvatanje za kragnu" u finisu je preostro. Mec sam gledao na SK, ali sa hrvatskim komentarom, ljudi su odlicni, ali to sto trcanje nazivaju probijanjem mi je jezivo islo na nerve.

 

Hjuston sa prvenstevno onakvim trenerom nema cemu da se nada, sve sto lose pricaju o njemu je nedovoljno da iskazu koliko je on sam najveci minus za ekipu.

Dobra stvar za njih je da se definitivno vratio stari Dejvid Dzonson, bio je odlican, e sad da li moze ostatiii zdrav celu sezonu to je drugo pitanje.

 

Ruki trkac kod sampiona, i moja fantazi uzdanica, je odigrao dobar mec ali uprkos tome iskazao jednu ogromnu manu, ocajan je na gol liniji! Covek je imao 6 nosenja u situacijama kada je od par inca pa do 2 jarda od end zone (u tri razlicita napada) i nijednom nije usao! Da se to desi nekom ko nije ruki mislim da vise nikad ne bi dobio loptu u poslednjih 10 jardi.

 

 

Ovo jebio zicer prvog kola, ali sta vred kad ja ne singliram pa sam morao da uparim sa nekim iz Hjustona. Zato ne volim ove utakmice cetvrtkom i ponedeljkom jer bude super potencijala za kladjenje koje ne mogu da iskoristim.

 

 

 

Svaka ti cast, necu ni ja vise! Lik je bio meta prvi put u 57-om minutu utakmice, sramota za Teksanse!

 

Dobro, ima malo osnova s obzirom da je bilo oko name plate-a, kojeg isto ne smeš da povlačiš. Po meni trebalo je da bude off-setting fouls u tom slučaju, jer je pre toga Kelce imao ruku u facemask-u Cunninghama kad je radio stiff arm. 

PI u endzoni Houstona kod interceptiona jeste bio besmislen, ali iz Roby-evog ugla jer je bespotrebno povlačio čoveka. Inače pravilno dosuđeno po mom mišljenju.

 

David Johnson odličan. U sledečim utakmicama čemo dobiti odgovor koliko je to bilo do njega, a koliko do užasnog run-defensa Chiefsa.

 

Što se tiče Edwards-Helairea, meni je u oko zapao jedan podatak kojeg je pokazala grafika. 96 yardi protiv 6 defenders or fewer in the box. To znači da je večinu svojih yarda postigao sa "hat on hat" blokiranjem, jer je odbrana toliko bila fokusirana na pass igru Chiefsa. U Goal-line situacijama kad je stacked box je u dosta slučajeca gubio yarde. Mada to ne ide samo njemu na dušu, jer kad ti je JJ Watt razbija play 3 metra u backfieldu, tu running back i nemože puno.

 

Brine pass igra Houstona. Ja sam očekivao mnogo više od njih, s obzirom da su Chiefsi igrali bez 2 od njihova startna 3 kornera od prošle godine, još se taj treči povredio negde oko poluvremena ove ako se ne varam. Ali ništa od toga. Watson nije imao kuda sa loptom. Kao što je spomenuo Sprewell, izgleda se nisu baš najbolje prilagodili na to da sad nemaju go-to receivera koji če odvlačiti pažnju odbrane, nego je mnogo više izbalansirana situacija.

Link to comment
Share on other sites

KC je nocas pokazao zasto je prvi favorit za osvajanje Super Bowla. Jednostavno su kompletan tim.

 

Napad je gotovo nemoguce zaustaviti. Mali rookie CEH, samo dodatno dodaje na njegovoj dinamici. Takodje, ofanzivna linija je ozbiljno pobodljsana. Pre svega se napredak vidi u run blockingu, gde su u par navrata kreirali ogromne rupe za svoje RB-ove.

 

Odbrana je takodje korigovana. Jes da Houstonova OL nije bas reprezentativna, ali pass rush je konstantno stizao do Watsona.

 

O Houstonu sta reci, imaju sjajnog mladog QBa i skroz pristojan tim, ali sa BoB-om na celu nece nista postici. Drugo poluvreme, gube 15 razlike oni forsiraju trcanje. Nece tako da ide rodjaci.

 

P.S. Jedva cekam nedelju u 19h.

Edited by Xpert
Link to comment
Share on other sites

Ne volim da igram prva 3-4 weeka u pare, ali se omišljam da probam Bostona Scotta jardi hvatanjem 22,5+

 

Ne vjerujem da može da uradi puno trčanjem protiv front 7 Redskinsa, posebno jer im je OL osakaćena a i Clement će vjerovatno dobiti dobar share snepova, ali bi trebao da kroz 2-3 dump-offa dođe do ove brojke.

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...